Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Rade sasvim ok :)
Doduse nisam vec neki duzi period skidao tom metodom pa ne znam dal se situacija pogorsala al cisto sumnjam da jeste.
 
Razmisljam da predjem na ikom pa me zanima da li torrenti rade normalno? Nesto mi u glavi da ranije nisu mogli da se otvore portovi ili tako nesto al ne mogu da se setim.

preko 3 godine koliko sam ja na IKOM-u ni najmanji problem sa torrentima imao nisam a 99% downloada mi je tim putem...
 
Da torrenti ne rade odavno bi zatvorili firmu :)
 
Ne postoje nikakvi ruteri, dobijes kablovski modem i to je to, ostalo kupujes sam. Sad za jako male pare mozes uzeti odlican wireless ruter.
 
Ok. A jel mogu uzeti bilo koji ruter pa nakaciti na modem? Mislim da li moze i adsl varijanta rutera, posto mi stoji visak.
 
Razmisljam da predjem na ikom pa me zanima da li torrenti rade normalno? Nesto mi u glavi da ranije nisu mogli da se otvore portovi ili tako nesto al ne mogu da se setim.
To je bilo ranije dok smo bili iza NAT-a, sada to vise nije slucaj i svako ima svoju IP.
 
Ok. A jel mogu uzeti bilo koji ruter pa nakaciti na modem? Mislim da li moze i adsl varijanta rutera, posto mi stoji visak.
ADSL ruter na žalost ne može, jer on nema WAN ethernet priključak, već mu ulazi direktno telefonska parica kao spoljna konekcija.
 
Pitanje za korisnike Ikom digitalne TV:
Da li se uz digitalni prijemnik dobija i kartica (koja se ubaci u isti).
Zasto pitam?
Pa ako je odgovor da, onda bi bilo dobro istu karticu ubaciti direktno u TV (uz Conax modul?) i izbeci koriscenje jos jednog daljinca i vezu preko scarta.

I jos jedno pitanje:
da li je neko imao priliku da uporedi kvalitet slike Ikom Digitalne TV i SBB D3?
 
Poslednja izmena:
Pa ako je odgovor da, onda bi bilo dobro istu karticu ubaciti direktno u TV (uz Conax modul?) i izbeci koriscenje jos jednog daljinca i vezu preko scarta.

Daju uz risiver i karticu, ali...

ajde nadji negde conax modul, pa mi javi :)
 
Poslednja izmena:
Od sledeceg mesea paket flat2 se povećava na 4mbit, umesto dosadasnjih 3.5,
 
To su trebali odmah da stave tako a ne 3,5...Gde li su samo našli tih ,5 da mi je znati.:)
 
Hmmm ja imam laptop i hteo sam da uzmem TV kartu sa digitalnim tjunerom ali je je doticni tjuner DVB-T sto ne pije vodu, e sad da li ima neka externa kartica sa DVB-C tjunerom to moram da potrazim ali tesko...
ja imam tv kartu za digitalnim i analognim tjunerom i to nece da moze. jedino ti moze raditi analogni tjuner na kartici i dobices kada pretrazujes kanale samo analogne medjutim kada pokusas da uradis pretragu digitalnih kanala nece ti naci ni jedan. jedina mogucnost je da iz risivera putem kablova za video i audio povezes svoju karticu .
 
Poslednja izmena:
Potoje i DVB-C kartice ali ih nema kod nas u prodaji...
 
e pojma nemam skoknuo sam kod drugara on ima sbb digitalnu i nema nikakve kutije zajebancije itd, povrsno sam ga pitao u prolazu i rekao mi "ma fazon samo ubacis karticu u tv i to je to"
 
ok samo pitam posto je drugar tuta muta za sve osim muzike :) tako da...
 
13.11.2011
Prekid saobraćaja na delu teritorije Čukarice
Poštovani korisnici, usled presecanja optičkog kabla od strane NN lica, došlo je do prekida saobraćaja na delu teritorije Čukarice. Kvar će biti otklonjen u narednih nekoliko sati. Izvinjavamo se korisnicima zbog eventualnih neprijatnosti i zahvaljujemo se na strpljenju. Vaš IKOM

http://www.ikomline.net/info/detalji.php?news_id=118
 

Znači ovako već 10-ak dana. Zvao ih, posle gomile laičkih podpitanja, tipa "možda vam nešto u pozadini vuče protok, možda je router problem, spojite direktno (uradio pre zvanja, naravno), ne valja vam računar (!?!), a možda su u šumi i sl." poslali su ekipu koja je opet iste nebulozne stvari trkeljala po gajbi, razvalili mi sve kablove bez ikakve veze, da bi na kraju ukapirali ono šta sam im prvo i rekao, a to je da na nekoj od bandera opasno šmelcuje, jer to vidim po analognoj slici koja đipa k`o magarac kada duva šavako. I za koji dan će da zamene neki kabl tamo negde, kada dobiju dozvolu od tamo nekoga, bla, truć... Naravno, prošlo je 6 dana od tada, ni pisma ni razglednice...
 
ovi poludeli ebote ???
1611885503.png
 
Nazad
Vrh Dno