Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Meni se pojavio Vavoom HD. Nisam potpisivao novi paket sa SBBom, samo su pre 2 meseca dosli i zamenili mi ruter. Sa Banovog brda sam, 2550 placam mesecno.

Sent from my HTC_M10h using Tapatalk
 
Cekaj jel su ugasili rts HD posto ne mogu da ga nadjem ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
SBB dize brzine svojih paketa, HBO dzabaka 12 meseci, popust na pretplatu 12 meseci. Ikom paketi i dalje zamrznuti.
 
Sta je tu logicno, logicno je da i nama daju tu promociju pa da i mi predjemo a nije logicno da ti kaze za nema te promocije za IKOM tel pakete i da mozes da dobijes obican paket po punoj cen. Kako ce ovom politikom da prebaci IKOM korisnike, mora da nam da nesto da bi nas navukli.
 
Ne moraju... Njihova je stvar i politika sta nude a tvoje je da li hoces da prihvatis ili neces... Evo sad su vas zaobisli sa povecanjem brzina, pa ce verovatno uvoditi neke nove kanale koji nece biti na Ikomu, pa opet povecanje itd itd u krug do te mere da ce ti postati neispaltivo da ostanes Ikom korisnik... Samo je pitanje dal ces imati srece pa da ubodes bar neku promociju ili ne. Ja sam izvalio da nece dati tu neku "besnu promociju" koju svi Ikom korisnici ocekuju i potpisao sam ugovor sa njima 6meseci po staroj ceni pa onda dranje, al bolje ista no nista
 
Naravno da je njihova stvar sta nude ali tako je jer im drzava dozvoljava da imaju monopol. Na IKOM paketima ne moraju da daju nikakve dodatne brzine to ne ocekujem ali zasto biraju kome nude sta, i sto se onda cude sto dosta ljudi iz IKOM paketa nece da predje, zar nije poenta da ti da nesto sto i svima(ne nesto bolje) i prebaci te na svoje pakete i ne pati se vise da ima ljude na nepostojecim paketima. Promocija im cak ni ne pise za koga je ova sto je sad aktuelna 12 meseci popust pa onda puna cena.
 
Naravno da je njihova stvar sta nude ali tako je jer im drzava dozvoljava da imaju monopol. Na IKOM paketima ne moraju da daju nikakve dodatne brzine to ne ocekujem ali zasto biraju kome nude sta, i sto se onda cude sto dosta ljudi iz IKOM paketa nece da predje, zar nije poenta da ti da nesto sto i svima(ne nesto bolje) i prebaci te na svoje pakete i ne pati se vise da ima ljude na nepostojecim paketima. Promocija im cak ni ne pise za koga je ova sto je sad aktuelna 12 meseci popust pa onda puna cena.
Ukoliko imaš samo d3 a prelazis na trio silver ili gold plaćas 12 meseci po 1999 din a posle punu cenu odabranog paketa. Hbo imaš 12 meseci gratis ako prelazis na trio gold paket.
Ako imaš neki od flat paketa i pređeš na trio gold paket ne plaćas telefoniju 24 meseca. Hbo isto 12 meseci besplatno. Pink paket ili plus paket 24 meseca besplatno.
 
Meni je lično smešno to njihovo teatralno povećanje download-a za trio korisnike. Ne daju brži net za bivše Ikom korisnike? Whatever, ionako mi je 75 Mb/s na TEL 3 i više nego dovoljno. A sve njihove TV kanale (čak i one iz najskupljeg paketa) mogu neometano da pratim preko EON-a. Jer ne vidim neko preterano cimanje između bežičnog miša u ruci u odnosu na daljinac, sa kompom povezanim na TV preko dugačkog HDMI kabla. E sad, ako bi drastično povećali upload brzine - to bi već bila druga priča...
 
Meni je to sa eon-om bas zanimljivo. I ja sam tel 3. i na eon-u ne mogu da gledam kanale koje imam na tv-u - izlazi poruka "niste pretplaceni..." a sve ostale kanale mogu da gledam bez problema. :D
 
Sad sam probao EON, vidi stvarno radi bokte.. SK HD ne mogu na tvu al zato eon radi sve u 16 :D
Kako da aktivitam eon na tvu ? Izbacujr mi kod ali kada odem na moj sbb ne mogu da ga aktiviram, nemam polje za aktivaciju.
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam TEL 4 i na koji god kanal na EON-u da kliknem kaze niste pretplaceni :(
 
IKOM ovci nemaju aktiviran EON, ovi sto pišu da im radi, verovatno neka greska u sistemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko internet u b. jerkovic? nema ga već par sati

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Sta da radimo mi mucenici sa ikoma,da cutimo i cekamo ili da pelazimo kod Soroša...?
Ja sam na tel3.jel mogu da ih zovem da vratim CI modul a da mi donesu 2 D3 minija s tim da ne prelazim na sbb paket?
Oni ionako gase analogni signal, sta ce onda biti sa nama ikomovcima i ostalim TV po stanovima?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pazi, generalno ko se bolje cenka bolje prođe.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sta da radimo mi mucenici sa ikoma,da cutimo i cekamo ili da pelazimo kod Soroša...?
Ja sam na tel3.jel mogu da ih zovem da vratim CI modul a da mi donesu 2 D3 minija s tim da ne prelazim na sbb paket?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cisto sumnjam (gotovo sam siguran da nema leba od te rabote) ali probaj pa javi

p.s. Ako ti je za utehu nije vise Soros vlasnik, sad su jos grdji :d
 
Nema ništa od cenkanja. Ja sam probao, jedino sam dobio kao novi korisnik 6 meseci po 999 rsd. Trio Gold Extra paket. Ugovor sada glasi na mene, pa sam zato novi korisnik. Pre 2 nedelje sam potpisao.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nema ništa od cenkanja. Ja sam probao, jedino sam dobio kao novi korisnik 6 meseci po 999 rsd. Trio Gold Extra paket. Ugovor sada glasi na mene, pa sam zato novi korisnik. Pre 2 nedelje sam potpisao.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Pretpostavljam da ti nije isto prezime kao prethodnom korisniku na koga je glasio ugovor.
 
Bio sam na IKOM-u, pa su nas negde na jesen prebacili na SBB mrezu.
Tu pocinju moje muke. Izgleda da je infrastruktura na Karaburmi jednostavno preslaba za novo opterecenje i krenulo je da se desava da gubim pakete. Zimus je to bilo jezivo, po 7-8 paketa u seriji, sad je malo bolje, ali i dalje mi je oko 1-2% gubitak kad pingujem SBB DNS.

E sad, prosao sam kroz sve gluposti sa podrskom, zamenili su mi sve zivo i tek kad sam poceo da ih vodim u stan do moga i pokazujem da se ista stvar desava su prestali. U isto vreme mi govore o problemima na cvoru u blizini...

Ako bi neko mogao da me posavetuje o opcijama (jos uvek pacifistickim :) ) bio bih jako zahvalan.
 
Ako je sve ovo istina sto ti pricas, ovo je ozbiljna povreda ugovora sa njihove strane, cak eventualno bi trebali da ti dozvole da raskines ugovor na konto toga sto ne mogu da
ti isporuce internet.
Ono sto trenutno mozes da uradis, to je da se zalis ratelu. Cak imas na njihovom sajtu online formular, popuni, izlozi situaciju i vidi sta se desava.
Ipak ovo nije sitan prestup, pa da se vade tipa lose cvoriste itd. To je iskljucivo njihov problem.
 
Pa imam i ping i tracert screenshots. Probacu sa ratel-om.
Mada ne mogu oni da me ni zadrze ugovorom posto je moja obaveza sa IKOM-om istekla, tako da ako zelim da raskinem ugovor mogu. Problem je sto nemam neku alternativu.

Inace ovako je bilo zimus, malo benigniji slucaj kad sam cekao da ulovim tracert.tracert2.jpg
 
Pazi, nece ti presuditi zimus sta je bilo. Oni imaju po ugovoru odredjeno vreme otklanjanja kvarova, i tu ne mozes da se zalis.
Mnogo je bitnije sta se sad desava, bukvalno dokumentuj novi problem posle zamene opreme, iznesi stari problem, i vidi sta se desava.
Po meni ovo i dalje nije otklonjen kvar. A zasigurno ne mozes da utices na cvoriste, da smanjis opterecenje.
 
Nazad
Vrh Dno