Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Svaka troši struje koliko joj podesiš klok i napon... A ako misliš na nitro+ ne znam kako može ona da se pregreva sa onom cigletinom od hladnjaka
 
Da, na nju mislim.

Svakako manje trosi struje nego R9 380? I te neke starije?
 
Jel ima neko Vegu i jel moze da postavi setovanja? Taktovi, potrosnja i to.
 
Stigle su mi dve SAPPHIRE RX 470 4GB GDDR5 Mining RX470 sa Samsung memorijom
pa me interesuju iskustva sa ovim kartam, sa stock biosom daju oko 24 mh
Bio bi zahvalan ako neko ima dobar bios da mi posalje.
 
Valjda se moduju kao i obicne karte, prekopiraj 1750 strap na vise i probaj onda.
 
E majke im ga...u moje vreme rig sa 4 karte išao preko kilovat!!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Stigle su mi dve SAPPHIRE RX 470 4GB GDDR5 Mining RX470 sa Samsung memorijom
pa me interesuju iskustva sa ovim kartam, sa stock biosom daju oko 24 mh
Bio bi zahvalan ako neko ima dobar bios da mi posalje.


Ja sam dodao na rig sa svojim 1070 ove 3 pre par dana i prezadovoljan odnosom cena hash na ETH ... win 10 mi je na rigu za njih sam instalirao drajver ...

Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23

bios uradio rom ti je u dodatku, posle ga patch-ovao kad ga komp nije primetio, podesio sve u AB za oc i to MSIAfterburnerSetup440Beta15 ...

Imaš u prilogu slike podešavanja i majnera, prve dve su mi rx470, ostale 1070 i baca stabilno 28.5, samo što kad uđem na rig teamviewer-om malo mi uvek jedna dve kartice padnu neznatno sa hashom nulta najčešće ...

Ako imaš dodatna pitanja na raspolaganju sam

Print screen ab http://prntscr.com/h8a323
 
Poslednja izmena:
Hocu da pazarim 2 vega 56, pa me zanima koliko je ko izvukao h/s i sa kojom potrosnjom na moneru.
Hvala.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Ima tema o carini na forumu, ova je za mining hw
 
Ima li kakve isplativosti majnovat' sa i5 7600 (stock kuler)?

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
 
Pricali smo o ekstenderima sto spada u hardver, i ceni istog. Carina utice na cenu, ako vec mislis da to nije za ovu temu lepo prebaci gde treba a ne da brises postove jer mislim da su korisni. To je moje misljenje, nista licno. :)
 
Jeste samo vi pišite gde stignete šta stignete, ni slučajno da razmislite šta je na pravom mestu šta nije, a šalterski radnici ovde čekaju 24h ko zapete puške sa svim vremenom ovog sveta da klikću prebacuju edituju itd.

Inače sve što je bilo pisano je napisano već 100x što u carina temi što na još gomili mesta na forumu


Evo baš sam proverio, bukvalno u prvom postu / FAQ teme carina na pošiljke piše sve to, i da nema pravila, i da roba iz kine zavisi od procene carinika, i da nije isto naručivao 1 ili 50 komada nečega itd itd
 
Poslednja izmena:
pa jeste al ne citaju svi sve teme :d aj sad ti objasni nekom da ce mozda da ga strefi pdv i carina iako je porucio 4-5 extendera ako do sada na necemu drugom nije. Mislim generalno se razgovaralo o delu koji jeste hardwer za kopanje i njegovoj ceni ali slazem se da je vecina bila za drugu temu, doduse moglo je par postova da se ostavi :)
 
Ko prodaje kvalitetne risere i koja je cijena, ako moze link da mi baci, treba mi 6 komada. Koja verzija, koji adapter, koja duzina usb kabla ?
 
Imas ih brdo na KP 006c verzije su uglavnom sa 60cm USB-om, prosek po komadu je samo 8 evrica :)
I to je show kada zoves te likove...
Ali ubedljivo najbolja fora mi je bila kada sam kupovao komponete za prethodni rig iz jedne nase prodavnice koju ne bih da imenujem, pa mi batica sto radi onako prozbori tiho "jel ti trebaju i Riseri", ja se taman obradovao taman da sad ne jurim one po KP reko koja je cena? Kaze " samo 1500din, ali bi njih morao u kesu da platis ne moze preko racuna to nam je od drugog "dobavljaca" "
 
Poslednja izmena:
Ako ima nekog iz NS da rentira prostor za rigove (+odrzava jos bolje) neka mi se javi na PM.
 
Između ostalog i te :) Nije valjda da te služe još uvek? Nadam se da nisi ishitrio i dao u bescenje sav trud ko ja!?!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
7 kartica od 8, rade jos uvek, a jedna je bila donator organa...
Mozes im doci u posetu, ako si ih se uzeleo... :)
 
Ima li neko dobar bios za sapphire rx470 4gb elpida mem da mu baca preko 29mh?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Treba ti memorija na 2000 mhz za taj hash, neće svaka
 
Ma imao sam neki bios nisu htele preko 1850mhz pa mi dao jedan covek neki sad idu na 1900mhz, ne znam moze li vise

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I ja imam u jednom rigu sapphire rx470 4gb, i to 4 hynix i 2 elpide...
Nema šanse više od 1850mhz i vrte se na 27,5 mh...sku 11260-02..
Digao ruke...samo da radi stabilno...
 
Ma ima fora i u biosu, neki kazu samo strapovi al nije tako, ja sam isti strap pokusavao na taj bios sto nije htelo preko 1850 i nemere

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
jeste koristili novi AB? Tacnije kako i da li vam uspeva spustanje napona ispod 100mV? Meni ne reaguje na preko -100, napon ostaje isti 0.93-0.95 a cim stavim -180 frizuje. 580 8gb hynix. Resicu problem flesovanjem biosa samo pitam valja i ovo znati kako funkcionise
 
Poslednja izmena:
jeste koristili novi AB? Tacnije kako i da li vam uspeva spustanje napona ispod 100mV? Meni ne reaguje na preko -100, napon ostaje isti 0.93-0.95 a cim stavim -180 frizuje. 580 8gb hynix. Resicu problem flesovanjem biosa samo pitam valja i ovo znati kako funkcionise

Pa nemoj odmah -180 :)
Ja sam na -115 sto je u GPUZ 0.8187, gpu only 73w. Cela masina ispod 900w sa 6 komada XFX 580 8gb
 
Nazad
Vrh Dno