Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

3x1080 MSI Armor OC, 550w, 80PL gpu +150 mem+500, 1650sol. Bojim se da PL mora jos dole jer se opasno greju, na sobnoj temperaturi ocas posla 70c. A svako smanjenje PL mi ide direktno na stetu hasha jer i ovako obara GPU klok ispod zadate vrednosti boosta

@Zeljko je pitao neki dan za 1080 pa evo neki preliminarni info

MSI stavlja malecke coolere, ali veci je problem lose hladjen VRM pa cooler mora na 80% ako ne zelis da VRM vrisne...
 
1060 3g MSI Armor OC kuleri se na auto modu nasumicno gase, neverovatno hladne karte. ZEC algo
 
3x1080 MSI Armor OC, 550w, 80PL gpu +150 mem+500, 1650sol. Bojim se da PL mora jos dole jer se opasno greju, na sobnoj temperaturi ocas posla 70c. A svako smanjenje PL mi ide direktno na stetu hasha jer i ovako obara GPU klok ispod zadate vrednosti boosta

@Zeljko je pitao neki dan za 1080 pa evo neki preliminarni info
Kod mene Asus Strix 570 sol, power 90 clock + 230, mem +500, temp 51, fan jednak temperaturi.

Neverovatna razlika u temperaturi.
 
koliko komada u rigu imas? Nemoj mi samo reci da drzis jednu u PC i da to poredis sa 6 kartica jedna do druge.. Mada je strix klasa za Armor

evo stanje posle sat vremena, 4 komada PL75

 
Poslednja izmena:
Jel si stavio fan na 1800rpm rucno?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
gde vidis da je fan 1800rpm? Nisam stavljao rucno nista, na auto modu je bio
 
Au kakva dezinformazija, ja sam zvao prodavnice, niko ne zna sto samo ti znas

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To što ti nemaš uvid u stvari ne znači da je dezinformacija ;)
Ja imam pristup b2b cenovnicima i lagerima i, verovatno, znam bolje od tebe. krastavac.
U međuvremenu je lager malte ne očišćen i ostalo je nekoliko GA 1070 WindForce komada i duplo manje GA Aoursa 1070 koje su skuplje (mada ne znam zašto)...
To je pod 1.

Pod 2.
Cena po kojoj je ja, kao diler, nabavljam je niža nego MP cena a meni je to extra i tu se cela priča završava.
 
Poslednja izmena:
To što ti nemaš uvid u stvari ne znači da je dezinformacija ;)
Ja imam pristup b2b cenovnicima i lagerima i, verovatno, znam bolje od tebe. krastavac.
U međuvremenu je lager malte ne očišćen i ostalo je nekoliko GA 1070 WindForce komada i duplo manje GA Aoursa 1070 koje su skuplje (mada ne znam zašto)...
To je pod 1.

Pod 2.
Cena po kojoj je ja, kao diler, nabavljam je niža nego MP cena a meni je to extra i tu se cela priča završava.

aorus ima bolje hladjenje od windforce i navodno kvalitetnije ventilatore i izrade...
 
nikako da se nagovorim da to uradim. Mozes li pokazati kako stoji tvoj?
 
Kod mene je najprostije moguće zato što temp i fan speed idu izmedju 50-60. Leti do 65 max.

Ti uskladi sa tvojim temperaturama da dobiješ najmanje moguće obrtaje uz minimalnu temperaturu.
1222003b735e0d63bd598812a08db3fb.jpg
 
Probao sam deset nekih biosa sto sam nasao po netu i nista. Strapove 1500 odradio na stocku i opet nista.
Nitro posle modovanja "odleteo sa 22,5 na 30,5 mhs.
.........

Sutra mi stizu RX580 nitro+ 4gb

Reci mi koje si core i memory klokove podesio za 30,5MH/s ? I naravno koju voltažu ?

Da li si upisao diretkno u BIOSu ili ideš preko komande u mineru ?
 
Koje usb riser da kupim? Vidim da ima jeftiniji i skuplji. Ne bih da uzmem neki los, a ne bih ni da bacim pare ako nije potreno da se kupuje najskuplji. 6 komada mi treba

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
a zasto bi neko rizikovao da ga pljujes popsle, kupis probas
 
Sutra mi stizu RX580 nitro+ 4gb

Reci mi koje si core i memory klokove podesio za 30,5MH/s ? I naravno koju voltažu ?

Da li si upisao diretkno u BIOSu ili ideš preko komande u mineru ?

1150 Core clock
2080 memclock
900 Cvdcc

Mod bios
Komande u mineru

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
1150 Core clock
2080 memclock
900 Cvdcc

Mod bios
Komande u mineru

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Hvala, probaću. Nisam do sada modovao rx 580 pa nisam bio siguran koja podešavanja da koristim.

Predpostavljam da koristiš sa blockchain drajverima.

Sent from my K01A using Tapatalk
 
To što ti nemaš uvid u stvari ne znači da je dezinformacija ;)
Ja imam pristup b2b cenovnicima i lagerima i, verovatno, znam bolje od tebe. krastavac.
U međuvremenu je lager malte ne očišćen i ostalo je nekoliko GA 1070 WindForce komada i duplo manje GA Aoursa 1070 koje su skuplje (mada ne znam zašto)...
To je pod 1.

Pod 2.
Cena po kojoj je ja, kao diler, nabavljam je niža nego MP cena a meni je to extra i tu se cela priča završava.
A ja sam mislio da ce da bude kod nasih vecih trgovaca. Sorry, moja greska. Blago tebi sto imas pristup lagerima

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Konačno se pojavile kod naših distributera 1060 6gb i 1070 kolko ti duša ište i to od krštrenih proizvođača (ne računam ASUSa u to :d) i po sasvim normalnoj ceni (ceni koja je bila pre svog ovog ludila)!!!

Pod 1.
Sto palis masu? Mislis da samo ti imas pristup b2b....cene su odvratne....a mi povlacimo sigurno koji milioncic vise nego ti....usput....te kolicine koje su bile su smesne....
Pod 2.
Ti da si duze u ovom poslu...znao bi da "dilerska" cena odavno ne postoji...vec cena koju dogovoris na neku kolicinu...to sto na b2b kod bilo kojeg od uvoznika stoji neka cena ne znaci ama bas nista jer su to cene 90% iste ili gore nego na emmi-ju...zar ne? Sve se svodi na popust za avans koji Alti i Emmi nemaju...i na eventualno jos po koji % koji dogovoris ponaosob ...znaci u prevodu kesa....
Uostalom o kojim to b2b portalima pricas....ostao je samo jedan uvoznik...kod koga mozes da sklopis ceo racunar i da ima izbor sa vise brandova ...ostali su trokirali da se ne zna ko je gori...neka kolege posvedoce...
 
Poslednja izmena:
Koje usb riser da kupim? Vidim da ima jeftiniji i skuplji. Ne bih da uzmem neki los, a ne bih ni da bacim pare ako nije potreno da se kupuje najskuplji. 6 komada mi treba

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Sve je to manje vise isto, stim da su uglavnom novije verzije malo bolje napravljene.
 
Moj je predlog da kupis i jedan vise nego sto ti treba,da ne trazis posle opet a velika je verovatnoca da neki nece da radi ili u startu ili nakon 2-3 meseca...
Takav je bio slucaj kod mene
 
ajde vi što imate b2b cene, javite se pa da trgujemo malo :)

nego šta je sada najrentabilnije, tj koja kartica je best bang for buck? 570?
 
Zavisi za koje pare imas koju kartu. Ja da mogu da biram uzeo bih 1070, ali ih nemam jeftino. Pose toga vrv 1060 6gb majning ediciju. 580 i 570 odavno nisam nasao za krstene pare pa o njima i ne razmiljam a mozda se u medjuvremenu nesto promenilo
 
Emmi prestao sa majnovanjem pa sad imate njihove polovne 470tice na koliko hoces kolicinu ali po nenormalnim cenama tj bar 10 000 vise nego su kostale pre godinu dana kad bila ista isplativost ..al opet nacice se neki naivni
 
Iste su komponente u oba. Po meni je svejedno koji uzmes...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno