Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

meni se to desava na 970A ploci, ne vidi petu graficku, menjao usb ext. polozaj sve...nesto je do software-a garant kao i tebi
 
radnja koja se desava jos uvek...nadam se da nece dugo :) ..sve sam proguglao ali nista
 
Da li neko kopa etc+sia i ako da kakvi su rezultati?Unaprijed hvala

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
radnja koja se desava jos uvek...nadam se da nece dugo :) ..sve sam proguglao ali nista
Jesi probao da kratko spojis pinove na ploci? Kazu da im je proradila tako peta grafa na dosta ploca...

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Kod mene nece da proradi 6ta , menjao drajvere, menjao mesta,l. Svaka grafika zasebno radi sa svojim risom ali kad spojim sve ne radi. Da nema nesto u biosu da se ukljuci-iskljuci? :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
probao sam u biosu pci da prebacim sa auto na Gen 1 I iskljucio audio I nista ne vredi...doslo mi da ga zgazim samo tako ....

uzmem sa drugog riga jednu rx 470 sapphire I stavim je na mesto ove I ona radi najnormalnije, u ovom rigu su sve msi rx 470

ovu msi stavim sa sapphirkama I nece da radi ... znaci nesto graficka zeza ... sad sto I kako ...
da napomenem da ova msi kad se stavi direktno u slot na ploci radi
 
Ne, poslao sam ti na pm.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
probao sam u biosu pci da prebacim sa auto na Gen 1 I iskljucio audio I nista ne vredi...doslo mi da ga zgazim samo tako ....

uzmem sa drugog riga jednu rx 470 sapphire I stavim je na mesto ove I ona radi najnormalnije, u ovom rigu su sve msi rx 470

ovu msi stavim sa sapphirkama I nece da radi ... znaci nesto graficka zeza ... sad sto I kako ...
da napomenem da ova msi kad se stavi direktno u slot na ploci radi
Meni je pomoglo sledece: resetovao bios, postavio 1 grafu direkt u slot. Drajveri (nisu najnoviji) i instalacija prve karte. Paljenje, podesavanja u biosu (Gen1), gasenje. Drugu kartu na extender. Paljenje, prepoznavanje druge grafike, ponovo gasenje. Kada ovako instaliram svih 6 kom, ugasim i prvu prebacim na extender. Svih 6 kom MSI rx470 radi na MSI Z170A Gaming Pro Carbon ploci, pod Win 10.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
@ksy12
@gomatami
hvala na savetima, ostavio sam sad da rade ... dosta vremena sam izgubio na silna isprobavanja, nema efekta ... bolje da radi sa karticom manje nego nikako dok isprobavam
cekam napajanje za 3 rig pa kad njega ubacim u rad onda cu sa ovim da se pozabavim
 
Posto sam se malo i ja ukljucio da pitam za misljenje.
Evo dokle sam stigao za par sati probavanja
Pogledajte prilog 228754
U pitanju su dve Asus RX 480 Dual 4GB (one bele) sa Hynix memorijom.
Odradio sam bios od ovog lika.
Mada kolko sam video on je samo prekopirao 1500 steping u ostale.
Ako neko ima neki bolji bios moze da mi da da probam?
Moze li ova karta bolje performanse ili manju potrosnju i sta da pokusam?
Da ne zbuni velika razlika u temperaturi, karte su u kucistu pa ova gornja vuce toplotu od donje i zato je tolika razlika.

Edit:
Miner je Claymore's Dual Ethereum+Decred_Siacoin_Lbry_Pascal AMD+NVIDIA GPU Miner v8.0 ali sam zbog testiranja u single modu.
Driveri zadnji.
Bat:
EthDcrMiner64.exe -epool coinotron.com:3344 -ewal x.x -esm 2 -epsw x -dpsw x -allpools 1
 
Poslednja izmena:
Imam jedno pitanje , dali se sredio da na jedna ploca radi 6xGPU od ove RX 500 serije? Neki kazu da idealno im radi 4 GPU , neki 5 pa pitanje je dali da se ide 2 riga sa 6xGPU ili 3 riga sa 4xGPU?
 
probao sam u biosu pci da prebacim sa auto na Gen 1 I iskljucio audio I nista ne vredi...doslo mi da ga zgazim samo tako ....

uzmem sa drugog riga jednu rx 470 sapphire I stavim je na mesto ove I ona radi najnormalnije, u ovom rigu su sve msi rx 470

ovu msi stavim sa sapphirkama I nece da radi ... znaci nesto graficka zeza ... sad sto I kako ...
da napomenem da ova msi kad se stavi direktno u slot na ploci radi

Ti izgleda nisi čuo za gremline, to je uobičajeno u ovom poslu, jednostavno neće, niti možeš šta da uradiš, osim da staviš tu grafu koja radi
 
pravim rig i mogu da nabavim samo ASUS ROG Strix Radeon RX 570 O4G
kaze mi drug da mozda imaju zakljucane biose al vidim u prethodnim postovima da Vi uzimate i niko nije kukao
ako uzmem da li cu moci overklokovati posto ne bi kopao po default?
 
Ma koji zakljucan bios.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
hvala. a sto se tice memorije, el ima problema ako je micron? ocel izvuci 27+mhz?
 
Goldi ima leka za sve :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Gremlini stvarno postoje, ostavio sam 5 grafika da kopa, 6ta poveza,nije radila. Sad da proverim kako rade kad ono radi i 6ta grafika ...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Stigle danas XFX RX570 4GB (model RX-570P4DFD6). Upravo sam raspakovao prvo i krecem da se igram. Da li se vec neko zanima sa njima i ima li vec nekih optimalnih konfiguracija i biosa?

Hvala...
 
Update koga interesuje: memorija na ovim karticama je Elpida...
 
Drustvance,moze mala pomoc :) imao sam u rigu dve Saphire 380 4gb Nitro,sve sljakalo ok,naponi kontorolisani preko AB 4.3.0, sad sam dodao jednu istu takvu samo sa "X" (Saphire 380x 4gb Nitro) i nemogu nikako da joj otkjucam napon...sve sam probao,fresh instal drajvera sa sve DDU,pa svez instal AB-a,znaci na ovim "obicnim" 380-kama se otkluca kontola napona,dok ova 380 sa "x" jok :) inace sam pustao miner,karta je naravno ispravna,nova je,sve full sljaka,osim sto nemerem nikako napon otkljucati...ako neko ima neku iodeju,neka vice,tu sam ;)
 
Jesi probao trixx?

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
jesam,ali trix mi nesto brljavi,tek preko njega se nikako nemogu snaci....pokazuje mi da je otkljucan napon,medjutim kod trixa ne reaguje ni na jednu kartu skidanje napona...
...
 
Nazad
Vrh Dno