Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,539
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
@bojilica

Uglavnom bolja kupovina od ovih fox, vox, vivax.. Do kraja godine imaju akciju 5god garancije tako da je to jos jedan plus. Imaš non smart i smart (za youtube i netflix su ok). I jedino što su HD, mada 32" fullhd nema baš mnogo izbora (Samsung, Lg imaju po neki fhd model), ali su i skuplji.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Videla sam to za garanciju ne može fb reklama da me omaši. Ima jedan hisense 39" fhd al ne može da stane nema šanse. Troumim se između H32A5600, H32B5600 i H32A5800 al vrv su sva 3 slična.
Jel postoji još negde kupovina na rate preko banke? Kod mene u gradu samo gigatron nudi hisense. Uzela bih 2 tv-a.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Čitaju, pa su rešili da vam ispune želju :)

Prvih 10 forumaša koji se jave na [email protected] sa upitom za 58A6100 (naglasite da ste sa foruma i vaš nick), mogu dobiti TV za 52.000 dinara.

Ako nije problem da pitam: Može li se taj TV zakačiti na nosač sa dve ruke, koji ima mogućnost rotiranja TV-a, i horizontalni nagib do 90 stepeni. Poenta je da je jedino mesto na koje može da se TV montira, zid sa leve strane od kreveta, pa mi je potrebno da TV zarotiram za 90 stepeni ne bi li ga mogao gledati.
 
Ako nije problem da pitam: Može li se taj TV zakačiti na nosač sa dve ruke, koji ima mogućnost rotiranja TV-a, i horizontalni nagib do 90 stepeni. Poenta je da je jedino mesto na koje može da se TV montira, zid sa leve strane od kreveta, pa mi je potrebno da TV zarotiram za 90 stepeni ne bi li ga mogao gledati.

Podržava VESA 300x200 montažu, pa ako nosač takođe podržava taj promer, može.
 
Sličnom mišljenju sam se i ja vodio, ko hoće veliki TV, a pritom da nije krš neki, to je to.

Nadam se da će neko napisati i utiske za U7B, pročitao sam gore u temi da će ga neko uzeti uskoro.

Zdravo, ja sam već naručio, samo čekam da stigne, sad već danas, četvrtak, pa ću pisati utiske. Nisam napisao ništa ranije jer sam u procesu selidbe panne stižem.
Ljudi iz Hisensa su stvarno na nivou i izuzetno profesionalni. Ne, ne pišem to tek tako, nego sami saveti i dogovor je da se poželi. Kao da plaćam 30% više a ne manje
 
Hvala :)
Moraću prvo da vidim šta je DSE :d
Testove tek sledeće nedelje, nisam tu za vikend, samo cu lagano da otvorim tv, da vidim da je fizički ok jer mora u prvih 24h, upalim dal radi, pa ćemo lako za ostalo :)
 
Kako Vam se čini ova ponuda jednog poznatog lanca prodavnica kod nas HISENSE televizor H40B5100 31000 dinara i uz njega gorenje usisivač koji košta 13000, pošto mi je potreban i usisivač znači ispadne da TV košta 18000 dinara. Kakva su iskustva sa HISENSE markom?
 
Jel mu jezik sistema podešen na srpski? Ako jeste neka vrati na English unese password za wireless i neka onda vrati na srpski!
Iz nekog razloga ovo je kod mene rešilo problem

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
 
Za tebe i za sve ostale koji imaju problem:

1) vratite zastitu vase wifi mreze na normalno (WP2-PSK), problem nije do vase mreze vec do tv-a
2) u podesavanjima idite na ekran gde se kuca password. PRE kucanja passworda vase wifi mreze, u donjem levom uglu tastature na ekranu kliknite na ikonicu globusa i setujte jezik na "english" (iako je meni tv-a na srpskom)
3) unesite vasu sifru za wifi

VOILA :)

Razlog je *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*an - character set za srpski jezik prilikom kucanja je pogresan i tv salje password u pogresnom formatu vasem ruteru, ergo "wrong password".

Meni tv-a moze da ostane na srpskom bez problema.

Ne pitajte kako sam resio ovo :)
Evo rešenja za wifi password

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Hvala :)
Moraću prvo da vidim šta je DSE :d
Testove tek sledeće nedelje, nisam tu za vikend, samo cu lagano da otvorim tv, da vidim da je fizički ok jer mora u prvih 24h, upalim dal radi, pa ćemo lako za ostalo :)

DSE (Dirty Screen Effect) po meni, najveci problem VA panela (koja inace preferiram) moze fabricki da ti stigne sa izrazenim DSE, a moze i posle godinu i po da se pojavi, naravno , nemoj da panicis mozes da prodjes i bez njega ;)
 
DSE (Dirty Screen Effect) po meni, najveci problem VA panela (koja inace preferiram) moze fabricki da ti stigne sa izrazenim DSE, a moze i posle godinu i po da se pojavi, naravno , nemoj da panicis mozes da prodjes i bez njega ;)

E pa ybg :d

Ja sam u fazonu ono sto ne znam, ne moze mi smetati :D

Dodji ti kod mene, isprobaj sve dok sam ja u drugoj sobi, i samo nemoj da mi kazes ishod :S:

edit: evo sad lik u jednom snimku kaze: "If you don't know what you are looking for, and you don't see it, I would recommend not going to look for it." :eyebrows:
 
Poslednja izmena:
Danas sam se čuo sa čovekom iz hisensea, pa želim ovom prilikom da ga pohvalim. Sve smo se dogovorili za par minuta, javio se odmah na viber, maksimalno je ispoštovao dogovor. Još su mi ponudili da pošalju o njihovom trošku što sam odbio, jer TV volim lično da utovarim u lubeničara, samo sam tako siguran da će stići zdrav i prav na odredište. [emoji4] Još jednom hvala benču, hisenseu/uvozniku, zamalo da kupim detetu tv pre odmora, ali me je neka nepoznata sila naterala da ostavim pare u džepu još malo :d

Inače je u pitanju ovogodišnji h40b5600, pa ako neko ima pitanja testiraću ga za vikend.
 
Koja firma ti je isporučila televizor ?
 
^ Radim u jednoj firmi, zovem dobavljača b2b prodaja, nema tog modela na lageru.

Ne znam da li si ga našao već, ali eno tamo mi iskače na fb-u reklama da ga ima u prodavnici G......n. Možda sa njima da vidiš.
 
Danas stigao hisense H32A5600. Na običnoj anteni digitalni kanali odličnog kvaliteta, posebno HD kanali. Jedino što mi je izabrana Nemačka kao zemlja, kad je Srbija nema dostupnih kanala. YouTube radi odlično. Zvuk isto odličan, daljinac kvalitetan.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
I ja sam danas uspeo malo da istestiram h40b5600, koliko sam mogao da dođem na red od dece, pošto je to njihov tv. Zvuk je prilično dobar, nije kao na a6500 ali nije ni kao na vox/fox tranzistorima, sasvim zadovoljavajuće zvuči. Daljinac je isto odličan, za nijansu mekši od ovog na 6500 ali precizan i kvalitetan. Panel ima probijanja, ali generalno je prikaz odličan, dobar kontrast, boje su lepe i žive, tu stvarno nemam nekih zamerki. SBB CAM karticu je prepoznao odmah, sve je proradilo bez akrobacija, zemlju sam stavio Nemačku zbog updatea, nisam probao sa Srbijom. Smart radi odlično za sada, nema nikakvih smrzavanja, deca su jahala YT ceo dan, i dosta smo šaltali sa aplikacija na TV, nismo uspeli da ga zbunimo. Doveo sam mu LAN tako da wifi nisam testirao. Izrada je ok, nije najjeftinija plastika, nema krckanja, TV izgleda lepo i elegantno, mada tu i nisam nešto relevantan, meni je sad svaki crni plastični tv isti na izgled, jedino debljina okvira se razlikuje, ovaj je solidno tanak. Ukupan utisak je vrlo pozitivan, ne znam koje su cene ostalih televizora u klasi, ja sam ovaj dobio sa popustom i za te pare sam stvarno prezadovoljan, plus 5 godina garancije.
 
Kako Vam se čini ova ponuda jednog poznatog lanca prodavnica kod nas HISENSE televizor H40B5100 31000 dinara i uz njega gorenje usisivač koji košta 13000, pošto mi je potreban i usisivač znači ispadne da TV košta 18000 dinara. Kakva su iskustva sa HISENSE markom?
odlična je ponuda, ako je još ima. ja uzeo, mada mi nije sad potreban usisivač, al nek stoji

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Danas stigao hisense H32A5600. Na običnoj anteni digitalni kanali odličnog kvaliteta, posebno HD kanali. Jedino što mi je izabrana Nemačka kao zemlja, kad je Srbija nema dostupnih kanala. YouTube radi odlično. Zvuk isto odličan, daljinac kvalitetan.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
Jedan hint, u slučaju da ti se desi da tv zamrzne(youtube naprimer, ili neka druga opcija) i neće da reaguje na daljinski, samo ga isključi iz struje i ponovo uključi. Da ne misliš da je nešto strašno [emoji16] Dešava se nekad, pa da znaš.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ljudi pomagajte ,koji tv je bolji 55u7a ili 65u7b.Filmovi i sport uglavnom se gledaju,dijagonala i cena nisu toliko bitne vise mi treba bolja slika.Sludeo sam se citajuci ,sve mi se izmesalo
 
Jedan hint, u slučaju da ti se desi da tv zamrzne(youtube naprimer, ili neka druga opcija) i neće da reaguje na daljinski, samo ga isključi iz struje i ponovo uključi. Da ne misliš da je nešto strašno [emoji16] Dešava se nekad, pa da znaš.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Hoću. Hvala :)


Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno