Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Kontam nesto ovih dana, povodom sbb-a sto dize brzine neta. Verovatno delimicno to rade da bi obesmislili ikomove pakete.
Posle ce da bude da placas jeftinije sbb i imas vise kod istih nego kod ikoma. Mada znajuci korisnike sa sbb-a, nesto se preterano ne raduju nat-ovanoj adresi i ponovnoj ugovornoj obavezi! :)
 
I HBO ko traži dobije

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
mesec za mesc i poziv na broj ti je uvek isti osim poslednjh par cifara koje oznacavaju godinu i mesec, tako da svakako ne moras da cekas racun da bi platio
 
Pazi da im ne platim za ovaj krš na svoju ruku. Kad stigne troračun, sa rokom plaćanja, tada će dobiti uplatu.
 
pa ok, nece stici troracum za pocetak.. svejedno moraces da platis... ja sam prva nezadovoljna, ali mi je lakse da platim kad i ostale racune i da ne razmisljam dalje..
 
Meni nije stigao nikakav racun ovog meseca.

Ja tv ni ne palim, tako da sto se mene tice mogu i da iskljuce. A pola kanala se i ne vidi i dalje.
 
pa ok, nece stici troracum za pocetak.. svejedno moraces da platis... ja sam prva nezadovoljna, ali mi je lakse da platim kad i ostale racune i da ne razmisljam dalje..
Ako mi nije uručen račun, nisam dužan da platim. To piše u svakoj prodavnici. Neka budu srećni što ne dobijaju tužbu za ovaku "uslugu". Ko je video snimak u temi o LCD televizorima, shvata koji se nivo pljačk-, pardon, kvaliteta dobija za 1300 din.
 
Ikom je naplaćivao mesec unapred, SBB mesec unazad. Tako da prilikom prelaska na SBB se stvori taj prazan prostor i ne dobijete račun sve dok mesec ne prođe.

Inače, tako mi je normalnije, svi naplaćuju potrošene usluge, samo je Ikom tražio plaćanje meseca unapred.
 
Ja sam i Ikom plaćao unazad kad sam prešao na Tel paket. Tačno je da je jedan mesec prošao bez računa.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Prosla je promocija za Pnik kanale. I, ipak su morali da kodiraju neke - Premium, Comedy, Romance. Neshvatljivo. Ako smo imali sve Pink kanale dok je bio Ikom, kako je moguce da sada neke kodiraju?! Dakle zaista...SBB = minus beskonacno.
 
kako je moguce da sada neke kodiraju?!

Na SBB-u su bili u posebnom paketu, tako da nastavljaju svoju poslovnu politiku, a ne Ikomovu.

Očekivanja da se nastavi Ikomova poslovna politika bila bi razumljiva da je Ikom preuzeo SBB, a ne obrnuto. To se naravno nije moglo dogoditi jer po pravilu (a na žalost nas korisnika) preuzima onaj koji uspe da zaradi više derući kožu korisnicima (dakle u ovom slučaju SBB), a ne onaj ko ima vrlo prihvatljive cene i stoga malu zaradu (ovde Ikom).

Realno oni kojima nisu trebale naprednije usluge od onih koje je Ikom nudio nemaju nijedan razlog da budu srećni zbog SBB-ovog preuzimanja te firme.
 
Poslednja izmena:
Koliko znam SBB nije ni imao pink u ponudi. Kada su preuzeli ikom nama su iskljucili sve pinkove s' obrazlozenjem da ih nemaju u ponudi. Bar su meni tako rekli. A sada ih nude kao poseban paket. E, to nije u redu. Slazem se da ih korisnicima ikom-a koji nisu imali pinkove nude uz doplatu ali nama, koji smo imali sve kanale, nama bi trebali da ih ukljuce bez doplate. Dobro, ima ih koji rade al' ova tri koje sam naveo su kodirani.

"Očekivanja da se nastavi Ikomova poslovna politika bila bi razumljiva da je Ikom preuzeo SBB, a ne obrnuto. " Nisi uopste u pravu. Vaze nam ugovori koje imamo sa ikom-om. I. moram da kazem. SBB uglavnom postuje to. Kazem uglavnom jer zakidaju gde god mogu. Makar malo da ustinu. Neverovatni su.
 
Koliko znam SBB nije ni imao pink u ponudi.

Imao je.

Pored zemaljskog Pinka, SBB je imao Pink 2, Family i Music u osnovnom paketu i Movies, Film, Action, Extra, M i Plus u zasebnom Pink paketu za 310 dinara mesečno. Umesto 3 poslednja u januaru je stavljeno 5 drugih među kojima i Pink Premium.

Imaš ovde objavu, lepo piše "u okviru Pink paketa":
https://sbb.rs/a33843/podrska/vesti-i-informacije/SBB-PONUDA-BOGATIJA-ZA-NOVE-PINKOVE-KANALE.html

Vaze nam ugovori koje imamo sa ikom-om.

Normalno da važe, svakako neće da ih raskidaju. To nema veze s poslovnom politikom.
 
Svi kanali koje smo imali kod Ikoma (uključujući i HBO & 18+), a koje SBB ima u ponudi - su nam i dalje dostupni. Svi osim nekolicine Pink kanala. A to nikada nije obrazloženo...
 
A to što nemaš pinkove kanale je lose kako?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Svi kanali koje smo imali kod Ikoma (uključujući i HBO & 18+), a koje SBB ima u ponudi - su nam i dalje dostupni. Svi osim nekolicine Pink kanala. A to nikada nije obrazloženo...

Hvala na objašnjenju, sad mi je jasnija situacija i SBB uopšte nije korektan te se izvinjavam svima zbog pogrešnih stavova usled neinformisanosti.

Pretpostavljam da će se u slučaju neke prijave ili žalbe izvlačiti na to da su u SBB-ovu ponudu ti kanali za razliku od ostalih spomenutih ušli nakon kupovine Ikoma (ali ne i nakon prebacivanja svih njegovih korisnika).
 
Poslednja izmena:
A to što nemaš pinkove kanale je lose kako?

Informativne, muzičke & "zabavne" Pink kanale koji su mi dostupni sam poodavno blokirao na TV-u.
Ali se ovde radi o filmskim kanalima, koje što pa ne bih imao.
Pogotovo ako pričamo o potpuno nelogičnoj SBB politici ukidanja istih Ikom korisnicima koji su ih ranije imali.
 
Danas sam zvao da mi zamene ikomov cam modul sa sbbovim. Nakon prvih konsultacija informisali su me da moram i da potpišem ugovor, a nakon mog neodustajanja nevoljno su pristali, kao da mi čine veliku uslugu. Pretpostavljam da su instruisali ljude u call centru da daju takve informacije, pa ako prodje prodje.
 
Otkljucavanje SK HD, 4, 5, pre svega, a mislim da bi trebalo da se otključa još par kanala.
 
Cekaj covece,procitaj sta si napisao.

Danas sam zvao da mi zamene ikomov cam modul sa sbbovim. Nakon prvih konsultacija informisali su me da moram i da potpišem ugovor, a nakon mog neodustajanja nevoljno su pristali, kao da mi čine veliku uslugu. Pretpostavljam da su instruisali ljude u call centru da daju takve informacije, pa ako prodje prodje.
Otkljucavanje SK HD, 4, 5, pre svega, a mislim da bi trebalo da se otključa još par kanala.

Ako sam te dobro razumeo,dobio si njihov CAM bez potpisa novog (SBB-ovskog) ugovora i jos si dobio otkljucavanje kanala koji oni drze u paketima samo za sebe tj. nisu imali veze sa Ikomom :shock: :sceptic:
Nesto tu nije kako treba,kao da ti to nama nisi dobro objasnio tj. napisao ili si "ubaceni element" SBB-a :)
 
Zar su i na ovim temama krenuli da botuju ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Cekaj covece,procitaj sta si napisao.

Ako sam te dobro razumeo,dobio si njihov CAM bez potpisa novog (SBB-ovskog) ugovora i jos si dobio otkljucavanje kanala koji oni drze u paketima samo za sebe tj. nisu imali veze sa Ikomom :shock: :sceptic:
Nesto tu nije kako treba,kao da ti to nama nisi dobro objasnio tj. napisao ili si "ubaceni element" SBB-a :)

Par njih odavde su tražili i dobili SBB kartice pre par meseci i to bez potpisivanja novog ugovora.
Evo jednog od njih:
https://forum.benchmark.rs/showthre...lna-rasprava&p=5380713&viewfull=1#post5380713
Dobili su otključane SK HD i još neke kanale.
 
Poslednja izmena:
Haha, ubačeni element?? Napisao sam da su pokušali da mi uvale ugovor, a da su tek iz drugog puta pristali na zamenu karticu. Upravo sam na ovom forumu pročitao da su ljudi menjali ikomovu za sbbovu karticu, bez ikakvih posledica i da su time dobili sk HD. Ne znam sta nije jasno? Kad mi zamene karticu, javiću promene u kanalima.
 
Par njih odavde su tražili i dobili SBB kartice pre par meseci i to bez potpisivanja novog ugovora.
Evo jednog od njih:
https://forum.benchmark.rs/showthre...lna-rasprava&p=5380713&viewfull=1#post5380713
Dobili su otključane SK HD i još neke kanale.

Haha, ubačeni element?? Napisao sam da su pokušali da mi uvale ugovor, a da su tek iz drugog puta pristali na zamenu karticu. Upravo sam na ovom forumu pročitao da su ljudi menjali ikomovu za sbbovu karticu, bez ikakvih posledica i da su time dobili sk HD. Ne znam sta nije jasno? Kad mi zamene karticu, javiću promene u kanalima.

Da, kao sto sam i citiran, to sam ja uradio. Ali pisi malo preciznije... SK HD kada napises, ljudi ce da pomisle da ti radi SK HD koji je poseban kanal. Ustvari s njihovom karticom prorade SK HD kanali 1, 2 i 3! A to za SK 4,5 i 6 ne znam odakle ti, oni ne idu kod Ikom korisnika, bar kod mene ne.
EDIT: sad vidim da ti jos uvek cekas da ti zamene... dakle za SK 4, 5 i 6 se definitivno ne nadaj. Dobijas ono sta sam napisao, Viasat Nature... uostalom spisak imas na njihovom sajtu medju dokumentima.
 
Poslednja izmena:
Šteta što ovaj vavoom HD kanal nije orključan za najniži paket, a najavljuju ga na zvona.
 
Nijedan operater nema besplatno u ponudi RTS HD koji treba da je dostupan svima, da se narod uveri u kvalitet slike pa da razmislja sta dalje, nego ga svi ubacuju u neke pakete. Bas na nivou... msm... kokosarenje, jajarenje ili nesto trece

Послато са SM-A500H уз помоћ Тапатока
 
Vrh Dno