Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,563
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Kupio sam Hisense 55A6K, znam da i nije neki TV ali cenim da je za 4k ili HD prikaz dobar, za HDR treba dosta više para......e sad ono što je jako dobro je cena koja je 21.600 din, tako da je za te pare odličan, kvaka je što to daje A1 uz produženje postojećeg ugovora na još 2 godine ili prenos broja, pošto sam svakako kod njih uz neo neo tarifu je ova cena. Možda nekom bude interesantno.
Za tu lovu FANTAZIJA!
 
Zdravo,

Da li neko ima problema sa screencast na Hisense televizoru(konkretno U7HQ)?

Ne uspjevam nikako projektovati sadržaj sa telefona na TV...CAST ne radi ni u jednoj aplikaciji telefona. Telefon ne vidi TV uopšte.
Naravno da su oba uređaja na istoj WIFI mreži.

Jedini način na koji sam uspjeo prikazati slike na TV-u je preko VIDAA app.

Hvala unapred,
Srdačan pozdrav.
 
Sad sam probao sa OnePlus telefonom od supruge u radi uredno... znači do moje Motorole je (Edge 40 je u pitanju).

Ne kontam šta je problem, nov uređaj, mnogo jači hardvere od OnePlus Nord CE, a ne vidi TV.
 
Kakve veze ima što je jači uređaj kada očigledno ne podržava protokol za cast na tom tv-u? Moj samsung z flip 4 i s21+ ne mogu cast na sony a pixel može.
 
Ovako drugari sinoc gledao Master In Th Air na Hisensu a6k 58, zvuk preko bluetooth sluska soundcore anker p20 mini (uredno radilie bez seckanja na proslom tv Tesla s906), ovde na Hisensu rade, ali povremeno kad ima dosta ZVUKOVAA - Combat Battle hoce da zvuk SECKA, povremeno! Sta mi je ciniti ? Neka podesavanja ili samo USB dongle kvalitetniji ? Hvala
 
Jedan te isti je uvoznik za hisense televizore samo šalje drugim trgovinama. Prvi sam kupio u Bg a drugi u Nišu u lokalnoj radnji. Nije popravljan bio je baš u fabričkoj kutiji i sa folijom preko celog ekrana, zvučnika i ivica televizora. Što nije bio slučaj sa prvim televizorom koji je stigao. Tu sam primetio razliku. Ali ovaj ispade gori od prethodnog.

Baš sam se razočarao u Hisense još daš toliko para.
 
Nisu samo linije problem sad gledam njemu je ceo ekran katastrofa. Lokalno zatamnjivanje ne postoji lepša slika kada se ugasi skroz. U nekom trenutku sadržaj na ekranu se “piksalizuje” i to samo neki delovi ekrana. Blagi užas.

Iskreno vodite računa ko planira da izdvoji ovoliki novac.
 

Prilozi

  • IMG_0112.jpeg
    IMG_0112.jpeg
    475.4 KB · Pregleda: 123
Pitanje za vlasnike U7QF. Pored ponudjenih opcija za sliku dodata je i opcija Poboljsano(ACR),uz objasnjenje OS VIDAA.
i meni se pojavilo na a6k verziju, izgleda da je povukao neki novi apdejt
Kad gledam netflix desava se da kad su tamnije scene tv sam smanji osvetljenje a kad su svetlije onda pojacava, moze li se to iskljuciti deluje mi kao da je neka opcija u pitanju ume malo da nervira, inace sam podesavao sliku na sve moguce nacine i ovde prezentovane opcije ali mi nekako fabricke postavke najbolje leze
 
Imaš pod Settings/System/Advanced Settings/Enhanced Viewing Settings opciju da ugasiš tu funkciju.
 
i meni se pojavilo na a6k verziju, izgleda da je povukao neki novi apdejt
Kad gledam netflix desava se da kad su tamnije scene tv sam smanji osvetljenje a kad su svetlije onda pojacava, moze li se to iskljuciti deluje mi kao da je neka opcija u pitanju ume malo da nervira, inace sam podesavao sliku na sve moguce nacine i ovde prezentovane opcije ali mi nekako fabricke postavke najbolje leze
Ja sam za sada ostavio Poboljsano(ACR)jer sam primetio da je ton bolji i efekti Surround na kablu primetni.
 
Stigao je i novi 55U8KQ još gori od prethodnog. Horizontalne linije po sred ekrana. Dal je realno da dva puta za redom dobijem loš primerak TVa.
e negde sam citao da se na nekom soniju nesto slicno desavamo i da je posle par sati rada prestalo, nisam siguran gde, ali je teska zajebancija. moguce redit ili neki klip na yt.

ja sam reklamirao tv zbog nesto losije uniformnosti, ovi iz servisa to uopste nisu ni konstatovali, napisali su da tv ima bleeding efekat koji, pazi sad "postoji kod svih led uredjaja", uniformnost panela nigde. tv je 55a7kq, a fotke sam ovde kacio.
ja sam spremio dokumentaciju i kontaktirao pravnike, samo treba da se nateram i pozivem vestaka koji ce to konstatovati i roknem im tuzbu.
trzisna inspekcija je vec odradila posao i napisala im jednu projavu zbog onog, "mi smo testirali ali nastavljamo da testiramo".
prekrsili su bar 3 clana zakona povodom nesaobraznosti robe, jer prosto, u deklaraciji tebi ne pise da postoji losa uniformnost panela ili bleeding.
nesto sam nastavio da uporedjujem i gledam testove i video da gomila jefitnijih tv-a ima bas problem sa ovim, cak i skuplji, ali prednjaci hisense.
ovo je moj tv na 50% grey uniformity na factory standardu, a druga fotka su su neki testovi.
sad sam se bacio u razmisljanje i pitam se da l je vredno da doplacujem eventualno za novi tv 20k minimum koji bi cak mogao imati slicne probleme, ili ovo kao kod tebe sa tonom, krs panelima.
 

Prilozi

  • IMG_3227.jpg
    IMG_3227.jpg
    158.9 KB · Pregleda: 82
  • Screenshot 2024-01-30 at 12.24.19.png
    Screenshot 2024-01-30 at 12.24.19.png
    689.2 KB · Pregleda: 75
Sva sreća pa sam imao dobar odnos sa trgovcima i u ovom slučaju prihvatili reklamaciju i vratiće novac kroz par dana.

U suštini baš sam se razočarao u Hisense pogotovo što je top model i najskuplji. Jednostavno se ne očekuje da bude nikakvih problema kod top modela. Meni su dva loša za redom bila dovoljna za prelazak na drugu marku.
 
Top modeli bi trebali biti sa OLED panelima gde nema takvih anomalija. Savet batali gledanje skroz belog ekrana isto i tamnog. Pusti film, seriju i uzivaj tako sam i ja olaksao sebi zivot. Za Oled nemam a ovo je koliko para jos je i dobro.
Ps- jos uvek se borim sa color banding problemom koji je izrazajan u losim rezolucijama i bitrate. :(
 
Top modeli bi trebali biti sa OLED panelima gde nema takvih anomalija. Savet batali gledanje skroz belog ekrana isto i tamnog. Pusti film, seriju i uzivaj tako sam i ja olaksao sebi zivot. Za Oled nemam a ovo je koliko para jos je i dobro.
Ps- jos uvek se borim sa color banding problemom koji je izrazajan u losim rezolucijama i bitrate. :(
To je to! Slazem se !
 
Sva sreća pa sam imao dobar odnos sa trgovcima i u ovom slučaju prihvatili reklamaciju i vratiće novac kroz par dana.

U suštini baš sam se razočarao u Hisense pogotovo što je top model i najskuplji. Jednostavno se ne očekuje da bude nikakvih problema kod top modela. Meni su dva loša za redom bila dovoljna za prelazak na drugu marku.
Barem si to izboksovao. Baš te neće iako je taj odličan model Hisensa. I ja bih prešao na drugi brend da sam doživeo isto sa dva komada za redom.
Top modeli bi trebali biti sa OLED panelima gde nema takvih anomalija. Savet batali gledanje skroz belog ekrana isto i tamnog. Pusti film, seriju i uzivaj tako sam i ja olaksao sebi zivot. Za Oled nemam a ovo je koliko para jos je i dobro.
Ps- jos uvek se borim sa color banding problemom koji je izrazajan u losim rezolucijama i bitrate. :(
Dešava se i kod oleda da naletiš na loš panel. Kakvo bre uživanje kada top model proizvođača ima ovakve probleme🤣 To se vraća odmah.
 
Kad sam rekao top model mislio sam na najbolji model koji Hisense proizvodi tj nudi kod nas. OLED je druga priča.

Sa druge strane nisam mogao da zazmurim prvo na iritantno zujanje kod prvog primerka, a kod drugog baš mi se i ne gledaju linije po sred ekrana. :)
 
Ljudi imam dilemu veliku hteo bih da uzmem tv Hisense od 55 inch e sad imaju dva modela E7HQ on je na shopsteru 50000 ili model E7KQ ON JE 60000! Koja je razlika ovih televizora, po specifikacijama i nema neke razlike.. molim za pomoc i hvala.
 
E7KQ malo bolji kontrast, mada ima i Pro verzija. Pitanje koliko vredi dodavati 100 evra za slicno. Moje misljenje je da ne vredi.:) A i ako ispratis malo forum videces da je problem sa panelima katastrofa. Ja imam A7KQ , zadovoljan sam mada ima panel isijavanja i nije savrsen
 
Nazad
Vrh Dno