Šta je novo?

Huawei GT/GT2/GT2e/GT2 Pro

Nije potrebna modifikovana verzija da bi iskljucio pracenje koraka sa telefona. Samo zabrani Health aplikaciji da pristupa senzoru (Physical activity) i nece uzimati podatke sa telefona.
 
Nije potrebna modifikovana verzija da bi iskljucio pracenje koraka sa telefona. Samo zabrani Health aplikaciji da pristupa senzoru (Physical activity) i nece uzimati podatke sa telefona.
Kako izvesti ovo na Samsung telefonu? Nema te opcije..
 
Umorih se vise probajuci sve sto mi padne na pamet .. nece ni ta verzija ,tako da sam update na ovu zadnju 13.0.0.320 ,sve radi izuzev notifikacija i tako ostavljam do daljnjeg .. cak i notifikacija o propustenim pozivima radi ... ali notifakacije sms, viber, gmail nece da je prebaci na telefon ..
Koliko vidim i stranci imaju istih problema .. mozda srede kroz sledece update health app ili android update ...ja sam honor updatova na android 12 .. nisam probao health app sa android 11 .. cim sam telefon kupio odmah sam ga azurirao jer je android 12 izasao za njega tokom leta.
E da li je vreme da menjam i sat ;-))to je vec druga stvar ... jedino sto me ovaj vec 3 god sluzi kako treba.
Ako saznam nesto javljam ;-)
Kod mene nece ovaj naci mada je vecini uspio i sad im rade notifikacije.disconnect sat u app i ponovo povezi. Kad ti bude trazio dozvolu za sihronizaciju putem blueoototha izaberi kasnije neki hwSynergy problem je u pitanju sta vec znaci. Nadam se da ce ti proraditi pokusaj.
 
Kako izvesti ovo na Samsung telefonu? Nema te opcije..
S21 fe kod mene. Nadjes detaljne informacije o aplikaciji (ima vise nacina, recimo drzis prst na ikoni aplikacije i imas u desnom gornjem uglu info ikonicu) i tu imas Permissions sekciju odes na Physical activity i zabranis pristup.
Screenshot_20221113-145913_Settings.jpg
Screenshot_20221113-145747_Permission controller.jpg
 
Pretpostavljam da ovde mogu da pitam i za GT 3 pro.
Prelep sat!!

Pitanje/zapazanje 1
1. U Srbiji ECG ne radi i vrv nece uskoro tj., nece raditi.
2. NFC ne radi i takodje vrv nece uskoro t., nece ni raditi
3. Ponuda third party aplikacija je kako sam citao bash jadna jadna. Nema spotify, nema kalendara itd.
4. Ne moze sideload android apk kao sto moze na Watch 3 pro. Glumatanje otvorenog OS...

Ljudi, pa ispada da treba dati ooogromne pare za nesto sto je u sustini veliki fitnes sat/narukvica a ne smartwatch????

Ovaj telefon je predivan ali je totalan fail.

Ispravite me molim vas jer mi se zaista svidja, lepsi je od bilo kojeg drugog sata i zelim da ga imam ali definitivno ne zelim da dajem 300e za fitnes narukvicu koja glumi da je smartwatch.
Radije cu onda uzeti Xiaomi S1 koji se moze naci mnogo jeftinije. Lep je, isto tako ima zatvoren softwer ali zato i ne glumi da je kao fol otvoren.

Pitanje 2
Negde sam procitao da Harmony OS na GT2 i nije full Harmony OS kao sto je to na Watch3 pro jer GT3 pro ima svega 32MB RAM memorije (Watch3 ima 2GB!!) i na njemu ne moze poterati android apk. Navodno, GT3 Pro u stvari ima samo nasminkanu verziju LiteOS sa GT2 pro?
Da li neko zna da li je to tacno?
 
Pitanje 1: sve zavisi sta zelis. GT3/PRO je dosta kvalitetniji sat (kvalitet izrade) od S1 i po meni dosta lepse izgleda. Sa SW strane, da tu su veoma slicni, moze se polemisati da li je na jednom bolje jedno ili drugo ali u principu imaju zatvoren sistem sa par dodatnih aplikacija.
Pitanje 2: dobro si procitao. GT3 serija koristi kao osnovu varijaciju LiteOS-a preko koga je prevucen HarmonyOS skin dok Watch 3 serija kao osnovu ima modifikovani Android preko koga opet ide HarmonyOS skin. Otuda razlika u kolicini RAM memorije tj 32MB naspram 2GB. Takodje Watch 3 serija ima dva operativna sistema i dva CPU-a. Klasican Smart mode koristi Android verziju i brzi CPU i Battery mod koji koristi varijaciju LiteOS-a i sporiji CPU.
 
Hvala puno na odgovoru.
Svi strahovi potvrdjeni, a bas sam se nadao da sve gresim. Hteo sam GT3 pro a ne Watch jer GT ima dosta tacnije senzore.

Da, GT3 pro je lepsi od S1, mada je i S1 lep ali ima wifi i cini se funkcionalan nfc za master kartice.

GT3 pro jer je preskup za sve funkcije koje mu u stvari ne rade i za zatvoren i slabasan OS.
Ostaje znaci ili Watch3 pro ili Xiaomi S1. Oba su lepa (watch lepsi naravno). A opet, dal davati 100e vise za Watch i dobiti brljave senzore...

Od ostalog na trzistu, u slicnom cen. rangu nisam naleteo na nesto da ima tako lep klasican izgled i da je stvaran OS i iole poznate marke.
Samsung watch serije, petica se i moze naci po ok ceni... al su ruzni svi... ko decje igracke izgledaju, baterijal nula...

Ako neko zna lep klasicni sat, sa ok senzorima i redovnim OS do oko 300eur otvoren sam za predloge. Nisam vezan za marku...
 
Ne znam zasto mislis da Watch 3 pro ima brljave senzore? Jeste GT3 serija ima noviju verziju senzora ali Watch 3 serija ima novije senzore od GT2 serije koja nije bila brljava.

Sto se tice smart mogucnosti, iz islustva sa kolegama koji imaju razne Huawei satove (GT1, GT2, GT3) svi su kupljeni sa jednim razlogom: treba ima smart sat koji izgleda kao obican sat, pokazuje notifikacije i nudi pracenje sportskih aktivnosti. Iz ovog razloga se kupuje GT serija.

E sad mnogi od nas su uz poslovne Samsung telefone dobili Samsing Watch 4 44mm (ukljucujuci i mene koji sam tada poklonio svoj GT1) i svi su bili u fazonu, to je pravi smartwatch, mocu da instaliram ovo, treba mi onaj app a onda posle nekih mesec dana skoro svi su presli u rezim koriscenja imam sat da mi prikaze vreme o notifikacije i neki koriste za pracenje sportskih aktivnosti, niko vise ne spominje instaliranje programa, koriscenje asistenta i slicna ludila...a baterija jedva 3 dana a neki su punilj i svakodnevno. Ja moj prodao i uzeo Watch 3 pro, kolega isto i uzeo Gt2 pro, ostali i dalje koriste ali ga koriste kao sto bi koristili i GT sat.

Ono sto hocu da kazem sa svim ovim, dobro razmisli za sta ti treba sat i da li ces stvarno da koristis svakodnevno mogucnosti full smartwatch sata (Samsung, Apple satovi) ili ti treba sat za sve ostalo (Huawei GT serija i Watch 3 serija).

Na kraju vodi racuna da Watch 3 serija nije svemoguca sa instaliranjem dodatnih aplikacija. U prodavnici ima vise aplikacija nego za GT3 seriju i da mogu se instalirati i dodatne Android aplikacije (Whatsapp, YouTube, Spotify) ali to su sve aplikacije namenjene za telefone i dosta njih nece lepo raditi na malom okruglom ekranu niti ce hteti da se pokrenu zbog nedostatka Google servisa.
 
Hvala na razmisljanju i savetima.

Kontam da se od ovih telefona ne moze ocekivati da su medicinski uredjaji, i da je vise do do toga kakav trend senzori pokazuju nego do same preciznosti.
Ali ovo za senzore... na par mesta sam gledao/citao o preciznosti senzora (usporedjeno sa medicinskim aparatima) i GT3 je bio daleko precizniji od watch 3 stoga moj komentar.

Uglavnom, bio sam na samoj granici da uzmem GT3 pro kada sam skontao da u sustini ne pruza mnogo vise nego S1 tj., da su funkcije koje ima neiskoristive (makar nfc da radi ako vec ne ecg) i da ima nasminkani LiteOS.
 
PEGAZBRE,
Taman kada hocu nesto da napisem ,preteknes me ahahahha
Stvarno drzis ovaj deo foruma pod kontrolom da ljudi malo citaju sve bi im bilo jasno citajuci samo tvoje postove
 
Ja imam sličnu dilemu, gw4 (classic) mi se ne svidja a i baterija me odbija.

Ostaju gt3 ili s1, nekako sam bliže s1, videću još do NG
 
GT3 pro sam uzeo zato što ima ono što mi je najbitnije: izgled, kvalitet izrade, baterija i tracking. Aplikacije na satu za sada nisu neka ozbiljna stvar, cak i EKG sam aktivirao jer imam jednu rumunsku sim karticu, ali probao sam ga jednom i to je to. Jedino NFC plaćanje bi bilo od koristi.

@thebatman
Neki MD307, našao sam ga na telegramu
 
Poslednja izmena:
Ispravka, NFC placanje takodje ne radi ni na Xiaomi S1. Sad dobio info od njih.
Mada, naleteo sam na konobara u kaficu sa tim satom, pitao ga sta mu se svidja i jedna od stvari sto je rekao je placanje. Nisam zapitkivao za detalje. Mozda ima neka nezvanicna fora da se to ipak pokrene.
 
GT3 pro sam uzeo zato što ima ono što mi je najbitnije: izgled, kvalitet izrade, baterija i tracking. Aplikacije na satu za sada nisu neka ozbiljna stvar, cak i EKG sam aktivirao jer imam jednu rumunsku sim karticu, ali probao sam ga jednom i to je to. Jedino NFC plaćanje bi bilo od koristi.

@thebatman
Neki MD307, našao sam ga na telegramu
uh moram vidit kako se sideloda
 
GT3 pro sam uzeo zato što ima ono što mi je najbitnije: izgled, kvalitet izrade, baterija i tracking. Aplikacije na satu za sada nisu neka ozbiljna stvar, cak i EKG sam aktivirao jer imam jednu rumunsku sim karticu, ali probao sam ga jednom i to je to. Jedino NFC plaćanje bi bilo od koristi.

@thebatman
Neki MD307, našao sam ga na telegramu
Kada vratis nasu karticu, da li ECG ostane? Ja sam mislio da probam da ga pokrenem bez kartice sa VPN preko neke zemlje kojanpodrzava ECG al ne znam dal binto ostalo kad ubacim nasu karticu i iskljucim vpn.
 
Nalog na Huawei Health aplikaciju sam otvorio na Rumuniju i rumusku SIM karticu sam koristio za aktivaciju naloga preko SMS...
Posle toga ECG ostaje i možeš da koristiš našu SIM karticu. Jedino ako uradiš unistall aplikacije ili nešto drugo menjaš i moraš ponovo login, opet ce ti poslati SMS na taj broj koji si koristio prilikom registracije.
 
Ispravka, NFC placanje takodje ne radi ni na Xiaomi S1. Sad dobio info od njih.
Mada, naleteo sam na konobara u kaficu sa tim satom, pitao ga sta mu se svidja i jedna od stvari sto je rekao je placanje. Nisam zapitkivao za detalje. Mozda ima neka nezvanicna fora da se to ipak pokrene.
Za S1 je potrebna Master Card. Imam Visu i ne podržava je.
 
Kod mene nece ovaj naci mada je vecini uspio i sad im rade notifikacije.disconnect sat u app i ponovo povezi. Kad ti bude trazio dozvolu za sihronizaciju putem blueoototha izaberi kasnije neki hwSynergy problem je u pitanju sta vec znaci. Nadam se da ce ti proraditi pokusaj.
Proradise mi notifikacije i naravno opet prestadose .. iz vedra neba dodje notifikacija na sat :eek:utlook mail.. kasnije whatsapp .. probah sms .. moja radost je na zalost kratko trajala .. kako su se pojavilie tako i nestadose .. opet ne radi .. nista sa telefonom i satom nisam radio jer sam odustao ..
Sve to ukazuje da nesto na nivou telefon sat koci e pitanje je sta ? Jednoga dana ce proraditi za stalno ;-))
 
Deluje da tebi telefon ubije proces koji je odgovoran za nadgledanje notifikacija u Health aplikaciji. Proveri u Health aplilaciji, Notification sekcija imas odeljak koji ti objasnjava sta treba da uradis ako ti ne stizu notifikacije i za svaku marku telefona je drugacije. Obicno se treba iskljuciti optimizacija baterije/zakljucati Health aplikacija u memoriji i sl.
 
Pa isto i meni reko ti prije 10 dana pocese not ko lude. I nakon sat, dva samo od sebe presta sve. Ma nije do ubijanja app u pozadini sve sam ja pokusao da radi u pozadini i sl. al nema tu pomoci nazalost 😕😕😕😕
 
Ps. Ev danas i azuriranje za telefon dodje azurira al opet notifikacija ni na pomolu. Daj Boze da gresim al ovi nemaju na umu to praviti nazalost.
 
Posto ovo i nije p3avi smart watch, nfc neupotebljiv. Pravi smart satovi baterija dan dva.... Kontam da bolje kupiti kvalitetniji lep sat sa alija pa kad pola stvarj ne radi kako treba znam da sam tolko i platio ..
 
Proradise mi notifikacije i naravno opet prestadose .. iz vedra neba dodje notifikacija na sat :eek:utlook mail.. kasnije whatsapp .. probah sms .. moja radost je na zalost kratko trajala .. kako su se pojavilie tako i nestadose .. opet ne radi .. nista sa telefonom i satom nisam radio jer sam odustao ..
Sve to ukazuje da nesto na nivou telefon sat koci e pitanje je sta ? Jednoga dana ce proraditi za stalno ;-))
Jesi ti probao da skines petal helath app kao preko nje notifikacije idu kao podmazne. Kod mene ni to ne fercera. Vidim pisu da to vecini prolazi.
 
Zdravo svima!
Razmisljam se izmedju kupovine Huawei watch 3, Huawei gt3 ili Huawei gt2 pro modela sata. Interesuje me pre svega, da li bilo koji od ta tri modela podrzava NFC placanje kod nas? Takodje, da li neko ima iskustva sa narucivanjem preko italijanskog Amazona? Na sajtovima poput kupujemprodajem sam videla da prodaju ove tipove satova, za cene koje su znatno nize nego kod nas, da li su to u pitanju kopije i da li je neko kupovao kod njih?
Hvala vam unapred!
 
Kolko sam ja skontao, ne moze NFC placanje.
Jel mozes u inbox da mi pustis koji su to sajtovi kao kupujemprodajem? Ne znam da li sme ovde.
 
Jel dobio jos neko update na GT2, oko 80mb je? Meni stigao danas, ne primecujem nikakvu razliku.
 
Evo meni je upravo stigao updejt za GT2 verzija 11.0.17.6 Nema vidljivih promena,i u opisu piše da je poboljšanje stabilnosti sistema u odredjenim situacijama.
 
Nazad
Vrh Dno