Šta je novo?

GTA V

Ne ocekuj mnogo frejmova GTA V nije optimizovan za AMD procesore!

Pre ce biti da DX11 nije optimizovan za AMD procesore. :)
AMD-ovi cetvorojezgarni procesori su slabi i tu nema sta. Malo bolji procesori, kao FX 6300 i 8350, imaju vise (slabih) jezgara ali dzabe kad DX11 nije prilagodjen visejezgarnim procesorima. Samo jedno jezgro moze da komunicira sa grafickim procesorom, tako da ucinak u smislu fps-a u mnogome zavisi od ucinka jednog jezgra, a ne od procesora u celini. Upravo tu Intel prednjaci, jer ima manje jakih jezgara (mislim na cetvorojezgarne i5 i i7). Ne moze tu Rockstar nista, ako si na njih mislio, posto mi zvuci kao da njih krivis, to je ogranicenje koje postavlja DirectX 11. AMD-ovi procesori gube u svim CPU-bound igrama: Battlefield 4, GTA V, Arma 3, Dying Light, itd.


Licno misljenje, bolje da si te pare potrosio na neki novi monitor vece dijagonale ili neki led tv od 32-37-39 inca nego sto si dao na taj procesor... ok ne kazem da ti nije trebao ali generalno mislim da ti je monitor vece dijagonale vise potrebniji.

Od kad je veci monitor vazniji od fps-a? :d GTA V zahteva vrlo jak CPU. A da je uzeo veci monitor jos bi graficka morala da gura vise piksela. CPU jeste bio najbolje resenje za fps u njegovom slucaju.
 
Poslednja izmena:
Jel ste nasli Trevoru devojku ? Ludja je od njega. :smoke:
GTA5_2015_04_09_02_43_16_941.jpg
 
Vidim da se govori o meni, ma ok je meni na ovom monitoru ipak je ovo led monitor novije generacije sa savrsenom slikom. Ima neuporedivo bolju sliku od komsijinog starog tft monitora kog koga je ogromna razlika u boji. Nemam ja onu staru tft devetnaesticu od pre 8 god, ja sam ovo uzeo pre 3 godine kada je standard vec bio 23 ili vise.
Uostalom sve je stvar navike, secam se pre 15 god kada sam igrao na monitoru od 14 incha i bilo mi lepo :D
Uglavnom necu kupovati u skorije vreme drugi monitor, kupicu samo tv od 32-40 pa cu probati i na njega
 
Poslednja izmena:
Ne ocekuj mnogo frejmova GTA V nije optimizovan za AMD procesore!

S obzirom da igram na monitoru sa niskom rez (hd ready) imam dobar frejmrejt, procesor lepo radi, ne pada zauzece ispod 70% na sva "4" jezgra, a prosecnje oko 85-90% zauzece ali zato grafa nece da predje 60% zauzeca, a nemoguce je da je trinity toliko slab i jos naklokan na 4,3 da se izbori sa jednom 7850 koja je samo blago kloknuta na 1050, tj koliko dozvoljava AF... Dosta sam dugo tvikovao dok nisam nasao podesavanje gde minimalni fps ne ide ispod 34, 35 u gradu, a van ide i na 55, 60, a da izgleda i dalje lepo, za moje oci :D
 
Ovo sto pise da je region locked, da li moze da se aktivira preko vpna?
 
A tebi jel drma neko kavez?

Pa sta ti mislis da on u Svedskoj uziva.Mozda on ima 10x vecu platu ali zato ima 15x vece izdatke nego neko u srbiji i to mu dodje na isto ili jos gore tako da ne pricaj gluposti.

Cuj 15 puta vece izdatke... :S:
 
televisa presenta
 
Pa sta ti mislis da on u Svedskoj uziva.Mozda on ima 10x vecu platu ali zato ima 15x vece izdatke nego neko u srbiji i to mu dodje na isto ili jos gore tako da ne pricaj gluposti.

Placem od smeha :D Zivimo bolje nego Svedjani jbt... :wall:
 
Poslednja izmena:
I mene je malo sramota koliko nam dobro ide...

Da ne bude totalni off ali i Tonya u kaže Frenklinu u jednom delu da je teško naći pošten posao ovih dana. Eto, ne cveta cveće ni u San Andreasu.
 
Poslednja izmena:
Ovo sto pise da je region locked, da li moze da se aktivira preko vpna?

Mislim da na startu tj. dok je bio pre-order nije ovo pisalo. Tako da je moguce tj. siguran sam da su zakljucali igru sad, trebalo im je vremena izgleda zato igra nije ni bila dostupna od izlaska.
Edit: Izgleda ne moze ni da se kupi vise.
 
Poslednja izmena:
Sto se ne bi svadjali malo?
 
Jel uspeo iko geforce expirience da natera da mu i pokrene optimalne settingse posle cekiranja opcije; meni stoji zeleno otkaceno ali kad udjem u igru iz istog vidi se da nema nista od tih podesavanja!?
 
je l' moze nekako da se duze zadrzi na serveru, a da ne bude ono upadnem na server 25 ljudi, kao jurimo se, ubijamo i onda samo od jednom ostanem sam na serveru.. je l' to negde do mene ili je takva igrica?
 
Kada pokrenem gta, "onu" verziju, samo mi pokrene steam i ne pokrene igricu... Pratio sam uputstva oko instalacije, praktično nema gde da se omane...

Ako se ne sme o ovim problemima, modovi brišite i praštajte, dotle, može neko odgovor na pp ako zna šta je, hitno mi je poprilično. :)
 
kopiraj lekic u folder gde si instalirao
 
Mogli bi da batalite te prostacke rasprave, ili ih ostavite za PM.

Zna li neko provereno za kljuceve sa Nuuvem-a, moze li to da se kupi ili ne?

Pise da je region locked, za Brazil samo. Da li to znaci da samo oni mogu da kupe, ili da igra nece raditi ako se kljuc aktivira u EU?
 
Poslednja izmena:
To znači da neće raditi van Brazila.
 
Pa gledam na Redditu, neki pisu kako je i pre isto to pisalo i radi super, pa kako je moguce da je to laz da se ne bi provlacili ostali stanovnici planete nam zemlje. A moze i da ne bude tako.. Ne znam, izgleda da ipak nista od jeftinih kljuceva...
 
Jel uspeo iko geforce expirience da natera da mu i pokrene optimalne settingse posle cekiranja opcije; meni stoji zeleno otkaceno ali kad udjem u igru iz istog vidi se da nema nista od tih podesavanja!?

Moras da predjes prolog pa onda mozes da iskoristis to. Kada ides na optimize, udji u igru pa u podesavanja i on ce da te pita da li da prihvati nova podesavanja i samo potvrdi.
 
Zasto mi se svaki put igra pogrece u window modu, a ja cekarao full scrn. I zbog cega svaki put se prebacuje na kineski pa moram stalno da menjam u reg?
 
menjas na pogresnom mestu
 
Ja sam uzeo preko Nuuvema na dan izlaska igre sa Brazilskim VPN-om i najnormalnije aktivirao igru preko Social Club-a, iste sekunde dobio kod u My Games meniju samog sajta. Ne verujem da su nesto menjali ali ne mogu ni da garantujem.
Licno mislim da je u pitanju samo fora da ne moze niko van Brazila (po IP adresi) kupiti igru kod njih, ali to se lako resi.


Da li je neko odavde kupovao i sta znace one verzije igre?

http://www.allkeyshop.com/blog/buy-gta-5-cd-key-compare-prices/
Trebalo bi da je pouzdano a verzije igre na sta tacno mislis ? Pise samo da li je kod za Steam ili za Social Club.
 
Ja sam uzeo kao preorder i tada ovog upozorenja na samoj stranici nije bilo, jedino je trebao VPN za kupovinu ključa, a sam ključ nije imao bilo kakve restrikcije. Sada stoji upozorenje, a kako im je trebalo gotovo dve nedelje za ovu turu ključeva, ne bi me čudilo da je Rocsktar našao način da nove ključeve ograniči na BR.
 
Ja sam kupio sa Nuuvem-a na dan izlaska igre, i sada sam prvi put probao online i pitao sam na chatu da vidim da li ima evropljana i svi su bili iz evrope, holandija,turska,engleska itd. Inace u nekim delovima online igra mnogo laguje slika bukvalno zakoci na 2 sekunde. Jel i vama mnogo laguje u nekim situacijama online?
 
Zasto mi se svaki put igra pogrece u window modu, a ja cekarao full scrn. I zbog cega svaki put se prebacuje na kineski pa moram stalno da menjam u reg?
Evo da ti pomognem ako hoces full scren alt+enter i odma ide full. Jezik nemoras u reg. dovoljno je napraviti text doc u folderu igre sa tekstom kojeg sad nmg da se setim. Proguglaj malo videces.

E sad imam ja pitanje da li se nekome igra gasi kada se stisne "Q" tj skrivanje iza objekata. Update br.3 koristim kao i lekic koji je dosao uz njega. ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno