Šta je novo?

[HTC Magic] Custom romovi iskustva

Imao sam smokijevu verziju 0.3... Nije nigde u principu bio problem preko koga ne bih mogao preci, ali sam video u namerama autora na xda da planira jos uvek da mesa postojeci rom sa leak-om iz sprinta, ppa da su ispali neki problemi, i da ce mu trebati vise vremena, tako da dok ne napravi jednu stavilnu1.0 verziju, sacekacu, a do tada, fabricki 1.5 bez sense-a, mnogo je brzi nego onaj sa sensom koji sam koristio dok nisam stavio smoki 0.3..

Koji senseUI si koristio? Ja mislio da update na coursorsense.
 
Ovaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=621890

Koristio sam i CursorSense pre ovog ^^^ ali mi se nije svideo jer kao i smokijev, ima mnogo programa koje nikad ne koristim, a ne mogu se izbrisati... Ovaj gore je ok, skroz fabricki rom, ali zna da bude malo sporiji, sto nisam ni primecivao dok nisam stavio smokijev rom, a sada i fabricki rom..
 
Jedno glupo pitaje.
Updavo mi je pukao cursorSense (stalno se rebootuje)
Odlucio sam da stavim Oficijalni RRU :)
E sad to glupo pitanje:
Skinuo sam RRU i imam one imidze
sta je potrebno da uradim?

da li je dovoljno ovo:

fastboot erase system –w
fastboot reboot-bootloader
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash system system.img
fastboot flash userdata userdata.img
fastboot reboot

p.s. Imam Ra-hero-1.5.2 recovery
 
Probaj da udjes u recovery i uradi wipe, i upali, trebalo bi da prestane da rebootuje
 
Izvinjavam se za Dupli post unapred.

Elem sta mi se deseilo.
Uradio sam full Wipe, flashovao boot.img system.imb i user_data.img i evo problema:

- telefon nije rootovan
- Bluetooth i dalje ne radi
- MMS ne radi
- WiFi se prekida non stop

S'obzirom da je ovo RRU, Fabricki software, da li bi trebalo ovo da se deshava?

Ne znam sta da radim?
Ajde da se konsultujem sa vama:)
Hocu da bude stabilan i da mu rade ove gore navedene stavke (naravno + root)

Sada cu da probam nandroid restore

EDIT:

Vratio sam stari Nandroid backup (pre nego sto je poceo da se resetuje sam od sebe)
Ali i dalje se resetuje cim se podigne sensui ;(
 
Poslednja izmena:
predlozite neki rom. imam ovaj hero rom al mi spor.
p. s. predlozite neki al da ne mora da se menja spl i radio posto mi to nikako ne uspeva da flashujem.
 
Izasao je Smoki 0.4 , prema onome sto pise, popravio je vecinu prijavljenih bagova iz 0.3 verzije...
 
Izasao je Smoki 0.4 , prema onome sto pise, popravio je vecinu prijavljenih bagova iz 0.3 verzije...

Samo ima jedan sitni i potvrđeni bug...

Ne može da se zove :), ko još koristi telefon za to?

Da izbaci verziju u kojoj to radi i flešujem, makar za probu.
 
hahaha, tacno, nisam ni citao postove ljudi... pa dobro, ko radi taj i gresi, verujem da ce to popraviti u toku dana.. :)
 
Pozdrav narode
Imam magica i jos uvek je netaknut sto se tice updejta : )
Skontao sam da sam malo piglu za ovaj telefon,citao sam i citao danima i malo me je zent da ne za****m telefon,a mozda i nemam dovoljno vremena da se posvetim kako treba
Vidim da dosta ljudi stavlja kojekakve romove i da uglavnom posle nekog vremena vracaju originalni ili stavljaju drugu verziju koja je kao bolja itd...
Elem,mene interesuje jel moze da se skine neki zvanicni rom sa sensom, sa nekim serijiskim koji radi ,i da se taj rom stavi na ovog naseg vip-a bez ikakvih peripetija?Znaci skines taj rom odnekle kliknes 2,3 puta misem resetujes telefon i to radi?
 
To ćeš teško naći... Osim ako ne izbace oficijalni rom 2.1... al neće to još, ako ga uopšte bude..
 
Koliko znam bio je zvanični update za Magica koji je doneo SenseUI, a da li vipovi mogu da skinu ne znam.
 
Koliko vidim on nije ni precizirao da želi 2.1 nego SenseUI.
 
U svakom slucaju, izasao je za par zemalja sa sense UI-jem, i to je verzija 1.5, 1.6 su dobili neki 32b telefoni...
 
Ok, evo mog iskustva:
- Stavio samCapySlide ROM
evo vec 5 dana ga chackam, dobar je, brz, stabilan, za sada mi radi sve (GPS, MMS, WiFi, widgeti ...)
Dobar mu je manager memorije, za sada nisam osetio neki lag ili slicno.
Jedina mana je sto moze da vam se dogodi pri inicijalnom setup-u da dobijete FC (odradi setup i sve samo se zakuca na kraju).
Takodje sync sa FBom je za sada sporiji.

Toliko za sada :)
 
Moze li link za 1.6 sa senseom za 32b?
 
Poslednja izmena:
Taj topil sam vec video i ja imam poslednji zvanicni, t.j. ovaj 1.91.162.1 Vodafone Germany DRC92

Mislio sam da je moglo nesto da se zbudzi bez rootovanja i slicno :)
 
evo ja sam stavio smoki 0.4.5.1, integrisao sam ovaj zadnji update u 0.4.5 tako da nisam morao da se cimam da updateujem nego sam odmah flesovao sve... u donosu na 0.2.4 ovo je bolesno brzo, jedino sto nema flipclock tj flip opcija, i nema friendstream... nista strasno ispravice se samo da se deodexuje rom.... dobro je odradjen memkill u ovom romu nema lagovanja uopste, preporuka od mene da slobodno mozete da predjete sa 0.2.4 na ovaj...

od novina ima HTC Notes widget, htc battery widget, ima teeter igiricu sve drugo manje vise isto kao na 0.2.4, i s obzirom da je eris leak odradjen je Legend look tako da prema tome dabome :p
 
Probao malo Smoki 0.4.5.1, međutim CM 5 je mnogo brži (naročito sa ogromnom količinom smsova (9000) i dosta kontakta (900 sa slikama))
 
Ja sam sad stavio smoki 0.4.5.1 i nije los, ne mogu da verujem da nema flip clock, a bio je u 0.4 verziji.. takodje ima i market enabler koji se ne moze obrisati, i nema sms widget koji je do sada imao, koliko se ja secam...? mozda gresim.. sve u svemu, nadamo se novom updateu.. a cyanogen nisam nikada probao, nesto mi lici da je mnogo komplikovano..
 
Ja sam sad stavio smoki 0.4.5.1 i nije los, ne mogu da verujem da nema flip clock, a bio je u 0.4 verziji.. takodje ima i market enabler koji se ne moze obrisati, i nema sms widget koji je do sada imao, koliko se ja secam...? mozda gresim.. sve u svemu, nadamo se novom updateu.. a cyanogen nisam nikada probao, nesto mi lici da je mnogo komplikovano..

cm je najednostavniji mod... baš zato ga i svi početnici vole. samo trebaš da imaš stari radio, fles iz recovery-a i to je to.
 
Sve je ovo lepo... ali bez flip clock-a nema price... valjda ce uskoro to ubaciti... takodje nema ni dosta widgeta koji su ranije bili tu..

edit: nema weather widget, twitter..
 
Poslednja izmena:
da da to sam sad hteo da mu kazem, u applications pa na HTC Sense i idi na Clear data i vratice ti sve widgete, ima svih koji su bili u 0.2.4 sa novinom notes, battery, ringtones, profiles jedino nema jos uvek friendstream, smoki radi na dedodexovanju roma sto znaci da ce biti uskoro i flip clock vracen
 
Nazad
Vrh Dno