Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

skini 5.2.1 trix isprobo sam dosta ti 380X nitro kartica i sa njim je radila kontrola napona.
 
Na zalost nemam ni jednu 380x sve su bez x ali trebalo bi da radi sa trixx. Jesi probao zadnju verziju smislim da je 6. Nisam kuci pa ne mogu da provjerim. Okaci screenshoot podesavanja u ab i trixx.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
Ljudi, moze li pomoc:

RX570, Win7, Relive 17.5.1. Posle modifikacije biosa dobijam Code43. Znam da sam nagde procitao kako se resava ovaj problem, ali sada kao iz inata ne mogu da nadjem.
 
Goldi, ovo radi i za Win7 kao i za nove drivere za RX5xx seriju?
 
Ja trazio na netu ove nove Nitro+ su izgleda sve Hynix a sa druge strane nasao sam klip gde se moduje rx 580 8gb Nitro i ona ima samsung memoriju pa sam zbunjen ima li Sapphire kartu koja ima Samsung memoriju iz ove zadnje serije?
Takodje sam negde video da Gigabyte ima Samsung memoriju ali ne mogu da se setim modela.
Izvinite sto smaram trazim na netu pola sata kartu sa Samsung memorijom a ne mogu da nadjem ako neko zna tacan model karte i proizvodjaca molim vas da napise.
 
skini 5.2.1 trix isprobo sam dosta ti 380X nitro kartica i sa njim je radila kontrola napona.

Probao sam sa 5.2.1 trix-om,naponi su otkljucani,medjutim nema nikakvog uticaja pomeranja slajdera(kontrolisao sa gpu-z monitoringom i napon se ne smanjuje uopste)....posto moram uskoro u trecu smenu,pusticu je da radi ovako,pa cu se opet sutra natenane posvetiti,mozda sam negde nesto prevideo.....hvala u svakom slucaju na sugestijama,ce probam jos sutra opet sve nanovo,drajveri,DDU,itd pa cemo videti sta se desava...i da,ako ti nije frka,daj neki SS onog setingsa iz trixa,cisto da vidim sta treba da bude odstiklirano od opcija,da se nisam tu negde zeznuo.....

@Shoma
Drug,probao sam i noviji trix,zadnju verziju,i isti djavo....videcemo sutra sta se desava,tanak sam sa vremenom sad,treca smena zove :)
 
Poslednja izmena:
U trixu sve treba biti po defaultu, vjerujem da je problem kombinacija drivera predhodno instalirani afterburner, nesto mora biti posalji bios da uporedim pa cemo vidit mozda je sapphire izbacio neki model sa zakljucanim naponom sa njima se nikad ne zna.
 
Koliko u stvarnosti vuce karta kad pise 74-76w u trixu ? jel to ok ?

Info dok nestigne merac.
 
Ja trazio na netu ove nove Nitro+ su izgleda sve Hynix a sa druge strane nasao sam klip gde se moduje rx 580 8gb Nitro i ona ima samsung memoriju pa sam zbunjen ima li Sapphire kartu koja ima Samsung memoriju iz ove zadnje serije?
Takodje sam negde video da Gigabyte ima Samsung memoriju ali ne mogu da se setim modela.
Izvinite sto smaram trazim na netu pola sata kartu sa Samsung memorijom a ne mogu da nadjem ako neko zna tacan model karte i proizvodjaca molim vas da napise.

A da pogledas temu u kojoj pitas malo stranica unazad?:)
xfx RX-580P8DFD6 ti je sasamsung-om.
 
@goldi ili ko je probao

Koliko vuce 580 nitro iz zida?i sa kojim podesavanjima?
 
Poslednja izmena:
A da pogledas temu u kojoj pitas malo stranica unazad?:)
xfx RX-580P8DFD6 ti je sasamsung-om.

Gledao sam na netu samo hvala sto si napisao za xfx ali ta je karta rx 580 8gb mene zanima samo rx 570 sa samsung memorijom ali koliko vidim uzecu opet Nitro+ sa hynix-om rx 570 jer previse struje trosi rx 580.
 
Ne znam koliko puta se reklo u temi da trose isto na istim taktovima i naponu kao i prosla serija, isti je chip.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Update za XFX 570: Iako se hvale na sajtu da je memorija hladjena, to nije slucaj. Hladjen je samo cpu i naponski deo. Takodje, pleh sa zadnje strane je samo "igracka" - ne naslanja se ninasta i ne vidim njegovi svrhu. Uglavnom 27,4 sa strapom 1500, cpu 1050, mem 1950, -96. Windows 10, poslednji driveri i PixelClockPatch i to je to...
 
Taj pleh ima ulogu da se karta j kućištu ne pokrivi. Eto ti bitna svrha tog pleha.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Da li moze da se podese posebni tajminzi za kartice u istoj masini? Imam 5 kom rx480 sa samsungom i jednu sa hynix om ova sa hynixom ne radi stabilno sa frekfencijama kao samsung ..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Update za XFX 570: Iako se hvale na sajtu da je memorija hladjena, to nije slucaj. Hladjen je samo cpu i naponski deo. Takodje, pleh sa zadnje strane je samo "igracka" - ne naslanja se ninasta i ne vidim njegovi svrhu. Uglavnom 27,4 sa strapom 1500, cpu 1050, mem 1950, -96. Windows 10, poslednji driveri i PixelClockPatch i to je to...

sta je svrha PixelClockPatcha? EDIT: saznao sam

@StainlessFrenky undervolt u milivoltima

@mark_o narvno da moze
 
Poslednja izmena:
Da li moze da se podese posebni tajminzi za kartice u istoj masini? Imam 5 kom rx480 sa samsungom i jednu sa hynix om ova sa hynixom ne radi stabilno sa frekfencijama kao samsung ..

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Iskljuci sinkronizaciju u softveru koji koristis (AB, Trixx..) i podesi svaku karticu posebno.
 
Ima li neko neki dobar bios za Sapphire RX 580 4GB Pulse, Elpida? Karta mi bez modovanog biosa bacala 26.5 na 1050-2100, sa modovanim baca 27.1. Sto posto moze vise od toga, jel imao neko iskustva?
 
Update za XFX 570: Iako se hvale na sajtu da je memorija hladjena, to nije slucaj. Hladjen je samo cpu i naponski deo. Takodje, pleh sa zadnje strane je samo "igracka" - ne naslanja se ninasta i ne vidim njegovi svrhu. Uglavnom 27,4 sa strapom 1500, cpu 1050, mem 1950, -96. Windows 10, poslednji driveri i PixelClockPatch i to je to...

to ti je to malo gore/dole gpu/mem vidi se meracem kada najmanje trosi i nema dalje. Ako hocete bolje obratite se goldiju sa btc honorarom. Elpide mogu do 30mh kada se odradi bios kako treba, nema veze da li je thermal pad na memoriji ili ne hlade ih fanovi svakako i dodatno hladnjenje ukoliko ga ima. A taj backplate mozda moze da se skine sa nekim alatom srafovi su postavljeni sa obe strane i predvidjeno je na tom modelu da se skine prvo hladnjak da bi mogao i backplate. Ko ima ove rezevne nalepnice na srafovima hladnjaka nema problema sa garancijom a moze i pastu na gpu da promeni. Inace funkcija backplate je da ucvrsti pcb smanji vibracije koje se prenose na pcb sa fana itd.
 
Poslednja izmena:
Nije sigurno da Elpida (pa ni samsung niti jedna druga memorija moze na 30mhs) prvo se mora probat....dzaba btc honorar dzaba sve ja jednostavno nemam vremena da procitam poruke a kamoli da radim biose fleshujem i podesavam tudje kartice.

Jednostavno proizvodjaci stavljaju razlicite biose na iste karte, tako recimo 480 nitro+ koji sam kupio prije 10 dana nema isti bios kao 480 nitro+ koji sam kupio prije pola godine sve je isto elpida memorija sve identicno ali na krtama nije isti bios.
Treba li napomenut da je zadnji bios bio toliko ocajan da karte nisu radile ni na defaultu, stavio im stari bios sa mojim costum strapom eno ih vec nekoliko dana bez da stucnu bez ijednog memory errora....da ne duljim svaki se bios mora posebno pregledat ako zelite da se izvuce maksimum, a ja za to trenutno nemam vremena.
 
Update za XFX 570: Iako se hvale na sajtu da je memorija hladjena, to nije slucaj. Hladjen je samo cpu i naponski deo. Takodje, pleh sa zadnje strane je samo "igracka" - ne naslanja se ninasta i ne vidim njegovi svrhu. Uglavnom 27,4 sa strapom 1500, cpu 1050, mem 1950, -96. Windows 10, poslednji driveri i PixelClockPatch i to je to...

Koja ti je to karta sa 4gb ddr5 ili sa 8gb ddr5?
 
Nazad
Vrh Dno