Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Imam Rx480 Saphire 4gb Hynix memorija sa uradjenim biosima i beta drajverima sa podesavanjima
-96mv
1070
1950
Daju ~27mhs jel moze to bolje
 
Ako nisi stavio ove "modovane" drajvere onda je to to. Mozes probati -66mV i 1130MHz core, trebalo bi da dobijes jos 0.5MH/s
 
Na rx480 nitro+ sa hynix bi trebao da hoće stabilno na 1100/2000 i - 96 i da daje 28,5 sa novim drajverima, bar je kod mene stabilno. Ako ti memorija drži 1120/2030 biće i 29.
 
nesto vama malko daju te grafe ja na 1050/1900 imam na elpidama 28.2mh a na hynix 28
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa uzimanjem harvera iz eu? Jel isplativije? Zanimaju me ove vega 56
 
ethereum.png


Bez ikakvog modovanja VEga je najbrza karta, uz OC memorije i zatezanje u biosu sasvim je normalno da vidimo 40mhs
 
zavisi od kontrolera, videcemo da li ce moci preci 40mhs ja iskreno ne verujem.
 
za sad je AMD zastitio bios vidicemo hoce li se moci provalit zastita, sa druge strane onesposobio je OC HBM2 na VEGA 56 kartici moze se OC do 980mhz dok recimo VEGA FE moze do 1100mhz sve lici kao da hoce da odbiju rudare od VEGA kartica.

Vidicemo hoce li se moci provalit zastita i povecati OC margina u biosu a samim time bi se doslo i do zatezanja HBM2, pozitivna stvar radi flashovanje sa atiwinfalsh-om.
 
Pa prvo 'nece' moci da se probije zastita, neko ce da pokupuje jeftino karte u prvoj turi, e onda ce da moze i kostace 100-150$ vise :d
 
Karte su uglavnom "out of stock" na newegg. Verujem da je svuda slicna situacija. Ocigledno nedovoljan broj karata u prvoj turi.
 
241edba9a8b76128206b791c400395aa.jpg
b45d06aa0c8b7c27c9ad8baaff79f621.jpg

Da vam pozdravim i opozorim. Proverujte vase kable od napajanja konstantno, evo sta se meni desilo. Napajanje je chieftec nike neka skapa marka, ali ipak.
Nesto mi je smrdilo nisam znao sta, i opaa jedna karta zaustavi u toku radnja. I opet tako, na krajo sam kabel hvatio, poceo se raspasti u mojoj ruci. Strasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pipanje kablova i ekstendera svih konektora je obavezno ne cekati paljevinu. Redovan pregled 2 dnevno , takodje ne silovanje hardwera polako naucice se stari clanovi se ubili u temi ponavljajuci ali svi pametni samo udri.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko si imao kartica na toj sata grani

Vjeruj mi najiskreno, samo jedna, na druga sata grani imam 2, ali kabli su ok za sad. A na ova sata grana imao sam samo jedna gpu. Asus strix rx 570 oc. I to samo u singl.
A ostale grane na ovaj kabeo, su super, samo ovaj je procurio.
c5df1d15dab1441ea5e879b4cf14e66d.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel mi se cini ili ti je zuta zica pocela gorit i na drugom konektoru? taj ljevi u ruci.
 
^ jeste, i 12v je izgorilo...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Chieftek, krastavac. Redje se desava na kvalitetnijim napajanjima. Jos ako se pazi da sve bude rastereceno po granama kako treba, skoro nemoguće da dodje do toga.

Sent from my S6 Edge
 
Chieftek, krastavac. Redje se desava na kvalitetnijim napajanjima. Jos ako se pazi da sve bude rastereceno po granama kako treba, skoro nemoguće da dodje do toga.

Sent from my S6 Edge

Desavalo se i na Seasonicu, Cooler Masteru nema to veze shto je chieftec, okanite se extendera sa sata to molex adapterima izmislili extendere sa pci-e konektorom. Ja narucujem sve unapred kad kapne malo para uzmes shta ti treba ne cekas havariju.
 
^^^ pa to sto je izgorelo i jeste 12v samo je tolko izgorela da izgleda crna ko GRD. :d
Kako je moguce da je izgorela tu i na krajnjem konektoru ako je bila zakacena samo jedna karta, kako jedna karta na dva konektora?
Jesi ti to kacio 8pin konektor na sata?
 
Poslednja izmena:
^^^ pa to sto je izgorelo i jeste 12v samo je tolko izgorela da izgleda crna ko GRD. :d
Kako je moguce da je izgorela tu i na krajnjem konektoru ako je bila zakacena samo jedna karta, kako jedna karta na dva konektora?
Jesi ti to kacio 8pin konektor na sata?

Mislis jel bio 1 8pinski na ovaj sata kako napajanje gpu. Ne nije bio uopste. I ja sad vidim da je toa 12v ustvari zolta zica. I taj je bio vezan sa sata to molex.
Vidim da i taj krajnini poceo je posiveti, strasno. Gledao sam drugi kabli, svi su bile ok, ali sad cu da to detalno opet preispitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno