Šta je novo?

Huawei P10 lite

^
Izgleda brate i ti treba da menjas program ;) Pogledaj takt onih drugih cetiri jezgara.Pokazuje 4x2.3.To je za Kirin 659.Na P10 Lite je 4x2.1
 
Barem piše ispravno za procesor [emoji23] cpuz piše 650 kao kod tebe. [emoji41]

Sent from my 3310
 
.
ca41535b34c24becd6bfbe0152b1b190.jpg


Poslato sa HUAWEI WAS-LX1 pomoć Tapatoka
 
Prso taj CPU - z. I kod mene na h8l piše Kirin 650. :d

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
 
Izgleda da su programi u pravu.Kirin 650,a samo ga Kinezi overklokuju i promene naziv :)
 
O čemu se ovde radi.... Koliko ja znam chipset Kirin 658 je u stvari Kirin 650. Hoću reći da je čip isti kao kod p9l samo ovelokovan na 2,3Ghz. Čist marketinški trik. Zato i procesor malo više greje nego na p9l. Negde sam to vec video na youtube ako ne i ovde na prezentaciji na benchu.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^
Bas tako_Overklokuju dok moze.E zato ce ovo biti poslednji Kineski telefon za koji sam ja dao vise od 100 evra. https://www.youtube.com/watch?v=bXNEsjnDuHM :D
Ma tako ti se zatrefilo. P9 Lite, Honor 8 lite sljakaju za sve pare plus kostaju manje. Ovo je malo izforsiran model, ali Ok je. Eto ima wifi na 5Ghz, 3gb ram, fast charge, otg usb. Tako da ajde de, vredi neki dinar više zbog toga [emoji3]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Zar nisu svi telefoni koji imaju kod nas da se kupe iz kine?

Poslato sa HUAWEI WAS-LX1 pomoć Tapatoka
 
Poz svima! Prvi komentar na ovom forumu mi je bio na ovoj temi, ali je bio od kilometar, da li zato nije objavljen? I da dodam još da je drugar uzeo Ajfon 7 u mts-u, koji je za prva 2-3 meseca, zabo bar 5 puta, što sam ja video, a nije preterano zahtevan korisnik i nema ni upola apk kao ja na p10 lite (preko 70). Pri tom je ovaj moj sa razbijenim staklom i kojeg je pirinač sušio, i za 3 puta manje para, a nije zabo nijednom duže od 2 sek (ako se to može nazvati zabadanjem) za skoro pola godine. Ida pitam, kako mogu naći sot, jel mora neki program, ili...?
 
Logicno je da je chipset isti kao na P9 Lite, samo malo kloknut.
Ista jezgra, isti GPU, gotovo identican klok, malo povecan da bi ispalo da je i to poboljsano.

Sasvim ok je u odnosu na P9 lite(na stranu cudni softverski problemi koji se ovde pominju), brze se puni, bolji ekran, bolja kamera, 3/32. Odlican mid-range uredjaj.

Da je malo bolji softver na ovim telefonima, za mene bi bili idealni(ako gledamo samo globalno dostupne telefone) :D
 
Poslednja izmena:
Logicno je da je chipset isti kao na P9 Lite, samo malo kloknut.
Ista jezgra, isti GPU, gotovo identican klok, malo povecan da bi ispalo da je i to poboljsano.

Sasvim ok je u odnosu na P9 lite(na stranu cudni softverski problemi koji se ovde pominju), brze se puni, bolji ekran, bolja kamera, 3/32. Odlican mid-range uredjaj.

Da je malo bolji softver na ovim telefonima, za mene bi bili idealni(ako gledamo samo globalno dostupne telefone) :D
Ne slažem se oko ekrana, tj kalibracija boja, koje su ovde fabrički uzas. Kad sam upalio phone prvi put mislio sam da je pokvaren. Bledo, isprano, žuto. Boje se prelivaju kako se menjaju uglovi gledanja. Kasnijim podešavanjem malo bolje. Da ne govorim kad se još stavi folija koja još više pojaca to žurilo. Sto se tiče automatskog osvetljenja u noćnom režimu toliko priguši osvetljenje da se i u mrklom mraku jedva vidi. Tako da nije uopšte primenjivo, mora da se isključi auto i podesi ručno osvetljenje tj malo pojaca. Kod p9 Lite je meni ekran i auto osvetljenje bolje regulisano. Ne ulazim u kvalitet izrade ekrana. Odziv na dodir je malo bolji kod p10 Lite.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam cackao kod brata i u Vipu P10l, nisam primetio te probleme sa ekranom koje si naveo, mozda jer nisam dovoljno dugo koristio.
 
Kakvo zutilo? Kod mene je sve ok, ne vidim nista cudno sa bojama. Ume da smori kad smanji osvetljenje na minimum, ali to je lako resivo [emoji23]

Sent from my 3310
 
Kad se uključi opcija Prilagođenost oku, onda je sve žuto. Inače je ekran, po meni barem, odličan. Uopšte gledano, vrlo je dobar što se tiče uglova gledanja. Svaki put pročitam neku novu zamerku [emoji41], kao da tražite dlaku u jajetu. A masa zamerki se javlja sporadično ili je greška u podešavanju.
 
Kakvo zutilo? Kod mene je sve ok, ne vidim nista cudno sa bojama. Ume da smori kad smanji osvetljenje na minimum, ali to je lako resivo [emoji23]

Sent from my 3310
Evo, iskosa kako izgleda. Žutilo za medalju u gornjim i donjim ivicama. Isključena je prilagođenost oku i ručno stavio na hladne boje.
Ne mogu da vam slikam uporedo ekran na p9 Lite i p10 Lite da biste videli razliku. Možda sam ja i navikao na drugačiju nijansu, ali iskreno mom oku ovo smeta.
tapatalk_1509006757501.jpeg

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Kod mene toga nema. Sad pojačao ekran na max, podesavanje boja nisam nikada menjao, kod mene je ok. Ili ja ne primetim to.

Sent from my 3310
 
Sve ok i kod mene boje su odlične i nemam to žutilo.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene toga nema. Sad pojačao ekran na max, podesavanje boja nisam nikada menjao, kod mene je ok. Ili ja ne primetim to.

Sent from my 3310
Ovo nije na maksimumu već na slabijem osvetljenju, uveče, da kažemo 20 ak procenata. Na maksimumu niko i ne koristi sem kad je direktno sunce.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam bio bas zadovoljan ekranom na p10lite...Bas bas..Za tu cenu,odlican..I nema zutilo,jedino je i mene nerviralo tl sto kada ne mrak,spusti osvetljenje toliko nisko da je jedva vidljivo..Ostalo sve super

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
 
Nema tog zutila ni kod mene.Promeni temu ;) Skini neku sa,drugom bojom pozadine.Mene ta bela uzasno nervira.Pogotovu kada u mraku pisem poruku.Prvo sto sam promenio kada sam uzeo fon,bila je tema.
 
Je'l provalio neko kako rutovati ovo čudo?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Slikano u istom trenutku sa p9 lite I p10 lite. Pa vidite nebo zemlju razliku u kvalitetu kamere.
Koriscen automatski pro mode. Ta crvena ko da mi je od tresnjinog drveta parket, a nije, sa katastrofa rezolucijom mozete da pogadjate sa cime je uslikana.

d7b02308e13da7728a905b252d2aa29a.jpg
e5b2d60b736114ae5fbbd4d016b6724f.jpg


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@tablet_fan,imas sve na sajtu XDA kako se radi.
@Alexxx1,imao sam Prestigio E3 fon.Verovao ili ne,on pravi bolje slike nego P10 Lite,a kosta 100 evra.
 
Je'l provalio neko kako rutovati ovo čudo?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Imaš na xda Twrp za njega koji je btw u beta verziji posle skoro 6 meseci tako da od pravljenja backupa pa ne daj bože da ti zatreba restore, mož da se slikas. Samo servisni rom mož da spasi. Inače možeš da rootujes valjda radi Supersu,a za Magisk nisam siguran da prolazi SN. Nesto slabo ko i da piše o tome.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
@tablet_fan,imas sve na sajtu XDA kako se radi.
@Alexxx1,imao sam Prestigio E3 fon.Verovao ili ne,on pravi bolje slike nego P10 Lite,a kosta 100 evra.
Slažem se Mugy. Ali poredim slabiji telefon istog brenda tj p9l za koga svi kažu i da ima slabiju kameru od p10l. Ili opet marketinški trik.....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Meni jeste slabija na P9L od P10L... P9L sam koristio 6-7 mjeseci, P10L koristim 2-3 mjeseca...
Niti je P10L neka spec kamera niti je P9L mnogo lošija... Ali kao i u svim drugim segmentima P10L je i tu malo bolji od prethodnika

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jes da ima mane, al mu baterija zajebalo vek. Punjen je na običnom punjacu od 1A, hoću reći na sporo punjenje. Mislim da je ovo rekord. Forsirao YouTube, pozive, viber, Blutut sluske itd.
9adffe8c2d12720c6453b69dcb2f3d05.jpg
bca9830b1dbcef378db973eee972f818.jpg


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno