Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

pa to uopste nije dobra potrosnja. Ja ga smanjujem iz majnera i AB kombinovano da na 6 komada bude 740w. 6 komada sapphire nitro+ 8gb. Opet meni na -100 spusta na 0.93 a tebi na 0.81, ne znam kako ti moze biti ispod 900w sa tako malim naponom
 
Napajanje je ono mining edition, ili u prevodu krs, ne znam koliko % ima ali to je.
Nisam isao jos nize nesto drugo cackaoi neka ga. Radi lepo na 1150/2150 180 , dual sa LBC.
Da, inace pricam za dual sve vreme, ne samo ETH...

Edit: 880w upravo
 
Poslednja izmena:
aha pa to je to, dual+lose napajanje spram mog slucaja single+platinum napajanje
 
Da na to, pa generalno, redosled nebitan, bucno( ventovi u 200 % uvek) , ispod 85% iskoriscenje, zice nekako tanke, par puta nece da se upali masina, ja okrenem nulu i fazu u produznom, ono se upali.....ne nalazim ga na zvanicnom sajtu, pakovanje mu kesa ( bar ovih par komada mojih), ne znam sta jos na brzaka...ali....vrv koliko para toliko i muzike :)

Znam da je za 1650w snage to OK cena, pogotovo VS platinum LC i/ili RMi/x Corsaira 1000/1200w , ( koja inace imam na vecini masina pa njih pominjem) , ili drugih napajanja slicne snage... ali eto, tako ga ja vidim :)
 
Ok hvala stavljm bios sa ovim podesavanjima pa javljam rezultat

Ja sam dodao na rig sa svojim 1070 ove 3 pre par dana i prezadovoljan odnosom cena hash na ETH ... win 10 mi je na rigu za njih sam instalirao drajver ...

Win10-64Bit-Crimson-ReLive-Beta-Blockchain-Workloads-Aug23

bios uradio rom ti je u dodatku, posle ga patch-ovao kad ga komp nije primetio, podesio sve u AB za oc i to MSIAfterburnerSetup440Beta15 ...

Imaš u prilogu slike podešavanja i majnera, prve dve su mi rx470, ostale 1070 i baca stabilno 28.5, samo što kad uđem na rig teamviewer-om malo mi uvek jedna dve kartice padnu neznatno sa hashom nulta najčešće ...

Ako imaš dodatna pitanja na raspolaganju sam

Print screen ab http://prntscr.com/h8a323

Ok Hvala stavljam bios sa navedenim podesavanjima pa javim rezultat
 
Ok ... svakako ako i popraviš na više tih 28.5 javi, mada meni je ovo podešavanje jedino stabilno i lepo radi, juče sam malo posumljao, ali juče mi je dwarf pool bio u banani i prekidima par sati , kad se unormalio i kod mene se unormalilo sve ...
 
Ljudi u nedoumici sam koje karte uzeti
PowerColor Red Devil Radeon RX 570 270eu
MSI Radeon RX 570 ARMOR 4G OC 285eu
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 4G GDDR5 DUAL 300eu
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 4G GDDR5 DUAL 305 eu
Hvala.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Uzmi rx 580 4gb dual Sapphire....Bolja je od Msi i Powercolor a jeftinija je od rx 570 Sapphire Nitro+.
 
Poslednja izmena:
ali nije bolja od nitro+, a ja je prodajem za iste pare. Msm na 580 nitro+ 4gb, ne na 570
 
Poslednja izmena:
RX 580 je bolja za dual ETH+LBC,više daje na LBCu.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Da rx 580 je bolja za dual ne znam kako kosta manje od rx 570 Sapphire nitro+ nisam prodavac....
 
Momci, da li je bezbolno praviti mix grafičkih na jednom rigu? Hteo bih da stavim rx 470 ili 480 na rig gde su već 280x i 7950, da li će to da radi normalno? Win 7 64 bit, 4 GB ram, 4 grafe ukupno.
Isto pitanje važi i za kombinaciju rx 380 + 7970, rx 380 + 470/480...
Da li će ta 470/480 da kopa punim potencijalom eth (oko 28, 29h), dok ove matore kopaju recimo zec?
 
Momci, da li je bezbolno praviti mix grafičkih na jednom rigu? Hteo bih da stavim rx 470 ili 480 na rig gde su već 280x i 7950, da li će to da radi normalno? Win 7 64 bit, 4 GB ram, 4 grafe ukupno.
Isto pitanje važi i za kombinaciju rx 380 + 7970, rx 380 + 470/480...
Da li će ta 470/480 da kopa punim potencijalom eth (oko 28, 29h), dok ove matore kopaju recimo zec?

To pitaj kolegu @nesic1, on samo takve rigove pravi, ako napravi jedan sa istim kartama odmah ga rastura i prepakuje ili prodaje [emoji16]
 
Momci, da li je bezbolno praviti mix grafičkih na jednom rigu? Hteo bih da stavim rx 470 ili 480 na rig gde su već 280x i 7950, da li će to da radi normalno? Win 7 64 bit, 4 GB ram, 4 grafe ukupno.
Isto pitanje važi i za kombinaciju rx 380 + 7970, rx 380 + 470/480...
Da li će ta 470/480 da kopa punim potencijalom eth (oko 28, 29h), dok ove matore kopaju recimo zec?
280x ti je bolja za zeca a 470 za eth tako da ti to nije optimalno rjesenje. 380 i 470 je ok. Mada je najbolje kad rig nije mix.

Sent from my Mi-4c on MIUI 9 using Tapatalk
 
To nije problem, pustiš 2 bat, za svaki algo po jedan :) nego me cisto hardverski zanima, da li će to da kopa onoliko koliko treba, bez nekih problema, tipa 480 - 29 MH, a 280x - 11 MH? Ili obe po 290 sol za zec...
 
Radice, sad jedino ploca da se ne blesavi, ja imam na jednom rigu 3 bata, tu su mi 280x+7950+rx470+gtx1060, jedino nemam nijednu 380 grafu

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Hvala lepo. A da li su ti 7950 i 280x povezani klasičnim ekstenderima, ili USB? Koliko sam ovde procitao, izgleda da se te matore grafe ne slažu sa USB ekstenderima?
 
Ljudi u nedoumici sam koje karte uzeti
PowerColor Red Devil Radeon RX 570 270eu
MSI Radeon RX 570 ARMOR 4G OC 285eu
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 580 4G GDDR5 DUAL 300eu
SAPPHIRE NITRO+ RADEON RX 570 4G GDDR5 DUAL 305 eu
Hvala.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
A gde si nasao ove Sappghire kartice

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk
 
Super 280 radi sa usb riserom, ja imam 280x 1070 i 1080ti na jednom rigu, samo mora amd da bude prva karta.
 
Novi sam u svemu ovome.
Razmišljam da bi za početak kupio jednu ili dve grafičke kartice, a naknadno ako se snađem u svemu ovome bi kupio još jednu ili možda dve, tako da sigurno više od četiri grafičke kartice ne planiram da imam (buka, toplota).
Imam jedan relativno nov računar i3-6100, 8GB RAM, Asus H110M-A, napajanje 450W.
Da li bi mi se isplatilo koristit za početak taj računar uz kupovinu novog jačeg napajanja ili mi je bolje kupiti sve nove komponente?
I koje grafičke kartice bi mi preporučili, spreman sam da dam za jednu oko 500€? 8GB ili je bolje već sada gledati grafičke kartice sa više od 8GB memorije?
Kripto valute koje su mi interesantne su Monero, Dash, Litecoin, Zcash ili imate preporuku za neku drugu?

I za ovako manju mašinu kakva internet konekcija je potrebna (DL/UL Mbps i dnevno koliko MB ili GB se prenosi)?
 
Poslednja izmena:
uzmi onda jednu vegu 56 i kopaj monero, ostalo je bacanje para.
 
Vega je najbolja za monero?

Sent from my S6 Edge
 
Imam maticnu gigabyte ga h110 d3a i 6x Zotac 1070...povezano sve riserima,radi normalno ali nemam aliku na monitoru.Monitor je samo sa VGA pa sam probao sa dvi ali ne odgovara pa sam dokupio vga to hdmi i kacio na svih 6 grafika i uvek pise NO SIGNAL....i dalje ave vrti,radi...Sta da radim,ima li ko predlog neki??Napajanje lc power 1650w...kkada ga upalim putem srafcigera na ploci,desava se da se pokrene i posle par sekundi ugasi cuje se napajanje kako skljocne pa se opet upali,pa se opet ugasi.Zna li neko i o tome nesto da mi kaze??
 
Poslednja izmena:
Prikači monitor na VGA port na matičnoj. Ako ne prikaže sliku, izvadi batetijicu da bi restartovao podesavanja,pa ukljuci rig. Zatim u podesavanjima stavi da ti integrisana bude primarna za davanje slike.

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
To sam prvo radio i opet isto jer jutros nisam imao hdmi kabal.A kako da izvadim bateriju a da nesto ne slomim?To za podesavanja mislis na BIOS kad udjem?Samo mi jos kazi da sam bacio 10e za hdmi dodatak...

-------------------------------

Izvadio....:) sad da sacekam jos 10 min...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno