Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Desavalo se i na Seasonicu, Cooler Masteru nema to veze shto je chieftec, okanite se extendera sa sata to molex adapterima izmislili extendere sa pci-e konektorom. Ja narucujem sve unapred kad kapne malo para uzmes shta ti treba ne cekas havariju.
Eno direkt molex kabl iz napajanja uboden u ekstender i nema problema. Svaka grana posebno i to je to.

Sent from my S6 Edge
 
Eno direkt molex kabl iz napajanja uboden u ekstender i nema problema. Svaka grana posebno i to je to.

Sent from my S6 Edge
Vremenom se buksne u konektoru dok stoji ukopcan rasire i ako ima los kontakt krene varnicenje i grejanje redovan checkup samo, moze i 6pin extender da gori ne brini.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Moze i zemljotres da opici i da ti srusi kucu. Mislim za sve postoji mogucnost, naravno.
 
Samo prevencija checkup to je poenta. Dont miss.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Proverio sam i druge kablove, za sad svi su u pravu boi :).
Ostale napajanja su mi G serija cooler master njima svaki kabel je crn, sata, 8pin, ne mogu znati kada pocne da se raspade :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko ima napajanje lepa maxbron 1000w ? Pošto ono ima 6x8pina za gpu, interesuje me da li su kablovi dovoljno dugi da povežu 6 kartica na standardno rig sa minimalnim rastojanje između kartica?

Poslato sa WAS-LX1A uz pomoć Tapatoka
 
Mislis jel bio 1 8pinski na ovaj sata kako napajanje gpu. Ne nije bio uopste. I ja sad vidim da je toa 12v ustvari zolta zica. I taj je bio vezan sa sata to molex.
Vidim da i taj krajnini poceo je posiveti, strasno. Gledao sam drugi kabli, svi su bile ok, ali sad cu da to detalno opet preispitam.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja kolko vidim taj kabl ima 3 sata konektora, u jednom ti je bio adapter sata=>molex=>extender, a u ostala dva?
 
koju kartu si imao na tom ekstenderu? meni sad stigli ti sata to molex ekstenderi treba sa njima 1060 da napajam, sreca pa ima 8pin valjda nece puno vuci preko ekstendera..

EDIT: pise na prethodnoj strani 570

EDIT2: izrotiracu pa cu na 1050ti staviti sata molex ekstender a na 1060 sata 6pin
 
Poslednja izmena:
Opušteno, kod nvidije nije napeto što se potrošnje preko extendera tiče.
 
Vremenom se buksne u konektoru dok stoji ukopcan rasire i ako ima los kontakt krene varnicenje i grejanje redovan checkup samo, moze i 6pin extender da gori ne brini.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk

upravo zbog ovoga se oduvek grozim od molexa. Jednom mi se to desilo pre 10ak godina na starom racunaru i od tada mi ne izbija iz glave
 
Ovo sa Vegom nece ici , sta znaci potrosnja od 400w, 1,2K napajanje za dve vege to je suludo, ako misle da ce se opariti od gejmera tu se grdno varaju
 
400w dok kopa? Ne bih rekao da ce tako biti.

Sent from my S6 Edge
 
Prijavljuju da sa novim driverom namjenjenim za mining uz opciju HBC i uz oc memorije vega izvlaci 40mhs. Znaci vec sada baca 40mhs a potrosnja se krece oko 200w posto gpu clock nije bitan uz undervolt nije tako strasna potrosnja.
 
Ovo je meni lik poslao na KP kad sam video cenu od 950e ahhahahahaha
maxresdefault.jpg
 
Pa vidis da lik pise svoj miner, haha
 
Hakler, za vegu rx vidim u nasim radnjama stoji neka cena 72000 ili 78000 zaboravih

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Gainward GeForce® GTX 1060 6GB da li neko zna ako je to moguce koje memorije imaju ove graficke?Uzeo bih al vec imam par asusa sa hynix pa nebi opet.
 
241edba9a8b76128206b791c400395aa.jpg
b45d06aa0c8b7c27c9ad8baaff79f621.jpg

Da vam pozdravim i opozorim. Proverujte vase kable od napajanja konstantno, evo sta se meni desilo. Napajanje je chieftec nike neka skapa marka, ali ipak.
Nesto mi je smrdilo nisam znao sta, i opaa jedna karta zaustavi u toku radnja. I opet tako, na krajo sam kabel hvatio, poceo se raspasti u mojoj ruci. Strasno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Update:

Na istu kartu, sata to molex extender zuta 12v linija posivela. Mozda i extender bio los pa da od extender kabel za napajanje procrneo i procurio. Zamenio sam ga sa 6 pin to sata extender. Evo i slike.
cb9577e96e1edcd56f0fda9451024aab.jpg

6190ff2179277db60b628013f544096d.jpg


Bio ver003 i sad sam ga zamenio sa verzijom 006.

dc775718139180a39b3b84ed8c8d6bdb.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
danas uzimao ostatak potrebne opreme u jednoj radnji u bg-u (ne znam sme li se reci zbog reklame)
Kad tamo izlozeno desetak 1070 (asus strix oc)...
 
Koja im bila cena?

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
vidim da su stavili i na sajtu da imaju na stanju..
rog strix 1070 je 70.245
a oc verzija 69.970 dinara
 
LOL to je jedini nacin da ih imas na stanju, roknes cifru da usi otpadaju i cekas gejmere da dodju :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno