Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Pomoć drugari, kupio sam polovan p40, zamenio plocu u ovlascenom servisu, i dobio telefon sa emui 10, azurirao sam ga na emui 11, ali uopste nece da mi pronadje azuriranje emui 12,probao sam i u my huawei da promenim region, pa da potrazim, ali ne uspeva.
Da li ima neko resenje?
Mogu samo da nagadjam. Najbolje bi bilo da vidis u tom servisu gde su nabavili taj deo i zato nece.
 
Pomoć drugari, kupio sam polovan p40, zamenio plocu u ovlascenom servisu, i dobio telefon sa emui 10, azurirao sam ga na emui 11, ali uopste nece da mi pronadje azuriranje emui 12,probao sam i u my huawei da promenim region, pa da potrazim, ali ne uspeva.
Da li ima neko resenje?

Pokušaj da ažuriraš telefon na emui12 preko računara i HiSuite programa.
Mala napomena (ako me sećanje ne vara), HiSuite ver.9.nešto za računar je radila ok, 10. pa na dalje beše problem sa prepoznavanjem telefona tj. izbacivalo obaveštenje da telefon nije konektovan. Ne znam da li je taj bug ispravljen na nekim sledećim još novijim verzijama, zadržao sam se na toj ver.9...
 
Pokušaj da ažuriraš telefon na emui12 preko računara i HiSuite programa.
Mala napomena (ako me sećanje ne vara), HiSuite ver.9.nešto za računar je radila ok, 10. pa na dalje beše problem sa prepoznavanjem telefona tj. izbacivalo obaveštenje da telefon nije konektovan. Ne znam da li je taj bug ispravljen na nekim sledećim još novijim verzijama, zadržao sam se na toj ver.9...
Uspeo sam EMUI 11 zakrpu da azuriram preko onog volume up i otkljucavanja da odradim, i posle toga najnormalnije u azuriranjima telefona mi iskace jedna po jedna verzija i zakrpa.
Probao sam i pre HiSuite, ali bukvalno download je isao 1% u 20 minuta, pa nisam imao strpljenja dok ne oprobam sve, ali za sad sam uspeo, upravo skida EMUI 12.
 
Ako nije frka nekome da nabaci jos koriste app-apk kao onu google maps na forum pa da skinem :)
Nabacio sam p40 pro juce pa evo istražujem sve moguce opcije :D
 
NewPipe nesto kao youtube vanced ali moras na netu da nadjes kakonda ubacis ljude koje pratis, ali je dobra za skidanje muzike ibklipova sa youtube-a
 
Ima li neko problem sa lens flareom, tj kao posledica ogrebanog sociva?



Bukvalno isto ovo mi se desava na P40P+, jeste da ima povrsinskih ogrebotina pozadi, ali nije preterano strasno, imao sam i pre telefone.
Narucih ovo juce, cisto da mogu da javim kako je, ako je stvarno do toga, ali dok stigne procice jedno metar dana. Ako neko ima neke savete za u medjuvremenu, neka javi.

 
Ima li neko problem sa lens flareom, tj kao posledica ogrebanog sociva?



Bukvalno isto ovo mi se desava na P40P+, jeste da ima povrsinskih ogrebotina pozadi, ali nije preterano strasno, imao sam i pre telefone.
Narucih ovo juce, cisto da mogu da javim kako je, ako je stvarno do toga, ali dok stigne procice jedno metar dana. Ako neko ima neke savete za u medjuvremenu, neka javi.


Imam ja savet, kod mene nije osteceno socivo ali nekada imam taj efekat. Koliko god da mislis da ti je cisto socivo i dalje ga cisti sa maramicom ili cistom majicom, sve dok ne nestane efekat na lampama i svetlima. Nekad ga po 10- 15 sek cistim i to iz vise puta. I na kraju bude sve ok. Probaj, mada kod tebe ima tragova na socivu. Kod drugarice na S21 ultra se isto zalila dok joj nisam objasnio.
 
Ima li neko problem sa lens flareom, tj kao posledica ogrebanog sociva?



Bukvalno isto ovo mi se desava na P40P+, jeste da ima povrsinskih ogrebotina pozadi, ali nije preterano strasno, imao sam i pre telefone.
Narucih ovo juce, cisto da mogu da javim kako je, ako je stvarno do toga, ali dok stigne procice jedno metar dana. Ako neko ima neke savete za u medjuvremenu, neka javi.


Zameniti staklo kamere, najednostavnije a nije ni nešto drastično skupo.
 
Ja bih rekao kao da su pokvarili kameru tj softver. I meni su bile takve slike kad sam se fotografisao u Zimska Bajka. Selfi kamera ima liniju, tj naprslo staklo I prolazi preko kamere i sa njom sve ok a glavna isti efekat. Takodje i kod supruge na P30Pro.

Par sa nama, oboje imaju Honor 10 sa A10 mozda i kod njih sve ok a stariji su od nasis modela i ne mnogo bolje čuvani od nasih.
 
Vidim pominje se vanced yt pa me zanima zna li neko kako da resim sto mi ne stizu notifikacije u notifikacionom baru? Stizu ali kasne satima..
 
Vec nekoliko dana družim se sa P40 pro i zadovoljan sam, nemam zamjerki cak sta vise top.

dvije stvari me zezaju a to je:
youtube vanced da se logujem na svoj gmail acc. (pokusao neke app al nece trazi mi preko gmail app login dupli)

tapatalk app izbaci me cim odaberem forume koje pratim.

pa ako ima neko fix dobro bi doslo :)

Aurora store vrh nema dalje sve sam pronasao radi perfektno.
 
Za Vanced ti valjda treba I Micro g, da bi moglo da se loguje...
A sa Tapatalk i ja imam isti problem. Verovatno bi neka prethodna verzija radila, pa možeš da probaš.
Šteta zbog ovakvih stvari, koje kvare utisak o telefonu.
 
Pozz svima,planiram devojci da uzmem novi telefon,godinama je koristila huawei i odusevljena je,trenutno je na xiaomi i oce da predje nazad na huawei, razmisljam o P40 pro modelu pa me zanima par stvari:
Kako rade aplikacije poput vibera,instagrama,wa,facebook i ostalih drustvenih zajebncija(da li stizu redovno notifikacije)
Kako ide instaliranje aplikacija na telefon?(da li mora preko tog nekog huawei stora ili ima drugo resenje kao sto je play store ili slicno)

Hvalq puno na pomoci
 
Vec nekoliko dana družim se sa P40 pro i zadovoljan sam, nemam zamjerki cak sta vise top.

dvije stvari me zezaju a to je:
youtube vanced da se logujem na svoj gmail acc. (pokusao neke app al nece trazi mi preko gmail app login dupli)

tapatalk app izbaci me cim odaberem forume koje pratim.

pa ako ima neko fix dobro bi doslo :)

Aurora store vrh nema dalje sve sam pronasao radi perfektno.
Za Vanced je pre bila procedura skines menager pa preko njega microg koj ti omogucuje logovanje, onda vanced, i music ako hoces. Poslao sam sliku zadnjih verzija pa se moze naci na netu apk.
 
Pozz svima,planiram devojci da uzmem novi telefon,godinama je koristila huawei i odusevljena je,trenutno je na xiaomi i oce da predje nazad na huawei, razmisljam o P40 pro modelu pa me zanima par stvari:
Kako rade aplikacije poput vibera,instagrama,wa,facebook i ostalih drustvenih zajebncija(da li stizu redovno notifikacije)
Kako ide instaliranje aplikacija na telefon?(da li mora preko tog nekog huawei stora ili ima drugo resenje kao sto je play store ili slicno)

Hvalq puno na pomoci
WA, Facebook, viber rade normalno. Na Instagramu znaju da kasne notifikacije. Nekad stignu, nekad tek kad se udje u app.
Dosta app ima na Huawei app gallery. Za ostale ja koristim Aurora store koji je alternativa play store-u. Ima i drugih, ali meni je Aurora najbolja.
 
WA, Facebook, viber rade normalno. Na Instagramu znaju da kasne notifikacije. Nekad stignu, nekad tek kad se udje u app.
Dosta app ima na Huawei app gallery. Za ostale ja koristim Aurora store koji je alternativa play store-u. Ima i drugih, ali meni je Aurora najbolja.
Aha,to za instagram mi je malo zeznuto jer nam je posao uvezan preko toga pa ako kasni bas onda moze biti problem.
A ta Aurora ili Play store da se instalira nije neka nauka?
 
jel problem da mi opet pojasnis?
probao sam sign in (huawei, obicno) ukucam mail i user prihvati al mi onda google salje obavijest da moram preko gmail app da prihvatim koju svakako nemam.

ostalo je okey, tapatalk hajd evo ima browser pa fino izgleda.
 
Odavno sam to radio, ne secam se. Jer tada nije bio blokiran vanced a skoro ga nisam instalirao. Zasto se to pojavljuje ne znam, znam da sam imao neki problem slican takav ali kako sam ga resio ne secam se, da li sam skidao chrom i preko njega isao ili ne, da li sam ga stavljao kao primarni pretrazivac zbog instalacije, kroz maglu mi je nesto secanje. Procedura koja je pre isla skines vanced manager sa zvanicnog sajta a sada je to nemoguce nego potrazi zadnju verziju na netu kao apk. Pored toga nadji na netu i zadnje verzije vanceda, music i microg. Slao sam sliku koje su zadnje verzije a gledacu opet da posaljem. Kad instaliras manager onda nadji na telefonu microg koj si skinuo i instaliraj njega, posle toga vanced pa music. Predpostavljam da si sve to odradio i da opet prijavljuje problem. Vrati se nekoliko stranica unazad i nacices da je neko instalirao i posle blokade bez problem pa mu posalji privatno poruku.
Zadnje verzije
 

Prilozi

  • Screenshot_20230213_033333_com.vanced.manager.jpg
    Screenshot_20230213_033333_com.vanced.manager.jpg
    74.2 KB · Pregleda: 7
youtube revanced naštimao evo fecera preko gmail naloga konačno :D

hvala svima na pomoci i odgovorima!

to je to podesio sve super zadovoljan uređajem.
 
Nista od najave za Emui 13 i dalje, a taman bi lepo leglo osvezenje novog softvera na P40 seriju :)
 
Nista od najave za Emui 13 i dalje, a taman bi lepo leglo osvezenje novog softvera na P40 seriju :)
Citao sam na vise sajtova da dolazi EMUI 13 kad bude predstavljen P60, a mislim da bi to trebalo biti najkasnije do kraja marta
 
obzirom da tek nekoliko dana furam p40 pro i EMUI 12 sve mi novo i zanimljivo pa moze 13-ka pričekati :)

u svakom slučaju lijepi android, iOS nije za mene :D
 
Dosta oglasa sam gledao da uzmem p40 pro
Svi kazu da nema ogrebotine na ekranu i kao ima zastitno staklo
Ne razumem ljude kupe nov telefon koriste bez zastitna stakla i izgrebe ekran..Pa tek onda stave zastatno staklo
Sto nisu odmah trebali da stave zastitno staklo cim kupili
Uzeo sam p40 pro lik sve vreme prica od prvog dana zastitno staklo
Telefon stigao ima zastitno staklo dosta izgrebano,,ali izgrebano isto ispod zastitno staklo..
 
Dosta oglasa sam gledao da uzmem p40 pro
Svi kazu da nema ogrebotine na ekranu i kao ima zastitno staklo
Ne razumem ljude kupe nov telefon koriste bez zastitna stakla i izgrebe ekran..Pa tek onda stave zastatno staklo
Sto nisu odmah trebali da stave zastitno staklo cim kupili
Uzeo sam p40 pro lik sve vreme prica od prvog dana zastitno staklo
Telefon stigao ima zastitno staklo dosta izgrebano,,ali izgrebano isto ispod zastitno staklo..
Uzeo sam i ja skoro p40, nije imao zastitno staklo na sebi, ali nije ni izgrebano, jedino je izgrebano staklo kamere, ali sam to malo ublazio sa polir pastom, za sad nisam skontao da smeta pri fotografisanju.
Uglavnom cim uzmem telefon, bio nov ili polovan, obavezno kupujem staklo i silikonsku masku, i porucim sa aliexpresa jos par komada.
 
Uzeo sam i ja skoro p40, nije imao zastitno staklo na sebi, ali nije ni izgrebano, jedino je izgrebano staklo kamere, ali sam to malo ublazio sa polir pastom, za sad nisam skontao da smeta pri fotografisanju.
Uglavnom cim uzmem telefon, bio nov ili polovan, obavezno kupujem staklo i silikonsku masku, i porucim sa aliexpresa jos par komada.
I ja sam isto porucio sa alija 4 folije i 3 zastitna stakla..
Ali ne razumem ljude sto ne stave odmah zastitno staklo ili bar foliju
Jos se kune ovi sa kp da nema ogrebitine.. na ekranu
Gle na zastitno staklo ima dosta duboki ogrebotine oseti se na nokat da je izgrebano
Gde ima ne osteti kao da je senka tj malo izgrebano
 
I ja sam isto porucio sa alija 4 folije i 3 zastitna stakla..
Ali ne razumem ljude sto ne stave odmah zastitno staklo ili bar foliju
Jos se kune ovi sa kp da nema ogrebitine.. na ekranu
Gle na zastitno staklo ima dosta duboki ogrebotine oseti se na nokat da je izgrebano
Gde ima ne osteti kao da je senka tj malo izgrebano
Iskreno i ja bih voleo da nosim telefon bez futrole i stakla, ali bi mu zivotni vek bio verovatno nedelju dana.
Te ogrebotene mozes sa polir pastom za automobile da resis, ili pastom za zube, ali samo pazi da ne pritiskas puno krpu ili sundjer sa kojim skidas ogrebotine.
 
Nazad
Vrh Dno