Šta je novo?

GRID 2

Najbolje iz prvog dela je kad krenem da driftujem a onaj Japanac u pozadini se dere :D
 
Ko je preorderovao Grid2 dobio je danas Grid besplatno (steam, gmg).
 
Meni skupo bilo preko steam-a, preorderovao sam preko getgames uk za nekih 29€, srbija je u rest of the world kategoriji pa se računaju dolari. A prvi grid imam na steam-u pa je i to jedan od razloga.
 
Preko Steama jeste skupo. Ja sam uzeo na gmg, sa popustom i kuponom je izašlo 33e. A u pitanju su steam preorder nagrade koje su po svemu sudeći puštene i na drugim sajtovima:

untitled.png


Druga nagrada je Grid1, a treća IndyCar and GTR Racing Packs.
 
Misliš 33$? Toliko je bar meni izašlo sa popustom na gmg.
 
Da, dolara. Pogrešio sam. Pomešao sam sa RTW2 :)
 
moramo da se udružimo za multi ovde. vidim da će biti prilično jak i dobro razrađen.
 
Meni su danas stigli kodovi za igru i DLC od getgames-a. Preload još nije krenuo, ali je igra na spisku ;).
 
OMG jedva cekam jedva cekma da ga nagarim!! AA
 
I meni je stigao steam kod sa GMG. Aktivira se na steamu i može da se skine (13-14gb, čini mi se) ali je locked do release date-a koji je po steamu 31. Pa udrite preload :) i ostavite steam acc da se umrežimo :wave:
 
Poslednja izmena:
Aj javljajte utiske vredi li se cimati i da li uopste moze da se poredi sa Grid 1 koji bese solidna arc-sim zayebancija.

Ovo sto sam video na YT bas i ne obecava.. standardno odlicna grafika ali fizika deluje mnogo osiromasenije nego u Grid 1..
 
Sve je debelo degradirano pocevsi od samog dizajna igre pa sve do voznje verovatno i to je poznato odavno. Ne ocekujem nista, ali svakako moram da probam...
 
Pa ti sajtovi daju 9/10 igrama koje zasluzuju 7/10 tako da je sve jasno..
 
dobra, nisu napredovali ali nisu ni nazadovali, taman kako treba :D
 
^
Bas tako!Fina arkadna voznja i odlicna zabava!
 
Ja sam malo probao i nisam ni sa cim odusevljen, handling je dosta uprosceniji, kokpita kao najbitnijeg dela imerzije u samu voznju ocekivano nema (*****s!), pa cak nema ni assist opcija koje mogu da se menjaju, ali ajde dacu joj sansu kada malo vise odigram i promenim vise vozila. Bar ok radi sa onim advanced lightingom, za razliku od Showdowna i ponekad sasvim fino izgleda.
 
radi fino na haj, al ****** sto nema COCKpit kamera...
 

Prilozi

  • grid2 2013-05-28 22-06-48-13.jpg
    grid2 2013-05-28 22-06-48-13.jpg
    198.9 KB · Pregleda: 148
  • grid2 2013-05-28 22-05-18-15.jpg
    grid2 2013-05-28 22-05-18-15.jpg
    253.2 KB · Pregleda: 140
Aj moram i ja probati. Ali vidim ne postoji ni opcija da se iskljuce ret.ardirane asistencije, pa jel moguce :d Sto je najgore oni su stvarno znali da naprave odlicne arc-sim igre kao Colin McRae Rally, Dirt1/Grid 1 su arkadniji ali i dalje ok, pa i Dirt2 je mogao da se skapira kao Dirt/Rally igra sa fizikom koja je bila bila malo manje realisticna nego u Grid 1 (sto i moze da prodje za komercijalnu Dirt ali ne i rally igru). Stvarno je bedak na sta je sve ovo spalo..

:d

2013052700001u.jpg
 
Poslednja izmena:
Ebala vas kokpit kamera. :D Nije ovo simulacija nego arkadna voznja, koja se igra iz treceg lica. Ja ne pamtim da sam i jednu voznju arkadnog tipa odigrao sa kokpit kamerom, Grid 1 sam presao sa kamerom iza auta.
 
Ja sam Grid 1 presao sa nekoliko kamera, i vecinu ostalih novijih Codemasters ''voznji'' takodje. Cak sam instalirao skoro Dirt 2 (malo modifikovao upravljanje) i igram sa kamerom iz kokpita samo sa Subaru Imprezama gde god moze :d
 
@Ronin

Zavisi sta smatras pod "arkadnom" voznjom. Taj pojam je toliko izvucen iz konteksta da vise nema ni smisla u nekim slucajevima jer se sada svuda koristi i lupa na sve i svasta. Ako su Grid-ovi arkadne voznje, sta je onda Burnout, Outrun? A da ne govorim i da je pojam simulacija i simracinga totalno zbrkan i vecini slucajeva samo se koristi za flejmovanje.

Anyway, poenta kokpita je bila ta imerzija ili uvlacenje u atmosferu voznje, posvecenost detaljima i jedan sasvim drugaciji skill za voznju, a Codemasters je to uvek znao sjajno da iskoristi i koristio je i unapredjivao, sve dok pre neku godinu nisu posrnuli to the Dark Side... Od tada, poslednja igra za koju smatram da su se realno potrudili, a ne cisto je istancovali po planu i programu, je Dirt 2 koji je imao inovacija i ideja. Sve posle toga je genericki mash-up da se zgrnu pare.
Mislim, cak je i studio promenio u Racing, zbog kompletnog posvecivanja racing fransizama, a ono kad se pogleda unazad koliko te fransize failuju i zaostaju za prethodnicima, nema tu sta mnogo da se kaze...

Inace, da ne offtopicujem previse, nastavicu sa igrom sutra...
 
Pa zato je za mene prikladan naziv za Grid 1/Dirt 1 - arkadna simulacija. Pa ajde, ako gledamo kao Dirt voznje i Dirt 2 i 3 mogu da prodju (za rally fanove su lose generalno a pre svega staze i fizika, grafika i a posebno zvuk kidaju kao i efekti voznje kroz razne prljavstine).

Znaci Grid 1 nikako nije bio najgora, totalna arkada i voznja sa kamerom iz kokpita je bila pravo uzivanje.. probacu Grid 2 ali ako odustanem prosto moram instalirati Grid 1/Shift 1/2. Mada mnogo vise volim rally igre i vecina staza iz ovih sto sam naveo me smara osim Nordschleife-2 i jos nekoliko koje su u Shift 1 i 2 brutalno dobro odradjene i pravo je uzivanje obarati rekorde i uopste voziti.
 
Poslednja izmena:
dobra, nisu napredovali ali nisu ni nazadovali, taman kako treba :D

Izgleda da se Rockstar ne slaze sa tobom jer su oni igru u kojoj fokus nije samo na voznji doveli na mnogo visi nivo od raznih Codemasters i EA "simulacija" voznje. Deset minuta voznje sa jednog kraja Liberti Sitija na drugi, sa modovanom fizikom vozila je bolja zabava od ovih nazovi arkadnih simulacija.
 
^ Pa i fizika vozila u Mafia 2 je odlicna.. i bez modovanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno