Šta je novo?

HTC 10

Stigao danas, Telenor telefon. Deluje ok na prvu loptu...
6e875cd7aa047fb399d5e9089dd477ee.jpg
Jel radite factory reset nakon ovog updatea

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Preporucuje se reset posle svakog veceg apdejta,ja cu uraditi

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
s'neba pa u rebra, meni je 10 zapao za oko odavno zbog "sound output" - a, tada je bio preskup. Kako se ponaša sa Oreo-om, baterija, fluidnost itd.

from white edge
 
Kako moj kolega da sazna odakle mu je fon? Ne dobija još uvek update..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo neka vidi koji mu je CID

fastboot getvar cid
 
Poslednja izmena:
@pro_bokaco HTC India
 
Znaš da sam znao to za cid jer sam i ja dugo koristio htc (m7 i m8).. Al sam totalno zaboravio.. Pitaću ga danas..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nek ode rucno da proveri ima li update. Meni nije iskakalo nista, proverio rucno i odma iskocilo

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Vrati se na fabrička podešavanja.
 
Meni se nesto ne dize [emoji23] na Oreo. Radio je extra sa MM. Sa Nougatom vrh, ne znam kako ce sa ovim. Pre HTC 10 sam bio dugo na IOS. Ujedala me zmija prilikom svake nove nadgradnje pa sam u fazonu "dok radi kako treba ne pipaj nista"

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
 
Meni se nesto ne dize [emoji23] na Oreo. Radio je extra sa MM. Sa Nougatom vrh, ne znam kako ce sa ovim. Pre HTC 10 sam bio dugo na IOS. Ujedala me zmija prilikom svake nove nadgradnje pa sam u fazonu "dok radi kako treba ne pipaj nista"

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
Slobodno ubaci, HTC nije u tom fazonu da usporava/degradira performanse sa novom nadogradnjom. Imao sam samo HTC do kraja 2016. i nikada problema sto se toga tice nije bilo.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nek ode rucno da proveri ima li update. Meni nije iskakalo nista, proverio rucno i odma iskocilo

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Logično da je to prvo uradio..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Iskrsao problem, veliki battery drain. Već drugi put se ispraznio preko noći. Dva hard reseta nije pomoglo, drugi put sam išao u recovery i posle reseta odradio i clear cache. Drain mi pravi jedna od phone dialera, ima dve (ne znam da li je to normalno što ima dve). Ne mogu da je isključim, samo sam isključio da ne radi u background, pa ću videti, ostavio sam sad da se napuni... Okačiću posle ss ako bude opet isto.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Ne vredi, i dalje me zeza... Hajde ko je na Oreo neka pogleda da li ima dve Phone app, baš me zanima. Izgleda da mi ne gine flash, a nisam to radio sa HTC telefonima [emoji19][emoji90]
ce10a81abf008e3eee5ec9a5b4a71b4f.jpg
75578bfb9142c419db0cf76b1876b40b.jpg
7857c25e3d398ac48b4f87c65d3c8c48.jpg

@Zile995 Najviše "mirišeš" na HTC, neki savet? [emoji846]
 
Poslednja izmena:
Ja nemam problema sa baterijom sve ok
035c64eb86c15ebc2452aff74ee05584.jpg
7c22d227a961a7c6f2615700544ebc90.jpg
90f223f5ca96ced227d68a1fe4fb5560.jpg


Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Ne vredi, i dalje me zeza... Hajde ko je na Oreo neka pogleda da li ima dve Phone app, baš me zanima. Izgleda da mi ne gine flash, a nisam to radio sa HTC telefonima [emoji19][emoji90]
@Zile995 Najviše "mirišeš" na HTC, neki savet? [emoji846]

Možeš da flešuješ RUU za tvoju verziju.

U romingu si?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jesam, držim Telenor karticu ali sam većinom na WiFi. Možda ga to buni?
 
Možda je do rominga, stalno traženje baznih stanica, boljeg signa i eto većeg draina.

Ne verujem da je do softvera.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ubacio sam lokalnu karticu i odradio još jedan reset i isključio neke društvene app. Sad ću ga ostaviti pa će do ujutru sve biti jasno. Trenutno se u bateriji još nije pojavio onaj problematičan proces [emoji106]
 
Poslednja izmena:
I kod mene su dve phone app mada ne primecujem neki drain...kod ove prve (plave) pise da je phone app, kod bele to ne pise a cemu sluzi onda pojma nemam

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Preko noći je otišlo nekih 2% baterije, sa lokalnom karticom. Ujutru sam vratio domaću karticu, naravno sa isključenim mobile data, i u nekom momentu je opet počelo divljanje phone app. Vratio sam opet lokalnu, sa uključenim mobile data, i sad je opet sve u redu.
Videćemo kako će biti u Srbiji.
 
Šta da radi kolega? Ne dolazi mu apdejt.. Ima neki zlatan htc 10 i punjač iz kutije je kao američki onaj ulaz. A ovo mu piše u cid getter..

Ipak se pojavio upravo update..
bd4ae1aa12c644e719936afe817d279c.jpg


Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
On bukvalno mi šalje sliku da pitam kad paf proba još jednom i iskoči mu..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Поздрав људи,

Да не отварам нову тему, да ли је неко од вас flash-овао Lineage OS 14.1 (7.1.2)? Ако јесте, да ли је имао bug-ова?

Ја сам данас добио Oreo, али ме нервирало што је UI бео, поготово quick settings.

Пре пар сати сам flash-овао горепоменути Lineage уз помоћ TWRP-a, међутим није имао сигнал нити је препознао SIM, ни home дугме није радило. Имао сам stock backup па сам вратио на Oreo.

Који бисте rom препоручили уместо stock-a?

Bootloader је откључан, није рутован, S-ON.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Ako te nervira samo beli UI, treba znati da na Oreo za Substratum ne treba root.
 
Хвала на одговору, сад сам видео да може, али се плаћа.

Видим да су многи имали проблем да након root-a немају сигнал, што је наводно решено у верзијама SuperSU-a након v2.72 ако се добро сећам.

Рутовао бих да избришем неке oem апликације, али нисам сигуран да ли ће пореметити сигнал тј. мобилне мреже.

Да ли је неко рутовао са SuperSu након чега је све радило како треба?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno