Šta je novo?

GRID 2

znaci, ne verujem instaliram igru opet izadje update, i minimape NIGDE?!/!?! u podesavanjima je ima ali na trci ne kao corav sam bez nej... Moze li to da se vrati . 1.0.83 update
 
znaci, ne verujem instaliram igru opet izadje update, i minimape NIGDE?!/!?! u podesavanjima je ima ali na trci ne kao corav sam bez nej... Moze li to da se vrati . 1.0.83 update

MNeis se to desilo na jednoj trci, al kasnije se videlo... ne znam dal je do update-a...
 
http://www.youtube.com/watch?v=Yq01FakxWUY - Bolesno! 30sec brzi od mog najboljeg vremena!!!

Ha, ha... Šta ovaj lik radi kad ovako vozi. Išamara se i opali glavom u zid malo pre nego sedne za volan. :whip:

Šalu na stranu, ali ovo me podsetilo na jednu sada već davnu situaciju i na izvesnog momka iz Crne Gore, koji je po ceo dan visio u jedinoj igraonici koja je postojala u to vreme u Cetinju. Igrao je isključivo i samo Colin Mcrae really i ušao u legendu, da tako kažem... :d

Naime, imao je specifičan still... držao je sony PS gamepad u krilu položen ko tastaturu, da bi prstima odozgo mogao da pritiska dugmiće jako brzo naizmenično, baš kako bi se prave papučice i pritiskale u kolima u takvim situacijama! :p Ukratko, vozio je bolesno dobro i kad bi opsovao, to bi otprilike značilo da je malčice točkom dotakao parapet ili da mu se točak tek jedva nešto malo očešao o prašinu sa strane... :trust:

Tad mi je to izgledalo skoro pa normalno, mislio sam - ok, čovek ima čudan stil, ali to je to... Istina je da nikada više posle toga nisam video ništa slično... Ni što se vožnje tiče, a bogami ni takvog držanja PS upravljača! :cigar:
 
Poslednja izmena:
http://www.youtube.com/watch?v=Yq01FakxWUY - Bolesno! 30sec brzi od mog najboljeg vremena!!!

Divis se vremenu koje je napravio lik koristeci flashback? :d Ok, odlicno vozi ali sustina voznji je u tome da probas da se koncentrises celu stazu i da ne koristis ove decje opcije :)

Koja je ovo staza, mislim tacan naziv (zbog duzine, ima ih nekoliko varijanti ove ja mislim).

Kad su bile one kise pre 2 nedelje poceo sam da igram Grid 2 po malo.. preko tastature, ne isplati se maltretirati gamepad zbog ovog.

Ako se igra otpise kao naslednik Grid 1 kome nije ni do kolena onda moze da se igra jer je u svakom slucaju bolja i igrivija od nfs sranya u poslednje vreme. Mada podseca me na mesavinu Carbona, The Run (posebno pocetak) i jos nekih nfs-a uz trunku Grida :d

Broj staza je dovoljan, neke su bas kratke, neke malo duze ali moralo je sve to bolje. Izbor automobila.. samo ok i nista vise od toga. Drift je njesra.

Znaci, zvuk,fizika i igrivost su po mom misljenju iznad nfs gluposti tipa the run, HP, MW2 mada ni koncept igre nije isti.. shift 1 i 2 su mi i dalje mnogo kompletnije igre.

Ipak kao limunada moze da se igra, fizika za tako nesto skroz ok, zvuk takodje, endzin mozda nije bas za voznje tj simulacije ali opet za ovako nesto je odlican i klizi na ultra sa 50-60 zakucanih fps (gradovi oko 50 prosek, senke, vegetacija i publika smanjeni sa ultra na low).

Sto se mene tice kao neka obicna voznja za intant zabavu - mozda i 8/10. Iskreno, na high tezini neke staze sam restartovao i po 10x, kada me retardi okrenu a naravno i sam sam gresio. Prelaskom u Evropu i Aziju igra postaje bolja, tu su sve brzi, mocniji automobili tezi za kontrolisanje i to je plus. Evo blizim se kraju pa su i staze duze i uz brze automobile postaje zanimljivije a cini mi se kao da je i ai brzi i stvarno moram da se potrudim.

Ali kao naslednik Grida - 4/10, mozda ne bih trebao ni da ocenjujem jer je ono sto je cinilo Grid nestalo pa i nije za poredjenje. Gridu bih inace dao 9/10.
 
Poslednja izmena:
http://www.youtube.com/watch?v=Yq01FakxWUY - Bolesno! 30sec brzi od mog najboljeg vremena!!!

nisam igrao grid2 jedno mesec dana, ali dok sam igrao, driftovao sam kroz svaku krivinu jer mi je tako zabavno, a vremena nisu bila losa...u ovom klipu lik prolazi krivine kao po sinama, bas se trudi da ih ostro prodje i bez proklizavanja sto i jeste dobitna kombinacija za sto bolje vreme, ali veoma specificno vozi, ne bi me cudilo da u krivinama drzi gas i kocnicu da bi mu ostali visoki obrtaji, jer mi bas cudno svetle brzine u brzinometru u coksu, bas dugo svetli crveni kruzic da se brzina promeni, a takvim nacinom ne moze tako precizno da isece krivinu pa verovatno cepa i rucnu po malo sto je veoma zahtevno pa verovatno koristi i nozne prste pri igranju xD sve u svemu, ja igram igrice da bih se opustio pa sam opet doktorirao dirt3 i retko ko moze da mi parira u gymkhani kad igram uzivo online a sto se tice top liste, vecina koriste chiteve pa se i ne obazirem, gledajuci yt klipove sa skorovima, opet bi ih ownovao :p a sto se tice stonedovog misljenja o nfs, uglavnom ga delim osim hot pursuita koji i dan danas igram i ne moze da se poredi sa ostalim koji su izasli u zadnjih 5-6 godina, a nadam se da ce rivals koji izlazi ove godine, na foru hot pursuita, objasniti neke stvari ;)
 
Staza je okutama, bez obzira na flashback ovo je fenomenalno, svako ko je vozio ovaj challenge zna o cemu pricam.
 
Pa dobro Okutama ali mi se cini da ima nekoliko verzija tj duzina a smara me da trazim bas ovu da bih video gde sam u odnosu na ovog.
 
Nasao sam koja je staza - Okutama/Mizu Mountain ali ne znam kako sam da vozim tj da jurim vreme, sve sam probao? Ograo sam faceoff i morao sam prvo da jurim lika u CC Z06 koji je u startu brzi, znaci morao sam prvo da ga preteknem pa sam se i 2-3x gurao sa Z06 na stazi.. 3:37.676 (bez flashback-a ali sam realno gresio) iz treceg pokusaja, prva 2 sam brzo restartovao.

A SL65 AMG lezi na planinskoj stazi kao Impreza :d ej bre, ulecem u krivine sa bolesnom brzinom cak i bez kocenja, SL65 ide kao po sinama :d

Mislim da mogu da spustim na (mozda i ispod) 3:30.xx laganeze.

Ipak nije ni malo naivno spustiti na 3:24..

Ajoj kakva krivina tj uletanje u istu na oko 55 sekundi valjda, posle tunela, pa ovo da das zakonima fizike da se pokidaju od smeha :d

3:35.xx opet uz guranje sa brzim ai-em.. stvarno nisam neki spec. ''vozac'' (bolji sam u rally igrama) ali mislim da vreme ovog lika moze lako da se smakne uz malo vezbe i proveru koji sve delovi staze prkose zakonima fizike i dozvoljavaju bolesne brzine.

Ipak igrao bih ja ovo onlajn sa ortacima koji su skroz pogubili skillove (probali par puta cmr2 preko hamachija, tragedija) :)
 
Poslednja izmena:
Community Patch and the Return of Demo Derby
GRID Community,

Today we’ve got some news which we’ll hope you enjoy as much as we’ve enjoyed the enthusiasm you’ve shown for GRID 2.

We have two game updates coming soon which have both been driven by that feedback. One is an extensive Community Patch which we hope will go a long way to improving everyone’s experience in the game. The other is a returning game mode from the original GRID which we’ll be releasing for free – we’re excited to let you know that Demo Derby is on its way to GRID 2!

When we say that these are driven by your feedback, we mean it – we really do hear everything that you say and we value your feedback immensely. For instance, in the previous patch your car ghosting when you’re applied with a corner cutting penalty is something that stemmed directly from feedback from the community. The next patch is full of further examples of features you’ve been asking for. We expect it to be released sometime in August, dependent on Submission timings and we’ll let you know a more specific date the closer we get.

But first, let’s talk about some of what will be coming in the Community Patch.

Community Patch

Custom Playlist
We want to make the Custom Playlist a more worthwhile experience and as such we’ve made a change that increases the amount of experience and money you get for participating.

This will ensure that you are no longer penalised for wanting to opt out of the Online Playlists and you’ll now be able to race the way you want to race, with no hindrance to your online progression.

We'll be keeping an eye on how it goes and if needed we'll validate it with yourselves and adjust further should it be deemed necessary.

Hardcore Playlist
We’ve heard your feedback regarding the online playlists and once the patch hits there’ll be an additional playlist for you to select.

Called ‘Hardcore’, this playlist will remove the use of flashbacks and turn on full mechanical damage. It will also prioritise race events around circuits. Think you’re an elite racer? Go hardcore and prove it.

Level Cap
If you’ve hit level 30 online you’ll be pleased to know that we’re now giving you the ability to progress even further. The online level cap will be raised to 99...good luck!

Fastest Lap Times
The addition of fastest lap times is something we’ve heard come up again and again and as a result we’re pleased to confirm that they will now display at the end of an event on the race results screen while playing online.

New Liveries
We’ve loved seeing what you’ve created so far with your custom liveries and you’ll soon have access to a host of new designs, including some of the AI designs from single player.

Maximum Laps
We’ve heard a lot of feedback, especially from Clubs and Leagues, about the maximum number of laps you can set in a race. As a result we’ve increased the maximum from 5 up to 10. For those of you who want longer races we recommend using the Endurance game mode.

Veto Weighting
Previously if you wanted to veto an event type or location it turned out it was difficult to get a passing vote. We’ve made some changes to the system so that vetos are now much fairer and only require 51% of the lobby to make the vote for a change to occur.

Voice Option
As requested, you can now mute your own microphone.

Country Flags
We know many of you enjoyed this feature in the original GRID and we’re pleased to confirm it will make a return. A player’s country flag will now be displayed next to their name plate while racing and on the event results screen.

Clean Race Bonus
The amount of money rewarded for racing clean has been increased.

Skip the Level up Graphic
We understand that not everyone wants to watch the ‘level up box’ at the end of each race and you’ll now be able to skip this at the press of a button.

Anti-Cheat
We’ve also made some changes to our anti-cheat system and while we won’t go into detail about how we’ve approached these changes, what we will say is that we’re hopeful the leaderboards within the game will now be free of those who have to use illegitimate means to succeed.

These changes and updates really have been driven by your feedback and we hope will improve everyone’s experience playing the game. We’ll have more info on the Community Patch the closer we get to release, in the mean time we’d love to hear your feedback on it so please leave your comments below or on the forums.

In the coming days we’ll be issuing a cleanse of the Steam Leaderboards, this will clear all the erroneous times from being displayed and is in reaction to a bug / exploit we recently patched that allowed people to set abnormal times.

Demolition Derby – The Return (and it’s free!)
The focus with GRID 2 was all about racing in a new world of competitive motorsport, both on and offline. But it’s fair to say many of our ‘old-school’ GRID players were disappointed about the lack of a Demo Derby mode in GRID 2. Today we’re pleased to tell you that we are currently working on this mode for GRID 2 we’ll be making it available for free, across all platforms.

We’ve been quiet on this news because it genuinely wasn’t in the plan. In fact, it’s 100% driven by feedback from the Community. As such, we’ve no date for release yet unfortunately, but we want to get this out to you sooner rather than later so expect more news in the coming weeks.

New Tracks

Many of you have been requesting new tracks and we can confirm that in the months ahead we will be releasing two track packs that will feature two of the most requested circuits to date.

These packs will each contain a new circuit, some cars and also include new achievements and trophies for you to obtain. We’ll have all the info a bit closer to their release and we think you’ll like them.

Some things you may have missed lately:

Free Cars
We’ve made available the following three new cars for free:

5ZIGEN Honda Civic
Chevrolet "Tyler McQuarrie" Camaro”
Volkswagen Golf R “Tuned”

Note: all PC players receive the free cars via an automatic game patch and you should all now have them.

GRID Survey
We really do value your feedback and as part of this process we’ve created a GRID survey which we’d be extremely grateful if you could spend five minutes of your time completing, your thoughts really do matter to us, they shape the way we make the games and what we choose to do and your opinions are heard.

You can find the survey here.

The GRID 2 Soundtrack
Did you know you can download the GRID 2 Soundtrack for free? To download it simply click here.

Save Files Corrupt
Yesterday we released a patch onto Steam that should hopefully fix the issues some of you have been experiencing with save files corrupting. Early reports are very positive but we will continue to monitor this going forward

- Ben Walke / Loore
Community Manager

...
 
Ako moze mala pomoc vezana za ovu igru. Instalirao sam igru, sve je proslo OK, medjutim kad startujem igru preko desktop ikonice monitor mi se zacrni i izadje poruka (monitora): HDMI out of range 33.8kHz/30Hz. Sta ovo treba da znaci?
Cak sam ga pustao sa niskom rezolucijom (u compatibiliti tab-u) i isti problem.
Zna li neko kako se ovo resava?
WP_20131226 3.jpgWP_20131226 3.jpg
 
radi li vam vibracija na gamepadu? meni vibracija radi u control panelu kad je testiram a u igri nece
 
U nekom trenutku odjednom ne mogu da upravljam vozilom nece da reaguje tastatura, igra radi ali nece da prihvati tipke na tastaturi . Moram da uradim reset kompa, da bi mogao da izadjem, nece ni ctrl+alt+del da prihvati u cemu je problem igru sam kupio preko stima? da li treba nesto da se podesi? Procitao sam na netu da je problem izgleda sa mojom tastaturom tj da svi koji imaju tastaturur logitech g110 imaju problem kao i ja :( na zalost nema resenja.
 
Poslednja izmena:
Ja imam g110 i nemam taj problem, takodje steam verzija. Secam se da sam pre godina imao takav problem u F.E.A.R-u, i resio sam ga tako sto sam gasio jedan od logitech uredjaja u device manageru. Ne secam se sta bese tacno, ali mislim da su iskljucene samo napredne funkcije tastature, g dugmeta i slicno... Ostalo ja radilo normalno.
 
Probacu sve pa javim sta i kako je bilo :)
 
Ja imam g110 i nemam taj problem, takodje steam verzija. Secam se da sam pre godina imao takav problem u F.E.A.R-u, i resio sam ga tako sto sam gasio jedan od logitech uredjaja u device manageru. Ne secam se sta bese tacno, ali mislim da su iskljucene samo napredne funkcije tastature, g dugmeta i slicno... Ostalo ja radilo normalno.

Na koju foru si "ugasio" tastaturu? tj g tipke
 
Da li sa narodnom verzijom mogu da imam dosta kola? Mislim na one DLC-eve i da li mogu da otkljucam sva kola a da ne prelazim igricu? igram sa cimerom samo u split screenu
 
Igram igru neko vreme na dzojstik od PS1, sve sljaka super, medjutim u meniju su mi obrnuti tasteri gore-dole, tj kad stisnem gore on ide dole i obrnuto, levo-desno sljaka OK. Zna li neko kako da ga sredim?
I ima li neko problem sa full screenom, tj monitor izbacuje neku poruku o minimumu Hz-a, kako se to sredjuje? Mogu da igram kad je u prozoru, pa ga maksimalno rasirim, ali bas full screen ne sljaka...
 
Koliko igra može bolje da izgleda bez mrtvog codemastersovog žutila:



 
Poslednja izmena:
Steta sto ne mogu da igram sa mojom g110 tastaturom
 
Steta sto ne mogu da igram sa mojom g110 tastaturom

Ja sam se pre dve godine rešio frustaracija multiplatform naslova kada sam kupio x360 gamepad, tako da ga uključujem za sve trke i konzolaške naslove. Npr. Dead Space je daleko interesantniji na njemu nego kb+mouse.

Elem, ako uspeš da namestiš tastaturu, evo sajta sa dobrim sweetfx setupovima za razne igre pa i ovaj za Grid2 http://gamemoddok.webs.com/
 
Ja sam se pre dve godine rešio frustaracija multiplatform naslova kada sam kupio x360 gamepad, tako da ga uključujem za sve trke i konzolaške naslove. Npr. Dead Space je daleko interesantniji na njemu nego kb+mouse.

Elem, ako uspeš da namestiš tastaturu, evo sajta sa dobrim sweetfx setupovima za razne igre pa i ovaj za Grid2 http://gamemoddok.webs.com/

U pravu si moracu da uzmem gamepad da bi igrao ovu igru
 
Nazad
Vrh Dno