Šta je novo?

GRID 2

Pa ko hoće pravu simulaciju, ima CARS, ja to ne umem :) GRID mi je odličan, kameru iz vozila nikad ne koristim, svaki race driver sam odigrao. Jedva čekam ovo, baš mi treba neka vožnja. Probao sam onaj Ridge Racer, ne valja.
 
To su sve obecanja :) Zato ce automobili da ubrzavaju 0-200km/h za 5 sekundi i da koce kao ludi, ne postoji Codemasters igra koja je zadrzala prihvatljiv fizicki model, seti se samo pada od Dirt1 preko Dirt2,3 do Showdowna :d
Ali videcemo..

Nadam se da ce malo vise vremena da uloze u Dirt4 koji bi prema nekim najavama trebao da bude pravi rally..

Kog pada? Jos jednom ti kazem probaj Dirt 1 ponovo i ima da se opametis. :D Igram ga ovih dana i igra fizickim modelom zaostaje za Dirt 2 i 3, jedino sa raznovrsnocu stejdzeva (duzina i sirina) i vrsta trka je ponegde bolja (truck racing a pogotovo hill climb sa njima mi je najjaci :)). Showdown ne bih uopste svrstavao niti poredio jer je totalno razlict i prava arkadna igra.

A kako su krenuli sa produkcijom igara samo se ti nadaj da ce Dirt4 da bude nesto kvalitetno, i Dirt 3 je produkciono skarabudzena igra, Showdown takodje, ovaj novi Grid mi isto smrdi na to, a o Dirtu 4 bas i nesto nije pametno da se razmislja. :)

Pa ko hoće pravu simulaciju, ima CARS, ja to ne umem :) GRID mi je odličan, kameru iz vozila nikad ne koristim, svaki race driver sam odigrao. Jedva čekam ovo, baš mi treba neka vožnja. Probao sam onaj Ridge Racer, ne valja.

CARS trenutno poseduje driving aids, pa ces i u full igri lagano da uzivas u olaksanoj voznji. Mislim da ce isto biti i u Asseto Corsi, iako je to isto cista simulacija.
 
Poslednja izmena:
Brate.. :trust::zgran: :d Dirt1 je simulacija za dirt 3 a posebno za uzasni dirt2 koji je definitivno najgora arkadna reli igra koju sam probao ikada, tu bre vozila nemaju 250g tezine sa sve vozacem :d, dno ukratko.

Imam odavno instaliran Dirt1, fizika je sasvim ok, na asfaltu su male razlike u odnosu na cmr4,5 npr a ponasanje je malo losije na makadamskim i slicnim podlogama ali se u odnosu na dirt3 tezina vozila jasno oseca, neravnine, rupe i promenu podloge.. sve te informacije dobijas u dovoljnim kolicinama da igra bude arkadna simulacija, toga u trojci nema osim sa onim grip modom i po snegu, gde je fizika najkrstenija.

A da ne pominjem koliko je u Dirt1 bolje odradjeno kocenje i ponasanje vozila pri naglom kocenju..promeni pravca i prelasku preko neravnina.. A da Dirt1 ima krstenu reli fiziku dokazali su i likovi koji su uz malo editovanja napravili rbr mod za dirt1 ;)

Hocu da kazem da je Codemasters postala kompanija za izbacivanje decjih bljuvotina, kao cod :d i da sumnjam da ce Grid2 imati dodirne tacke sa prvim Gridom.. mislim nema kamere iz kokpita, najjace da ce igra da ima bilo kakve veze sa simulacijom, pa drift u Grid 1 sa kamerom iz kokpita je najjaci trip.
 
Poslednja izmena:
@ goran

Nemoj da baksuziras, kakve pomoci u Corsi :)
 
@hsv.stoned

Haha, simulacija. :D Covece, uzmi Stratos recimo koji je RWD, provozaj ga po nekoj prasnjavoj stazi i ako ti onde masa, inercija i kompletno ponasanje takvog vozila na takvoj stazi deluju ok onda ne znam sta da ti kazem. Zivis u nekim oblacima sto se tice DIRT serijala. Isto tako verovatno zbog dizajna staza (neravnine, skakaonice) si sebi uvrteo u glavu da je fizika dirt 1 bolji od 2 i 3 kad to nema veze sa fizikom vozila. Dirt 2 i 3 fizicki uopste ne zaostaju za kecom, vec je obratno, a to ces lako da zakljucis ako vozis malo duze.

@Boris

Koji bre Goran? :D

Sta da baksuziram? Ako igra ima mogucnost da se ukljuci pomoc, kakve to veze ima sa kvalitetom igre? Ti igraj sa svim iskljucenim i uzivaj. :)
 
Pardon, mesam sa Goran_M :D Pa, voleo bi da nema nista, jer je onda svima isto i ne deli se zajednica..
 
Kakvo bre deljenje zajednice...?
 
Pa online zajednice, delili bi se serveri i samim tim i zajednica na one koji voze sa pomocima i bez. Kao BF i i*iotski Normal serveri, zbog kojih jedva da ima ljudi na HC serverima, a sve je tri puta bolje (realan broj metaka za ubistvo, ne regenerise se nista, Medic klasa ima svrhu itd..)
 
@hsv.stoned

Haha, simulacija. :D Covece, uzmi Stratos recimo koji je RWD, provozaj ga po nekoj prasnjavoj stazi i ako ti onde masa, inercija i kompletno ponasanje takvog vozila na takvoj stazi deluju ok onda ne znam sta da ti kazem. Zivis u nekim oblacima sto se tice DIRT serijala. Isto tako verovatno zbog dizajna staza (neravnine, skakaonice) si sebi uvrteo u glavu da je fizika dirt 1 bolji od 2 i 3 kad to nema veze sa fizikom vozila. Dirt 2 i 3 fizicki uopste ne zaostaju za kecom, vec je obratno, a to ces lako da zakljucis ako vozis malo duze
.

Brate nemam nameru da se svadjam ali mnoogo gresis :) Dirt2 i 3 imaju ocajnu fiziku, 2 uzas, dno a dirt3 jedva prihvatljivu i ne znam o cemu pricas, pa rwd vozila imaju 3x bolju fiziku u dirt1 nego u dirt3! Uopste, dirt1 je blago arkadizovana verzija cmr5 naslova. Dirt2 sam jedva presao, za mesec dana po malo, Dirt 3 imam original ali sam batalio igru..



Dirt1 sam presao 3x sve i znam o cemu pricam, uostalom svaki ljubitelj arkadnih simulacija i simulacija ce da potrvdi ovo o cemu pricam ;) I rekoh ti, ljudi su uz odredjene promene u fizickom modelu napravili RBR mod za dirt1 ;) Sa trojkom je to nemoguce jer je fizika svedena na nesto najprostije moguce.

Ajde da kazes da su iste fizike ali da su dirt2 i 3 napredoval po tom pitanju.. nemoj da te neko cuje :d

Uostalom uzmi instaliraj pa uporedi.. razlika je ocigledna u korist Dirt1 a mozes i da guglas i cujes sta RBR i CMR vozaci imaju da kazu o ovome ;)

Jeste veliki off ali samo hocu da kazem da je svaka nova codemasters igra sve losija i losija..

Gdim M, mozes na pp da me pitas ovo oko dirt1 itd.
 
Poslednja izmena:
Instaliraj i uporedi... jel ti uopste citas sta ja pisem, sta sam te pitao ili samo napamet iz glave ponavljas neke stvari? :)

RWD, imaju bolju fiziku... lol znas sta, mrzi me da ti bilo sta pisem jer ocigledno lupas samo na osnovu nekih tvojih secanja sta je sta (kao i kad si tvrdio da dirt3 ima losiju grafiku nego dirt1 :D). Please, instaliraj ovih dana i odigraj sve 3 igre i videces koliko pises napamet. :) A mozes cak i stare CMR-ve da se odusevis sta je simuljacija. :D Kad sve to istestiras, pogledas ponasanje vozila, a ne to kako izgleda karijera, modovi i staze, onda mozemo da pricamo o fizici, kontaktu vozila sa podlogom i na kraju ponasanju vozila, a cak da ne govorimo o ffb-u koji je dosta napredovao.

I da, taj mod koji je pravljen, pravljen je zbog tog dizajna staza o kome sam govorio (duzina i sirina), a ne sta je moguce a sta ne sa "fizickim" engineom. ;)

Edit: ajd na pm cu onda. :)

@Boris

Pa sta i da postoji podela servera (ako bi uopste postojala)? Sta, kao svi bi igrali sa pomocima jer si ti to video u BF3, koji btw nikakve logike nema za poredjenje? :D

btw, dobrodosao u pc gaming. :)
 
Poslednja izmena:
Brate ne vadi se sad, stvarno si se nalupetao ;) i rekoh ti da pises na pm ali ocigledno hoces da se vadis u temi :D

Imam instalirane odavno i igram povremeno: CMR2, 4, 5 Dirt1, Dirt3, WRC 2 a pre neki dan sam malo i rbr vozao ali su me bsodi ubili kada sam pokusao da instaliram RSRBR12, takodje imam i grid, shift2, flatouta ona 2 koja valjaju.. dakle ovisnik sam trkackim igrama, od ostalih imam samo jos 2-3 ali su tu jer me mrzi da uninstaliram :d U sustini samo voznje igram.

Igram rally igre 12 godina, znam o cemu pricam ;) A dirt2, koji je po tvom misljenju napredak u odnosu na Dirt1 :d sam odavno obrisao i skinuo skoro bas da uporedim koliko je Dirt3 ''napredovao'' u odnosu na dvojku kao i da se jos jednom uverim koliko uzasnu fiziku ima dirt2 :)
 
Poslednja izmena:
Pa sta i da postoji podela servera (ako bi uopste postojala)? Sta, kao svi bi igrali sa pomocima jer si ti to video u BF3, koji btw nikakve logike nema za poredjenje? :D

btw, dobrodosao u pc gaming. :)

Mislis dobrodosao nazad :p

Uopste nije svejedno, simulacije voznje iovako nemaju mnogo poklonika a onda jos vise desektujes taj broj sa onima koji voze sa pomocima i oni bez, mislim ne moze neko sa pomocima da vozi na istom serveru kao onaj sto je sve ugasio, koja je poenta.. A poredjenje sa BF-om je skroz validno jer se deli zajednica na dva moda, a nazalost mnogo losiji mod je popularniji.
 
CARS trenutno poseduje driving aids, pa ces i u full igri lagano da uzivas u olaksanoj voznji. Mislim da ce isto biti i u Asseto Corsi, iako je to isto cista simulacija.
Ooo, sjajno onda :) Biće da se igra.
 
@hsv

Nalupetao, vadim se (ne znam iz cega?) lol, a vec sam ti bio i PM poslao. ;) Nema realno svrhe da se prepucavam posto vidim koji su ti jedini izgovori... a i pm sam ti poslao da mi elaboriras "fiziku" izmedju dirt-ova. :)

@boris

Kakav je tebe stra` spopao? :D Pa onaj ko hoce nek vozi na serveru gde su pomoci moguce a onaj ko ne zeli nek ne vozi, ne vidim sta je problem? Naravno da nece svi da budu na istom serveru pobogu... hardcore ljubitelji sigurno nece da voze sa pomocima.

a poredjenje sa bf3 je bezveze jer u "hardcore" modu postoji i ona caka da sa bilo kojim oruzjem igras ces lakse da ubijes nekoga jer je metak ubitacniji, i onda gomila oruzja gubi svrhu (spray and pray) i gubi se skill potreban za oruzja koji bi imao kada se igra na "normalnom" serveru. Ima razlike i ne moze da se poredi sta je losiji i bolji mod.

@Booqy

Imace i karijeru koja ce biti daleko naprednija verzija one iz Toca Race Drivera 2. I Asseto Corsa ima osnovni focus na single player i AI, za karijeru kao single player mod ne znam, dok je za multi Marko rekao da nisu bas toliko fokusirani na njega (eto razloga Borisu za strecanje :D). Enivej, imace dosta kvalitetnih igara iduce godine, sto za "casual" igrace, sto za ljubitelje hardcore simulacija.
 
A sad vidim ignorises pp :) a evo odgovorio si :D Ma nebitno, rekoh sta sam imao a ti i dalje zivi u zabludi ;)
 
Poslednja izmena:
Sta sad treba da objavim i javno kad posaljem pp? :D Evo, poslat. :)

Ajde ako ima neki moderator da nije na odmoru nek pobrise neke bzvezene postove ovde...
 
Pa editovao sam post :)

Mislim da su ti potrebni casovi voznje, ocigledno nemas dozvolu :D a i bolje sada da polazes dok nisi pogubio osecaj za realnost uz dirt3 :d
 
Dobro si me obavestio, deder da predjem na DIRT1 simuljaciju, mozda i naucim nesto o realnom ponasanju vozila. :D

Alo bre moderatori, planiram da okacim gomilu linkova ka filehosterima, torrente i ostalu pirateriju direktno na bench. Oce li da padne moderisanje teme ovde ili da kacim? :D
 
To vadis reci iz konteksta, (dirt1=arcade sim) mada je sve simulacija u odnosu na raspale prljavstine 2,3 :d Ne odgovori mi, nemas dozvolu? :) Ako nemas trk u skolu, dirt3 fizika moze ozbiljno da naskodi :) Sve ovo pricam jer je dovoljno imati dozvolu i obrnuti par krugova sa fwd autom, makar jugom pa da ukapiras sta je osecaj tezine, inercija i podupravljanje a mozda i da sednes u neki bmw sa zadnjom vucom pa da preupravis malo, trebace ti a svega toga u dirt3 nema :d :) zezam se malo, brisite off.
 
Stoned bre, vozio sam Dirt 1 na volanu, ono je katastrofa bila :d
 
Ma pusti ga nek uziva, valjda ako dovoljno puta napise/ponovi postace istina. :D A jos prica o dozvoli... lol ne imam samo polozeno za traktor...
 
Pa da, degradacija je krenula sa dirt1 a pecat je stavljen sa dirt3 i showdown :d Sad imas zbudzen komp, probaj dirt3 ili ne moras- vozio bi kartonsku maketu koja lebdi iznad tla :d Mada je grafika super pa mozes da vidis kako imas 60 fps sve na max sa tom 6870 :d (a i kad smo kod grafike, iako je ajkendi nije realna bas, sve izgleda plasticno a od dx11 tu je samo par svetlosnih efekata, publika je na primer iseckana od papira :d)

Dirt2 bih preporucio samo najvecem neprijatelju :) Toliko o Codematsersima, steta, ne sumnjam da bi mogli da naprave neki novi cmr2,4 da hoce ali im se ocigledno ne isplati..

Ma pusti ga nek uziva, valjda ako dovoljno puta napise/ponovi postace istina. A jos prica o dozvoli... lol ne imam samo polozeno za traktor...

I bez mog pisanja ovo je istina a boris lako moze da se uveri da je dirt1 bio premija u odnosu na ove uzasne nove akradice :d Neka proba covek, mozda proda volan kada vidi u kom smeru idu ''simulacije'' :d
 
Poslednja izmena:
Pa ako je on bio premija onda stvarno mogu da zamislim kakav je Dirt 2 :D Ne znam kako je ikom zanimljiva ta 'medju-kategorija', nazovi polu-simulacija, mada i to im je preveliki kompliment :) Ako se vec vozi na tastaturi/gamepadu onda nek bude zabavna arkada, kao sto su CMR1, 2, 4.. (posle nisam probao). Po meni nema mesta tom nekom kompromisu, kao za ljubitelje obe kategorije, ma ajte molim vas :)
 
kao sto stoned pljuje dirt serijal, [dvojka me odusevljava, trojka takodje, posebno online, showdown je malo preteran jer maltene se sam vozi, kec ne mogu da igram posle trojke] tako bih ja imao lepe reci za WRC 2, ono kao da je pravljeno za PS2...ali bukvalno...no, svako ima razlicit ukus i vidjenje, tako da nema razloga za takvo omalovazavanje igara, da nisam probao dirt a procitao ove komentare, ne bih se trudio ni da ga skinem sa torenta a kamo li da kupim ceo serijal original kao sto jesam :p
 
@Boris

A sta onda trazis u ovoj temi? :) Razumem hsv-a da je dosao da bije svoju bitku sa vetrenjacama i navodnom downgrade-u fizike u dirtu, al ti da kazes kako moze da polu-sim (ili sta vec to predstavlja) da bude zabavno ikome? Blasphemy. :D

I jos jedno pitanje, sta ti mislis sta uopste definise simulaciju, pravila trkanja, ponasanja vozila na stazi ili mix oba? Kategorija od Outruna koji bi recimo predstavljao pravu arkadu do iRacinga predstavlja ogroman skok i kategorisanje vecine voznji koje zongliraju sa obe kategorije nije bas lako. Isto npr. Sega Rally Revo kao totalna arkada i RBR kao full simulacija. A onda pogledas WRC ili jos bolje F1 2011 koji simulira pravu karijeru sa kvalifikacijama a opet mnogi ne zele da ga nazovu simulatorom, navodno zbog fizike...
 
Pa naravno da se u tom slucaju prvo stavlja fizika i osecaj. Na drugo mesto bi stavio racing pravila i zakone, odnosno konkretan online sistem. (tocenje goriva, trosenje i zagrevanje guma, plave, zute zastave itd.. )
 
Ljudi, otisli ste daleko, pustite vise taj dirt, uhvatili ste se njega kao pijan plota. P.S. Dok se moderatori ne vrate sa mora, nema ciscenja teme. :)
 
Ja sam u onih 5% koji su koristili isključivo cockpit view u prvo Grid-u, tako da je za mene ova igra bez toga mrtva :(
 
Companies can come up with statistics to prove anything...
 
Ja retko kada igram iz kokpita. Skoro uvek sam na bumper/hood kameri.
 
Nazad
Vrh Dno