Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Ukini pickbox, plati ip adresu i istorentuj sadrzaj. Eventualno skini streamio aplikaciju i gledaj taj isti sadrzaj (90% naslova je titlovano na SRB/CRO).
Eto, mali uvod u potrosacku ekonomiju, gde si ukinuo nesto manje bitno, a uzeo nesto sto je zaista bitno. Plus jos si ustedeo cca 600 din.
To da.. zato i kažem snalazi se kako znaš

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Eto, mali uvod u potrosacku ekonomiju, gde si ukinuo nesto manje bitno, a uzeo nesto sto je zaista bitno. Plus jos si ustedeo cca 600 din.

Sjajna potrošačka ekonomija gde se ljudi upućuju na krađu/pirateriju. Prava srpska!

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Pa to je svuda u svetu tako. Da ne morališemo. Fer je i da ti SBB uzme IP adresu i uvali CG Nat? To je baš ok

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
@bobster - tehnicki nisam ga savetovao protiv zakona. Srbija jos uvek nema dobre regulative sto se tice piraterije, te torrentovanje je jos dozvoljeno. Eventualno su regulisali za "domace" naslove, gde vidim da spartaju, sto se tice stranih, gotovo da i ne mare.
Kada bude regulisala na nivou EU (tj cak sprovodila zakone na nivou EU), onda cu ga savetovati da kupuje legalan sadrzaj, bas kao sto sam siguran da je kod tebe svako parce softvera legalno :)

P.S da nema uvrede, nisam ni ja majka Tereza, gde sve zivo placam. Radije cu savetovati ljude da plate ip adresu i da skinu bedu sa vrata sto se tice captcha-e i blacklisted adresa, nego da trose pare na multimedia sadrzaj.
A da je vec neki alat koji im donosi zaradu, tu sam u fazonu, ako vec imas zaradu, znaj i da platis za alat!!!!!
 
Poslednja izmena:
Momci moram da vas pitam , nisam u toku sa natom kod SBB-a . Ako se uzme IP adresa torenti rade normalno ?
 
Download radi ok i dalje, i sa NAT-om, upload je problem, tj. seeding, on je dosta lošiji, ako ti treba dobar ratio, to zeza...


Sent from my Samsung G950FD using Tapatalk
 
Hvala Sale , imam na torrentleech 3 tera upload tako da nemam problema sa tim .
 
Od juce sam prebacen na SBB. Dodjem uvece kuci i reko` ajde da preskeniram kanale,naravno odmah mi zapadne za oko jedan mali i jedan veliki bezobrazluk.
Mali jer imam masu duplih kanala sto me nervira,a veliki je zato sto nemam vise HBO. Smatram to bas onako dzukacki jer ja taj HBO placam kao sto sam ga platio i poslednjim svojim racunom.
Da je taj HBO bio besplatan ili neki promo period pa da covek cuti nego ovako su iskljucili su ono sto je placeno.
Verovatno ce doci dan kada cu trebati otici u SBB i da se odlucim za neki paket al` vec sada mi je muka od toga jer osecam da sam kako god okrenes na gubitku i jos prave ovakve sitne jajarske poteze jer im se moze.
 
Nešto ti tu nije prošlo kako treba.
Svi sa Ikoma koji smo imali HBO, imamo ga i posle integracije.
 
Ja ih imam samo po jednom ali uredno rade.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Isti smo paket. Ne nemam zaista,skoro sam pogledao al` nema. Posle skeniranja imam sva tri HBO-a po dva/tri puta (devet kanala) ali na svakom od njih CAMmod. kaze "access denied".
Jel ti zamenjena oprema? Ako nije zato imaš duple kanale,aHbo zovi i traži ostaviće ti 2 god koliko traje ugovor.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Niko nije dolazio da zameni CAM mod. samo su cackali po glavnoj kutiji u ulazu.
Istekla mi je ugovorna obaveza sa Ikomom pre godinu/dve tako da sam FREE i iskreno uzivam u tome jer ne zelim da se vise sa bilo kim obavezujem :) .
 
Niko nije dolazio da zameni CAM mod. samo su cackali po glavnoj kutiji u ulazu.
Istekla mi je ugovorna obaveza sa Ikomom pre godinu/dve tako da sam FREE i iskreno uzivam u tome jer ne zelim da se vise sa bilo kim obavezujem :) .

Jesi odradio ovo što piše na sajtu?

Ukoliko ste korisnik CAM modula, potrebno je da kada nakon finalnog unapređenja mreže primetite zatamnjen ekran, promenite podešavanja svog uređaja ručno i time osvežite listu kanala na sledeći način:

Na televizoru je potrebno pronaći meni za pretragu kanala i izabrati sledeće opcije:

Za prijem signala potrebno je odabrati „Cable“
Za tip signala odabrati „Digital“
Za izbor zemlje odabrati „Other“
Za režim pretrage izabrati “Quick”,
U polje za frekvenciju uneti 610000kHz,
U polje za modulaciju uneti 256QAM
U polje za simbolsku brzinu uneti 6956KS/s
Polja za početnu i krajnju frekvenciju su opciona i ne moraju biti popunjena

Poželjno je uključiti opciju za automatsko ažuriranje informacija, ukoliko postoji.
 
Korisnik sam Ikom Tel2, migriran pre jedno 2-3 nedelje. Od danas umesto 25/1 merim 40/1 Mbps (u ‘ladnoj vodi[emoji41]).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma naravno da sam odradio sve kako su rekli pre nego sto sam se i javio na forum,nisam neuk,skolovana sam osoba :)
Dobio sam npr.: "SK 1 - 10" i ostale kanale karakteristicne za SBB ali nemam HBO.
Verovatno trebam da zamenim karticu ili sta god ali oni mi sigurno nece dati karticu bez ugovara - a ja necu dvogodisnji ugovor :)
A da ne govorim kakav cu lom da napravim kad odem u poslovnicu zbog IP net-a.
Ako budete culi ili citali negde naslove "Talacka kriza u SBB",znajte da sam to ja. :mad: :)
 
Posle 2 zamene risivera najzad dobio 2 kom Cisco wifi rade svi kanali paket Duo premium i zadovoljan sam za 2700 din mesecno .
 
@STAFFORDDOG: Čudno je da si dobio SK 1-10. Kod mene su samo 1-3, i to samo u SD kvalitetu. Osim ako nije nešto skoro promenjeno, jer je prošlo već neko vreme otkad sam skenirao kanale. Isto koristim CAM modul iz IKOM-a.
 
On je sada u promo periodu od mesec dana pa ima svih 10 SK kanala.
 
Kada tv auto-skenira sve kanale, dobijem skoro 300 digitalnih i 57 analognih.

Svi digitalni, izuzev Info kanala, su skremblovani. Medju analognim nedostaju, neki vrlo očigledno (RTS 1 i 2 npr.)

Skenirao sam nekoliko puta sa raznim podešavanjima, ali je ovo maksimum koji izvučem. Nemam CI modul ili STB, pošto sam do juče imao analogni tv, i imam osnovni TV paket.

Šta treba da uradim da bih dobio pun broj kanala koji je uključen u paket?
 
U osnovnom paketu imaš samo analognu tv. Do sad je IKOM davao besplatno i određen broj digitalnih kanala ali kod SBB-a nema ništa besplatno, samo NAT. ;)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Telekome i optiko, eve me, čim dodješ u kraj...

A šta raditi u vezi sa upadljivim manjkom analogih kanala (osim da zovem SBB)? Da napomenem da mi je kvalitet signala isti kao što je bio na Ikomu, srednje očajan.
 
Od juce sam prebacen na SBB. Dodjem uvece kuci i reko` ajde da preskeniram kanale,naravno odmah mi zapadne za oko jedan mali i jedan veliki bezobrazluk.
Mali jer imam masu duplih kanala sto me nervira,a veliki je zato sto nemam vise HBO. Smatram to bas onako dzukacki jer ja taj HBO placam kao sto sam ga platio i poslednjim svojim racunom.
Da je taj HBO bio besplatan ili neki promo period pa da covek cuti nego ovako su iskljucili su ono sto je placeno.
Verovatno ce doci dan kada cu trebati otici u SBB i da se odlucim za neki paket al` vec sada mi je muka od toga jer osecam da sam kako god okrenes na gubitku i jos prave ovakve sitne jajarske poteze jer im se moze.
Proveri ponovo sada kada je prošlo malo vremena da nisu možda pustili. Ja sam isto odavno van ugovora na Flat 3 extra i meni su ostali HBO, Adult... Ali nije odmah bilo svih kanala nego su ih polako uključili u roku od 24h. Oprema nije menjana, stoji stari CAM modul, samo sam ugasio TV iz struje kako su rekli i skenirao. Na kraju krajeva zovi ih i pitaj zašto nema.

Juče sam primetio da imam otključane i CineStar Premier HD, ne znam otkud to, kontam da je neka promocija iako ništa ne piše na sajtu.
 
Ovaj d3mini je baš krš, kolje mi se frekvencija sa lg tvom, recimo kad stisnem broj 8 na daljinskom od d3mini, ugasi se tv. Ima li leka, da tražim da mi zamene risiver za neki bolji, koji?
 
Ja kada sam se zalio na ikomov conax stb, dobio sam regularni d3.
Pokusaj da se zalis da ti daju normalni d3 uredjaj.
 
Da li je neko na kraju uspeo da potpise ugovor za SBB paket sa boljom ponudom od one gde prvih 6 meseci placas IKOM cene? Znam da su pojedinci pricali da su im "agenti" nakon integracije nudili bolje ponude od ove, pa me zanima da li se nesto od toga ostvarilo ili ne?
 
Da li je neko na kraju uspeo da potpise ugovor za SBB paket sa boljom ponudom od one gde prvih 6 meseci placas IKOM cene? Znam da su pojedinci pricali da su im "agenti" nakon integracije nudili bolje ponude od ove, pa me zanima da li se nesto od toga ostvarilo ili ne?
Mislim da od te price nema nista. Ja sam cekao i cekao i jedino sto sam dobio jw ono sto pise na sajtu, 6 meseci stara cena. Tako da sve ostalo su lovacke price, nema trika da ti ovi djilkosi iz Sbb daju nesto bolje, jer su teski cigani

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno