Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

imas adaptere s akojima se 2 npajanja pale kao jedno i gase isto
 
Ako uzmeš USB extendere i tu ploču h61(81) BTC Pro ja ti objasnim kako da to sve povežeš tako ga je NEMOGUĆE da dođe do oštećenja ni kartica ni ploče, pa sve i pod uslovom da ti jedno napajanje bude uključeno a drugo isključeno godinu dana :)

Za cijenu jednog napajanja 1200W ti lagano uzimaš 2 i to kvalitetnija napajanja od 750w. Dobijaš 25% više snage i još ti ostanu pare za USB extendere.
Kada (ako) prestaneš sa kopanjem napajanja 750 (850)W ćeš kasnije moći prodati za neku normalnu cijenu. Za napajanja od 1200W+ tržište je veoma suženo što dovodi do drastičnog pada cijene u odnosu na onu koju ćeš ti platiti u startu.
I meni da objasnis. Ja narucio h81 btc pro. Ali ne vidim da ima mogucnost za dva napajanja

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Ja trenutno imam chiftec cft-750w znaci uzeo bih jos jedno od 750w samo koje? :)
 
Najbolje je 2 ista.
 
Svejedno je koji su proizvođači. Meni EVGA SuperNOVA G2 nekako optimalno završava posao, a dođe i viška kablova i adapter za brikovanje jednog napajanja koji vam treba, ako nemate metalnu spajalicu :)
@yoda nije problem. Javi kada stigne ili ovdje ili PP
 
Koje napajanje je najjeftinije a najbolje, cena-kvalitet..?
 
Chieftec GPM 1250

Na nasem trzistu nisam nasao jeftinije


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Bolje pravi rig sa 5 grafika i 1000w napajanjem. Mnogo su skupa 1250w napajanja a da vrede nesto.
 
S ovim djubretom je jedino zagarantovano da NEce raditi i da CE goreti :D

100x prezvakana tema, za 5 karti RM1000x/i sa dodatnim pcie kablom je pravo resenje i .
 
Poslednja izmena:
sa tim djubretom ljudi rade vec nekoliko godina i nikom nista
tek toliko
 
za 5x rx 470 undervotovane mozes i neko 750w bolje napajanje, za 5x 480 msm da bi trebalo barem 1000w.
 
ma cuti bre, nk ih, posle i ovo napajanje treba da se pokupuje i da mu se digne cena
 
Poslednja izmena:
sracunaj sam dobijes sa 2 napajanja 8x6+2pin,6x molex, 2x 8pin cpu, 16x sata. ako neznas sa tim da povezes 5 karte onda batali da pises ovde :p
 
Ko je tebe sta pitao?
 
Postaje napeto :d
Nego.... i mene zanima (nisam baš dobar u tematici oko struje) zašto ne bi moglo sigurno da se povežu ta 2 napajanja koje je Fenix postovao...jeste da su "bronze" ali 53A na 12V a spoje se preko dual PSU adaptera...
 
Poslednja izmena:
Postoje argumenti za setup sa dva napajanja, laksa prodaja, manji problem ako crkne jedno itd...Ali ako ovo treba da donosi siguran prihod, zasto se zezati za malu razliku. Svakako se 5 vga rig isplati za 200 dana, plus-minus. E sad, ako je strasno da umesto 200 bude 210, onda krastavac...Svakako sa jednim napajanjem, malo predimenzionisanim, npr 1000w za 5gpu ranga 470/480 mirni ste za svaki algo u buducih 3-4 godine koliko je neki normalni radni vek riga za tek izasli nm proces.
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne znam o kakvom vi riziku pišete. Ako se kartica i njen USB extender napolje sa zasebnim napajanjem.
Argument koji je neko pomenuo 200vs210 dana upravo može da se primeni u varijanti 200vs201 dan da bi se išlo na USB extendere ;)
 
Ako vec savetujes ljude da ih kupe, napisi im i kako da uspesno povezu 5 karti na dva takva nap . . . evo i mene zanima :D

kao prvo, da razjasnimo , ni ja ne volim setup sa 2 napajanja, ali na ovakve setupe ljudi drze i po 5x1070 bez problema ili cak 4x390 (undervoltovane) i to RADI (bez price sta i kako, RADI i tacka , a tebe druze ako te zanima kako da nesto povezes, slobodno mi se obrati na pm , sve objasnjavam , kratko i jasno :)
 
Setup sa dva napajanja vam je opasan jednako koliko i povezivanje TV i satelitskog resivera, BRay čitača,...
Sve ovo držite povezano na TV, a svaki od ovih uređaja ima svoje nezavisno napajanje, čak i različite vrijednosti naponski nivoa. Ne znam kako ovi što su protiv upotrebe 2 napajanja rješavaju ovaj problem. Kablovska je još gora opcija jer pojma nemaju kada će neko na drugoj strani da uključi/isključi uređaj. Ostaje im samo "riblja kost" na krovu :)
Svi ovi uređaji međusobno dijele samo data signale i zbog toga vam neće doći do paljenja TV ako slučajno odete na godišnji odmor a zaboravite isključiti resivera, a TV ste naravno isključili iz zida zbog grmljavine.
 
Pitanje: da li je za novi rig ok da u uzmem usb flesh i da na njemu bude OS? ili da uzmem nov hdd?

Takodje juce uzeh Powerc 480 8gb jednu za test - i imao sam problema da proradi na starom rigu...te je blokorala, te fun drzi 0 obrtaja do 60stepeni, problem sa instalacijom drajvera,gpu load...iako je na tom starom rigu skinute 280x i bila je sama 480...gremlini ili? videcu danas sutra da se pozabavim time(tacnije to je moj drugar suvlasnik rigova sve radi sinoc)

Inace je samsung memorija na toj 480 :)
 
Ma dva napajanja idu lako to nije problem povezati, ali kako jedno jako napajanje podesit da pokrece dva riga (dvije ploce) :D ne moze se iskoristiti njegova snaga.
 
kao prvo, da razjasnimo , ni ja ne volim setup sa 2 napajanja, ali na ovakve setupe ljudi drze i po 5x1070 bez problema ili cak 4x390 (undervoltovane) i to RADI (bez price sta i kako, RADI i tacka , a tebe druze ako te zanima kako da nesto povezes, slobodno mi se obrati na pm , sve objasnjavam , kratko i jasno :)

Znaci ne znas kako bi se to povezalo, nisi nikad ti to radio, verovatno ni video nego samo cuo, ali je bitno da novim rudarima savetujes da komplikuju sebi zivot. Ocekivano...
 
Znaci ne znas kako bi se to povezalo, nisi nikad ti to radio, verovatno ni video nego samo cuo, ali je bitno da novim rudarima savetujes da komplikuju sebi zivot. Ocekivano...

Da se citiram....
Postaje napeto :d
Nego.... i mene zanima (nisam baš dobar u tematici oko struje) zašto ne bi moglo sigurno da se povežu ta 2 napajanja koje je Fenix postovao...jeste da su "bronze" ali 53A na 12V a spoje se preko dual PSU adaptera...


Svako ukazivanje na KONKRETAN problem sa 2 napajanja povezana sa dual PSU adapterom su dobrodošla.....nadam se da postovi nisu usmereni SAMO na prozivku pojedinih forumaša.....jer to onda prelazi u...
 
Znaci ne znas kako bi se to povezalo, nisi nikad ti to radio, verovatno ni video nego samo cuo, ali je bitno da novim rudarima savetujes da komplikuju sebi zivot. Ocekivano...

eee sad si preterao , ako hoces mogu ti odrzati cas o ovome ili ako nikad nisi video da pogledas kako izgleda malo veci rudnik, a ne da "prosipas" pamet
 
Mozes da imas misljenje o 'prozivci' ali je nebitno jer nisi moderator.
Ne znam gde si video da sam protiv dual psu, ali jesam protiv gluposti i pogresnog savetovanja novopecenih rudara. Posto je napisao to gore, mislim da bi onda trebalo i da to obrazlozi i kaze ljudima kaako da povezu (kako zna) pa onda mozemo mozda dalje da diskutujemo.
Dual psu adapter je nepotreban jer su kinezi koji su ovde dostupni radjeni sa sumnjivim pinovima i jos gorim kablovima. Jednostavno se stavi molex-rele-24pin adapter za sekundarno o napajanje.
 
Pitanje: da li je za novi rig ok da u uzmem usb flesh i da na njemu bude OS? ili da uzmem nov hdd?

Takodje juce uzeh Powerc 480 8gb jednu za test - i imao sam problema da proradi na starom rigu...te je blokorala, te fun drzi 0 obrtaja do 60stepeni, problem sa instalacijom drajvera,gpu load...iako je na tom starom rigu skinute 280x i bila je sama 480...gremlini ili? videcu danas sutra da se pozabavim time(tacnije to je moj drugar suvlasnik rigova sve radi sinoc)

Inace je samsung memorija na toj 480 :)

To je red dragon, buljava karta sa 6-pincem...Ja to ne bih kupovao sebi, ovako na oko. Ne znam kako radi, prodao sam je za neki komp koji gura VR i nema veze sa majningom.
 
Nazad
Vrh Dno