Šta je novo?

Ikom - Digitalna tv

Ne morate bas mnogo da se hvalite, (da ne objasnjavam) koristite ovu pogodnost. Koliko znam digitalna se doplacuje 400din mesecno na analogni paket. Mada, isplati se preci na digitalnu zbog boljeg prikaza (narocito na LCD televizorima). Medjutim i ako ukinu ovu mogucnost, bolje ici sa Conax modulom nego dekoderom (pogodnost je kao sto sam pisao sto nemorate koristiti dva daljinska, scart kabl, uticno mesto, mozda u nekim situacija i bolja slika,...., jednostavno komfor).

Sto se tice Conax modula, bice 10-ak komada, strpite se malo (nemam ja to, vec moj prijatelj) a i cena ce biti popularna.

Kod mene je neuporedivo bolja slika preko ugrađenog DVB-C tunera u TV-u (Samsung plasma PS42-B450), nego preko Ikomovog krš dekodera.

Zato i pitam za taj Conax modul, jer, iako koristim Flat 4 paket u koji upadaju HBO i Cinemax, ni ne gledam ih, zbog katastrofalno loše slike preko dekodera :/
Zapravo, uopšte ne palim taj dekoder.

Javi, molim te, kad bude nešto.
 
Ja sam jedva nasao Conax modul, morao sam iz Nemacke narucivati, cekati 4 nedelje, i stigao mi je TechniCrypt... a u medjuvremenu sam uspeo naci neki AlphaCrypt. Ne morate traziti iskljucivo Conax, ima par kartica koje podrzavaju po nekoliko standarda... No problem je sto su kod nas cene polovnih kao cene novih preko... a kad kazem polovne nemozete ni zamisliti koliko polovne :) srecom ili rade ili ne rade :)

Mislim da je najbliza zemlja koja ima Conax module Hrvatska i cene se krecu od 50 EUR na vise...
 
@whatgives
Ne bi trebao da imas losu sliku preko dekodera, verovatno ti nesto nije u redu ili sa instalacijama ili u podesavanjima. Ja imam iste pakete kao i Ti, slika je odlicna. Presao sam na digitalni dekoder jer mi je slika preko prethodnog analognog Dalvi dekodera bila ocajna (ruzisasta, narandzasta,...), medjutim sa digitalnim dekoderom je cista.

@ATG
probao sam sa modulom koji je kao univerzalni-koji otvara vise nacina kriptovanja, medjutim nije prosao, kod mene. Ne kazem da mozda neki ne mogu.

Sto se tice kartica, jesu polovne, ali kao sto kazes ili rade ili ne rade. Prijatelj jos nije spremio ove kartice, ali znam da ce biti jeftinije od 50e, koliko - ne znam.
 
Meni AlphaCrypt i Technicrypt rade bez problema sa Panasonic i AzBox-om. Pitanje je da li moze ispod 50, jer ja nisam ni nasao samo Conax kartice a da su ok ok proizvodjaca i da mogu da se updatuju... ove obe se updatuju preko satelita ili preko laptopa...
 
Meni AlphaCrypt i Technicrypt rade bez problema sa Panasonic i AzBox-om. Pitanje je da li moze ispod 50, jer ja nisam ni nasao samo Conax kartice a da su ok ok proizvodjaca i da mogu da se updatuju... ove obe se updatuju preko satelita ili preko laptopa...

Ove sto sam naveo bice malo jeftinije zato sto je to ostatak od ranijih poslova, nece trebati ubuduce i prijatelj hoce da ih se oslobodi, samo treba da ih prilagodi za Conax (bile su univerzalne).
 
I meni bi trebao jedan Conax za Samsung LCD, za sad gledam samo kanale iz osnovne ponude. Ako neko zna gde ih ima obavezno nek sa nama podeli info...
Btw da li jos neko ima problem sa FOXovim kanalima (obican, Life i Crime), kad ih okrenem, par minuta secka slika i zvuk pa se stabilizuje?
 
Poslednja izmena:
kakav je kod vas kvalitet signala kad gledate preko njihovog kain dekodera?

kod mene ne prelazi 60%, obično je između 50 i 60, i slika je dosta loša.

da li bi trebalo da je signal bolji?
 
Meni je bilo slicno kao tebi. I onda je jednog dana palo za 10-20%. Onda sam npr. na Pinku poceo da dobijam kockice, slika stuca, zvuk prekida (a trebao sam nesto da snimam), neki programi kao npr. Palma+ su mi bili na 0% - totalno bez slike... i nazvao sam ih. Dosli, promenili sve konektore od ulaza u stan, preko prvog razvodnika, drugog i slika mi se vratila na kvalitet kakav je bio, 10-20% veci. Ali rece mi da bi trebalo da bude jos jace i da ce pogledati narednih dana oko zgrade jer sumnja da treba promeniti/opraviti zajednicki pojacivac (kapiram, pojacivac za celu zgradu). Tako je pretpostavljam i bilo, jer mi se posle par dana quality podigao na 95-100% za skoro sve programe, a reeeetki su kojima je 90%. Manje od toga nema.

Tako da... nazovi ih.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
kod mene je stalno 67% i slika je super.
 
dodali su nam arenu sport 2,3 i 4 o_O extra XD
 
Na analognoj nista. :( Razlog vise da se razmisli o prelasku na digitalnu. :D
 
kakav je kod vas kvalitet signala kad gledate preko njihovog kain dekodera?

kod mene ne prelazi 60%, obično je između 50 i 60, i slika je dosta loša.

da li bi trebalo da je signal bolji?

Kod mene je jacina signala na svim kanalima od oko 60% do 62% i uglavnom je kvalitet slike na 100% pri takvoj jacini signala. Covek koji mi je doneo dekoder je rekao da je to OK. Povremeno na pojedinim kanalima dolazi do nekakvih smetnji u vidu seckanja slike, kvadratica i slicno i tada i jacina signala i kvalitet slike padaju osetno ispod 50%. Ne znam da li su takve smetnje normalna pojava? Za sada nisu ceste i ne traju dugo, ali kakve sam srece sa IKOM-om ne bih se iznenadio da se stanje pogorsa.

Inace, cak i na mom CRT televizoru slika je sa digitalnom tv osetno bolja, nego sto je bila na analognoj tv i, generalno, zadovoljan sam posebno jer PayTV sa onim Dalvi dekoderom prakticno nisam mogao ni da gledam.

Jedino ne kapiram da li digitalnu tv mogu da gledam na racunaru ako kupim neku odredjenu tv kartu ili to nije moguce? Mislim na digitalni signal onih otvorenih kanala, kapiram da je gledanje kanala koji se posebno placaju vezano za dekoder i da oni ne mogu da se gledaju na racunaru.
 
Da li neko ima problema sa titlovima u poslednje vreme?

Na onim kanalima na kojima je externi titl tipa Fox Life, titl se spusta toliko nisko, da je prakticno nemoguce videti drugi red.
 
Pre neki dan signal pojačan sa 74% na 92% (iznenada, ničim izazvano). Više nema seckanja slike.

Visinu titlova podešava emiter programa i kod mene je poprilično visoko postavljen. Ako ti se to dešava na svim kanalima, možda je ipak do TV-a, nisam siguran. S'obzirom da su kod mene na svim kanalima na istoj visini, možda ipak zavisi od TV-a...
 
Kod mene je sve radilo OK, do pre nekoliko dana.

Znaci na kanalima na kojima su titlovi nalepljeni sve je OK (u opciji subtitles nema mogucnosti odabira), dok na kanalima na kojima sam morao rucno da ubacujem titlove (tipa fox life) na njima se titl pomerio dosta dole.

Videcu da ih zovnem....
 
@xMark

Prijatelj mi je rekao da vrednost S (na digitalnom dekoderu) koja je izmedju 50%-60% pa kod tebe ide do 92% oredstavlja NIVO SIGNALA a vrednost Q koja obicno iznosi 100% predstavlja KVALITET SIGNALA.

Kod mene je S:60-62% a Q:100%.

Kako mi je on objasnio, bitan je kvalitet signala (Q) a vrednost S nema preteranog uticaja na prikaz slike, cak mi je rekao da ako je signal ima visok novo, moze da predstravlja problem. Sve ovo mi je objasnio crtajuci krivu-sinusoidu (kod analogne) a kod digitalne nije sinosuida vec pravilnog oblika -gore, desno, dole, desno, gore, desno,.... Takodje mi je rekao da je pitanje i koliko dekoder tacno prikazuje ove vrednosti, tj. koji mu je algoritam za proracun.

Sta je sada istina, ne znam.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Vec neko vreme se lomim da uvedem IKOM-ovu digitalnu posto sam (kao uostalom kao i svi u zgradi) korisnik IKOM-ove kablovske, i svaki put kad sam relativno blizu da prelomim odbije me to sto daju onaj nesrecni KAON risiver koji mi se pored svih nedostataka koje ste nabrojali u ovoj temi (bez HDMI, problemi sa satom, ne bas neko poboljsanje slike...+ strasno ruzan etc.).

Zbog toga, a posto mi ova tema nije bas bliska zamolio bih ako neko moze da mi dodatno razjasni neke stvari i da odgovor na neka pitanja.

1. Imam Samsung LE40A656 i nisam bas siguran ali mi se cini da navedeni TV ima PCMCI ili mi bar ono sto se nalazi sa leve bocne strane lici na tako nesto.
40a656_4.jpg

Ne vidi se bas najbolje ali se valjda dovoljno vidi da li bi ono iznad HDMI4 moglo da bude to pa ako bi neko mogao da mi potvrdi jel ima ili nema posto nisam uspeo da nadjem bas nista o tome.
2. Ako je to to, da li bih uz pomoc konex modula koji ste pominjali, a nakon uvodjenja digitalne i dobijanja kartice, mogao da gledam digitalnu direktno preko TV-a, bez koriscenja njihovog risivera. Ako bih mogao da li je slika u tom slucaju nesto bolja ili losija u odnosu na rad preko risivera i da li mi je dovoljan standardni daljinski za TV.

Hvala unapred na odgovorima.
 
Mislim da ti ne treba risiver za DTV.Ja sam korisnik IKOMove kablovske i sinoc sam nasao cak 92 digitalna kanala i cak 15 radio kanala pored onih standardnih 70 koje sam do sada gledao.Kupio sam LG42LF2510,i bez problema gledam digitalne kanale bez ikakvog risivera.Zasto bi im i to placao kad nemoram.Elem,u podesavanjima promenis zemlju u FINSKU,pustis ga da skenira sve frekvencije,znaci ceo opseg,i uzivas u blagodetima digitalije. POZZ
 
Ne vredi, nece.
Nemam Finsku u podesavanjima, ali sam zato probao sve ostale zemlje koje su navedene. Zavrsio je skeniranje pod DTV svaki put do kraja i ishod je svaki put bio isti - nije nasao ni jedan jedini digitalni kanal.
Uopste ne znam sta cinim pogresno i sta moze da bude problem.
 
Ovaj moj ima digitalni prijemnik DVB-T MPEG-4 AVC.Proveri u specifikaciji sta sve ima tvoj TV.Ako ima digitalni prijemnik trebalo bi da to sve radi savrseno
 
koliko vidim, Samsung LE40A656 ima samo DVB-T (-terrestrial), a tebi treba DVB-C (-cable) tuner.
 
Ma trazio sam po netu i nisam uspeo da nadjem nista konkretno.
Mada u sustini nije mi ni bitno da li moze da se gleda bez risivera i kartice - mene mnogo vise interesuje da li bih mogao uz uvodjenje digitalne i naravno placanje tih 250 din, da gledam digitalnu bez koriscenja njihovog risivera, vec samo koriscenjem kartice i konax modula. U stvari da li moj TV ispunjava tehnicke uslove za koriscenje conax modula?
Btw ako je odgovor pozitivan, gde se moze naci da se kupi bilo koji modul koji bi odgovarao toj svrsi?
 
tvoj TV mora da ima CAM slot i DVB-C tuner da bi to radilo. CAM slot ima, ali ne i DVB-C tuner.
ipak, proveri to još jednom.

i mene zanima gde kod nas može da se kupi conax.
 
Najverovatnije da DVB-C nema, ali nikako da to potvrdim ili demantujem.

Znaci ako nema DVB-C ne moze da se gleda ni uz pomoc konax modula i IKOM kartice?
 
@Martin Mystere

za tebe je mozda: http://www.technisat.com/index891b.html?nav=Cable_DVB_C_,en,67-15110
To je odlicna marka, izuzetno kvalitetan uredjaj, samo ovo nije jeftino, cena mu je do 300e u Rumuniji, Slovackoj,....

Postoje i jeftinije kineske opcije risivera sa HDMI vezom (do 100e), medjutim to nije garancija kvaliteta prikaza slike.

Kvalitet slike najvise zavisi od kvaliteta tunera u uredjaju ili TV-u.
 
Nazad
Vrh Dno