Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Jel ti 8 komada ne radi kako treba pa drzis samo 6 na toj ploci ili je neki drugi razlog u pitanju?
Odustao sam od 12 komada da pravim, ali ovih 8 mi deluje zanimljivo, ali opet je tu zezanciju sa 2 napajanja i povezivanjem, koji je najjednostavniji nacin da se povezu 2 napajanja? Jel dolaze neki adapteri vec u sklopu ploce sa vise od 6 Pcie slotova ili treba zasebno da se kupi?
 
Jel ti 8 komada ne radi kako treba pa drzis samo 6 na toj ploci ili je neki drugi razlog u pitanju?
Odustao sam od 12 komada da pravim, ali ovih 8 mi deluje zanimljivo, ali opet je tu zezanciju sa 2 napajanja i povezivanjem, koji je najjednostavniji nacin da se povezu 2 napajanja? Jel dolaze neki adapteri vec u sklopu ploce sa vise od 6 Pcie slotova ili treba zasebno da se kupi?

Hej, ma ne. To sam samo postavio njemu pitanje. Kod mene sve radi kako treba i to su moje vrijednosti sa Celeronom g1820 i 6x 1070 4gb rama, ploca biostar tb85


Ja, koliko sam razumio, za povezivanje dva napajanja ti treba samo adapter od 950 dinara. Mixer ima, potrazi ga na fejsu (mixer pc kablovi)


21337275_1448649091849379_941548726403465216_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam konkretno @fou pitao sto drzi 6 grafika, ako mu ploca vec dozvoljava 8 :)
Iskreno ne svidja mi se kvalitet izrade ovako preko slike, ne znam sto sa plocom koje imaju 8 i vise PCIE slotova ne ubacuju fabricki ovaj kabl, pa podrazumeva se da ce se koristiti 2 napajanja...

Inace ovaj kabl na Aliju kosta 350 dinara, a ovde ne mozes da ga nadjes ispod soma, a za Risere i ostale sitne potrebstine za pravljenje riga necu ni da pricam... skoro 3 puta je razlika u cenama izmedju Alia i KP, uzeci u obzir kolicinu koja je potrebna i potraznju za sve ovo, za msec dana moze da ostane jedna Vuciceva "prosecna" plata i to da se preprodaje onako cisto rekreativno
 
Kako da resim problem "gpu hangs in opencl call" sa amd-ovima za kopanje Eth-a na Claymoru? I to mi se javlja uvek na istim karticama (2-3) od 8. Probao sam da promenim risere i opet isto,sve kartice su na istim clockovima,modovan bios.
 
Da li smeta nesto ako se napajanje ne zasarafi i ne pricvrsti za metalnu konstrukciju vec stoji na laminatu pored riga,da li ce mu nesto smetati,da li ce se grejati ili moze tako dok se ne snadjem za busilicu da izbusim dodatne rupe?
Sve bi povezao i napajanje bi koliko je to moguce samo odmakao u stranu ako mu ne smeta?
 
Kako da resim problem "gpu hangs in opencl call" sa amd-ovima za kopanje Eth-a na Claymoru? I to mi se javlja uvek na istim karticama (2-3) od 8. Probao sam da promenim risere i opet isto,sve kartice su na istim clockovima,modovan bios.

Spusti klokove
Da li smeta nesto ako se napajanje ne zasarafi i ne pricvrsti za metalnu konstrukciju vec stoji na laminatu pored riga,da li ce mu nesto smetati,da li ce se grejati ili moze tako dok se ne snadjem za busilicu da izbusim dodatne rupe?
Sve bi povezao i napajanje bi koliko je to moguce samo odmakao u stranu ako mu ne smeta?
Ne smeta ništa, samo ga okreni uspravno da ona najveća strana (naspram ventilatora) ima slobodan protok vazduha po sebi
 
Pa najlakše ti je da spustiš oba za po 10 20 30 mhz. Možeš samo na njima ako te ne mrzi da nabadaš svaku kartu posebno :)
 
Ja sam konkretno @fou pitao sto drzi 6 grafika, ako mu ploca vec dozvoljava 8 :)
Iskreno ne svidja mi se kvalitet izrade ovako preko slike, ne znam sto sa plocom koje imaju 8 i vise PCIE slotova ne ubacuju fabricki ovaj kabl, pa podrazumeva se da ce se koristiti 2 napajanja...

Inace ovaj kabl na Aliju kosta 350 dinara, a ovde ne mozes da ga nadjes ispod soma, a za Risere i ostale sitne potrebstine za pravljenje riga necu ni da pricam... skoro 3 puta je razlika u cenama izmedju Alia i KP, uzeci u obzir kolicinu koja je potrebna i potraznju za sve ovo, za msec dana moze da ostane jedna Vuciceva "prosecna" plata i to da se preprodaje onako cisto rekreativno

Koristio bih 8 da imam.. :D Ne mozes porediti kablove sa alija i one koje ljudi prave custom ovde kod nas. Drugi je kvalitet deblji kablovi, konektori dobri...
 
koliko su kvalitetni ovi kablovi sto pravi mixer ?
 
Koristio bih 8 da imam.. :D Ne mozes porediti kablove sa alija i one koje ljudi prave custom ovde kod nas. Drugi je kvalitet deblji kablovi, konektori dobri...

Risere svakako naruciti sa strane Alli, Ebay ako ti ne treba hitno. JEr je bezobrazluk po kojim cijenama prodaju istu stvar kod nas.

A, za custom kablove, svakako su domaci bolji, kada znas da je neko rucno napravio i jos koristio deblji kabal + odmah bi neko napisao na forumu da nesto nije u redu sa istim.

I sam sam uzeo par adaptera od Mixera. Ne razmisljam da ce nesto da se zapali, kao one horor price po netu>>> sata to molex adapteri

Sta koristite kao izolaciju sa donje strane ploce na rigu da slucajno ne bi doslo do kratkog spoja sa konstrukcijom ? Jeste da mi je ploca podignuta, ali svejedno, kontam nesto staviti, barem gumene odstojnike neke.
 
Poslednja izmena:
narucis, stignu i platis 200-600 din carinu po komadu i kazes uh sto sam dobro prosao, in your face kupujemprodavaci
 
Da li je Ok ova kombinacija? Uzeo bih 8GB zbog kasnije lakse prodaje ili jednostavno da kod sebe zabodem ako na kraju kopanje postane ne isplativo.

INTEL Celeron G3900 2.80GHz 1151 BOX
Biostar TB250-BTC... 2komada
HyperX 8GB Savage DDR4 2400MHz CL12
EVGA SuperNOVA G2 1300W
ADATA 128GB XPG SX8000 M.2 PCIe 2280 ASX8000NP-128GM-C
 
Do sad si mogao 6x da spustiš klok, nećeš osiromašiti ne brini [emoji16]
 
Risere svakako naruciti sa strane Alli, Ebay ako ti ne treba hitno. JEr je bezobrazluk po kojim cijenama prodaju istu stvar kod nas.

Nesto jeste nesto nije....
Platis extender 5-6 evra, carina nije sisala vesla, zna koliko je , naplati ti random 200 din po komadu prosek, i zamisli bezobraznike prodaju po 900-1000 din... I to dali 50-100 evra , cekami mesec dana.... zamisli :)
Ne prodajem ih ja da se razumemo, ali kupujem za sebe i drustvo i znam kako ide :)
bezobrazluk je bio 14 evra kad ih nije bilo za lek, ali i to je pa normalno, ponuda potraznja...

Za 2 napajanja imas onaj add2psu koji je oko 3-4 evra , ili 700-800 kod derikoza na KP :)

PS nadjoh i na 600 na kp... pa ti cekas sad mesec dana za 200 din razlike :D
 
Zna li neko da li kod Sapphire rx 580 dolazi do "curenja" kao i kod rx 480?
 
Koji ti je nick na KP i po kojoj ceni prodaješ Risere? [emoji3]
Čuj nije bezobrazna cena... Carina na riser 200 dinara? Ako se carini, carini se ceo paket a ne po komadu. Adresuj na svakog ukućanina robu do 30$, dostava preko AirMail-a i nema nikakve carine.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Rekoh ne prodajem ih... :)
jesi li cuo za prosek ili po komadu , kako ti lakse
Kad uzmem 5 komada , a oni mi rebnu 1000 din porez, pregled paketa i sl... koliko je to po komadu?

Nemam ukucane :)
A ne volim druge da smaram da bih ustedeo 100 din ...
Niska carina i na foliju za tel od 1 $ naplati pregled i ne znam sta 200 din... pa ti racunaj %

edit: na koji AirMail mislis?
 
Poslednja izmena:
Da li je Ok ova kombinacija? Uzeo bih 8GB zbog kasnije lakse prodaje ili jednostavno da kod sebe zabodem ako na kraju kopanje postane ne isplativo.

INTEL Celeron G3900 2.80GHz 1151 BOX
Biostar TB250-BTC... 2komada
HyperX 8GB Savage DDR4 2400MHz CL12
EVGA SuperNOVA G2 1300W
ADATA 128GB XPG SX8000 M.2 PCIe 2280 ASX8000NP-128GM-C

Ovo ti zavrsava posao, skroz korektno. Samo pitanje je po kojoj ceni trenutno mozes naci ddr4 jer su cene otisle gore.
 
Ddr4 8gb = oko 9000 na 2400...samo msm da je cl 17 al nebitno...
 
Koji ti je nick na KP i po kojoj ceni prodaješ Risere? [emoji3]
Čuj nije bezobrazna cena... Carina na riser 200 dinara? Ako se carini, carini se ceo paket a ne po komadu. Adresuj na svakog ukućanina robu do 30$, dostava preko AirMail-a i nema nikakve carine.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Nema pravila. Nekad ne ocarine, nekad ocarine. Jednom su me cak ubili tako sto su racunali osnovicu 5x25$ umesto 25$, pisao sam im prigovor i usvojili su, predao resenje u Poreskoj upravi ali pare nisu vratili vec vise od godinu dana...A fora je sto ne mozes preuzeti posiljku a da ne platis
 
Rekoh ne prodajem ih... :)
jesi li cuo za prosek ili po komadu , kako ti lakse
Kad uzmem 5 komada , a oni mi rebnu 1000 din porez, pregled paketa i sl... koliko je to po komadu?

Nemam ukucane :)
A ne volim druge da smaram da bih ustedeo 100 din ...
Niska carina i na foliju za tel od 1 $ naplati pregled i ne znam sta 200 din... pa ti racunaj %

edit: na koji AirMail mislis?

Kineski?

Ddr4 8gb = oko 9000 na 2400...samo msm da je cl 17 al nebitno...

Nije bilo Kingstona koji sam gore napisao, pa sam uzeo ADATA 8GB Premier DDR4 2400MHz za 77 eur, jeste CL17 je, onaj Kingston je bio 12...
Nema pravila. Nekad ne ocarine, nekad ocarine. Jednom su me cak ubili tako sto su racunali osnovicu 5x25$ umesto 25$, pisao sam im prigovor i usvojili su, predao resenje u Poreskoj upravi ali pare nisu vratili vec vise od godinu dana...A fora je sto ne mozes preuzeti posiljku a da ne platis
Ja onda imam samo srece, a vi ne ili o cemu se radi ne znam... Nikada carinu platio nisam na posiljke do 30$ i poslate preko Air Mail-a. Poslednjih 3 godina narucivao sam sve i svasta od tastatura, baterija, sijalica, maske za telefone, daljinace, USB flesheva i ko zna cega jos, nikad nisam platio dinara za carinu. Opet kazem kod posiljke stavljam umesto njihovog "standardnog nacina" "kineski post air mail" koji je zanemarljivo skuplji.
 
Koja je bolja Rx580 Sapphire 8gb ili Msi Rx580 Armor 8gb?
 
Hvala, pitam posto sam za nju cuo da trosi vise struje i da se pregreva?
 
Nazad
Vrh Dno