Šta je novo?

Huawei P10 lite

Meni i dalje nece NFC da prebacuje fajlove, probao sam foru da ga malo spustim kad su spojeni telefoni ali nista, zasvetli ekran i menja izmedju lock i standby ekrana kao da gubi konekciju. Wifi direct ipak radi kako treba. Ostalo radi odlicno, nemam problem sa FB i Messengerom, otvara ih trenutno skoro u svakom momentu bez obzira koliko imam pokrenuto aplikacija. Radi brze od P9 Lite, vidim da sa nekoliko otvorenih app imam 1,3GB RAM slobodno gotovo uvek. Nijednom nije stucnuo za ovih par dana a bas ga "gazim". Kamera je osetno bolja od P9 Lite, isprobao sam na svim ISO vrednostima i primetan je veliki napredak u tome kako belezi detalje na fotki. Takodje boje su malo bolje a primetno manje noisa ima. Popravilo mi se stanje baterije posle par punjenja i sad je tu negde u rangu P9 Lite.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@cozmo kazes za ovih par dana? Pre toga je kocio, trokirao? Ako jeste, sta si mu radio u međuvremenu?

Sent from my 3310
 
@cozmo,jesi li mu uradio update?Koja ti je verzija firmware-a?
 
Ne, nije kocio, dobio sam ga novog, na poslu. Radi od pocetka odlicno. Naveo sam sta mi se ne svidja (zvucnik, ovo sa NFC, klizava ledja, sluske su losije odradjenje kao i kljucic za kartice). B183 je odma apdejtovo kax sam ga upalio. Nisam video sta je pre toga bilo. Od Telenora je uzet telefon i otkljucan je.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Stigao novi update za dual SIM verziju (184)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Danas

7a828430d968b9781516efb4c5f7c466.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@encarta,zato sto u Vip-u nisu telefoni za Evropu.Za Evropu je C432,a u VIP-u su C738.
 
Mislio sam Firmware (za koji je region).A i ovo sa kontinentima postoji.Zasto kod nas nema legalno modela sa 4GB-a RAM-a i 64GB-a interne memorije,a tamo negde ima? :) Kucaj *#*#2846579#*#* Network Information Query>Vendor Country Info>Citaj sta pise pod Vendor i Country
Kod mene je Vendor:hw Country:eu
Ajde molim te napisi sta pise na telefonu iz VIP-a.
 
Poslednja izmena:
Telefoni uzeti u Telenoru su za EU? Po tom broju C432 ja bih rekao da jesu.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Mislio sam Firmware (za koji je region).A i ovo sa kontinentima postoji.Zasto kod nas nema legalno modela sa 4GB-a RAM-a i 64GB-a interne memorije,a tamo negde ima? :) Kucaj *#*#2846579#*#* Network Information Query>Vendor Country Info>Citaj sta pise pod Vendor i Country
Kod mene je Vendor:hw Country:eu
Ajde molim te napisi sta pise na telefonu iz VIP-a.
Evo
b9f76e5ca96d8e5ba0e0266a48b4e5f3.jpg
 
Ja resetovao tel,pa cemo da vidimo kako ce da radi..A danas cackam sestrin p9lite koji sam joj dao,i primetih da camera ima opciju da stabilizuje video..I to radi posao odlicno..Na p10lite nemam tu opciju,a sa ovim senzorom bi dobrodosla.. U sredu mi stize g6,tako da cu da se oprostim od ovog tel..Ali bice mi pri ruci da ga uporedim sa g6

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Juce stigao drugu update na B185.Single SIM iz MTS-a.Kod mene jos nema nista.Uporedjivali smo malo telefone i vidim kod njega radi Baterijska lampa iz aplikacija kada se pokrene,a kod mene nece.B183 na oba telefona.Kao sto sam ranije rekao,ne postoje dva ova telefona,da i priblizno isto rade.Huawei je za mene samo jos jedan Kinez u pokusaju da se nosi sa vodecim firmama.Smorili su sa ovim regionima i update-ima,da sam cvrsto odlucio,da ce ovo biti poslednji fon kompanije Huawei koji sam uzeo.Koliko vidim,nece se ovo jos dugo zadrzati kod mene :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam vec dao sestri juce,uzeo njen p9lite..A u sredu nastupa g6..Tako da :) ..Mozda nekad opet..Nikad se ne zna,ali za sada je to to

Sent from my fixni using Tapatalk
 
Da li je neko dobio OTA update za WAS-LX1AC432? Kod mene je verzija B179, telefon nije sa mreže, SIM Telenorov.
 
i kod mene je vendor:hw
country: eu
Sta znaci CP Compling Time ?
Pise mi
April 17 2017, 12:20:40 (balong)
Inace kod mene je P9 Lite
 
Ja sam vec dao sestri juce,uzeo njen p9lite..A u sredu nastupa g6..Tako da :) ..Mozda nekad opet..Nikad se ne zna,ali za sada je to to

Sent from my fixni using Tapatalk
Bez ljutnje ali u prethodnih ~10 postova pises kako ces uzeti g6..

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da,nisam ni primetio,sada vidim..Izvinjavam se.. Btw da se vrati na temu,posle reseta,telefon se rodio,nema da secne,kameru otvara brzo,fb i ostale app ne koce..Do sada se nije zamrzo sa sve mojom sd,za koju sam mislio da pravi problem..Tako da je factory reset resio problem..Za sada.. A nadam se da je to permanentno

Sent from my fixni using Tapatalk
 
Kakav problem? Ne koristim trenutno Vip. Meni nešto brljavi trenutno aplikacija Speedtest, registruje me da se nalazim negde u Africi pa mi nudi afričke servere..
cc36f9e345a72c5e4ba369f04d1ccda4.jpg
2132d03aa0f38baa325477f07c74b10d.jpg
 
U paraćinu razbi svi koji koriste vip imaju problem

Poslato sa HUAWEI WAS-LX1 pomoć Tapatoka
 
Kakav problem? Ne koristim trenutno Vip. Meni nešto brljavi trenutno aplikacija Speedtest, registruje me da se nalazim negde u Africi pa mi nudi afričke servere..
cc36f9e345a72c5e4ba369f04d1ccda4.jpg
2132d03aa0f38baa325477f07c74b10d.jpg
Uključi lokaciju pa opet speed test

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
 
^
Ma izgleda nešto zabagovao exe - net. Kad prebacim na mobilni internet radi normalno, kad vratim na wifi opet vraća afričke servere. Reset rutera nije pomogao. Tek kada sam promenio ručno DNS server proradilo kako treba. Hvala u svakom slučaju.
 
Koristim staru verziju speedtest-a (3.0); kada odradim update uvijek i meni nudi afričke servere...Ostajem na staroj verziji :D

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Ovde mozete skinuti servisni Rom za nase modele u slucaju bricka i tt. Radi po principu dobro poznatog full restore pomocu tri dugmeta i dload foldrea na SD ksrtici.
C432B182 C432B183
https://forum.xda-developers.com/p10-lite/help/original-service-rom-huawei-p10-lite-t3688097

Oni koji zele da eksperimentisu i vrse debrand neke druge u c432 EU verxiju ili konvertovanje SS u DS pojavile su se i oeminfo verxije za SS, DS modele.
https://forum.xda-developers.com/p10-lite/how-to/huawei-p10-lite-oeminfo-collection-t3670325
Za sada nema konkretnog uputstva za to ali bi to trebalo da byde kao i kod P9 lite. Kroz twrp se flesne oeminfo od DS ugasi telefon i dload metodom uradi full restore b182.

Pozzzz


Sent from my WAS-LX1C432B182 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno