Šta je novo?

HTC U12 Plus

Па није баш толико невероватна цена, овај телефон не вреди ни динар више од тога. Коштао је толико већ месец дана и на медијамаркту.

Што се стакла тиче појма немам, ја не носим ни стакло ни маску и само сам провалио пре неки дан две солидне огреботине на екрану. Могли су они мало боље направити то стакло, те огреботине једино могу бити од тога што ми је нешто било случајно у џепу са телефоном

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Pa nisu oni pravili staklo, gg3 ima, kažu da je bolji od gg5.
Elem, nema apdejta još za U12+.
Xiaomi, Huawei i Samsung su ažurniji od HTC-a.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ево сада гледам, ХТЦ 10 ми је имао гг 3 а Нексус 6П гг4 међутим нису ми се десиле никад ове огреботине. Као да сам скалпелом прошао по екрану - живо ме занима како сам то успео.

Нема шансе да буде тог апдејта скоро, хтц се већ дуго не оглашава. Рекли су да ће бити у четвртом кварталу међутим слабија прича изгледа

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Koristiću U12+ naredni period pa pitajte šta god vas zanima.
Evo odmah prvih utisaka. Ekran ispod prosjeka za flagship klasu, čak šta više Honor 8X ima bolji ekran od njega, da ne govorimo o Mi 8 ili nekom amoledu (ne daj bože Samsungu :) ), nažalost tako je kako je, maksimalno osvetljenje i zasićenost boja su najveći problem.
Izrađen je kao tenk, čvrst, sve je na svom mjestu. Zvuk jak, sve radi brzo i bez greške osim fingerprint senzora, za sada je 3/5 pokušaja promašio. Sa dugmićima nemam problem, sve je super.

PS. Zadnji Security patch 1.6.2018.
 
Poslednja izmena:
Ја се идаље нисам навикао на дугмиће, из хоризонталног држања телефона никако не могу да потрефим дугмиће за звук, морам да узмем фон класично и да притишћем [emoji23] врв има да се подеси негде осетљивост дугмића

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Па није баш толико невероватна цена, овај телефон не вреди ни динар више од тога. Коштао је толико већ месец дана и на медијамаркту.

Што се стакла тиче појма немам, ја не носим ни стакло ни маску и само сам провалио пре неки дан две солидне огреботине на екрану. Могли су они мало боље направити то стакло, те огреботине једино могу бити од тога што ми је нешто било случајно у џепу са телефоном

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Ajde sada ovako dolazim sa S9+ ... GG5 jel tako poslednja zastita full ovo ono ali nije tako.
Duboku ogrebotinu moze da napravi zrno peska mozes da imas i gg153 ... nije bitno staklo po struturi nije jače od zrna peska samim tim se ošteti.
Totalno je nebitna verzija Gorila Glass-a to sam naučio iz ličnog iskustva za dve godine sam promenio toliko telefona da se više i ne sećam koji su sve bili ... HTC 10 mi nije imao ni jednu ogrebotinu iako sam ga nosio bez stakla dok je bratov s9+ ostecen i sa prednje i zadnje strane.
 
Немам појма, само ми се први пут у животу дешава да имам огреботину на телефону за коју не знам како је настала [emoji23] за све до сада сам знао тачно како је настало хаха

Какви су ти утисци преласка са с9+ на у12+?

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Znam samo da sam imao više ogrebotina na S7 (GG4) nakon 30 dana nego na HTC M8 nakon 1.5 god.
Ne mislim da su mi životne navike bile različite u tom periodu :)
 
Немам појма, само ми се први пут у животу дешава да имам огреботину на телефону за коју не знам како је настала [emoji23] за све до сада сам знао тачно како је настало хаха

Какви су ти утисци преласка са с9+ на у12+?

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Čim mi stigne iz Nemačke napisaću mada Samsung + Exynos nikada više ... od sada samo HTC ili ako HTC pukne OnePlus

P.S. U12+ u mediamarku 599e ne 499 :)
 
Poslednja izmena:
Мени је та смећарска фора баш дно, као ево за људе са једног тржишта један процесор а ево за друге људе други.... Или ако оћеш већ свој процесор да гураш, стављај само свој ко што ради Хуавеј. Не да постоји телефон који се исто зове а заправо је различит процесор који је основа целог телефона.

Јебига какав год да је, тај ХТЦ и Ванплас је једино што нам преостаје. Био је пиксел 3 хл на акцији за 750, размишљао сам да продам у12+ и да га узмем међутим нисам успео да се изорганизујем да повратим порез па сам одустао од те приче. Превелика ми је доплата за новог пиксела, а флегшипи су исте генерације

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Preporuka za Spigen Crystal Clear futrolu.
 
Evo baterija od danas
cc7880c6ccb648dd76a6161d733f28a3.jpg


Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Posle prvog punjenja 6h sot ... 24h bez crne teme ... Sada ćemo videti sa crnom temom lepo je vratiti se fluidnom telefonu posle šljamsung s9 plus ... Snapdragon je Snapdragon ...
e0ef5012a10dd56b245ea83d3a2f7ab2.jpg


Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Pozdrav ponovo evo nedelju dana sa U12+ mogu Vam reći da sam prezadovoljan izborom da zamenim s9+ sa U12 telefon je zver sa snapdragon 845 ... Štedljiviji je nego s9+ ... Telefon bez maske savršen dugmici sređeni rade perfektno face unlock čak i u prostoriji sa lošim osvetlenjem radi skoro 100%
Baterija u zavisnosti od korišćenja ali sasvim korektna s'obzirom na LCD. E sada što se tiče baterije što je meni jako bitno ok ako koristim telefon naravno da će se trošiti baterija ali ako ga ostavim i ne diram ceo dan hoću da mi telefon izguvi 3-8% max ... To sam napokon dobio sa u12+ kao i sa predhodnim u11.Kamera odlična.Jedina zamerka je što telefon tj edge sense radi slabije sa maskom nego bez nje mada je to razumljivo.
 
Pozdrav ponovo evo nedelju dana sa U12+ mogu Vam reći da sam prezadovoljan izborom da zamenim s9+ sa U12 telefon je zver sa snapdragon 845 ... Štedljiviji je nego s9+ ... Telefon bez maske savršen dugmici sređeni rade perfektno face unlock čak i u prostoriji sa lošim osvetlenjem radi skoro 100%
Baterija u zavisnosti od korišćenja ali sasvim korektna s'obzirom na LCD. E sada što se tiče baterije što je meni jako bitno ok ako koristim telefon naravno da će se trošiti baterija ali ako ga ostavim i ne diram ceo dan hoću da mi telefon izguvi 3-8% max ... To sam napokon dobio sa u12+ kao i sa predhodnim u11.Kamera odlična.Jedina zamerka je što telefon tj edge sense radi slabije sa maskom nego bez nje mada je to razumljivo.
Da te pitam posto nisam imao priliku da probam U12+,jel zvuk bolji nego na s9+?Vidim u dosta recenzija da ga bas hvale sto se tice zvuka,kakav je ekran na dnevnom svetlu u odnosu na s9+?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Не знам само како ће проверити звук, пошто на овом телефону не раде класични 3.5мм наставци [emoji23] Једино ако си мислио на звук са звучника


Осуђен сам изгледа на ове њихове слушалице, које су искусно закинули за 20цм кабла - не могу их крштено провући испод јакне него морам да се кривим као квазимодо да би користио телефон. Или да носим слушалице изван јакне што ми никако нема логике

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Не знам само како ће проверити звук, пошто на овом телефону не раде класични 3.5мм наставци [emoji23] Једино ако си мислио на звук са звучника


Осуђен сам изгледа на ове њихове слушалице, које су искусно закинули за 20цм кабла - не могу их крштено провући испод јакне него морам да се кривим као квазимодо да би користио телефон. Или да носим слушалице изван јакне што ми никако нема логике

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
Ma mislio sam na zvucnike ovako bez slusalica.:)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Čim mi stigne iz Nemačke napisaću mada Samsung + Exynos nikada više ... od sada samo HTC ili ako HTC pukne OnePlus

P.S. U12+ u mediamarku 599e ne 499 :)
A zasto samsung i exynos nikad vise?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Koristiću U12+ naredni period pa pitajte šta god vas zanima.
Evo odmah prvih utisaka. Ekran ispod prosjeka za flagship klasu, čak šta više Honor 8X ima bolji ekran od njega, da ne govorimo o Mi 8 ili nekom amoledu (ne daj bože Samsungu :) ), nažalost tako je kako je, maksimalno osvetljenje i zasićenost boja su najveći problem.
Izrađen je kao tenk, čvrst, sve je na svom mjestu. Zvuk jak, sve radi brzo i bez greške osim fingerprint senzora, za sada je 3/5 pokušaja promašio. Sa dugmićima nemam problem, sve je super.

PS. Zadnji Security patch 1.6.2018.
Evo sada sam procitao post,pa da pitam jos ovako kako si zadovoljan htc-om,za ekran sam nekako znao i po recenzijama da je los prema konkurenciji.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Darko, ne piši više postova zaredom. Postoji "Edit" opcija, koristi je za eventualne izmene.
 
Novi sam na forumu pa dok vidim kako i sta ide.:)

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Evo sada prošlo je mesec dana i stekli su se uslovi za review:
(Napominjem ja sam jedan od onih okorelih HTC fanova ali ću biti objektivan)
1.Ekran (SLCD) - šta reći o ekranu što korisnici HTC-a već ne znaju. Nije AMOLED (ako ovo HTC promeni dobiće na autonomiji ali je pitanje kakve će ekrane uzeti) ali je zadovoljavajući.Uglovi gledanja su odlični nisam imao priliku da ga vidim pod direktnim suncem ali će i to uskoro.
2.Zvuk - ne može se porediti ni sa jednim drugim telefonom na svetu (jednostavno HTC je najbolji u ovom segmentu) na svetu kako zvuk sa zvučnika tako i zvuk koji izlazi sa type C porta (s'obzirom da sam imao s9+) zvučnici su mnogo glasniji,čistiji od s9+.
3.Dugmići - bez case-a odlični sa case-om dobri ali ne odlični što ima i logike razvijeni su za dodir prstom, a ne gumom (na ovo je HTC morao da obrati pažnju prilikom pravljenja telefona i napravi dva mod-a with case and without po mom mišljenju).
4.Baterija - prosečna nažalost (između 4-6h sot-a [dual sim verzija QHD ekran] zavisi od korišćenja) i ako je 3500mAh i tu veliki problem pravi SLCD koji je veliki potrošač kao i zvučnici.
5.Punjenje - QC2.0 testirano (od prilike 1.5h punjenja 0-100%) čekam da mi stigne QC 3.0 punjač da vidimo da li ima promene .
6.Dizajn / izgled - Telefon je prelep i lepo leži u ruci mada bih više voleo da se HTC vrati aluminiumu ako već neće da implementiraju Wireless Charging.
7.Dodaci za telefon testirane maske : Ringke Fusion X , Spigen rugged armor uskoro i Poetic.
 
Па мало је теже бити објективан ако си окорели фан, па ћу ја ево пробати бити мало објективнији

1. Што се екрана тиче, ок је међутим за мој укус морам подешавати осветљење на више него иначе да би био задовољан приказом
2. Што се дугмића тиче, стварно не знам што им је ово требало. Могли су ставити нормалне дугмиће као крштен свет. У 80 посто ситуација дугмићи раде добро, међутим прави је проблем користити их након дужег играња у хорозонталном положају. Телефон се мало угреје, и тотално не распознаје притисак дугмића. Једини начин да притиснем дугмиће је да узмем телефон хоризонтално па да притишћем. Такође када је телефон загрејан дешава се да се избагује и закључава екран сам од себе, или да детектује еџ сенс - како ли се већ зове она глупост са пипањем ивица телефона
3. Што се звука преко звучника тиче - одличан је. Што се тиче усб ц порта, цигани су се потрудили да кабл од слушалица буде прекратак и да не испоруче наставак уз телефон. Такође пола класичних усб-ц на 3.5мм не ради на овом телефону, већ се мора узети наставак који има ДАЦ у себи. А ако се ја добро разумем у ове модерне технологије, то значи да ће то колико је добар звук на слушалицама зависити само и искључиво од слушалица а не од телефона - тако да ће мање више сваки фон имати тај најбољи звук на свету о коме причаш
4. Што се пуњача тиче, зар ниси добио 3.0 уз телефон? Ја сам добио 3.0 и уз ХТЦ 10 и уз У12+, задовољан сам како пуни међутим мораћу купити и онај екстендер који ми омогућава и пуњење и слушалице. Притом и ту је заврзлама, да ли да узимам неки са 2 усб-ц порта или са усб ц и 3.5 па да користим неке друге слушалице. Направише циркус са тим стварима на бази *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*

Осим ових ситних ствари, телефон је стварно добар. За неких 500 евра за колико се може узети мислим да је стварно најбољи избор. Још кад би ХТЦ испоштовао са апдејтом било би још боље, међутим ко зна када ће то бити..... Обећали су га у четвртом кварталу 2018

Иначе успео сам да му поломим оно задње стакло на телефону, држао сам га у држачу за чаше у колима и успео је да се поломи ту [emoji23] Притом не штедим телефоне ни најмање (нисам им роб) и солидно је имало десет пута више прилика да се поломи али ето држање у држачу за чаше му је било кобно. Звао беграм сервис пре три недеље да видим колико кошта замена, кажу 2500 међутим немају део на стању, као зовите следеће недеље. Ево сада сам их звао, треће недеље откада сам их контактирао први пут - цена је 6000 а део идаље немају. [emoji23] Кажу нов је телефон па као зато нема делова, зови следеће недеље опет да провериш [emoji23]..... Наравно није могуће поручити део да стигне.... [emoji23]

На крају ћу узети сам и наручити црвена леђа са нета, пошто само од њих зависи боја телефона, и сам их заменити пошто није никаква компликација то урадити а и више верујем себи него тим квази сервисерима

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I ja sam ga koristio duže...slažem se da je ekran ispod očekivanja za flagship klasu, baterija takođe. Međutim, ono što mi je najviše zasmetalo je da su softverski sve manje "inovativni", Sense UI radi dobro, ali nekako je više za 2016 nego za 2018, kasne 2 godine sa UI. Softver kamere takođe, npr. Portret mod radi loše. Telefon se grije više od SD845 konkurencije, sve u svemu dobar telefon, ali moglo je to dosta dosta bolje.
 
4. Што се пуњача тиче, зар ниси добио 3.0 уз телефон? Ја сам добио 3.0 и уз ХТЦ 10 и уз У12+, задовољан сам како пуни међутим мораћу купити и онај екстендер који ми омогућава и пуњење и слушалице. Притом и ту је заврзлама, да ли да узимам неки са 2 усб-ц порта или са усб ц и 3.5 па да користим неке друге слушалице. Направише циркус са тим стварима на бази *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*
Sent from my HTC U12+ using Tapatalk

Jesam ali ovaj punjac se ne razlikuje od punjaca U11 output punjaca je 5V 2.5A = 12.5W

Stigao mi je Baseus QC 3.0 punjac je sa output-om 5V 3A sto je 15W snaga sada cu tacno videti za koliko ce se napuniti ali po svemu sudeci ide brze nego stock
 
Vidim da je HTC utihnuo, izgleda ne samo tema na ovom forumu, bukvalno se mogu svesti pod jedan kišobran.
Da li iko ima info šta HTC planira, da li će izlaziti novi modeli, evo skoro su svi izbacili ili predstavili nove modele, a HTC kao da je doživeo egzodus u svojoj branši.
Da ne bi otvarao novu temu pošto posedujem U12 life, da napišem ukratko nešto o dosadašnjem iskustvu.
Telefon ima odličan procesor, odličan ekran, takođe zvuk kao i baterija (redovno imam oko 8h SOT, tj nikada ispod 7h). Iako je velik Ok stane u šaku (normalno svačija je drugačija). Kamere su mu solidne, nema ois pa u slabije osvetljenim uslovima "šiša" ISO dosta visoko, naručito prednja kamera koja drži ISO oko 600 i kada su Ok uslovi. Kvalitet izrade je odličan (malo će čudno zvučati, nema zazora itd.), ali kvalitet plastike baš i nije jer pucketa prilikom korišćenja.
Sve u svemu je telefon odličan, opšta mana mu je pucketava plastika, a moja mana, koja meni smeta jeste pozicija senzora blizine. On se nalazi blizu desne ivice, a ja sam navikao da taj deo dok pričam malo odmaknem od glave i zan se upaliti ekran dok pričam na telefon. Bukvalno ga moram priljubiti uz uvo da mi se to ne desi. A ima i druga za mene mana. Pozicija donjeg mikrofona je na dnu telefona, tj. levo od ulaza za punjenje telefona. A pošto je telefon veće (ali i uopšte sam tako navikao) sa malim prstom pridržavam fon baš na tom mestu dok pričam. Pa mi se često dešavalo da čujem alo, alo, da li me čuješ na slušalici, a ja se derem kao lud dok nisam shvatio da sam začepio mikrofon prstom.

Послато са HTC U12 life уз помоћ Тапатока
 
Pa i sam HTC je sve manje aktivan na svojim zvaničnim profilima na društvenim mrežama, toliko o tome. Od još ljetos najavljenog ažuriranja na Pie ni traga ni glasa...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pocelo je u zadnje da mi se desava kada otkljucam telefon da mi na satu pise npr 12:00h a ustvari je 12:15h. I onda posle sekundu pokaze tacno vrijeme.

Sent from my HTC U12+ using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno