Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Po meni sve te adaptere treba izbegavati.

Bolje uzeti polovan odgovarajuci monitor.
Bar toga ima. Ili koristiti ploce sa vga izlazom i integrusom.

VGA i hdmi ne idu u jednoj recenici nikako, ni za jednu namenu.
 
poruceno od nesica, nadam se da ce sutra poslati bez da ga opominjem :p

@macman, meni to lici na menjan bios. Inace tim kartama moras menjati bios, dobijas dosta snage otkljucavanjem svih shadera ili cega vec bese..

Po meni sve te adaptere treba izbegavati.

Bolje uzeti polovan odgovarajuci monitor.
Bar toga ima. Ili koristiti ploce sa vga izlazom i integrusom.

VGA i hdmi ne idu u jednoj recenici nikako, ni za jednu namenu.

jel moguce da se toga nisam setio...imam integrusu
 
Po meni sve te adaptere treba izbegavati.

Bolje uzeti polovan odgovarajuci monitor.
Bar toga ima. Ili koristiti ploce sa vga izlazom i integrusom.

VGA i hdmi ne idu u jednoj recenici nikako, ni za jednu namenu.
Znači 50 rigova 50 monitora, odlična ideja [emoji41]
A integruša + rx još bolja
 
Ja na Vega 56 rigu i gtx 1080 koristim integrušu.

Ne vidim da imam neki problem zbog integrisane grafike.

Nešto sam propustio?

Znam da ne misliš na rx vega, ali opet bolje da pitam.
 
Poslednja izmena:
Pa nemaš očitavanje klokova i rpm na amdu kada koristiš integrušu. Samim tim ni kontrolu iz minera preko target temp itd
 
Zar ne fali samo ocitavanje napona i podesavanje istog? A i to se moze resiti upucavanjem vrednosti direktno u bios


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
 
ja bas podesio mining karte sa integrusom i sve radi?
 
Moguce da se mining karte drukcije ponasaju, ko ih ima nek testira, problem je sto AMD driver na klasicnim kartama ne vidi deo drivera za kontrolo i monitoring ako nije nakacen monitor...
posto mining karte ni nisu predvidjene za isti, a i takodje su redizajnirane treba proveriti
 
imam problem sa 460cama kartice se lepo instaliraju ,ali gpu-z ima problem da prepozna sve parametre . instalirao sam par puta window 7sp1 ... i isprobao drajvere od 16.10.3 , 16.11.05, 16.12.1 (koje su dosle sa karticama) i 17,4.3 .. gpu-z prikazuje 0 mhz za memoriju i ,naravno, mesto gde pise bandwith je prazno sve ostalo je "tu" od parametra. ceo dan se vrtim u krug i pametan nisam u cemu gresim , probao i pojedinacno karte, sve se isto ponasaju.

amd fm1 ploca asus a55
win 7 sp1
verziju gpu-z 2.4.0 (najnovija/valjda/)

sve komponente su ispravne a grafike su ono "glanc" nove

da da napomenem da od kopanja nema nista clay 9,7 puca odmah a kad pustim sgminer puca displej drajver
Mislim da treba patch za drajvere preko 16.9.2 a to će ti se potvrditi ako u device manager-u imaš žuti uzvičnik ispred oznake karti...ja sam skoro instalirao najnovije i zaboravio da pečujem ...isti simptomi bili...

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
Konačno se pojavile kod naših distributera 1060 6gb i 1070 kolko ti duša ište i to od krštrenih proizvođača (ne računam ASUSa u to :d) i po sasvim normalnoj ceni (ceni koja je bila pre svog ovog ludila)!!!
 
Poslednja izmena:
Ne smem javno da reklamiram :( ali, de FAKto, ima...
 
Ja sam ranije koristio integrusu na 8x1050ti samo sam zaboravio na tu opciju. Radi sve
 
Prije par dana uzeo ga 350ab gaming 3 ploču,ryzen 5 1600 x 3 gtx 1060 3gb ~900 sol/s + proc ~20 sol/s,nije loše,samo ne znam kako da threadove isključim,pošto sa svih 12 daje 18-20,a čitao sam po netu da sa 6 ili osam daju mnogo više,a nisam našao ili ne znam da nađem kako da to uradim,pa ako neko zna,bio bih mu zahvalan da mi kaže.
 
Moguce da se mining karte drukcije ponasaju, ko ih ima nek testira, problem je sto AMD driver na klasicnim kartama ne vidi deo drivera za kontrolo i monitoring ako nije nakacen monitor...
posto mining karte ni nisu predvidjene za isti, a i takodje su redizajnirane treba proveriti

ipak ne, ako se instalira driver za integrusu i raskaci se monitor vrednosti ostaju ali ne radi podesavanje napona.
 
Konačno se pojavile kod naših distributera 1060 6gb i 1070 kolko ti duša ište i to od krštrenih proizvođača (ne računam ASUSa u to :d) i po sasvim normalnoj ceni (ceni koja je bila pre svog ovog ludila)!!!
Au kakva dezinformazija, ja sam zvao prodavnice, niko ne zna sto samo ti znas

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Mislim da treba patch za drajvere preko 16.9.2 a to će ti se potvrditi ako u device manager-u imaš žuti uzvičnik ispred oznake karti...ja sam skoro instalirao najnovije i zaboravio da pečujem ...isti simptomi bili...

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk

katice jos nisu modovane , a valjda , kada se i moduju moze bez zakrpe do 16,11 ..

nego imam izgleda drugi problem i to sa gfx karticama, prvobitni problem, ako je uopste bio problem (jer se mozda gpu-z glupirao iako je bila najnovija verzija ko ce ga znati) resio sam sa 16.9.2 drajverima + gpu-z1.16, sve je tu sve je fino , ali kartica nece da majnuje.

isprobao na dva kompa isto se ponasa krene sgminer i posle neko vreme puca displej drajver , a cley odmah puca posle detekcije grafe i ulaska u pool(probao rI 384, 416,448)

xfx 460 kartica je u pitajnu sa 2 gb mem. daje 320h/s (rI 384) nemodovano . jes da nemaju 6-pin i 50W im je maks , ali izgleda da je to razlog , ako ne resim problem vracam karte i preporucujem da se izbegavaju u sirokom luku :(. steta je fizicki ne izgledaju lose i 3 godine garancije imaju
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li će ti prihvatiti reklamaciju pod opisom miner ne radi.
 
evo ni wot nece :)
 
pa kazem ne mozes da podesis napon, klokovi rade ali napon ne
 
koja ploca koje karte, mozda je amd integrisana karta pa se slaze?
 
Poslednja izmena:
Ni meni na rx 580 nece napon na AB. Iz minera ga resis bez problema. -Cvddc

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
3x1080 MSI Armor OC, 550w, 80PL gpu +150 mem+500, 1650sol. Bojim se da PL mora jos dole jer se opasno greju, na sobnoj temperaturi ocas posla 70c. A svako smanjenje PL mi ide direktno na stetu hasha jer i ovako obara GPU klok ispod zadate vrednosti boosta

@Zeljko je pitao neki dan za 1080 pa evo neki preliminarni info
 
Prije par dana uzeo ga 350ab gaming 3 ploču,ryzen 5 1600 x 3 gtx 1060 3gb ~900 sol/s + proc ~20 sol/s,nije loše,samo ne znam kako da threadove isključim,pošto sa svih 12 daje 18-20,a čitao sam po netu da sa 6 ili osam daju mnogo više,a nisam našao ili ne znam da nađem kako da to uradim,pa ako neko zna,bio bih mu zahvalan da mi kaže.

Ako je Claymore miner, dodaš komandu -t 6 ako hoceš šest thredova.
 
Nazad
Vrh Dno