Šta je novo?

Hisense televizori

momsab

Moderator
Urednik
Super Moderator
Učlanjen(a)
15.02.2003
Poruke
4,537
Poena
1,175
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
na tržištu Srbije je od 2018. (ponovo) Hisense

za one koji prvi put čuju za ovu marku, Hisense postoji oko 50 godina (osnovan 1969.), više o tome na wikipediji
2017. je bio 4. na svetu sa 6% udela https://www.statista.com/statistics/267095/global-market-share-of-lcd-tv-manufacturers/
jedan je od zvaničnih sponzora Svetskog prvensta u fudbalu 2018.

oznake modela su zbunjujuće. smatra se da je N bolje od A, a u stvari izgleda da to ne važi od 2018., pošto za tu godinu ne postoji N za dijagonale ispod 75" https://www.displayspecifications.com/en/brand/446e16
objašnjenje oznaka se može videti na http://en.tab-tv.com/?p=14190

hisense oznake modela.png

ULED je trenutno najbolje u ponudi ovog brenda. ULED modeli serija 8 i 9, iz 2018. godine, su QLED (piše u ovoj poruci u temi "Koji LCD TV?")


generalno, članovi ovog foruma su zadovoljni Hisense, tj. odnosom cena/kvalitet. takođe su zadovoljni i brzinom rada korisničkog interfejsa.

korisnički utisak H55N6600
test na benchmark za H55N5700 i H55N6600
 
Poslednja izmena:
Moram do pocetka basketa uzeti neki normalan 65' tv. Zamolio bi ljude iz hisense-a da daju taj kupon il sta vec i na taj nacin me navuku da kupim neki njihov 65' TV , a ne neki philips, grundig ili samsung :) . Hvala unapred...
 
@momsab mi reče da je za moje uslove (smart nepotreban), da nudi dobro za uložen novac.
 
Greška, nisam napisao da mislim na 58a6100. Taman može ta veličina da stane na policu, a i biće prikačen na HTPC.
 
Nigde ne mogu naći 65" 6500. Čovek da ne poveruje.
 
Da zahvalim gospodinu Vladimiru sa [email protected] , dobio sam brzo i efikasno firmware aa Hisense H50A6100 , dobra je to serija , dobija se vise od drugih za novac i toplo preporucujem..a viideo sam mnogo mnogo televizora , vrlo posteno je uradjen od daljinca do svega ostaloga...smart deo isto posteno radi , video sam koliko je spor na samsungu serija 8000 koji je pre nekoliko godina bio 2400e...
 
Ljudi koja je razlika izmedju h50a6500 i 50b7300? Osim sto a6500 ima bolju osvetljenost, a b7300 je noviji me vidim drugu razliku? Ista je cena... Bitniji mi je kvalitetan panel nego noviji os.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Gledam ga svaki dan u firmi, meni je sasvim korektan. Za 85k mislim da se ne može naći bolja 65".

Traži mi već dvoje ljudi, ali kad ih nema.
 
Sličnom mišljenju sam se i ja vodio, ko hoće veliki TV, a pritom da nije krš neki, to je to.

Nadam se da će neko napisati i utiske za U7B, pročitao sam gore u temi da će ga neko uzeti uskoro.
 
^ Radim u jednoj firmi, zovem dobavljača b2b prodaja, nema tog modela na lageru.
 
Ja sam se ponovio neki dan sa jednim H40B5100 za spavacu sobu. Tu je zamenio jednog Vivax-a 43" kojim sam bio relativno zadovoljan, ali je morao da ide.
Odlucio sam da dam dosta vise para u odnosu na vivax, na osnovu preporuka sa ovog foruma.
Nije mi trebao smart, jer imam android box, tako da je ovo delovalo kao best buy.
Dodatni plus je trenutna akcija sa 5 godina garancije i poklon usisivac koji sam dobio (u radnji na G).

Ukratko, vrlo sam zadovoljan nekim stvarima
vidno bolji kvalitet izrade samog tva, daljinskog, pakovanja.
ekran ima lepsu reprodukciju boja i ostriju sliku
neuporedivo bolji zvuk


Negativno
uniformnost osvetljenja nije nista bolja od vivaxa, ocito je to to za jeftine modele
ekran mi je previse svetao u svim predefinisanim modovima,a nema posebne opcije za spustanje osvetljenja (npr eco mod kao na vivaxu ili samsungu). nisam jos uspeo u user modu da nastelujem sliku tako da mi netflix nocu normalno izgleda - ako neko ima predlog, nek vice...
nisam zadovoljan kako radi HDMI CEC - ne prosledjuje cifre (0..9) na box, pa ne mogu Eon aplikaciju da kontrolisem direktno (samo strelice), niti ch-/+
 
Ne znam da li neko iz Hisensa čita, ali ako da, voleo bih neku akciju/popust za 58a6100 :)

Čitaju, pa su rešili da vam ispune želju :)

Prvih 10 forumaša koji se jave na [email protected] sa upitom za 58A6100 (naglasite da ste sa foruma i vaš nick), mogu dobiti TV za 52.000 dinara.
 
Pa onda su mogli ozbiljniji popust da daju, taj tv je vec bio na toj ceni u dosta radnji I to nekoliko meseci unazad, tek sad kad su stigle nove serije treba da ide bar jos 6-7k ispod, e to bi bila cena i akcija

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
U biti ovo je isti popust koji bih dobio na vaučer jednog kablovskog provajdera u prodavnici gde daju 20% na MP cenu :)

U svakom slučaju, značio bi mi dobar popust na rate (recimo, Intesa kreditna), 55 ili 58 inča.

Ali svakako je i ovo odlična akcija :) (a i pre bih birao Hisense, nego LG ili Samsung)
 
@bojilica

Uglavnom bolja kupovina od ovih fox, vox, vivax.. Do kraja godine imaju akciju 5god garancije tako da je to jos jedan plus. Imaš non smart i smart (za youtube i netflix su ok). I jedino što su HD, mada 32" fullhd nema baš mnogo izbora (Samsung, Lg imaju po neki fhd model), ali su i skuplji.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno