Šta je novo?

Hitman: Absolution

Ja je isto probah sad na kratko, necu je sada igrati, jer sam uveliko poceo AC3... nego, au, Chicago vidim na pocetku :). Dovoljan razlog da je igram, nego jel ima neko da mi kaze koliko se od igre desava u Chicagu? :) Imam svoje licne razloge zasto mi je bitno :)
 
U igranju je uglavnom 60, a najnize sto sam video je 36-37. Igra je pravi ATI ljubitelj, ali to je i ocekivano s obzirom na ATI logo na pocetku. Prosto neverovatno da 7950 ispadne brzi od GTX680, a igra nema NISTA POSEBNO grafiku. Sponzori su cudo, nema sta. Isto imam primedbu na "zivi svet". Drvece se bas i ne pomera, tj. lisce stoji, miruje, nekako je sem one vode, sve staticno i mrtvo. Valjda je to taj ATI-jev "svet". :D

Ista je situacija bila i sa sponzorisanim Dirt Showdown koji je mnogo bolje radio na ATI-ju, pogotovo sa advanced opcijama za osvetljenje i global ilumination...
 
Ista je situacija bila i sa sponzorisanim Dirt Showdown koji je mnogo bolje radio na ATI-ju, pogotovo sa advanced opcijama za osvetljenje i global ilumination...

Bas to, a posle se zale na NVidia sponzorisanje. NVidia kad sponzorise razlike ili nema ili su u 5-10%, kad ATI to radi onda se 7950 Boost odvoji 50% od GTX660Ti sto je SMESNO s obzirom da su razlike u brzini medju generacijama grafickih tu negde oko 50%. Ispada razlika 1 cela generacija.

EDIT: Neki su ovde u zabludi da 310.61 beta driveri donose ubrzanje zas NVidia kartice, to je apsolutno netacno. Nigde NVidia ne navodi da takvo ubrzanje postoji, osim sto su rekli improved compatibility (u prevodu bilo je brljotina i pucanja sa starijim drajverima) i added SLI profile. Ovo je jasan znak da su oni za sada igru samo doveli u ispravno stanje ovim drajverima, a da za ubrzanje treba sacekati neke novije. Ispada da programeri igru nisu ni probali na NVidia kartama.

Igra ima sledece mane kada je grafika u pitanju:

1. Izgleda losije od assassins creed (mozda nisu za poredjenje ali obe izlaze u istom trenutku na trziste)
2. Nema Teselacije ili ih bar ja nisam u praksi nigde video, nigde ni na ciglama ni na kamenju, a ima milion mesta gde bi to moglo makar malo da lici na Unigine, pa pobogu koliko sutra eto nas u 2013. godini !!!
3. Nema fizike ni za lek

Za sve ovo njima je i 6950/GTX570 bio i vise nego dovoljan, realno i to im je bilo nepotrebno, ali eto dokle je to stiglo.
 
Poslednja izmena:
Ako vam je za utehu, te ATI sponzorisane igre cesto ispadnu tezak trash. nVidia made for playing igre su ipak nesto bolje ali ne puno.
 
Evo ovako, uspio sam pokrenuti igru, ali prekine kad pocne prva misija zato sto je mogu pokrenuti samo preko integrirane graficke koja je u laptopu, kad u Control panelu Nvidie odaberem da mi tu igru pokrece preko high performance Nvidia processora onda mi se uopce ne pokrene sa desktopa, a inace tako postavim za sve igre i radi uredno. Koristi full snagu graficke, sta i kako napraviti da je tako pokrene, cak sam bio postavio da sve u lapu ide preko Nvidie, a ne integrirane, ali uzalud.
Pomozite molim vas kako natjerati igru da ide direktno preko te Nvidie. Hvala svima..
 
BS sto bi rekli. Nema sanse s BBom

123.jpg
 
Meni generalno igra odlicno radi, a imam nVidia-u (GTX460 768MB). Nikakvih problema nisam imao ni sa pokretanjem, ni sa performansama. Ali mislim da ovaj zanr vise nije za mene. Nemam ja vremena da se sunjam i krijem. :D
 
Meni generalno igra odlicno radi, a imam nVidia-u (GTX460 768MB). Nikakvih problema nisam imao ni sa pokretanjem, ni sa performansama. Ali mislim da ovaj zanr vise nije za mene. Nemam ja vremena da se sunjam i krijem. :D

Ma ni ja do sada nisam imao problema sa igrama i normalno sam mogao prebaciti da ide preko Nvidie, a ne integrirane, inace je NVIDIA GeForce GT 540M, i ne znam kako napraviti tj. natjerati da se igra pokrece i vrti preko iste.
 
Kasnije postaje dosta teska, ja sam se prevario zbog onih prvih misija koje su lake, kasnije barem na Hard ima bas puno neprijatelja i tesko je provuci se i preci misiju neprimeceno.
 
Ja imam BB verziju i radi normalno... doduse ja sam samo pokrenuo prvu misiju i izasao, jer ne planiram sada da je igram. Ali u svakom slucaju igra radi. Ti ne mozes uopste da je pokrenes?

Nope, prijavi odmah tu Dx11 gresku.
Naravno, imam Dx, poslednje ATI drivere, Win7 sa Sp1, running steam sa gomilom igara i sve ostalo sto bi trebalo.
Nije mi jasno :trust:
 
Koji je fazon sa steam-om? samo ga instaliram i logujem se na nalog ili treba jos nesto? Juce instalirao igru, udje on al puca pri pokretanju nivoa...
 
Ja sam samo instalirao, nisam se logirao, ali imam drugi problem uspio sam pokrenuti igru, ali prekine kad pocne prva misija zato sto je mogu pokrenuti samo preko integrirane graficke koja je u laptopu, kad u Control panelu Nvidie odaberem da mi tu igru pokrece preko high performance Nvidia processora onda mi se uopce ne pokrene sa desktopa, a inace tako postavim za sve igre i radi uredno. Koristi full snagu graficke, sta i kako napraviti da je tako pokrene, cak sam bio postavio da sve u lapu ide preko Nvidie, a ne integrirane, ali uzalud.
Pomozite molim vas kako natjerati igru da ide direktno preko te Nvidie.
 
Koji je fazon sa steam-om? samo ga instaliram i logujem se na nalog ili treba jos nesto? Juce instalirao igru, udje on al puca pri pokretanju nivoa...

Ja gasim Steam pre pokretanja igre. Tako da ne mora da bude pokrenut.
 
Zanima me da li je normalno da se ne cuju glasovi dok traje konverzacija u filmovima?
Evo sad sam presao prvu misiju i kad ubijem Dianu i dok traje ceo taj film, ne cuje se ni jedan glas kako prica, samo mi pise prevod.

Imam potpuno isti problem igra radi super ali zvuka nema uopste neznam do sta je problem imam sve updejtovane drajvere zvuk imam u svemu ostalom samo ne ovde, kao da igram MK3 u MS-DOS bez zvuka samo sto ovo nije naravno MS-DOS igra ali isti bezveze slucaj. Ako neko zna neki fix neka kaze.
 
Ja gasim Steam pre pokretanja igre. Tako da ne mora da bude pokrenut.
Sklopih juce drugaru masinu sa 3570k i 7870 i reko da malo istestiram makinu i dok sam prebacio preko mreze na komp, pa extract pa instalacija... Vise od pola sata izgubih i na kraju mucak. Neam ja zivaca da se bakcem oko ovoga, ima i boljih igara za testiranje, ovu brisem.
 
Gde skladisti save-s moram da deinstaliram igru zakucava mi nesto hdd i samo na par sec blokira igru pa odblokira itd sve u svemu kada zakuca zakucao je pa se odblokira na par sec pa zakuca i tako u krug, a zakucava i u samom ucitavanju igre sve je to sinoc pocelo:-D
 
Poslednja izmena:
Testirao sam igru na mom drugom PC-u igra isto super radi ali zvuka nema uopste i mean WTF?!?!?
 
Ima neko problema sa "hitman5 has stopped working" greskom? I kako je resiti?
 
Takodje imao problema sa pokretanjem, medjutim instaliranje Steama rešilo taj problem.
Jedini problem koji imam je da nemam HUD , sve radi perfektno ali bez HUD-a (radar itd.)
Ne kapiram ...
 
Sada cu da probam sa steamom. Samo instaliram steam i to je to?

EDIT: Izgleda da je instalacija steama resila problem
 
Poslednja izmena:
na kraju postaje smarajuce, sunjam se i treba bukvalno linearno ili polulinearno da prodjem negde uradi mesti, da se prisunjam liku iza ledja, a on me kao en vidi i ovo ono. E na kraju sam uzeo sacmaru i objasnio im samo tako, svima, nevidjeno lako i brzo i svaku misiju moze na taj nacin odraditi. Jedini "problem" je rezultat u MINUSU. Definitivno ovo je igra za malu decu, nije za mene matorog "konja". :D
 
Po mom ukusu igra je sjajna, bas bas zanimljiva pricica bas zanimljiva igra i bas prijatna, bez dosadnih delova :-D
 
ovo je hitman samo po imenu , ovo nema veze sa proslim legendarnim delovima , sad je postao klasicna "stealt misaona igra" a za nabedjenu fizike bez grafiku ne treba reci trositi . Razovaran sam kao neko ko je po 2 3 puta prelazio prosle delove... Ali naravno ukusi i misljenja su razliciti i ovo je samo jedno od njih .
 
Neki ljudi ovde poprocitaju svoje post-ove nekada jel da ? Prosto zaista bolne stvari cujem po raznim temama...

Nego , najavili su fix za disguise sistem hvala Bogu na HitmanForumima , stize do sledece nedelje na sve platforme. Meni je kao ultimativnom Hitman fanu ovo genijalna igra, koja je naravno morala da napravi korak napred sa industrijom koja je napredovala za ovih 6 godina, ko je hteo da bude ista coverless jedan sandbox puf igra treba da pozove Dr.Who-a da ga vrati jedno 6 godina nazad, ovo je moderan Hitman koji je zadrzao veci deo elegancije , lepotu crnog humora , IZBOR , to da ti ne nudi nista na izvolte , i ultimativno hardcore-stvo na vecim tezinama.
 
Ja trenutno koristim fix za disguise. Vrednost detekcije menja se preko trenera. Radi se o ovoj liniji ai_DisguiseDetectionDistanceMultiplier=0.4. Za vrednost od 0.4 kazu da je "sweet spot" i da daje svrhu prerusavanju. Probao sam i neuporedivo je bolje u odnosu na default. Videce vas protivnici ali ako mu pridjete blizu ili ga pogledate lice sto je i logicno.

Trener mozete skinuti odvade: http://dl.dropbox.com/u/22479350/TRAINER/hitabso_Trainer_s0beit.zip

Raspakujte ga, pokrenit exe a zatim igru. Posle na taster F9 aktivirate gornje navedenu vrednost.
 
Vrh Dno