Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Ako je to onaj bios sa bitcointalk onda je sigurno do intensity, od neke verzije claymora i4 puca, i2 radi. Sada možeš i da vratiš default bios, sa njim radi i4, hashrate je manje više isti.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ako je to onaj bios sa bitcointalk onda je sigurno do intensity, od neke verzije claymora i4 puca, i2 radi. Sada možeš i da vratiš default bios, sa njim radi i4, hashrate je manje više isti.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

verovatno je taj sa bitcointalk.pitacu ga sutra sta je stavljao. sad sam joj preko tviewra stavio 9.3 i sa njim za sad radi , ali daje tek oko 230, a intesiti je 6... ako je ujutro sve ok stavicu neku noviju verziju minera a stariju od 12.4 da probam :)
 
Ma nema potrebe da se zezaš, svakako je i2 na poslednjem mineru brže nego i4 na nekom starijem (koji radi)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma nema potrebe da se zezaš, svakako je i2 na poslednjem mineru brže nego i4 na nekom starijem (koji radi)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

mi smo na 12.4 , nismo skidali novije...na 12.4 nece ni sa int 2 .... posto 9.3 radi sad nabrzinu skinoh 12.6. koliko vidim sa i 2 radi.videcu sutra detaljnije. hvala svakako

ps. jel ima neko predlog za one referentne msi 7950? posebno onoj sto je skoro skroz crkao kuler ?:)
 
Koje napajanje bi preporucili za 5 rx 570 sapphire nitro? 1 ili 2 napajanja? I koje ako bi bilo jedno i jel moze onaj raidmax od 1200w?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Znam ali evga mi je preskupo trenutno, pa zato pitam jel moguce i sa ovim

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
te nitro su malo zeznute za povezivanje jer imaju 2 pcie konektora. ne znam kako rade sa jednim (navodno je moguće).
inače može 5 RX na raidmaxu 1200w (cobra), može i dual.
ako nisi vičan petljanju sa kablovima uzmi LC1200 platinum. ako znaš šta i kako smeš da povezuješ preko adaptera onda možeš bilo koje kvalitetno 1000w.
 
Ne bih petljao nista, jer stvarno nemam zivaca za to, lakse mi je kada imam sve potrebne kablove, da ne bih morao da koristim adaptere. Kako se pokazalo to lc1200 platinum? Posto sam video da ovaj raidmax ima samo 2 pcie izlaza na napajanju, cini mi se nesigurno ili nema veze ako na jednoj liniji nakacim 3 kartice?

Edit: rade nitro bez problema samo na 8 pin, ali i da ne rade uvek ima adapter sa 8 na 8+6

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Raid ima 3 kabla sa duplim pcie
Lc ima 7 kablova, od toga 3 dupla

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Gledao sam na slikama i na samom napajanju vidim samo 2 mesta za pcie pa mi se cini malo nejasno kako su to napravili.
Ili je mozda najbolje da uzmem neka 2 napajanja od npr 750w

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedan pcie kabl nije modularan

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
strasan je taj LC 1200, ne znam koji mu je OEM jer vidim sad je v2.4 a na 2.2 (taj se ne pravi vise) je bio CWT, ali sa 10 pcie konektora idealan za majning. Mozes da kopcas sta oces
 
Preko dana dostigne max temp. podesenu u bios i onda kartica skida klok da se ne bi grejala.
Pomeri taj limit i neces imati problema.
Koliko se sme taj limit pomeriti preko 75 po defalutu? Ja sam pomerao fan speed, bilo mi je to nekako bezbednije nego da pomeram max temp.
Kako sam fan speed pomerio, tako mi je prestao problem.


Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Samo da javnem šta me je u stvari zezalo.
Komande za setovanje klokova GPUa i MEM koje sam postavljao u miner (-cclock i -mclock) su *ebavale stvar i brljavile.
Čim sam njih izbacio iz minera, sve je proradilo kako treba a kontrolu voltaže i kloka sam prepustio AB-u. Dodatno snižavanje gpu voltaže moram da odradim direktno na ROM-u grafike i ... (za sada).
Ista prica i kod mene. Jednostavno nije stabilno radio sa komandama iz bata.
Samo AB beta 15 i vise

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Odlično radi i AB B16 a uopšte nije potrebno da se restartuje PC u Driver Signature Enforcement Mode...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Evo ovako, voltazu namestim preko trixxa, kad namestim appl... posle otvorim AB i tamo namestim clockove
 
Tako je, mozes i fan preko trixxa ostalo ab

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ovo je stvarno smesno. Kombinujete 2 programa a sve moze preko ab beta 16.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne mogu dovoljno da spustim napon iz AB-a. Zao mi sto ne radi vise cvddc iz minera.

Sent from my S6 Edge
 
a zasto ne iskoristite glavnu prednost AMD karti i lepo ne editujete napon u biosu? I zavrsite sa naponom za vjek vjekova. Ne znam mozda propustam nesto, neki disadvantage te metode. Ja dok sam kopao sa AMDom prvo sam to uradio
 
Ja evo 3 dana citam vase muke i pitam se da'l je mene ukakilo ili vas nece :D. Bukvalno iz prve sam namestio. Napon mi je spusten u biosu ali sam ga jos dodatno spustio u AB beta, tako da to radi uredno, kao i taktovi.
 
a zasto ne iskoristite glavnu prednost AMD karti i lepo ne editujete napon u biosu? I zavrsite sa naponom za vjek vjekova. Ne znam mozda propustam nesto, neki disadvantage te metode. Ja dok sam kopao sa AMDom prvo sam to uradio
Mozes li da mi objasnis na PM kako? Sa Sapphire 470 sam to uradio, ali na 570 Strix nece.

Sent from my S6 Edge
 
Ne znam. Zadnji napon koji sam ja spustao preko biosa je bio na 280X i na 270X, tako da ja sve sto znam je da "moze" e sad ako na 570 strix nece onda nece, onda je karte.
 
Ne znam. Zadnji napon koji sam ja spustao preko biosa je bio na 280X i na 270X, tako da ja sve sto znam je da "moze" e sad ako na 570 strix nece onda nece, onda je karte.

570 strix oc gaming su, bar za majning i modujenje bios i napone, loshe karte.
Imam 2 i edvaj 27.040 sa 88w u gpuz. Mogu dole jos, ali pada mh/s
Imam pulse rx 570 i daje 27.4 sa 73w u gpuz.
Verujte mi probao sam moje strapove, custom strapove, napone, jednostavno to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
570 strix oc gaming su, bar za majning i modujenje bios i napone, loshe karte.
Imam 2 i edvaj 27.040 sa 88w u gpuz. Mogu dole jos, ali pada mh/s
Imam pulse rx 570 i daje 27.4 sa 73w u gpuz.
Verujte mi probao sam moje strapove, custom strapove, napone, jednostavno to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jel si uspeo da modujes napon ili ne? Karte mi bacaju sasvim fino za memorije koje imaju, jedino imam problem sa naponom. Cvddc komanda na starijem drajveru je radila kao sat i karte su sve radile na 0.88v bez problema.

Sent from my S6 Edge
 
Jel si uspeo da modujes napon ili ne? Karte mi bacaju sasvim fino za memorije koje imaju, jedino imam problem sa naponom. Cvddc komanda na starijem drajveru je radila kao sat i karte su sve radile na 0.88v bez problema.

Sent from my S6 Edge

Sa ovim novim beta neprovjerene drivera napon mi je 0.9313, ne ide dole. Nisam cepkao bios nanovom no ranije mi karte bile ispos 0.9v i oko 77w u gpuz.
Valjda cekacu official drivers, i ondak ako napon na padne ispos 0.9v moracu sa modifikujem bios opet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sa ovim novim beta neprovjerene drivera napon mi je 0.9313, ne ide dole. Nisam cepkao bios nanovom no ranije mi karte bile ispos 0.9v i oko 77w u gpuz.
Valjda cekacu official drivers, i ondak ako napon na padne ispos 0.9v moracu sa modifikujem bios opet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako si modovao napon na tim Strix, mozes da mi posaljes bios da probam?
Ili kako si stelovao napon?

Sent from my S6 Edge
 
radi watt tool na tim kartama, nisam stavljao ove nove drajvere ispod stola
6 komada 800w ravno iz zida, 1050/[email protected], to je oko 27.4 mhs pre pada hasha. elpida.
 
Nazad
Vrh Dno