Šta je novo?

[Hackintosh] Mac OS X 10.9.x (Mavericks) – kompatibilan PC (hw, tips & tricks)

Jok nije taj.. Ovaj kad skenira cekira sta je kompatbilno. Ovaj sto si izgleda samo skenira uredjaje .. Sad ovo treba citati i traziti sta je kompatibilno.. To ja ne znam :).. Jedino ako neko zna ovde pa da okacim rezultat...
ovo je laptop
 
Poslednja izmena:
Screen Shot 2017-02-12 at 00.33.43.png
Ja imam ovaj... mogu da ti ga posaljem ako hoces, mislim da je to ono sto trazis
 
posalji.. Da vidim dal je sve kompatibilno.. ako mnogo komponenti nije, onda da se ne cimam..
Citam da pc na koji se snimi mac sistem, nije isti, tj. radi dosta sporije. JEl to istina ?
 
Poslao.
Sta radi sporije? Taj MacOS ili windows koji je na istom hdd-u?
U svakom slucaju to nema smisla, svaki radi za sebe i "ne obraca paznju" na onog drugog...
 
Pa navodno je macos dosta sporiji na tom racunaru nego windows. A i navodno postoji mogucnost da, ukoliko apple promeni kernel, laptop nece raditi. Posto oni prave software za njihove racunare.
A cek, jel moze macos da bude jedini sistem?
I sta pokreces iz ovog fajla... ?
 
Nisam siguran da li pitanje ovde pripada ali ajd da probam:

- Koristim Sierra 10.12.3 sa Cloverom i sve mi perfektno radi osim Sleep-a. Ima li neko ideju kako da sredim to?
Mac, navodno, ode u sleep valjano ali nakon buđenja mašina se u stvari rebootuje i zabode na death screen-u. Ako malo sačekam, boot se nastavlja uz rikaveri mogućnosti ...

Neka pomoć?
 
Nemam ideju, kod AMD karti je drugi problem, ne budi se iz sleep-a, sto se resava bootovanjem da integrisana karta bude primarna. Jeste da imam blind boot, ali resava sleep problem.
 
Sve ovo je perfektno ferceralo dok sam imao Ozmosis uflešovan u BIOS čip, radio je Sleep, Sleep :)
 
Npr kod mene sa OZ-om radi sve dobro samo kad se PC vrati iz Sleep-a graficka zadrzava 3D klokove i greje se,dok sa Clover-om sve sljaka super.
 
Ja koristim Hackintosh godinama, ali nikad nisam imao potrebu da koristim sleep opciju...
 
To sam se baš pitao, zašto koristite sleep na desktopu? Ja ga na PC-u nikad nisam koristio, moderni hardver je toliko štedljiv da je godišnji udar na budžet nikakav, i ne vidim da će mi to nešto produžiti životni vek hardvera.

Razmišljao sam da pređem na Sierra Hackintosh/Windows dual boot, čitao sam teme na tonymac-u, ali nisam baš skapirao neke stvari,

1. Uzeo bih još jedan SSD, možda M.2 i onda na bootu birao SSD sa kog da butuje. Video sam da bi trebalo promeniti neke stvari u biosu zbog Hackintosha, da li te promene utiču na rad u windowsu?
2. Da li neko koristi onu braodcomovu wifi/bt karticu? Ili koristite obične adaptere? Trenutno koristim na PC-u ASUS BT400 i TP Link 722n, ali vidim da će biti problema sa njima.
3. Shvatio sam da se moram oprostiti od moje 1060, ali da li je realno očekivati neki napredak sa Polarisom, pošto vidim da onaj kext ne funkcioniše sa svim proizvođačima i modelima.
 
Nisam siguran da li pitanje ovde pripada ali ajd da probam:

- Koristim Sierra 10.12.3 sa Cloverom i sve mi perfektno radi osim Sleep-a. Ima li neko ideju kako da sredim to?
Mac, navodno, ode u sleep valjano ali nakon buđenja mašina se u stvari rebootuje i zabode na death screen-u. Ako malo sačekam, boot se nastavlja uz rikaveri mogućnosti ...

Neka pomoć?



Sta ti je stilirano u ACPI sekciji u Clover Configurator-u?Da li imas SSDT/DSDT?
 
U ACPI sekciji nema ničega štikliranog a nemam ni SSDT/DSDT.
Treba li u ACPI sekciji da se štiklira nešto pod Old Way ili pod New Way što bi odradilo sleep resolving?
 
Poslednja izmena:
Sta će mi SSDT? (misliš da je to uzrok lošeg sleep moda?)
Imam instaliran Inel Power Tool koji mi pokazuje odlično skaliranje frekvencije cpu-a. Mada, motda je i to. Napraviću ga pa ću ubaciti da proverim šta se dešava.
Imam MSI PC97 Mate ploču.

Sent from mTalk By Lumia 650 LTE
 
SSDT ti treba da bi ti pravilno radio Power Managment a sa tim i Sleep,da li imas ove opcije u Energy Saver podesavanju?


 
Meni je sleep opcija isključena, morao sam da je popravim zbog drugog razloga, a to je da monitor nije hteo da se budi kada ga ugasim na dugme, isto je povezano sa AMD GPU issue. Sa Asus BT-400 dongle-om nema nikakvih problema, uredno ga Sierra prepoznaje out of the box, ja ga koristim za Logitech K810 tastaturu. Igranje sa DSDT je nepotrebno u dosta slučajeva, ja sam to koristio dok sam imao staru konfu, na novim obično 95% stvari radi bez ikakvog nameštanja. Obično zvuk pravi problem, u nekim slučajevima i Ethernet, ostalo je ok.
 
Okačiću šta ja imam od opcija. Mislim da nemam sve to. Odradiću i SSDT. To nije problem.
 
Meni je sleep opcija isključena, morao sam da je popravim zbog drugog razloga, a to je da monitor nije hteo da se budi kada ga ugasim na dugme, isto je povezano sa AMD GPU issue. Sa Asus BT-400 dongle-om nema nikakvih problema, uredno ga Sierra prepoznaje out of the box, ja ga koristim za Logitech K810 tastaturu. Igranje sa DSDT je nepotrebno u dosta slučajeva, ja sam to koristio dok sam imao staru konfu, na novim obično 95% stvari radi bez ikakvog nameštanja. Obično zvuk pravi problem, u nekim slučajevima i Ethernet, ostalo je ok.

AMD Graficke imaju problem od ELC da se upale iz Sleep rezima.DSDT za UEFI ploce nije neophodan ali u dosta slucajeva olaksava rad.Za Ethernet i Sound najcesce kext/patch resava stvar ali sto se tice USB 3.0,Sleep-a,to ide malo teze bez DSDT-a.
 
Znam ja sve to. Od capitana nema nikakvog resenja za sleep amd karti, pa cak ni DSDT. Jedini workaround je kao sto rekoh boot sa integrisanom kartom kao primarnom - blind boot.
 
Evo mojih PowerSaver opcija http://prntscr.com/ebeinf
Imao sam više stavki ali sam u međuvremenu kucao neke commandline opcije pa se njihov broj redukovao (komanlajn opcije za regulaciju sleep-a)
Ajd danas da napravim ssdt pa da ga usadim u Clover :)
Javiću ishode.
 
Odradio sam SSDT.aml i tutnuo ga u EFI/Clover/ACPI/Patched foldr (ili kako već. odnosno tamo gde je trebalo).
Pojavile su mi se dodatne opcje u PowerManagementu i pokušao sam Sleep da odradim.
Sve se uspešno uspavalo ali nakon budženja Svitnula je delić sekunde sličica DeskTopa, komp se rebootovao, doveo na početni ekram i potom Panic ekran...
Grešim li gde?
Evo slike novih opcija nakon implementacije SSDTa Screen Shot 2017-02-21 at 06.13.17.png
I da li treba u config.plist-i nešto da menjam pod ACPI sekcijom i gde? Screen Shot 2017-02-21 at 06.13.44.png

tnx
 
Nađoh jedan "izveštaj" koji ukazuje da verovatno audio kext *ebe stvari:
sleep 0 (sleep prevented by coreaudiod, coreaudiod)

Šta sada?
 
Poslednja izmena:
Odradio sam SSDT.aml i tutnuo ga u EFI/Clover/ACPI/Patched foldr (ili kako već. odnosno tamo gde je trebalo).
Pojavile su mi se dodatne opcje u PowerManagementu i pokušao sam Sleep da odradim.
Sve se uspešno uspavalo ali nakon budženja Svitnula je delić sekunde sličica DeskTopa, komp se rebootovao, doveo na početni ekram i potom Panic ekran...
Grešim li gde?

tnx

Problem koji imaš najverovatnije je povezan sa Power Management delom a ne sa audio problematikom. Može da bude i to ali ne verujem da je.

Generalno, namestiti hackintosh danas je super prosta stvar. DSDT igra u većini slučajeva ali činjenica je da se Clover konstantno unapređuje i sve je manje potrebe za njim s obzirom da se veći deo posla i zakrpa može primeniti direktno preko bootloadera. U ACPI delu je od nedavno prisutna opcija List of Patches koja ima za cilj upravo to i ko ne koristi DSDT svakako bi trebalo da je upotrebi.

Screen Shot 2017-02-21 at 22.07.30.jpg

Što se tiče ACPI panela on svakako ne treba da bude prazan kao što je slučaj kod tebe. Ja recimo imam izrađen DSDT ali i pored toga uključene pojedine opcije unutar ACPI panela. Evo kako je to recimo kod mene podešeno.

Screen Shot 2017-02-21 at 22.06.54.jpg
Screen Shot 2017-02-21 at 22.06.59.jpg

U principu moguće je markirati sve opcije unutar ACPI panela uz postavljeni DSDT. Ukoliko DSDT postoji Clover će to registrovati i jednostavno preskočiti sa primenom markiranih zakrpa. Ovo ne može da škodi, ali pošto će biti prisutan dupli set instrukcija može u nekoj neznatnoj formi da uspori podizanje sistema.

Što se tiče drajvera ovakva je situacija kod mene.

Screen Shot 2017-02-21 at 22.01.02.jpg

LegacyAppleAHCIPort.kext je drajver koji sam samostalno izveo i koji ima za cilj da pravilno uknjiži Marvell 88SE9172 SATA Chipset u mom slučaju, što znači da nije neophodan na novijim mašinama jer ga ne koriste.

Screen Shot 2017-02-21 at 22.18.32.jpg

Što se ostalih stvari tiče to je sve što bi trebalo instalirati. Tvoja ploča koliko vidim koristi Realtek audio / ethernet chipset što znači da je 100% kompatibilna i ti tu ne bi trebao da imaš bilo kakvih problema u kombinaciji sa drajverima koje sam ti okačio da koristim pošto je i kod mene identična situacija.

Anomalija koju imaš sa sleep funkcionalnošću rekao bih pre da je povezana sa PM problematikom i to pre svega jer kortistiš MSI ploču a ne Gigbyte. Opšte je poznato da sve ostale ploče osim GA ploča imaju ovde problema u većoj ili manjoj meri.

Rešenje bi moglo da bude markiranje opcije SlpSmiAtWake unutar ACPI deonice koja je povezna sa UEFI Bios-om i koja bi trebalo da reši ovaj problem, pod uslovom da je moja predpostavka tačna! ;)
 
Poslednja izmena:
Znam ja sve to. Od capitana nema nikakvog resenja za sleep amd karti, pa cak ni DSDT. Jedini workaround je kao sto rekoh boot sa integrisanom kartom kao primarnom - blind boot.

Nažalost to je tačno. To je rešenje do koga sam ja stigao i ponudio ga kao opciju na Insanelymac forumu. Nekoliko drugih korisnika je našlo drugo rešenje koje podrazumeva dodatni kabl i to je u njihovom slučaju profunkcionisalo, ali mi se čini da je razlog što je to kod njih proradilo a mom slučaju nije zapravo taj, što su ti ljudi koristili 4k monitore.

Elem, cela stvar je otišla predaleko i ja sam negde izračunao da mi se više isplati da se prabacim na NVidia grafiku što sam na kraju i napravio. To bi ujedno bila moja preporuka svima onima koji macOS koriste kao primarni os pod PC-om. Uostalom to i jeste preporuka koju može bilo ko naći na recimo tonymacx86 forumu gde AMD kartica nema na listama u custombuild delu već poodavno!
 
Ako neko moze da ti pomogne to je Vlada>>>,meni je covek pomogao u X situacija.
 
Znaci RX480 mogu da namestim da radi samo uz upotrebu integrisane grafike? Ili postoji neki "jednostavniji" nacin?
 
Oprobano sve živo i šta god da turim u ACPI sekciji osim enejblovanja SSDTa dobijem KP prilikom butovanja (ne pomaže ni SlpSmiAtWake).
Napravio mi Crusher Ozmosis za ploču pa ću probati njega pa javljam ishode.
 
Znaci RX480 mogu da namestim da radi samo uz upotrebu integrisane grafike? Ili postoji neki "jednostavniji" nacin?

Hmm, pravo je pitanje kakva je trenutna situacija sa AMD karticama pod Sierom. Ja to ne znam, jer ne pratim više AMD scenu pošto sam se prešaltao na zelene. Moguće je da RX serija zapravo funkcioniše propisno. Međutim takođe je moguće i da to zavisi od same ploče i SMBIOS definicije pošto je problematika povezana sa integrisanom grafikom. Čini mi se da su veće šanse da proradi neka novija AMD karta pod Sierom ukoliko konfiguracija gura noviju ploču i noviji procesor.

Da li ima anomalija u kombinaciji sa pločama koje nemaju integrisanu grafiku to zbilja ne bih znao i to svakako treba pogledati.

U svakom slučaju ko ima ovde problema a želi da namesti da mu sve radi cakum pakum, moja preporuka bi bila da se vrati na Yosemite jer tu sve štima. Ionako su Kapetan i Siera samo malo zategnutije varijante Yosemite-a uz minimalne primese nečeg novog i smaračkim dodacima u security delu bez kojih se svakako može!!! ,)

Ja lično još uvek vozim Yosemite iako mogu da se prešaltam na Sieru kad god mi dune i lično ne vidim ni jedan jedini valjani razlog zbog čega bi ja to trebalo da se cimam i prebacujem na noviju verziju os-a u ovom momentu... ;)

Prema tome ako bi me neko pitao dal je ok da se vrati na Yosemite, moj odgovor bi svakako bio "da" i to bez razmišljanja...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno