Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Kod rx570 ne radi onaj darkov SRBpolaris? Ja imam 480 pa nisam upucen.
 
radi watt tool na tim kartama, nisam stavljao ove nove drajvere ispod stola
6 komada 800w ravno iz zida, 1050/[email protected], to je oko 27.4 mhs pre pada hasha. elpida.
Sa -cvddc mi je iz minera isto radilo tako, slicno. 0.88v na 1070/1900 recimo. Nisam nikada koristio watt tool, ima li da povlaci profil za napon posle restarta?
Sto se SRB polarisa tice ne znam, jedino ako je izasla neka novija verzija, pa da radi stelovanje napona. Inace preko njega sam stavio default taktove i to sam fino namestio.

Sent from my S6 Edge
 
kod mene povlači automatski. možda 1-2x nije na svim rigovima ukupno (tipa posle gašenja, al opet ni tad ne svaki put)
 
Pisano je vec, trixxom obarajte napon ispod 0.9mv, ab ne moze da obori toliko sa beta drajverima, dakle napon u ab na 0 i preko trixxa nastimajte napon i fan a klokove preko ab

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Meni ab bez problema na 925 koliko i inace drzim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
koliko vidim krenula, lagano, rasprodaja rigova i opreme
 
Slabo gledas, to je pocelo odavno, cim su karte dostigle sumanute cene.
 
pa vidim ovih par postova na benchu.. ranije nisu bili.. video se tek po neki.. svremena na vreme..
ali drago mi ako ljudi neodustaju :)
 
A koji ti def napon kada mozes na toliko sa -100mv da oboris na toliko? Sa ovim novim drajverima mislim. Smara me da kombinujem dva programa, jer Trixx ne povlaci profile osim fana samo.

Sent from my S6 Edge
 
Ja drzim na -90 i ove 470 su mi na 925.
Druge karte, 480 i 580, sam u biosu od starta stavio 950 i onda u ab drzim -24

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
E pa to je druga prica, ovde ja nisam uspeo da oborim napon u biosu. Zato mi i malo iz AB-a

Sent from my S6 Edge
 
Gde pratite napon jezgra posto kod mene ne pise, a najvise sto sam ab dozvoljava sam smanjio a ne daje -100 nego malo manje od toga

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Neo vidim da pisete o grafama,da li se malo sredilo trziste,hocu jedan rig da pravim sa 1070-kama ,a bio na odmoru pa rekoh da se malo raspitam

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
Neo vidim da pisete o grafama,da li se malo sredilo trziste,hocu jedan rig da pravim sa 1070-kama ,a bio na odmoru pa rekoh da se malo raspitam

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
Moze i na pp

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
drugar imar sapphire nitro+ 480 4gb elpida mem i nema u GPUz senzor napona..Nema ni u AB. Tacnije na pola karata ima na pola ne
 
Moze biti da su kasniji modeli imalo je razlika u biosima i izradi svemu. Stednja ili brzi stanceraj. Pominjao je neko u temi odavno.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l imao neko problem sa sapphire nitro rx 480, uzeo sam da ih ocistim danas i video na jednoj da se javila kao neka vlaga/ulje na pojedinim delovima oko samog hladnjaka, cak i izmedju backplate i same kartice ? Ocistio sam je, ali me i dalje zabrinjava sta bi to moglo da bude.
 
ne znam kako se to zove ali ne treba da te zabrinjava, desavalo se i meni na AMD kartama
 
Aha, evo trazim po netu da vidim sta bi to moglo da bude. U svakom slucaju ocistio sam je lepo, ali cenim da ce se opet nakon izvesnog vremena pojaviti isto. Na prvi pogled deluje da je kao neka vrsta lepka/maziva koje je zbog toplote iscurilo sa dela gde se hladi vram, ispod hladnjaka.
 
Je l imao neko problem sa sapphire nitro rx 480, uzeo sam da ih ocistim danas i video na jednoj da se javila kao neka vlaga/ulje na pojedinim delovima oko samog hladnjaka, cak i izmedju backplate i same kartice ? Ocistio sam je, ali me i dalje zabrinjava sta bi to moglo da bude.

Neko ne napisao davno, nesic mislim, pustis da skroz iscuri i cao, ne treba se brinuti.
 
Ljudi sta mislite o karticama pravljenim za mining p-106 6gb? Jel ima neko iskustva?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Je l imao neko problem sa sapphire nitro rx 480, uzeo sam da ih ocistim danas i video na jednoj da se javila kao neka vlaga/ulje na pojedinim delovima oko samog hladnjaka, cak i izmedju backplate i same kartice ? Ocistio sam je, ali me i dalje zabrinjava sta bi to moglo da bude.



Pogledaj video pa kazi jel isto ili slicno ili ni blizu tog slucaja.
 
^ upravo sam taj klip i gledao pa se zbog toga i iscimao

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Na mojoj kartici je slicna stvar, ali sve normalno radi.
 
Ima li neko uputstvo kako se smanjuje napon u biosu ?
Nisam do sad radio ... Ili neko voljan da mi pomogne...
Rade mi oko 140 trenutno...
Hvalal
 
E onda ok. Znam da sam bio video da je njemu riknula pa reko kada sam procitao kako si opisao me asociralo na njegov slucaj. Ali mozda si je ti sada usporio u tome da ne crkne, ako ti nije tesko bolje pogledaj te gumene delove da li su se topili ako jesu pravo u servis na zamenu toga.
 
Ono sto sam zapazio je da ti gumeni delovi koji prave kontakt izmedju vrama i hladnjaka cure i da je tu problem. Meni temp na rx 480 ne prelaze 55 stepeni pa mi je nekako nelogicno da je problem bio oko visoke temperature. Na drugoj kartici koja je bukvalno isto koriscena i podeseca nema nikakve tecnosti. Ne znam, ocistio sam je, pa cu opet kroz nedelju dana da vidim kakva je situacija.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno