Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,571
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
E7KQ malo bolji kontrast, mada ima i Pro verzija. Pitanje koliko vredi dodavati 100 evra za slicno. Moje misljenje je da ne vredi.:) A i ako ispratis malo forum videces da je problem sa panelima katastrofa. Ja imam A7KQ , zadovoljan sam mada ima panel isijavanja i nije savrsen
Znači ne isplati se uzeti ovaj od 60000, bolje onda e7hq
 
Zdravo,

Kako testirati uniformnost panela, pustite neki testni snimak na you tube ili ima drugi način, skinuti testni video na usb?

Podijelio bih sliku testa svog Hisense-a da čujem mišljenja.

Hvala unapred,
Pozdrav.
 
Top modeli bi trebali biti sa OLED panelima gde nema takvih anomalija. Savet batali gledanje skroz belog ekrana isto i tamnog. Pusti film, seriju i uzivaj tako sam i ja olaksao sebi zivot. Za Oled nemam a ovo je koliko para jos je i dobro.
Ps- jos uvek se borim sa color banding problemom koji je izrazajan u losim rezolucijama i bitrate. :(
Odlican odgovor... I ja podesavao na svaki nacin i batalio jednostavno je to to sto dobijes ne gledam vise ni crno ni belo, podesio fabricku opciju koja mi oddgovara i super. Ono te plava jaca te crvena jaca a crna slabija bela bljesti, smanjis belu plava postaje zelena, pojacas crnu crvena postaje bordo i samo jos vise zaludis. Pustis film, igru uzivas i ne obracas paznju.
 
Moj rezime za 65 A7KQ nakon mjesec dana koristenja:

1. Fabricka podesavanja su katastrofa

2. Za svaki izvor/modus (sd, hd, full hd, uhd, youtube,sat ulaz, usb, dolby vision, hdr10…) treba podesiti boje i eventualno balans bijele

Ja sam na pocetku napravio gresku i koristio Youtube za namjestanje za sve moguce izvore. Na youtube bude OK, ali ostalo katastrofa. I opet ispocetka

Znaci za svaki moguci modus, ne samo izvor uraditi postavke prema licnom ukusu. Npr ja koristim Sat ulaz, posebno se namjesta za SD, posebno za HD sadrzaj!

Ne koristiti Youtube test-snimke za namjestanje. Moze za prvu pomoc, ali fino podesavanje mora se na “živom sadrzaju” (film, dokumentarac…) odraditi.

3. Balans bijele i štimač boja je kod SD, HD i DolbyVision sadržaja loš.
HDR10+ mi je odličan na fabričkim. Sto je cudno

Mala korekcija kod DolbyVisiona daje dobre rezultate.

Kod SD sadrzaja nemoze se ocekivati dobra slika, jer SD je za dimenzije do 32”.

HD je solidan sa pravilnim podesavanjem. Uzitak je sad gledati

Boje su jake, precizne (poslije namjestanja)

Problem je zelena (žuta joj ustvari pravi problem) i crvena.

Ja sam uspio smanjivanjem nijanse žute, riješiti problem sa zelenom (RGB / plava+žuta=zelena), i blagim podešavanjem balansa bijele po potrebi

Crvena se isto tako riješi.

Balans bijele i štimač boja NIKADA povečavati (u plus, uvijek minus) -ovo vrijedi za sve marke i modele!

Crna je crna, bijela bijela. Nema sta

4. TV zvucnik je solidan, mada ga nikako ne korsitim, jer imam Yamaha 5.1 system, povezan preko eARC sto fantasticno funkcionise. Bolje od prijašnjeg LGa

5. Uniformnost panela je za diskusiju. Fleka nema, ali ima malo svijetliji rub okolo. 90% vas to nece primjetiti, a ne smeta nikako u filmovima i sadržajima gdje ima pokreta odnosno šarenila.

Smetalo bi u igricima, tipa Age of Empires ili Rad u Wordu/excelu (ali ko jos koristi 65” ekran za rad u Officeu :) )

6. VIDAA radi svoj posao dobro. Dosta aplikacija kome to treba, meni manje.

Sve u svemu sasvim solidan ekran za te pare, ali treba znanja da se namjesti da bi se uzivalo u njemu. Fabricki se neko zajebavao blago receno
 
Pre par dana uzeo sam Hisense 65U8KQ model ali nikako ne mogu da se zakacim na 5GHz mrezu. Svi ostali uredjaji po kuci mi vide 5GHz mrezu, samo je TV ne vidi. Probao svasta sa podesavanjem rutera i nista. Da li je neko imao slicnih problema ili zna kako da resim. Hvala unapred
 
Zdravo ljudi,

Imam problem sa TV-om nekih mesec dana unazad.
Naime, samo ekran iznenada posivi(tamna boja, deluje kao da se ugasio, ali nije) i daljinski uopste ne reaguje, ili bas retko uspevam da udjem u Home meni.
Tek nakon gasenja sa napajanja se resava problem i ponovo mogu da regularno koristim TV.
Prvo sam registrovao da se uvek javlja na jednoj aplikaciji, medjutim sad vidim da se javlja i kad se koristi na drugoj tako da sam i to iskljucio kao mogucnost.
Da li se neko susreo sa istim problemom?
Model 50U7QF, na nekih je 2.5 godine koriscenja(produzena garancija na 7 godina),
 
Sva sreća pa sam imao dobar odnos sa trgovcima i u ovom slučaju prihvatili reklamaciju i vratiće novac kroz par dana.

U suštini baš sam se razočarao u Hisense pogotovo što je top model i najskuplji. Jednostavno se ne očekuje da bude nikakvih problema kod top modela. Meni su dva loša za redom bila dovoljna za prelazak na drugu marku.

Žao mi je što si naleteo na dva loša primerka zaredom ali dešava se i kod premium modela da ne valjaju. Ja sam naručio online kod Tehnomanijaka 65U8KQ i vratio bih im odmah da sam primetio da je bio raspakovan i korišćen ali srećom mi je stigao neotvaran primerak sa folijom preko ekrana i zvučnika. Uniformnost panela je dobra i nema mrtvih piksela, pa nema vraćanja. Čak su mi ga i brzo isporučili, za ukupno 7 dana, bio sam spreman i na duže, jer vidim da se mnogi žale na njihove rokove isporuke.

Verovatno bih i ja odustao od Hisensa posle dva loša ali je teško naći zamenu za ovaj model. Konkurencija mu je Samsung QN90C koji je preskup i nema Dolby Vision i možda TCL 845 X2 ako ga ima kod Madjara na KP.
 
Zelim od Hisensa 65" zbog 4k i hdr,razlikau ceni izmedju monitora i tv je ogromna,ali me brine ppi.
Da li je neko poredio Hisense sa nekim monitorima uzimajuci u obzir ppi?
Tv kod mojih 43" ima 51 a kod sestre 32" 49ppi
Tv su do 200e a razlika je bas primetna,nemoguce da 2ppi po incu izgledaju vidljivo?
Inace moj monitor ima oko 94ppi i plasim se kako ce izgledati 69ppi (65") na 80-100cm Ali stvarno nebih isao ispod 65"
 
to je uopšteno pitanje koje nema veze sa nekom određenom markom. ima cela nauka u vezi toga, ukratko

bolje otvori temu o ppi i dijagonalama i rezolucijama u sobi za monitore
 
Izgleda da je riknulo pozadinsko na 55U8GQ. Kakva su iskustva sa reklamacijama? Da li popravljaju ili vraćaju novac?
 
Pa evo video, jer na slici teško da se šta primeti , jer treba uhvatiti kad se povremeno pojavi slika i to bleda, a uglavnom je posle crn ekran.

 
Molim za pomoc drugari, naime posedujem Hisense A6K58 icnha i od juce odjednom nista mi ne pusta preko VIDA sistema, WIfi uredno povezan -odradio test speed, nerflix , amoazn prime, apple tv, eon , nista, udje u sve te aplikacije i krece da vrtio sadrzaj i ne pusta nista, you tube takodje, samo crn ekran! Probao preko BOXa yettelovoh preko lan kabla uredno rade aplikacije hbo, skyshowtime preko kabla! Sta mi je ciniti, probao reset rutera koje inace MTSov, probao da ga izvucem iz uticnice, ista prica idalje! Nisam bas za varijantu da ga vratim na fabricka podesavanja - mislim na TV! Hvala unapred
 
Molim za pomoc drugari, naime posedujem Hisense A6K58 icnha i od juce odjednom nista mi ne pusta preko VIDA sistema, WIfi uredno povezan -odradio test speed, nerflix , amoazn prime, apple tv, eon , nista, udje u sve te aplikacije i krece da vrtio sadrzaj i ne pusta nista, you tube takodje, samo crn ekran! Probao preko BOXa yettelovoh preko lan kabla uredno rade aplikacije hbo, skyshowtime preko kabla! Sta mi je ciniti, probao reset rutera koje inace MTSov, probao da ga izvucem iz uticnice, ista prica idalje! Nisam bas za varijantu da ga vratim na fabricka podesavanja - mislim na TV! Hvala unapred
Meni se slično dešava na EON aplikaciji. Zaglavi crn ekran pri prebacivanju kanala i recimo 4K ne pušta uopšte dok box uredno radi...ne mirišem nešto Vida sistem, ima falinki ali nisam ni očekivao neko čudo.
 
Meni se nesto slicno desilo prekjuce, samo nije uspevalo ni preko LAN-a, ni preko WI-fi.

na kraju sam morao da vratim na fabircka podesavanja.

Molim za pomoc drugari, naime posedujem Hisense A6K58 icnha i od juce odjednom nista mi ne pusta preko VIDA sistema, WIfi uredno povezan -odradio test speed, nerflix , amoazn prime, apple tv, eon , nista, udje u sve te aplikacije i krece da vrtio sadrzaj i ne pusta nista, you tube takodje, samo crn ekran! Probao preko BOXa yettelovoh preko lan kabla uredno rade aplikacije hbo, skyshowtime preko kabla! Sta mi je ciniti, probao reset rutera koje inace MTSov, probao da ga izvucem iz uticnice, ista prica idalje! Nisam bas za varijantu da ga vratim na fabricka podesavanja - mislim na TV! Hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno