Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

To zavisi od grafike i tipa extendera... ne od ploce, ploca ima ko i BTC PRO 2x molex-a koji napajaju struju PCI-e
 
Da li trebaju da se prikljuce ona 2 x 4pin na plocu PRO BTC r2.0 , ako rajzeri imaju svoje napajanje(ono preko sata konektora)?

I da li je normalno da mi pri paljenju prikazuje warning da proverim da li su prikljuceni iako jesu?
 
Treba da se priključe oba i ne mogu da škode ;)
Stisni N kada se pojavi slika sa upozorenjem i neće više da ti prikazuje.
 
Da li trebaju da se prikljuce ona 2 x 4pin na plocu PRO BTC r2.0 , ako rajzeri imaju svoje napajanje(ono preko sata konektora)?

I da li je normalno da mi pri paljenju prikazuje warning da proverim da li su prikljuceni iako jesu?

ne moras da prikljucis, a to za warning mozes da iskljucis, pise ti bas na tom ekranu sta da pritisnes da se vise ne prikazuje warning.
 
Sta mislite, sta je najbolja alternativa Sappire rx470 nitro+ oc 4gb jer ih nema vise u prodaji. Sta mislite da je najbolje uzeti? MSI rx 470 4gb? Preporuka za bios za predlozenu karticu?
 
Preporuka to sto ima na stanju, nema tu nesto kvalitetnih kartica pa da se kaze...... takodje za memoriju je receno 10x puta, smarate...... lutrija dobijes to sto te zadesi, nema biranja
 
ja sam pitao u cemu je razlika izmedju dve konkretne karte koje imaju drugaciju oznaku, pretpostavio sam da moze biti razlika u memoriji ali sam u medjuvremenu saznao da ista kartica moze doci sa 4 razlicite memorije..
 
razlika je u klokovima cemu vec uporedi specifikacije na sajtu
 
A znam valjda toliko nisam sa marsa pao. Sve je identicno u slovo

EDIT nije isti takt gpu. Ne znam kako ovo nisam video a znam i sam da jedino to moze biti razlika. Izvinjavam se na glupom pitanju
 
Poslednja izmena:
O4G ima malo veci gpu clock ostalo je isto.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
 
vazi :)
Ima ploca stvarno koje rade bez adaptera i bez monitora a ima koje nece, na mojim H81 BTC nece
Od ovog "drugara" nema ni **rca :(
Čim bude zaustavio rig uslikaću Integrušu i AB kako je vidi ali sam dobio usmenu potvrdu da ne može da uključi komp preko uključene integruše. Znači AsRock ne mož' da podigne sistem već mora HDMI->VGA aktivni adapter!!!
GA-970A-DS3P diže sistem bez pomenutog adaptera. Probano kod njega sa GA RX grafikama i malo čas sam ja probao kod mene na rigu sa MSI RX grafikama (ista ploča).
Sistem se nakon restarta podiže bez adaptera što će reći da AsRock ploča pravi *izdarije.
Upravo dok ovo kucam javio mi se "drugar" koji reče da će sutra da gasi rig sa ASR zbog nečega pa će me zvati da uslikam Integrušu u AB i ostalo što treba pa ću i to postovati (ako me ne slaže...).

To be continued.
 
Poslednja izmena:
ma lakse je po meni da uzmes HDMI2VGA adapter i nemas problema.
tako sam ja uradio na mom rig-u i nikakvih problema.
poz. Sasa
 
Jel kopa neko sa GIGABYTE RX 470 4GB GDDR5 G1 Gaming i kako se pokazale u svim pogledima???
 
Sta mislite, sta je najbolja alternativa Sappire rx470 nitro+ oc 4gb jer ih nema vise u prodaji. Sta mislite da je najbolje uzeti? MSI rx 470 4gb? Preporuka za bios za predlozenu karticu?

Moja preporuka iz licnog iskustva MSI RX 470 4gb, izvlacim 30 MHs.
sa 6 GPU potrosnja 950 W.
pozz
 
to je to. slobodno mozes.
ja inace prodajem risere ako treba kome.
pozdrav
 
mozes bez problema,

reklame zabranjene sad ces packu da dobijes od admina, brisi dok ne vide
 
da li je dovoljno napajanje od 850w za 5x rx 470 4gb i ako je dovoljno koje napajanje je najbolje?
 
Corsair RMx 1000w, 185e, kp. U domaćim radnjama nemaš ništa...
 
mislio sam na neko od 850w da li moze da gura 5x 470 za 1000w vec znam da moze :)
 
Vrh Dno