Šta je novo?

iOS 14

Ja sam juce zamenio sim za eSim... isto telenor, od tad cekam da mi iMessage proradi, sve sam pokusao sem fabrickog reseta... jednostavno ne dobija tu aktivaciju za broj telefona. iMessage radi za sve mailove, ali ne za telefon...
 
ne znam... mozda neko ovde ima ideju sta raditi :)

Pokusacu veceras na drugom telefonu da aktiviram broj...
 
Meni radi na A1 isto zamenio, ali normalno radi.
 
Sad sam zvao Apple podršku preko Skype-a. Prošao sam sa njima neku proceduru koju sam već i sam prošao prethodno. Na kraju mi rekoše da sačekam 24h pa da zovem opet ako ne bude proradilo. 🤷‍♂️
 
Nov telefon, eSIM prosao bez problema ali odmah izbaci ovu gresku kao na slici... definitivno nesto do telenora...

IMG_0001.PNG
 
Cimajte telenor, oni prodaju iphone mora i imessage da radi.
 
Ovo im je omiljena fora, svim operaterima, da povremeno aktivacione poruke sa Apple servera ubace u spam i ne prolazi aktivacija iMessage. Najcesce to drze dok ih ne pocnu da zivakju ljudi i onda se sete da provere. Nije mi jasno kako to uspevaju da redovno urade.
 
Zvao Telenor u vezi sa tim, gospođa na drugom kraju telefona ne zna gde se nalazi... Transfer blama.
Pišem im sad i na Twitteru pa ćemo da vidimo.
 
Pisi ovoj deci na Fb, mani se call centra😉
 
Kod njih su u call centru jedino za najbazicnnije stvari. Sta i kako funkcionise, ne znaju i ne zele da znaju. Takodje, realno gledano, nemaju nikakve ingerencije i uglavnom su skretnicari ka drugim sluzbama :)
 
Je l moze da se namesti da kad me neko zove i ja se javim, da mi se automatski javi sa bt slusalicama? Ovako svaki put se javim pa moram da prebacujem na slusalice...
Kad ja nekoga zovem radi kako je i logicno, zove preko slusalica.
 
Je l ima neka fora ne mogu da dodam karticu od firme u apple wallet? Pise mi da nije upesno i da probam kasnije, nista konkretno. Dok sam za fizicko lice uspeo iz prve da dodam i sve radi super?
 
Misllim da ces pre dobiti odgovor u firmi. Moguce da ta kartica ima neko ogranicenje.
 
Ja sam vlasnik, pausalac
 
Onda se mozda ne mirisu banka, kartica i Apple.
 
Mislim da ako odem u banku sa tim pitanjem da ce samo da zinu sa "Sta?"....
 
Zaro nemoj da ides nego iz zovi prvo😉.
 
Drug izgubio Iphone 6s u subotu uvece, sutradan-u nedelju zvonio ceo dan,niko se ne javlja, od jutra do mraka bio upaljen, u ponedeljak ujutru se ugasio, verovatno prazna baterija.
Kako locirati telefon?
Zvao mts, rekao im imam ugovor placam pretplatu kod vas, i telefon je uzet kod vas uz ugovor mozete mi pomoci, ova odgovorila mi to ne radimo.
Ima kuci kutiju od telefona,ugovor i svu pratecu dokumentaciju.
Na icloud se ne moze ulogovati jer mu pise da je pogresio sifru ili pogresan nalog tako nesto, valjda nije iz prve ukucao lepo username ili password.
Policija kaze locira samo ako ima neki krivicni postupak i ako je telefon preko 800-900e.
Sta raditi?
 
Drug izgubio Iphone 6s u subotu uvece, sutradan-u nedelju zvonio ceo dan,niko se ne javlja, od jutra do mraka bio upaljen, u ponedeljak ujutru se ugasio, verovatno prazna baterija.
Kako locirati telefon?
Zvao mts, rekao im imam ugovor placam pretplatu kod vas, i telefon je uzet kod vas uz ugovor mozete mi pomoci, ova odgovorila mi to ne radimo.
Ima kuci kutiju od telefona,ugovor i svu pratecu dokumentaciju.
Na icloud se ne moze ulogovati jer mu pise da je pogresio sifru ili pogresan nalog tako nesto, valjda nije iz prve ukucao lepo username ili password.
Policija kaze locira samo ako ima neki krivicni postupak i ako je telefon preko 800-900e.
Sta raditi?
Da zna sifru mogao samo da locira preko find my
A ovako se moze oprosti od telefona..
 
uloguje se na icloud (postoje ona recovery pitanja koja je postavio kad je pravio nalog, moze da se pristupi) i vidi na find my phone gde je bio poslednji put, takodje moze da ga odmah zakljuca da ne moze niko da ga koristi
 
ako je to ono sto mislim tu mu pise
This Apple ID is not valid or not supported
edit: fazon je sto je prvih nekoliko puta pogresio sifru ili username sta vec i zakljucan mu je nalog sad ili sta vec, ne moze da mu pristupi. Sad se setio svega ali kad ukuca pise
Your Apple ID or password was incorrect.

Forgot password?
 
Je l koristi neko bt speaker kao alarm, tj podesi na fonu i kad dodje vreme da se cuje na zvucniku a ne na telefonu? Koliko je to pouzdano i je l moze sa svakim zvucnikom ili samo neki bolji
 
Au, skoro 1gb update a kazu nista bitno
 
pa sigurno ima fix za ovaj zero click exploit sto pricaju kako moze da se hackuje iphone :)
 
Nazad
Vrh Dno