Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Nije, digitalna je od flat3 a to je flat2, a za sve sto te zanima pozoves 011 3010110 naravno ako se ne stekas za telefon.

Naravno da imas i digitalnu (sve osnovne kanale) na Flat 2 jer osnovni kanali nisu zakljucani i dovoljan je samo televizor sa opsegom za kablovske kanale (DVB-C)
Dakle imas i analogne i digitalne i net 3584/128 Kbps na Flat 2
 
Po ovome što piše,to je samo analogna kablovska,lepo piše.
 

Prilozi

  • IKOM   Interaktivne Kablovske Objedinjene Mreže.png
    IKOM Interaktivne Kablovske Objedinjene Mreže.png
    19.1 KB · Pregleda: 95
Pise, ali negde sam procitao da oni prakticno svuda pustaju digitalnu pored analogne.
 
Naravno da imas i digitalnu (sve osnovne kanale) na Flat 2 jer osnovni kanali nisu zakljucani i dovoljan je samo televizor sa opsegom za kablovske kanale (DVB-C)
Dakle imas i analogne i digitalne i net 3584/128 Kbps na Flat 2

I ti gledas tako? Imas tv sa DVB-C tjunerom i gledas digitalne kanale?
 
WD40 je u pravu, o tome je bilo reči već ranije.

Hm...ne znam da li mi se isplati, jer ovako placam digitalnu tv 850din. mesecno

ti ne plaćaš digitalnu tv 850 din, nego analognu, a to što pratiš i digitalne kanale, to je zato što je ikom dobre volje i zato što imaš tv sa dvb-c tjunerom. :)
 
Hmmm ja imam laptop i hteo sam da uzmem TV kartu sa digitalnim tjunerom ali je je doticni tjuner DVB-T sto ne pije vodu, e sad da li ima neka externa kartica sa DVB-C tjunerom to moram da potrazim ali tesko...
 
Danas sam zamenio Thomson modem, posle 6 godina je jednostavno prestao da radi. Lampice su naizmenično svetlele, ponekad je hvatao konekciju, ali ne brže od 50kbps. Juče sam kontaktirao Ikomovu podršku i dobio informaciju da oni vide da moj modem daje slab signal i odmah savetovali zamenu. Tako da sam danas to i uradio, i dobio Motorolin modem. Povezao sam sve i radi normalno.
Thomson je već nekoliko dana pravio probleme, prvo sam primetio da je protok slab, ali sam to pripisao radovima (ili pozajmljivanju magistralnih kablova :)) , da bi juče konačno otkazao. Takođe sam pomislio da su možda u pitanju neke izmene u konfiguraciji same mreže, tj. prelazak na docsis 3, ali očigledno ne, jer je i ova Motorola docsis 2.
 
Poslednja izmena:
WD40 je u pravu, o tome je bilo reči već ranije.



ti ne plaćaš digitalnu tv 850 din, nego analognu, a to što pratiš i digitalne kanale, to je zato što je ikom dobre volje i zato što imaš tv sa dvb-c tjunerom. :)

Jasno mi je to. Nego me sad zanima, koliko vidim digitalna tv (osnovna pretplata) im kosta 250 din., da li to znaci ako bi se prebacio samo na digitalnu da bih toliko placao?
 
Ne, plaćao bi analognu + digitalnu televiziju 250din. Ne možeš da imaš samo digitalne kanale.
 
zna li neko koja je razlika u odnosu na telekomov fixni televoon? mene konkretno zanima telefoniranje sa Bosnom?

edit

evo izrachunah na telekomovom sajtu, 1h razgovora sa bosnom je 1000din, a na ikomovom chudu pishe za bosnu da za 400din kredita moze oko 20 min razgovora na mob, shto mu dodje slichno.

i neverovatno, jeftinije 2.5x pricahti sa kanadom i amerikom negoli sa bosnom na mob, tuga :D
 
Poslednja izmena:
mozeneko da objasni kako ovaj telefon funkcionise?:p
evo:
http://ikom.rs/ikomtelefon/pitanja.php

Šta je potrebno od opreme?
Sve što je potrebno od opreme su kablovski modem i telefonski aparat koje dobijate od IKOM-a na korišćenje.

Kako se obavljaju razgovori?
Jednostavnim korišćenjem telefonskog aparata, kao u klasičnoj telefoniji. Ne morate menjati svoje navike, niti koristiti komplikovanu opremu. Vaše je samo da pozovete broj koji želite kao da telefonirate sa bilo kog drugog telefonskog aparata.

Dakle dobiješ od IKOM-a poseban telefonski uređaj, koji ćeš (moja pretpostavka) da štekneš u mrežu i onda preko njega pričaš. A piše da može i sa kompa, pomoću te Detel aplikacije. Aplikacija je verovatno neki voip/sip klijent, slično kao i gomila betamax klonova (tako neka tema je bila ovde ili na ES-u).

Nisam gledao detaljno baš sve cene, ali za Englesku su im cene otprilike kao i većina voip provajdera u okolini. Dakle 5 din/minut, tako nešto ima i EUnet voip i sezampro, a Telekomov voip je bese nesto skuplji (oni valjda imaju neke dopune preko greb kartica), a da zoves sa fiksnog Englesku je tek neki oder od beše 20 din/minut.

Dakle, svi su i dalje uglavnom duplo skuplji od Skype-a (2 din/min za Englesku). I Skype može isto i preko programa i preko posebnog tel. aparata (šteknut u mrežu).
 
Poslednja izmena:
Ma glupost klasicna, mozes to i preko skype-a, samo uplatis kredit i vozi...lepo je to sto upotpunjuju uslugu, svaki ce operater uskoro nuditi internet/HD televizju/telefoniranje, prednost ce imati oni koji budu na "lokalu" i zato je bolje da ste korisnik kod sto vece mreze... tj bice verovatno besplatno ili veoma povoljno da pricaju dva ikom korisnika medjusobno...

@Demios, to su te zemlje engleskog govornog podrucija i zemlje Komonvelta, one se sto se kaze "drze zajdno", skuplje je iz Srbije preko skype-a da zoves Bosnu nego da zoves Australiju i to 5-6 puta - to ti dovoljno govori...

Na kraju ja sam ipak za ovu varijantu :d, mnogo zarazna reklama:
 
Poslednja izmena:
Pih sto ne znam nekog iz Dijego Garsije :) dzaba ih je telefonirati:

Dijego Garsija 175,00 175,00
 
Na Ikomovom sajtu nema podatka koji broj telefona se dobija. Na Detelovom sajtu piše, ako sam dobro razumeo, da se dobija broj iz Slovenačkog opsega.

http://www.detelfone.eu/srb/web/index.php?id=78&L=5
Ah, pa ja nisam ni mislio da se dobija broj telefona, posto IKOM (ili vec taj Detel) nema licencu da terminiraju pozive u Srbiji (tj. da primas pozive na neki 011 broj ako si iz Beograda i koji ce da ti dodeli IKOM), nego da samo mozes da zoves druge.

A ako zoves nekog iz te Detel mreze onda verovatno ide neki poseban (izmisljeni) prefiks ili po nadimcima (kao na Skype-u) i sl.

Mada je to dobra fora, dobijes fiksni broj iz Slovenije, a ti u Srbiji i jos onda mozes da potvrdis Paypal-u da si kao iz Slovenije ako te zovu na taj broj.
 
Jel ima jos neko problema sa internetom?
Meni se od pocetka oktobra desava da se modem sam od sebe restartuje, zamenjen je i modem za ovaj novi(flat 5) posto su povecali internet na 20mb, zamenio sam i lan kablove, i pokusao sam i sa i bez rutera, i u 3 kompjutera razna sam gurao i win reinstalirao i sve opet isto. Oni mi sad naguravaju na nos da je do mene, sto je nemoguce, sve sto sam mogao sam uradio. Jel moguce da su preopteretili mrezu? Ali onda ne bi trebao da budem jedini kojem se to desava.
 
Da li su ti bili tehnicari da provere jacinu signala? mozda je na granici da se ostvari konekcija pa se cesto restartuje. Moze biti dosta stvari, ali ako se problem pojavio od kad su ti povecali protok i zamenili ruter onda tu treba i traziti uzrok.
 
Problem se javio pre toga, na starom modemu dok je jos bilo 15mb. Bili su, i rekli su da je sve uredu.
 
Ako si ti probao 3 razlicita racunara, problem je na mrezi, da li u tvom stanu/kuci ili negde dalje to je ne bitno jer to oni moraju da srede, budi uporan i oni ce doci, kazi da si probao na tri razilita racunara i da se isto javlja...
 
Obicno je taj pristup bez sifre. Koji modem si dobio? Probaj nesto standardno admin/admin ili samo admin (sa praznom sifrom) ili root/root...
 
Evo stiglo i kod mene konacno

1574643432.png
 
Razmisljam da predjem na ikom pa me zanima da li torrenti rade normalno? Nesto mi u glavi da ranije nisu mogli da se otvore portovi ili tako nesto al ne mogu da se setim.
 
Nazad
Vrh Dno