Šta je novo?

Intesa visa kartica za internet placanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ma meni nije bilo jasno da li recimo ako hocu da napravim 10 kupovina od po 10 evra moram da ulpatim 10 puta po 11 evra ili samo prvi put 11,a onaj evro da stoji uvek kao 10 posto za sledecu kupovinu
 
Za svaki po 11e, ako ti nije vec proknjizena prethodna transakcija, jer ce tada biti oslobodjen onaj dodatni evro.
 
Ne prihvata mi karticu povezanu sa paypalom na quietpc ... Ima jos neko isti problem ?
 
ali recimo hocu da kupim danas nesto od 10e i on proknjizi sve pa onda sutra,prekosutra kad god odem uplatim jos 10e na racun i on opet proknjizi sa onim prvim evrom?
 
Da.

/nervozan salteras vec :D
 
ali recimo hocu da kupim danas nesto od 10e i on proknjizi sve pa onda sutra,prekosutra kad god odem uplatim jos 10e na racun i on opet proknjizi sa onim prvim evrom?

Vidi ako uplatis 1000e na karticu odmah neces imati tih problema sa racunanjem..
 
Vidi ako uplatis 1000e na karticu odmah neces imati tih problema sa racunanjem..

Razumem coveka, kada sam prvi put dobio svoju kreditnu, imao sam slicne bojazni - ni evro vise nego sto mora da stoji na njoj, neka ne stoji na njoj! Verovao ili ne sajtovima, baze se lako hakuju.
Dok se ne uhoda mali i oslobodi, morace ovako.

Mada, moze lepo da uplati tih 1000e na drugi devizni, koji nije od kartice, i onda prebacuje preko ebankinga, a ne da smara ovde nas preciznoscu voltaze u Srbiji :D
 
Sad si se za****...sad ima da mu objasnjavas sta je to ebanking i kako ide to prebacivanje novca..pa to ni one salteruse u banci ne znaju da ti objasne :D
 
No problem, bice upucen na "bukvar" i "recnik" "srpskog" jezika, pa neka uci :D
 
Kupio sam nesto preko neta i to kosta 19 dolara,a inteza mi skinula jos dolar.
Da li sad oni meni vracaju taj dolar kad proknjize ili ne?
 
Aman bre? Ako vas mrzi da citate, treba banana, a ne kao papagaji na svakih 10 poruka na ovo pitanje da odgovaramo :D
 
Citat jednog starog člana, koji je član i na ovom forumu, ali citat je sa drugog foruma:

Kad bi znao koliko ljudi sa 0 postova bi mi istog dana po registraciji poslali mail tipa- "e, a kako da sibam (MOJ EDIT, NIJE ZA OVDE) b3fore zznem."
Ko da svaki dan komuniciramo, nit pocetka nit kraja u recenici. Na netu sam jos od bbs-a i nikad nije bilo ovoliko nepismenog bezobraznog sljama
 
Na netu sam jos od bbs-a i nikad nije bilo ovoliko nepismenog bezobraznog sljama
Nije tacno, ali do sada taj sljam nije imao nacina da toliko lako probije svoj glas :(

A ovaj koji ima odgovor na svoje pitanje 7-8 postova iznad, na ISTOJ strani... krastavac :( Nisu prihvatili moj predlog da se salju banane za takve nastupe :(
 
Nije tacno, ali do sada taj sljam nije imao nacina da toliko lako probije svoj glas

Mislim da jeste... interent je mnogo rasprostanjeniji, jeftin, kompovi jeftini, gomila ljudi i nema komp, pristupa sa fona .... svi živi nose smartphone, za fejs ....

Lako dostupno, svuda dostupno, i jeftino ... VOILA!!!

To je to ...
 
Kupio sam nesto preko neta i to kosta 19 dolara,a inteza mi skinula jos dolar.
Da li sad oni meni vracaju taj dolar kad proknjize ili ne?
Taj dolar ide u dobrotvorne svrhe, nemoj da si cicija :D
 
Vidi ako uplatis 1000e na karticu odmah neces imati tih problema sa racunanjem..
Sad si se za****...sad ima da mu objasnjavas sta je to ebanking i kako ide to prebacivanje novca..pa to ni one salteruse u banci ne znaju da ti objasne :D

ti si neki saljivdzija izgleda? uvek,ali uvek na svakom forumu ima ljudi sa gomilu postova kao ti koji se kurce tako -.-

imam 20 godina i nisam imao potrebe da se bavim bilo kakvim bankingom do sad,ovde sam dosao da pitam nekoga ko je koristio ovu karticu
morao sam da postavim par podpitanja,jer se na pocetku nisam setio svega sto sam hteo da pitam,a nekad mi odgovor nije bio dovoljno jasan...
kada dobijem pitanje od nekog u vezi necega u sta se ja razumem,potrudim se da odgovorim sto opsirnije i da navedem nekoliko tacaka da ne bi bilo nikakve zabune,a to onda pomaze i bilo kome drugom ko ima slicno pitanje...posto su ovde bili pojedinacni odgovori na pitanja,ne vidim sta tebi tu para oci i smeta,ako si sposoban za odgovor,daj ga,ako nisi gledaj svoja posla...
bitno da si se ti rodio sa predznanjem o ponudama svake banke ili firme ili ko zna cega vec i da ovde mene ismevas kao nekog *****a.
uostalom idi na sajt intese pa vidi koliko je sturo objasnjenje vezano za tu karticu...

inace podneo sam zahtev za karticu,bice gotova uskoro i kraj
hvala na nerazumevanju
 
E ako si mi rekao :D Tema ima 8 strana i da si lepo uzeo i krenuo od prvog posta nasao bi odgovore na sva tvoja pitanja i potpitanja umesto da pet postova za redom postavljas nebuloze koje paraju svima oci, a narocito nama koji smo se rodili sa predznanjem :D
 
ko si ti da sebi dajes za pravo da nazivas tudja pitanja nebulozama?
ja sam postavio pitanja koja imaju veze sa ovom karticom i nacinom koriscenja ove kartice,a ne nesto nevezano za ovu temu pa da ti smes to da nazoves nabulozom...
nema odgovora na sva pitanja na ovoj temi.
takvi kao ti salju poruku da je najbolje ne pitati nista i ziveti u ne znanju da biste vi koji znate bar nesto mogli da nas zajebavate kao sto ti mene sad zajebavas!

steta sto nisu svi kao ti pa moraju da pitaju da bi saznali nesto...
verovatno i deca kad te pitaju( ili kad te budu pitala ,ako ih sad nemas) "tata sta je ovo" ti im kazes "sto ste glupi toliko haha,sta pitate nebuloze" -.-
 
Ja tebe nista ne razumem..ponovo pises nebuloze
 
ajde prestani da trolujes ne znam kome mislis da si zanimljiv

sta ti nije jasno? ne znas latinicu ili srpski?
oces na 1337 ? mozda vise odgovara tvom geniju?
 
Poslednja izmena:
steta sto nisu svi kao ti pa moraju da pitaju da bi saznali nesto...

Sve sto si pitao je vec bilo odgovoreno u ovoj temi. Ajde de da je neka tema od 500 strana pa stvarno neces da je citas celu - ali barem prvu stranicu i zadnju mozes, tj. moras. To je neko nepisano pravilo na forumima.
Ovako, nazalost, nas par (budala) stalno odgovara na ista pitanja. Niti se novajlije uce da traze (hint: za Benchmark mora Google search, ovaj interni je s*** beskoristan), niti mi dobijamo ista ako pomognemo opet.

Recimo toliko cesto upadne neki novajlija u MTS temu, da su morali naslov teme da menjaju u "NE MOZE I POPUST I TELEFON". I opet naidje neki *****... (pardon.... izvinjavam se sto vredjam *****e, poredjenjem sa onima koji upadnu tako u teme - stvarno je nefer)
 
nije bilo odgovora na sva pitanja,jer sam ja procitao temu pre nego sto sam postavio pitanja -.-
uglavnom su ljudi pitali vezano za kupovinu fizickih stvari,sto meni ne treba
i ako je neko vec hteo da potrosi vreme da mi odgovori mogao je da da par tacaka u jednom postu i ne bih morao vise nista da pitam
ja tako radim na forumima koji su vezani za ono u sta se ja razumem i nikad mi niko ne postavi podpitanje kad dam lep i opsiran odgovor

iskreno,ne bih ni dolazio ovde,ali na sajtu inteze su toliko sture informacije,pa sam hteo da neko ko koristi karticu podeli ono sto zna samnom,a ne da me izvredja
ne verujem da su vas kada ste bili deca roditelji vredjali ako pitate za nesto sto ne znate!

ako vam je svima muka da odgovarate,onda nemojte,a ne posle da me ismevate tu zato sto sam dosao nesto da pitam

a to poredjenje sa mts temom necu da komentarisem...jer to sto su oni pitali sve ima na sajtu i protivi se zdravoj logici i opet su nasli da se prave *****i -.-
ovo sto sam ja pitao nije pisalo na sajtu inteze ili na nekom drugom forumu,pa cak ni na ovom nije sve pisalo

ispostavilo se da nisam nista ni trebao da pitam(da ne bih gubio vreme po banci za obicno pitanje na koji bih verovatno dobio neki genericki odgovor,a u stvarnosti je nesto sasvim deseto) nego lepo da sacekam red 3 sata u banci,konacno dodjem na red i radnica mi sama kaze sve,a da nisam ni postavio pitanje i izvadi mi karticu...
 
Gledam trenutno kako da napravim paypal, i koju karticu da izaberem...


Citao sam tvoj post o Intesa Visa Electron kartici i to mi deluje kao najbolja opcija...

Samo me zanima jel mozes da podignes u banci onih 2 ili 3 evra koji ti uvek ostanu viska (jer kad kupujes uvek uplacujes malo vise)?

Takodje koja je razlika izmedju intese, erstebank i ostalih...?

i najvaznije, sto se konverzije tice, ako je uplatim iznos u evrima i hocu da kupim nesto preko steam-a, w2comp.com ili aliexpress.com, i u svakom od ovih sajtova izaberem evre kao valutu, ne bi trebalo da dodje do konverzije... Jel da?

Unapred zahvalan na odgovoru! :D
 
Ako vec prvi put otvaras, nemoj uzimati visa internet karticu, nego otvori devizni racun i uz njega dobijas VISA ELECTRON, to ti je mnogo bolje zato sto kasnije sa tom karticom mozes da placas i po domacim radnjama kao i da podizes novac na bankomatima u nasoj zemlji i inostranstvu, nemas minus, trosis onoliko koliko imas i mesecno odrzavanje ti se naplacuje samo kada imas sredstava. Kupovao sam i placao gomile stvari preko raznih sajtova i nikada mi se nije desilo da je kartica bila odbijena, dok sam cuo da neki sajtovi ne prihvataju ovu internet karticu (jako mali broj sajtova, ali opet ne prihvataju).

Procedura otvaranja racuna je jako prosta, izaberi ekspozituru koja ti je najbliza, reci da zelis da otvoris devizni racun uz koji dobijas visa electron, papirologija je 250-300 din, potpises sve ugovore, i to je to, racun ti se aktivira za 48h dok za karticu cekas par nedelja, mislim da ukoliko pocetkom meseca otvoris racun, krace cekas na karticu, ali se ceka oko 2-3 nedelje.
(znam da je post star osam meseci, pitanje je upuceno svima na temi)

U cemu je onda caka? Ako se ni za Visu Electron ne placa mesecno odrzavanje kad nemas sredstava, zasto uopste postoji Visa Internet i zasto vecina preporucuje NJU za kupovinu preko interneta, a ne Visu Electron?

Takodje, koliko je tesko da se racun/kartica ugasi ako odlucim da je ne zelim vise? Kako izgleda proces gasenja za Visu Internet? I koliko je razlicit za Visu Electron?
(Pricam o karticama Banke Inteze)
 
Preporucuju je jer ne nosis sa sobom pa ce je kao teze "ukrasti".
(pogledaj i tarifnik, mislim da se i jeftinije gasi u slucaju "kradje", mozda je zbog toga)

Gasenje bi trebalo da je besplatno, jedina caka je da je ranije racun morao u poslovnici u kojoj je otvoren da se gasi (nekome ce izaci u susret, ali otprilike kao da treba paket iz Zimbabvea da cekaju je to :D)
 
Postoji zato sto je viza elektron vezana za devizni racun i ako ti neko mazne moze da ti sljusti sve sa nje, a internet visa ima poseban svoj racun na koji uplacujes novac. Koristio sam i jednu i drugu, i ako ces nekad koristiti karticu za neka druga placanja ili primanje novca, da bi ostala 'sigurna' elektron, koristi visu internet.

P.s. ta visa internet pre nije radila na nekim sajtovima, ne znam kakvo je sad stanje, promenio sa, banku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno