Šta je novo?

Hisense Energy Nordic

K
Danas je ugradjena i kod mene ova klima. I za sada su utisci....hmmm.

1. Iz spoljne se cesto cuju neki iritantni zvukovi, zuborenje, zujanje.... ne znam da li je to normalno.

2. Aplikacija pokazuje da je u sobi 20c. Dva sobna termostata da je 14c :LOL:

Evo par fotografija.

klima-1.jpg


klima2.jpg


klima3.jpg
Kako da se ne cuje kad se se muci da greje prostor bez izolacije na maksimumu
 
Jeste nema izolacije, ali danas uopste nije ni bilo hladno ok 11-12c.

Inace primetio sam da posle 4-5 sati rada uopste ne curi kondez ?! Zvao sam majstora ali nije dostupan.
 
Po meni uredno losa instalacija , ta izolacija ti je nula i posle godinu dana ce ti se raspasti jos su je nabili uz spoljasnju pa kad budes se hladio ona ce da se greje i polako truli. Koliko vidim to ti je kuca , zar nisi mogao da spustis spoljasnju na "zemlju"
 
Po meni uredno losa instalacija , ta izolacija ti je nula i posle godinu dana ce ti se raspasti jos su je nabili uz spoljasnju pa kad budes se hladio ona ce da se greje i polako truli. Koliko vidim to ti je kuca , zar nisi mogao da spustis spoljasnju na "zemlju"
Meni ono izgleda bas korektno. Vanjska odmaknuta, ima prostora, izolvano lijepo, umotano lijepo. Pa gdje da smotaju crijeva ne mogu metar odmaknuti od vanjske, nije priljepljeno uz nju sto je najbitnije i to je to.

@Milan81 nema veze sto je vani 12 kada su zidovi na 14 a njoj si zadao 10 stepeni vecu da grije. Pa nisu klime alfa pa da bubaš vatru da sve sija nakon pola sata. Daj joj 2-3 dana rada bez prestanka pa ces tek onda moci nesto pricati :)
 
Ma da, lukas je u pravu. Kod mene se tek posle 3 dana unormalila, a trebalo je nedelju dana da se kuca ujednaci i da pocnu da saradjuju obe klime.
 

@Dejan.

Kazu da je napolje nekih 75% vlage, za 6 sati rada ni kapi kondeza :rolleyes:

@gaca

Izolacija je svakako bolja od one najjeftinije, verovatno da postoji i neka jos bolja. U pitanju je sprat kuce, tako da nije moglo na zemlju.
 
To je zato sto je spoljna teska 33kg,sto je teza spoljna jedinica klima ce redje da ide u defrost .
 

@Dejan.

Kazu da je napolje nekih 75% vlage, za 6 sati rada ni kapi kondeza :rolleyes:

@gaca

Izolacija je svakako bolja od one najjeftinije, verovatno da postoji i neka jos bolja. U pitanju je sprat kuce, tako da nije moglo na zemlju.
Ne postoji kondenz tokom grejanja, samo tokom hladjenja, ne znam odakle vam svima to da treba da kondenzuje tokom grejanja?

Skini tu lulu sto si sproveu uz zid tokom grejanja, zaledice ti cela ta cev, otezaces otapanje spoljasnje, povecaces ucestalost otapanja i na kraju mozda i ostetiti ventilator ako se nakupi led unutra kada krenu jaki minusi, a tebi ce u kuci bez izolacije i ovako vise da se ledi klima.
Vrati je posle kada prestanes sa grejanjem.

Sto se instalacije tice, deluje da je super uradjena.
Osim sto ti majstor nije napomenuo da se za grejanje ne stavljaju lula i crevo za odvod.
 
Не може да буде конденза кад су тако високе температуре, струјање ваздуха осуши измењивач. Ни влага од 75% вани није велика.
 
Kod mene sinoc 2c, prska kisa, izmaglica i kaplju obe klime.
 
Aj i ovo delete. Inace, od petka opet ide ono traljavo vrijeme, bar tako najavljuju, pa, videcemo.
 
Ne postoji kondenz tokom grejanja, samo tokom hladjenja, ne znam odakle vam svima to da treba da kondenzuje tokom grejanja?

Skini tu lulu sto si sproveu uz zid tokom grejanja, zaledice ti cela ta cev, otezaces otapanje spoljasnje, povecaces ucestalost otapanja i na kraju mozda i ostetiti ventilator ako se nakupi led unutra kada krenu jaki minusi, a tebi ce u kuci bez izolacije i ovako vise da se ledi klima.
Vrati je posle kada prestanes sa grejanjem.

Sto se instalacije tice, deluje da je super uradjena.
Osim sto ti majstor nije napomenuo da se za grejanje ne stavljaju lula i crevo za odvod.

Moja midea on/off kaplje i tokom grejanja, svakako mnogo manje nego leti. Zato mi je bilo cudno sto kod ovog hisensa nema nikakvog kondeza. Zvao sam majstora, kaze da je sve to ok.

Bas sam ih pitao za tu lulicu tokom montaze, oni je uvek stavljaju, i kazu da nikada nisu imali problema s njom. ja cu je svakako skinuti kada malo zahladi.
 
On/off klima radi uvek punom snagom, pa na taj način može da izvuče vlagu iz spoljnog vazduha. Inverteri obično rade sa nižom snagom, pa se u tom slučaju teže hvata kondenz na spoljnom izmenjivaču.
 
Kondenzovanje je kada telo prelazi iz gasnog u tecno stanje.
Tokom hladjenja vazduha leti, vlaga iz vazduha prelazi u tecno stanje i curi napolje kroz kondenz crevo.

Klima kao i svako grejanje, vlaznost vazduha u prostoriji smanjuje prostim grejanjem, ne kondenzuje zimi.

To sto kaplje, ne kaplje nije kondenzat, nego voda od otapanja izmenjivaca spoljasnje jedinice koji ledi na niskim temperaturama.
I tada ne kaplje, nego vise iscuri ta voda od odledjivanja.
 
Tehnički, sve je to kondenzat, samo što se u ovom slučaju radi o spoljnoj jedinici.
 
Tehnicki, odledjivanje nije isto sto i kondenzovanje.
Pogotovo kada je neko nov na grejanju sa klimom, pa ne zna odakle i sta treba da curi, pa mu treba objasniti kako ista funkcionise.
Dodatno sto mu je i kondenz crevo sprovedeno u spoljasnju, pa misli da treba da curi kad god radi klima.
 

Prilozi

  • IMG_2662.png
    IMG_2662.png
    17.6 KB · Pregleda: 18
Poslednja izmena:
Prvo se vlaga kondenzuje (izmenjivač bude vlažan), pa se tek onda zamrzne. A u nekim slučajevima, kao kod mene na Vivaxu pretvori i u santu leda :)

Nije me mrzelo sad da pređem prstima po izmenjivaču sj. Na oko je suv, ali na vrhovima prstiju je ostalo malo vlage (mokri vrhovi prstiju). Nema leda, naravno, 13 C je trenutno kod mene. Klima modulira na 200 W. Ventilator sj okreće sporo, takvi su trenutno uslovi.
 
Snimicu vam video da kondenzat kaplje u toku rada. Klime sinoc nisu isle u deftost ali je bila velika vlaznost a temp. u plusu.
 
Sto da snimas, pa svima je valjda to jasno. Na klimi skidam onu lulu mozda na nedelju-dve, za citavu godinu, kad najave da i dnevna temp nece ici u plus.
A kondenzat kaplje kroz crevo, i kad je temp i dobrano u plusu, tj, kad nema govora o defrostu.
 
Sutra mi dolazi majstor da je ugradi.Dosadila mi više i drva i sve ostale grejalice.Ma nek troši koliko hoće,u svakom slučaju će biti bolje od svega ovoga što sam koristio.Pa da non stop troši pun kapacitet,opet je jeftinije od drva..
U pravu si.Ostao mi briket jos za ovu sezonu inace i ja prelazim na inverter.Prvo sam bio zainteresovan za Energy Pro a sada pratim i citam komentare o Nordic.Ajde napisi tvoje utiske.
 
Nek je sa srecom.
Moze da bude nekome problem zato sto ne modulira isppd 360w. Nije problem potrosnja nego subjektivni osecaj topline. Dok se upali moze da bude malo hladnjikavo. Recimo sada kada je spoljna nocu 5c, meni potrosila 200wh od 00h do 09h u sobi prijatnih 22c za spavanje.
 
Moze li neko da snimi zvuk spoljne jedinice? Meni se cini da je kod mene bucnija nego sto bi trebalo biti. Gumene podloske nisam stavio jer je majstor tvrdio da nisu potrebni jer klima radi jako tiho, i posto je suncana strana de ce se brzo raspasti ili stvrdnuti.

Primetio sam i da mi spoljna jedinica stoji malo ukrivo. Do zida su nosaci u libeli, ali je pri kraju desni nosac na kome je kompresor nizi za 1-2cm. Ne znam da li je to problem?
 
Poslednja izmena:
Ma bucna je. Ja sam imao problem sa zadnjom resetkom SJ koja je vibrirala i culo se kao traktor. Zaglavio po sredini, izmedju resetne i rebara, parce izolacije od cevi koje ostalo majstoru i resen problem. Mozde se i kod tebe to cuje?
 
Ma bucna je. Ja sam imao problem sa zadnjom resetkom SJ koja je vibrirala i culo se kao traktor. Zaglavio po sredini, izmedju resetne i rebara, parce izolacije od cevi koje ostalo majstoru i resen problem. Mozde se i kod tebe to cuje?
Aj ti nama snimi svoju. Moj energy pro plus je bescujan totalno
 
Ma bucna je. Ja sam imao problem sa zadnjom resetkom SJ koja je vibrirala i culo se kao traktor. Zaglavio po sredini, izmedju resetne i rebara, parce izolacije od cevi koje ostalo majstoru i resen problem. Mozde se i kod tebe to cuje?

Mislim da nije ta resetka, vec bas kompresor.


 
Nazad
Vrh Dno