Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Za 3 godine imam izgorenih 3 ploce biostar i asrock i jedno napajanje je izgorelo kada je pao napon, graficka nijedna, imam rx570/580 raznih vrsta i p106, nijedna grafika nije prelazila 70 stepeni i to kad je najveca temperatura vani oko 40 stepeni, ventovi nikada preko 70%, na 2 kartice MSI gaming sam imao problem sa ventovima, skinuo ih, malo podmazao i evo radi na jednoj vec mjesec dana normalno, na drugoj nekih 3 mjeseca, preko ljeta ih drzim na 1150/2000,2050 i sto nizi mv, preko zime odvrnem za nekih 10-15% mv i stavim 1150/1200 - 2100/2150 zavisi koja memorija hoce da radi na preko 2100mhz.
Kartice tako rade vec 3 godine, naravno na svakih 3-4 mjeseca izduvam i ocistim sve od prasine.
 
Koji su bili modeli? Na koliko MHz su radile?

Interesantno je da su 2 bile GB Aorus RX570, dok je jedna RX470 bila Asus RX470 strix. Sve 3 su bile u garanciji pa sam ih zamenio.
Radile su na oko 1950Mhz za mem, sa smanjenim naponom kroz miner (Claymore), temp nisu prelazile 70C.
 
Moguce je da one nisu imale hladjenje memorije.
Meni su do sada uginule dve Gigabyte 7950, jedna Asus R9 280X i jedno napajanje Seasonic 1200W (nista nikad nije bilo preoptereceno, po rigu imam max 4 kartice debelo undervoltovane, a sva napajanja su mi brendiranih 1000+ W)... Na ostalim Gigabyte su se vremenom razlokali ventilatori, takodje i na nekoliko Asusa R9 280X, pa sam nesto budzio sa osmicama umesto originalnih ventova. U medjuvremenu sam presao iskljucivo na Sapphire Nitro, i nikakvih problema nema - hladjenje svega im je vrhunski odradjeno, kao da su ih namenili za rudarski posao :) klok 1100 MHz GPU, 950 mV, memorija 1950 - 2000 MHz, napon memorije ne diram.
 
Smanjio sam za 50 mclock, radi već 15-ak minuta stabilno, videćemo za dalje :wave:

Urekao sam je :d Radila 20-ak minuta, pa ponovo 20-ak minuta i tako u krug.

Probaću sutra da još malo smanjim, da proverim riser/napajanje, i na kraju da je ubacim u drugi komp.

Da li je najbolje da je testiram u nekoj igri, ili može neki 3Dmark/Futuremark, šta je već sad aktuelno?!
 
Interesantno je da su 2 bile GB Aorus RX570, dok je jedna RX470 bila Asus RX470 strix. Sve 3 su bile u garanciji pa sam ih zamenio.
Radile su na oko 1950Mhz za mem, sa smanjenim naponom kroz miner (Claymore), temp nisu prelazile 70C.
Najlošije izvedbe kartica, to je to.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Ubaci je direktno u komp, ne u rig... bez risera i tu imas drugo, provereno napajanje
pa je pusti da kopa neko vreme
 
Urekao sam je :d Radila 20-ak minuta, pa ponovo 20-ak minuta i tako u krug.

Probaću sutra da još malo smanjim, da proverim riser/napajanje, i na kraju da je ubacim u drugi komp.

Da li je najbolje da je testiram u nekoj igri, ili može neki 3Dmark/Futuremark, šta je već sad aktuelno?!

Mozes da pustis bilo koju noviju igru, ali i da kopas na tom racunaru sa karticom koja je direktno zabodena u PCIE slot.

Najlošije izvedbe kartica, to je to.

Sent from my MI 9T using Tapatalk

*mjau**mjau**mjau*a kupovalo se sta je bilo dostupno u tom momentu :(. Isplatile su se :D
 
Kod mene jedna Sapphire Nitro+ izgleda otisla, daje sliku, drajveri se normalno instaliraju ali posle stalno pucaju i ponekad ima artifakta.

Sta li je tu otislo?
 
Kakve su XFX 580 8GB za majning? Kako su se pokazale? Na šta obratiti pažnju prilikom kupovine?
 
Toplije oko 10 stepeni od Nitro kartica, kratko poredjenje.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Meni se pokazale super, toplije od safira, ali hladnije od gigabyta, msi, i asusa...
 
Teško smeće od vents, nema koji ne crkne bukva2. Zaobići u širokom luku.
Samo Sapphire, eventualno Asus Strix.

Sent from my Oneplus 8
 
Ne znam na koliko drzite te ventove pa vam crkavaju, evo 3 godine 18 kartica ni sa jednom nisam imao problema, ventovi od 40 do 65% temp od 55 do 65...

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Svašta sam probao od karti. Neka moja zapažanja najgore do najbolje.
Gigabyte Windforce ubedljivo najveće smeće od vents, kinesko đubre štapom ne dirati.
Palit neka socijalna sranja isto smeće kao i Windforce štapom ne dirati.
Strix vents vrhunski.
MSI Frozr 3 valjda odlični.
Sapphire Nitro gear vents najbolji na tržištu bez premca.

Sent from my Oneplus 8
 
Strix otišli na brdo kartica meni i ortaku.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Baš krš na 570, jezivo.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
strix najgore karte, mada im ventovi bolji od gigabajta.
 
Gigabyte nisam ni uzimao u razmatranje nikada. :)

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Urekao sam je :d Radila 20-ak minuta, pa ponovo 20-ak minuta i tako u krug.
Probaću sutra da još malo smanjim, da proverim riser/napajanje, i na kraju da je ubacim u drugi komp.
Da li je najbolje da je testiram u nekoj igri, ili može neki 3Dmark/Futuremark, šta je već sad aktuelno?!

Samo da javim da je karta definitivno kaput :d
 
grejni to ima da radi (baj d vej ako daje znake zivota)
 
^ Daje znake života, daje sliku tj. ali čim se pokrene nešto od igara, pukne :)
 
^ Daje znake života, daje sliku tj. ali čim se pokrene nešto od igara, pukne :)

Rekoh ti ja. Ako je u garanciji mozes da vratis BIOS ukoliko si flashovao i da reklamiras. Ako nije onda je stavi na zid kao suvenir/ukras :)
 
ima li neko resenje za p106 asus, klejmor 15, win10, uvek "NVML: cannot get current temperature, error 999 (an internal driver error occurred)". Klokovi bezbrizni, pl 70 mem +300. Bez "strap" opcije u majneru. Znaci majner staje sve karte pucaju...
 
Poslednja izmena:
ima li neko resenje za p106 asus, klejmor 15, win10, uvek "NVML: cannot get current temperature, error 999 (an internal driver error occurred)". Klokovi bezbrizni, pl 70 mem +300. Bez "strap" opcije u majneru. Znaci majner staje sve karte pucaju...
Provjeri kablove koji napajaju risere da nisu poceli da se tope od temperature.

Sent from my SM-A505F using Tapatalk
 
Jel se nekome desi na hiveos-u da jedna karta podivlja sa temp, ode na 75 recimo i kada se opali restart unormali se i bude kao i ostale? To mi baš čudno.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
ima li neko resenje za p106 asus, klejmor 15, win10, uvek "NVML: cannot get current temperature, error 999 (an internal driver error occurred)". Klokovi bezbrizni, pl 70 mem +300. Bez "strap" opcije u majneru. Znaci majner staje sve karte pucaju...

Claymore readme procitaj... ima neka opcija da se ignorise provera temperature
 
Nazad
Vrh Dno