Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,537
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Meni se desava sledece, kad upalim audio risiver, naravno ugasi sliku na tv zbog prebacivanja izvora i kad dodje slika sve bude ok, koristim risiver. Medjutim kada nakon nekog vremena ugasim risiver, gledam tv, a kad se ne koristi tv ili prebacim na ove redovne kablovske i vratim na izvor gde je racunar bude crn ekran i kao pise HDMI 3 signal Lost
Zaglupi se tv i onda pomaze samo restart racunara. Reset tv-a ne pomaze
 
Meni se desava sledece, kad upalim audio risiver, naravno ugasi sliku na tv zbog prebacivanja izvora i kad dodje slika sve bude ok, koristim risiver. Medjutim kada nakon nekog vremena ugasim risiver, gledam tv, a kad se ne koristi tv ili prebacim na ove redovne kablovske i vratim na izvor gde je racunar bude crn ekran i kao pise HDMI 3 signal Lost
Zaglupi se tv i onda pomaze samo restart racunara. Reset tv-a ne pomaze
Pakao,ja preko ARCa povezao tv i soundbar,nemam tih problema
 
Pakao,ja preko ARCa povezao tv i soundbar,nemam tih problema
To se desava iskljucivo kada se ne koristi dugo taj izvor. Znaci ne sat vremena nego duze vremena. Recimo odemo negde a kuci ostane upaljen risiver a iskljucen tv pa kad nakon pola dana upalim tv pise da je signal lost. Racunar mi stoji mesecima upaljen 24/7 spojen hdmi graficka na risiver i tv. Kazem to sam primetio samo kad je duze signal "bez koriscenja". Mozda ima veze da tv ugasi taj izvor zbog nekog razloga nekoriscenja.
Po ceni nije ekvivalent ali tako ispada da je Hisense bezobrazno napravio jacu cenu bespotrebno. Taj tv mora da bude jeftiniji! Ja sam zeleo taj model ali je 90+ preterano
 
To se desava iskljucivo kada se ne koristi dugo taj izvor. Znaci ne sat vremena nego duze vremena. Recimo odemo negde a kuci ostane upaljen risiver a iskljucen tv pa kad nakon pola dana upalim tv pise da je signal lost. Racunar mi stoji mesecima upaljen 24/7 spojen hdmi graficka na risiver i tv. Kazem to sam primetio samo kad je duze signal "bez koriscenja". Mozda ima veze da tv ugasi taj izvor zbog nekog razloga nekoriscenja.

Po ceni nije ekvivalent ali tako ispada da je Hisense bezobrazno napravio jacu cenu bespotrebno. Taj tv mora da bude jeftiniji! Ja sam zeleo taj model ali je 90+ preterano
Pa dobro sta fali U7HQ? razlika je samo 120 vs 144hz. A razlika u ceni je ogromna.
 
Uzeh Hisense 32A5KQ i iznenadih. 4 godina stariji hisense 55A(nesto) ima iris go aplikaciju, a ovaj noviji od 32inca nema.
Postoji li mogucnost da se instalira iris go i ostale aplikacije (tipa tidal) ili sam osudjen na ove koje imaju?
 
moguće da je taj stariji Hisense na novijoj verziji VIDAA U na kojoj je podržan Iris. mada, nisam ni znao da je Iris uopšte podržan 😱 znam za EON i Orion od domaćih aplikacija.
možeš li da pogledaš tačnu oznaku starijeg modela? moguće je da se završava na A i da ima Android TV (i da nije 55")
 
star je 3-4 godine mozda i 5... U selu je.. Posto sam siguran da je FullHD Mislim da sam se zeznuo i da je 40A5100F
Koliko se secam aplikacija je iris smart..
za vikend sam tamo pa cu proveriti
 
Poslednja izmena:
sigurno? pošto je Orion TV podržan na VIDAA U, doduše od verzije 6. javio je @akki u aprilu prošle godine

 
Poslednja izmena:
sigurno? pošto je Orion TV podržan na VIDAA U, ne znam od koje verzije. neko je ovde javio
Do sada se pokazalo u praksi da je VIDAA jedna cudna sorta. Jedino da promeni region pa to mozda pokaze Orion TV.
 
Pomoć oko Hisense TVa! Model 43A6K4KS. Tokom rada isključi ton i na ekranu prikaže da su priključene slušalice. Koje naravno nisu. I namam ih. Reklamirao prodavcu, on navodno tvrdi da je sve ispravno jer u radnji nije to pokazivao. Uputili me na mrežnog operatera. Operater promenio D3 uređaj i kabl i dalje se po starom! Da li je neko imao taj slučaj? Da li je nešto u podešavanjima TV ili ostalih uređaja u kući? Da li je kvar TVa?
 
Probaj da vratis fabricka podesavanja, iskljuci tv iz struje na 15-20min i probaj. Ako je i dalje problem onda je vreme za novu reklamaciju.
Meni se desavalo da prikazuje da ne podrzava format video fajla koji je pustao sat vremena pre toga, preko Lan kabla. Iskljucim tv, iskljucim lan i kad ukljucim nakon par min dodje sebi
 
ima verziju VIDAA U sistema koja podržava Orion TV i EON Smart TV aplikaciju, ako nešto znači. tip panela je verovatno VA. sve u svemu, solidan uređaj

mada, kod modela koji nisu 4K ja gledam da je u pitanju Android TV a ne VIDAA U. npr , model iz prethodne generacije 32A4HA sa panelom koji je tipa IPS
 
Poslednja izmena:
Ma nemamo ni eon, ni orion. Imali smo neki vox koji je u garantnom roku bio 2-3 puta u servisu i na kraju je crkao čim je istekla garancija (majstor je rekao da je otišla matična i da bi popravka bila više od 5000, a realno ni ceo TV nije vredeo više). Ovo mi deluje kao malo sigurnija opcija jer piše da ima 5 godina garancije, a kod nas TV radi skoro po ceo dan i 95% vremena je na običnim kanalima. U svakom slučaju, hvala na odgovoru.
 
Drugari posedujem A6K58 incha, bio pre par dana na odmoru i u sobi je biuo neki Samsung UA50 incha 4k TV koji ima neku opciju ukljuceno da se je jak BLUR, clarity,i tako neka opcija, slika mi je vidno bolja nego na mom Hisensu, tj ja tu opciju kod mene u podesavanjima slike nemam! Imamo samo nesto za HDMI dinamyic rance motion settings, ali mi je SIVO, pa ne mogu da menjam! Da li vi imate na Vasim hisense televizorima tu opciju, nekako je dosta bolaj slika! Mada kod mene pali Dolby Vision na Netflixu kada pustim sadrzaj, dok na tom Samsungu pise 4k , HDR prikaz na Netflixu! Da nije zbog toga malko bolja slika! Da li ja mogu da aktiviram da samo pali HDR u mesto Dolby Visiona na Netflixu na svom Hisensu A6k ? Hvala
 
Nisu džabe cene Hisense niže od Samsunga. Ima još Hisense da uči da stigne vodeće marke, posebno što se tiće motion-a. Tu su baš tanki.
 
Nazad
Vrh Dno