Šta je novo?

Huawei P40/Pro/Lite

Moze, imas na youtube, ali moras da vidis koj je metod najbolji ili da odneses u neki mob servis i platis da ti odrade. Imas ovde na forumu ali moras da listas i trazis unazad.
Ili instaliras gspace i preko njega pokrenes to sto ti treba. Malo vise trosi bateriju ali je najlaksi metod. Ne radi android auto, garamin ali samo mape ne pokazuje, strava isto. Ostalo radi. Instaliras i proveris.
Ja instalirao preko appgalery sve aplikacije
 
Meni je na 85 posto i ako igram igrice moram da ga punim 2 do 3 puta dnevno, ako ga normalno koristim izgura dan. Zavisi sta koristis. Kamera ti dosta trosi bateriju. Inace dok nisam malo ostetio ekran hteo sam da zamenim bateriju u maju mesecu, zvao ih u junu i nisu me zvali posle toga(Hiawei u Galeriji Beograd). Pre par dana sam otisao u Promobil da proverim da li je nesto stizalo i rekli su mi generalno za nabavku baterije je tesko za sve telefone, da ce me zvati kada provere i nisu me zvali. Ako hoces original bateriju mislim da je neces naci.
Ja zamenio bateriju koja je na 91% bila, za 2500din u okviru akcije, p40p+ u pitanju. Za sad deluje kao da je ok, ali sta znam. Iskreno, sve te zamene tek na dve-tri god imaju smisla. P30 Pro od launcha do sad je recimo dosta dotrajao, i stvarno bi mu bilo super da se zameni baterija, udahnulo bi nov zivor u njega, sto se kaze.
 
Iphone, Samsung i Xiaomi najviše (imao nekako zadnjih godina sve to) želim promjene pa evo da vidimo sa Huawei P40 Pro model.

gmail, google maps, youtube, google drive, (to sad imam na iOS-u)

gmail vjerujem da ima drugi app gdje povezem svoj gmail acc da primam mailove.
google maps vidim postavili ste apk koji radi solidno,
youtube = youtube vanced i jos bolje bez reklama zar ne :)
google drive nije toliko pod moranjem hajd vjerujem da ima dropbox

Zanima me jel se mogu sve google store apps nabaciti na huawei? npr nalazite apk i instalirate na huawei ili ipak to ne ide bas tako.
 
Iphone, Samsung i Xiaomi najviše (imao nekako zadnjih godina sve to) želim promjene pa evo da vidimo sa Huawei P40 Pro model.

gmail, google maps, youtube, google drive, (to sad imam na iOS-u)

gmail vjerujem da ima drugi app gdje povezem svoj gmail acc da primam mailove.
google maps vidim postavili ste apk koji radi solidno,
youtube = youtube vanced i jos bolje bez reklama zar ne :)
google drive nije toliko pod moranjem hajd vjerujem da ima dropbox

Zanima me jel se mogu sve google store apps nabaciti na huawei? npr nalazite apk i instalirate na huawei ili ipak to ne ide bas tako.
Ima prodavnica od Huawei-a ako nema na njoj on te preusmeri na drugu prodavnici gde ima. Ja koristim Aurora store i ona ima sve sto ima i na google store, samo je pitanje sta ce i koliko raditi. 90 posto sve radi, ako ne radi skine se gspace i on pravi simulaciju drugog telefona sa google servisima i onda instaliras i koristis. Za email koristim Bluemail jer brze stize email, fabricka email aplikacija radi ali osvezenje email je na 15 min. Youtube vanced koristim. Gmap taj sto je postavljen na forumu, jer kod drugih zeza lokacija kod ovog dobro radi, samo nema login ali pamti istoriju.
 
Vjerovatno idem da nabacim Huawei P40 Pro model vec sam se aktivirao u oglasima :D
Ima li neko da mi kaze kako radi 3D Face Unlock kod P40/Pro modela?
Jer dolazim sa iOS-a iphona gdje face id radi odlicno.
 
Vjerovatno idem da nabacim Huawei P40 Pro model vec sam se aktivirao u oglasima :D
Ima li neko da mi kaze kako radi 3D Face Unlock kod P40/Pro modela?
Jer dolazim sa iOS-a iphona gdje face id radi odlicno.
Radi fenomenalno na P40 Pro, mozda i jedina stvar koja mi uzasno nedostaje sa tog telefona, pored fenomenalne baterije.
 
Mogu da potvrdim za P40Pro da otključava u mraku. Ali sam primetio da ne radi kad je uključen "ultra power saver" Što je I opravdano
 
Valjda cim prije nabacim P40 pro.
Ne volim na ekranu rupice al eto kad vec radi face unlock dobro neka ga.

Google cu zaobici alternativama nisam toliko vezan.
 
Uskoro prodajem p40 pro, posle oko 2 god. korišćenja, pa da podelim utiske (ako nekoga zanimaju..)

Ekran nije na nivou konkurencije, znam sa su stavljali razlicite ekrane, mozda meni zapala ona losija vrsta. Kamere, imam utisak da su vremenom neke stvari pokvarili. Video u 4k 60fps je kod mene uzas zivi. To secka nedopustivo za ovu klasu telefona. Imao sam neko vreme asus zenfone 7 i gazio ga je na tom polju. Face id odlican, senzor otiska solidan. Ne igram igre, tako da je meni sto se tice brzine u radu bio odlican. Baterija odlicna, mada se sada vec oseca da je degradirala. Zvuk nista specijalno. Prelazim na Pixel 6 ili mozda mate 40 pro , moram malo forum da pregledam kakvo je tamo video snimanje
 
Ja sam ubedjen da je to sa snimanjem lako resivo ako se ukljuci performance mode - meni nije zastajkivao uopste, evo me na zadnjem january patchu.
 
Uskoro prodajem p40 pro, posle oko 2 god. korišćenja, pa da podelim utiske (ako nekoga zanimaju..)

Ekran nije na nivou konkurencije, znam sa su stavljali razlicite ekrane, mozda meni zapala ona losija vrsta. Kamere, imam utisak da su vremenom neke stvari pokvarili. Video u 4k 60fps je kod mene uzas zivi. To secka nedopustivo za ovu klasu telefona. Imao sam neko vreme asus zenfone 7 i gazio ga je na tom polju. Face id odlican, senzor otiska solidan. Ne igram igre, tako da je meni sto se tice brzine u radu bio odlican. Baterija odlicna, mada se sada vec oseca da je degradirala. Zvuk nista specijalno. Prelazim na Pixel 6 ili mozda mate 40 pro , moram malo forum da pregledam kakvo je tamo video snimanje
Kako se moze ekran moze provjeriti? a gluposti cuj nisu u svaki model stavljali isti ekran. Kamera jel softwareom pokvarili ili?
Taman se zagrijao za p40 pro, koliko ti baterija cupa nakon 2x godine moze li 5-6 SOT dnevno bez igrica
 
Ja sam ubedjen da je to sa snimanjem lako resivo ako se ukljuci performance mode - meni nije zastajkivao uopste, evo me na zadnjem january patchu.
Performance mode popravlja situaciju, ali i dalje mi secka. Ne znam, po meni to ne bi smelo ni u redovnom rezimu da secka kod telefona ove klase.

Kako se moze ekran moze provjeriti? a gluposti cuj nisu u svaki model stavljali isti ekran. Kamera jel softwareom pokvarili ili?
Taman se zagrijao za p40 pro, koliko ti baterija cupa nakon 2x godine moze li 5-6 SOT dnevno bez igrica
Mislim da ne mozes proveriti nikako. Ja koliko sam citao, 3 razlicite vrste su stavljali, jedino na pro plus modelu su stavljali najbolji. Sto se tice kamere, rekao bih softverski, ali mi se ne da vracati na neku stariju verziju. Ionako je sad vec dosadio telefon. A sto se tice SOT-a.. Pa, tu oko 5 sati ja izvlacim. Baterija mi je na 90%.
 
I dalje nema neki lagan nacin da se ubace google servisi i aplikacije na ovaj telefon?:)
 
Meni nema nikakvog seckanja prilikom snimanja, i slike su dobre. Predlazem resetovanje na fabricka podesavanja. Na pocetku su bile dobre slike, posle su malo pogorsali, i na kraju sa emui 12 su opet dobre, subjektivni osecaj. Drug u Nemackoj uzeo telefon, ja iz Telenora, kad slikamo isto na mom telefonu se za nijansu bolje vidi slika. Predpostavljam da ja imam samsungov displej a on BOE. Inace nocne slike na njegovom telefonu imaju vise detalja nekog S21 ultra. Uporedjivaonje. Ja nisam nasao nacin da proverim koj je displej, a mislim tek kad stavis jedan pored drugo mozes da prepoznas razliku. Tako da to nemoj da te brine, nije velika.
 
Vjerovatno idem da nabacim Huawei P40 Pro model vec sam se aktivirao u oglasima :D
Ima li neko da mi kaze kako radi 3D Face Unlock kod P40/Pro modela?
Jer dolazim sa iOS-a iphona gdje face id radi odlicno.
Na p40 radi kao na ajfonu. Odlično, u potpunom mraku.
I dalje nema neki lagan nacin da se ubace google servisi i aplikacije na ovaj telefon?:)
Ja ne bih jos uvek ubacivao Google prodavnicu jer će uskoro emui 13, pa bi taj apdejt zeznuo sav taj trud. Dakle, sačekati emui 13 pa onda ubaciti gugl prodavnicu. Emui 13 će držati bar godinu dve, a android na kojem je baziran mozda i duže, pa bi gugl prodavnica imala smisla.
Kako se moze ekran moze provjeriti? a gluposti cuj nisu u svaki model stavljali isti ekran. Kamera jel softwareom pokvarili ili?
Taman se zagrijao za p40 pro, koliko ti baterija cupa nakon 2x godine moze li 5-6 SOT dnevno bez igrica
Najbitnije kad gledaš uređaj skini potpuno belu sliku i raširi je preko celog ekrana da vidiš da li mozda nema neki burn in, nije tako retka situacija kod p 40 serije.
Uskoro prodajem p40 pro, posle oko 2 god. korišćenja, pa da podelim utiske (ako nekoga zanimaju..)

Ekran nije na nivou konkurencije, znam sa su stavljali razlicite ekrane, mozda meni zapala ona losija vrsta. Kamere, imam utisak da su vremenom neke stvari pokvarili. Video u 4k 60fps je kod mene uzas zivi. To secka nedopustivo za ovu klasu telefona. Imao sam neko vreme asus zenfone 7 i gazio ga je na tom polju. Face id odlican, senzor otiska solidan. Ne igram igre, tako da je meni sto se tice brzine u radu bio odlican. Baterija odlicna, mada se sada vec oseca da je degradirala. Zvuk nista specijalno. Prelazim na Pixel 6 ili mozda mate 40 pro , moram malo forum da pregledam kakvo je tamo video snimanje
Ni na p40 pronije neki zvuk kao na drugim markama. Zenfone 9 savršen telefon po meni.
Ima prodavnica od Huawei-a ako nema na njoj on te preusmeri na drugu prodavnici gde ima. Ja koristim Aurora store i ona ima sve sto ima i na google store, samo je pitanje sta ce i koliko raditi. 90 posto sve radi, ako ne radi skine se gspace i on pravi simulaciju drugog telefona sa google servisima i onda instaliras i koristis. Za email koristim Bluemail jer brze stize email, fabricka email aplikacija radi ali osvezenje email je na 15 min. Youtube vanced koristim. Gmap taj sto je postavljen na forumu, jer kod drugih zeza lokacija kod ovog dobro radi, samo nema login ali pamti istoriju.
Ja sam neki biznis korisnik koji zavisi od gugl kalendara na primer. Međutim skinuo sam operu koja ima search koji može da se izbaci na ekran i da piše gugl, kao na gugl telefonima, a za gugl kalendar sam napravio šortkat prema toj stranici u operi i izbacio je na ekran, kao da imam aplikaciju, korektno radi. Sto se tice ostalih aplikacija sve mogi da se skinu kao apk, Huawei app prodavnica ih sve nadje. Jedino za igrice koje isključivo rade na gugl play igrama ne bi moglo, ali ja to ne koristim.
 
Poslednja izmena:
Gugl mape rade odlično kao i strit vju s tim što ne možeš da se logujes u gugl mapama pa ne možeš da ideš drive me home ili drine to Work što meni nije bitno. Strit vju izbaci da ne može bez gugl servisa ali ipak radi sve odlično. Ali ne možeš da nadjes tako dobar telefon od drugih marki za te pare jer p40 može dobar da se nadje za 250e. Kamera baterija izrada, ma nema šanse.
Ja zamenio bateriju koja je na 91% bila, za 2500din u okviru akcije, p40p+ u pitanju. Za sad deluje kao da je ok, ali sta znam. Iskreno, sve te zamene tek na dve-tri god imaju smisla. P30 Pro od launcha do sad je recimo dosta dotrajao, i stvarno bi mu bilo super da se zameni baterija, udahnulo bi nov zivor u njega, sto se kaze.
Mislim da je ne isplativo menjati pre nekih 85 posto. Moja je na 92 i drži korektno. Ali ne znam koliko se čeka iz Huawei galerije u Beogradu da se siluju?
 
Gugl mape rade odlično kao i strit vju s tim što ne možeš da se logujes u gugl mapama pa ne možeš da ideš drive me home ili drine to Work što meni nije bitno. Strit vju izbaci da ne može bez gugl servisa ali ipak radi sve odlično. Ali ne možeš da nadjes tako dobar telefon od drugih marki za te pare jer p40 može dobar da se nadje za 250e. Kamera baterija izrada, ma nema šanse.

Mislim da je ne isplativo menjati pre nekih 85 posto. Moja je na 92 i drži korektno. Ali ne znam koliko se čeka iz Huawei galerije u Beogradu da se siluju?
Meni je zamena trajala oko 2 nedelje, novogodisnji praznici i sve to. Primetno bolje drzi, ali nije nebo i zemlja efekat. Za 2500din je imalo smisla, po punoj ceni pre 75% ne bih, kao ni na ajfonu.
 
I kod mene radi
Zadnje verzije
 

Prilozi

  • Screenshot_20230206_010644_com.vanced.manager.jpg
    Screenshot_20230206_010644_com.vanced.manager.jpg
    74.2 KB · Pregleda: 14
radi Vanced 👌
 
Imam problem sa konektorom za punjenje. Da l se zaprljao ili olabavio, uglavnom ne mogu da iniciram brzo punjenje nikako. A i ovo obično jedva radi, jer čim malo pomerim telefon kabll se diskonektuje.
Ima li načina da to sam nekako sredim?
 
Ja kad ga stavim na punjač piše mi da koristim originalni kabl za brzo punjenje a aktivno mi je brzo punjenje. Svaki put mi da tu poruku
 
Imam problem sa konektorom za punjenje. Da l se zaprljao ili olabavio, uglavnom ne mogu da iniciram brzo punjenje nikako. A i ovo obično jedva radi, jer čim malo pomerim telefon kabll se diskonektuje.
Ima li načina da to sam nekako sredim?
Vise ljudi je pisalo ovde da je imalo taj problem, imao ga je i moj drug. Odneo u servis Galerija u Beogradu i nista mu mislim nisu ni napaltili. Ociste ti brzo i to je to.
 
Pomoć drugari, kupio sam polovan p40, zamenio plocu u ovlascenom servisu, i dobio telefon sa emui 10, azurirao sam ga na emui 11, ali uopste nece da mi pronadje azuriranje emui 12,probao sam i u my huawei da promenim region, pa da potrazim, ali ne uspeva.
Da li ima neko resenje?
 
Nazad
Vrh Dno