Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

nego jel moguce da su ovaj face unlock (IR TOF 3D, (depth/biometrics sensor)) izbacili poslije p40 pro modela?
npr p50 pro i p60 pro cini mi se da nemaju tu mogucnost ili je skrivena?

najbolja stvar je na p40 pro ovaj face unlock koji radi perfektno (prešao sa iphone face id) razlike nema.
 
Mozda je već puno pisano o tome ali da pitam ako nije problem. Imam u ponudi p40 Pro. Interesuje me kakvo je stanje u 2023 što se tiče Google aplikacija. Koristim Gmail, Google mape, viber, wp, igrice ne igram, koristim e banking, dali to radi isto na njima . Da li to može iole normalno funkionisati sve? . Imao sam Huawei tel godinama i samo mi oni leže, sad imam Honor 5o i odličan je tel, maltene isti ko Nova 9 i me vuče p40 pro bas. Hvala unapred na odgovorima
Gmail koristim preko Huawei email aplikacije, a imam i Bluemail aplikaciju na kojoj jos brze stizu obavestenja, jer kod fabricke je osvezenje na 15 min.
Gmape koristim i zadnje verzije su pocele da zezaju, ali starija verzija koju je neko pre par stranica postavio radi perfektno, mogu slikati koja je verzija (nije preko virtualne masine tj gspace ili neke druge). Aplikacije najvise skidam preko Aurora store koju sam skinuo i instalirao.
Viber sam skinuo preko Huawei prodavnice i radi bez greske. Watsapp sam sada instalirao ali dok sam ga ranije koristio nisam imao nikakvih problema.
Mobi banku koristim i normalno radi placanje, jedino lokacije bankomata ne izbacuje i ne stizu obavestenja ako je neko nesto uplatio nego rucno ulazis i proveravas.
Uglavnom aplikacije koje zahtevaju google map nece raditi, odnosno deo gde su mape u aplikaciji. Garmin ne pokazuje mape, strava isto ali mozes koristiti huawei zdravlje aplikaciju pa preneti na Stravu, ako pratis let aviona nece raditi gmap u sklopu aplikacije.
 
Upravo stigao aprilski update.....
 

Prilozi

  • Screenshot_20230509_180931_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20230509_180931_com.huawei.android.hwouc.jpg
    85.2 KB · Pregleda: 39
Da li ekran,LCD skinut sa P40 Pro modela, odgovara za p40 pro plus model,da li neko zna?
 
AKo neko ima preporuku koje zastitno staklo za P40 pro? Ove folije mi nece zavrsiti posao....
 
Uzeo ovu masku, extra je. A na staklu stavio foliju za sad... Bombonica phone.
 

Prilozi

  • IMG_20230530_114933.jpg
    IMG_20230530_114933.jpg
    128.3 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20230530_114927.jpg
    IMG_20230530_114927.jpg
    134.5 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20230530_114946.jpg
    IMG_20230530_114946.jpg
    91.2 KB · Pregleda: 23
Uzeo ovu masku, extra je. A na staklu stavio foliju za sad... Bombonica phone.
Trazio sam takvu masku, ali da ima i kamera zasticena, tacnije da bude maska silikon i oko kamere, ima za samsung modele to, ova maska kao tvoja mi je izgrebala staklo kamere na p30
 
Trazio sam takvu masku, ali da ima i kamera zasticena, tacnije da bude maska silikon i oko kamere, ima za samsung modele to, ova maska kao tvoja mi je izgrebala staklo kamere na p30
Pa može da izgrebe ako se nesto podvuče ispod, ali to je čini mi se manja verovatnoća nego u džepu da zakačim na driker od farmerki i sl. Svakako sam porucio i foliju za kamere, pa ce to biti dodatna zaštita.
 
Pa može da izgrebe ako se nesto podvuče ispod, ali to je čini mi se manja verovatnoća nego u džepu da zakačim na driker od farmerki i sl. Svakako sam porucio i foliju za kamere, pa ce to biti dodatna zaštita.
Ja sam na primer na p40 kupio staklo za kameru (kao sto stavljamo na ekran) ali kad mi je upaljen blic i kad slikam slika bude bela, jer verovatno nije neki kvalitet tog stakla
 
Probao sam i ja staklo na kameru kad sam dobio telefon i bio je problem sa refleksijom.
Evo tri godine ga koristim bez zaštite za kamere. Mislim da je mali procenat da će neko oštetiti kamere.
Koliko puta mi je samo pao, pucalo zadnje i prednje staklo ali kamere neoštećena.
Bio potapan na raznim površinama pa kamere neoštećene.
Sad mi je linija po dijagonali ekrana koja prelazi preko jedne prednje kamere i ne vidi se ništa na fotka a. Inače, linija se vidi samo kada je ekran ugašen. Sve radi najnormalnije.
 
Nejasan mi je GBox, kad skidam apk on ih povlači sa Huawei galerije a ne sa Play.
I kad udjem u GBox apk logovan sam Huawei nalogom.
Ako je isti kao GSpace gde je Play?
 
Nejasan mi je GBox, kad skidam apk on ih povlači sa Huawei galerije a ne sa Play.
I kad udjem u GBox apk logovan sam Huawei nalogom.
Ako je isti kao GSpace gde je Play?
Nije isto. Google aplikacije koje pretražujes i instaliras preko Appgallery idu preko Gbox-a. Tako da u aplikaciji Gbox nemas potrebe ni da ulazis, jer nemas sta tamo da trazis, sem oko notifikacija ako zelis nesto da podesis. Gbox nema dosadnih reklama.
 
Gledam sad video, prikazuje se kako se logujem sa G nalog. Ja to nemam već se logujem u GBox preko Huawei nalog
 
Ako sam razumeo, izbacili su logovan je na Google i sve što se skine sa App Store povezuje se sa GBox i simulira G servise.
Očekivao sam ikonicu za Play kao kod GSpace
 
Kakve su ovo navale huawei ai botova...nekako je neukusno od strane ove kompanije sta radi, da se blago izrazim...:)
 
Uzas i ja provalio isto... 😢
 
Stiglo ažuriranje za jun za p40 pro i nesto i oko Ai Lens za Petal.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230615_203732_com.huawei.android.hwouc.jpg
    Screenshot_20230615_203732_com.huawei.android.hwouc.jpg
    67.8 KB · Pregleda: 10
  • Screenshot_20230615_204450_com.huawei.hwsearch.jpg
    Screenshot_20230615_204450_com.huawei.hwsearch.jpg
    50.4 KB · Pregleda: 10
Nije se moj post odnosio na vas koji imate ove telefone i volite to sto vam nudi ta kompanija nego na ove iznad @MarkoMa @Anja98 i još par kojih se pojavilo u dva dana a koji se registruju,udju na 4 teme i govore o fantastičnim huawei rješenjima.Samo iskopiraju isti komentar.Bljutavo je to baš od strane kompanije,na to sam mislio...

Admin neka slobodno izbrise komentar,samo da pojasnim vama koji mislite da sam tu da bih se svadjao koji je brend superiorniji:)
 
Kad smo vec kod toga, može li neko da potvrdi da li stvarno GBox završava stvari?
Da mogu da instaliju GApps, mogu. U to sam se lično uverio.
Bitno je mogu li da stižu notifikacije u realnom vremenu tj kao i da ima G servise?
Nešto se mislim da ako cena za P60 osetno padne do oktobra, pazarim njega.
Suprugi sam na P30Pro upisao u DNS podešavanjima Adsguard i nije imala net a meni na P40Pro sve radi sem Al Lens.
Sumnjam na Google u njenom slučaju. I zato ona ima reklame koliko hoćeš i nećeš, ja ništa.
Ako je takva situacija, onda sta ce mi telefon sa Google.
Evo za tri godine, fali mi samo jedna Apk ali nije neophodna.
 
Nazad
Vrh Dno