Šta je novo?

GREE klima uredjaji

Pa na minusu se ne desava toliko nisko.
Napisao sam vec kad su temperature iznad nule.
Recimo ako je sad vani 3c to ce se desiti kad se nakon vise sati rada prostorija dobro ugrije.
Ako je vabi toplije oko 10c onda ce se to desiti prije.
 
Tada klima vrti vazduh, ali ti ne bi trebalo dugo da traje i trebala bi da podigne krilca, da ne duva ka dole.
Poenta toga je valjda da opkruzi topao vazduh na plafonu...mozda proveravaju ujednacenost temperature u prostoru tako, nemam pojma.
 
Pa tu temu j neko pametan zatvorio. A bila je mnogo bolja od ove odvojene. jer smo mogli iz nje da procitamo o svakom uredjaju po nesto i uporedimo + je bila non stop aktivna. Ovako ova nema tri stranice za vise od mesec dana.
Ne znam kako se otvara nova tema, inace bi otvorio odmah. Ili ako neko zna, neka ponovo otvori opstu temu o klima uredjajima
 
Pa tu temu j neko pametan zatvorio. A bila je mnogo bolja od ove odvojene. jer smo mogli iz nje da procitamo o svakom uredjaju po nesto i uporedimo + je bila non stop aktivna. Ovako ova nema tri stranice za vise od mesec dana.
Ne znam kako se otvara nova tema, inace bi otvorio odmah. Ili ako neko zna, neka ponovo otvori opstu temu o klima uredjajima
Ja sam mislio da staru ne mozes da nadjes...pa ova nova ti je medju prvim temama.

Problem nove je sto je otvorio neko ko ne zna kako se to radi, pa je nazvao Klime, umesto Klima Uredjaji...sto smanjuje mogucnost da neko van foruma nadje istu.

 
Ja sam otvorio, a nisam znao da mi treba sertifikat o otvaranju iste. I džaba sam je otvorio, jer je otvoreno mnogo tema i sad više niko ne može da se snađe. Jedna je bila dovoljna za sve o klimama.
 
To nije prozivka, nego prosta cinjenica, los naslov smanjuje vidljivost teme.
Prosla tema je bila popularna jer su je novi ljudi nalazili preko gugla, sigurno ne zbog nas 10ak aktivnih na toj temi...

Ali se slazem da je jedna tema o klimama bila dovoljna.
 
Molba adminu upućena.

Tema razvodnjena. Sem možda podele po proizvođačima (a i to je upitno), skoro sve ostalo je moglo pod opštu temu.
 
Amber mi je danas izbacio oE gresku.

Ovo pise u nekom gree uputstvu koje sam nasao online:
"PFC module sensor malfunction"

Ne nalazim online uputstvo za Amber a moje ne znam gde je, jel ima neko link ka uputstvu?

Napolju je 21c, a spoljasnja je na suncu, pretpostavljam da nece da greje u tim uslovima.

@Xepoj87

Znam da imas Ambere, daj neki info :D
 
Poslednja izmena:
Potvrdio mi je montazer/serviser koji je ugradio da je to zbog vece spoljasnje temperature, evo je radi normalno sada.
 
Nemam pojma, moji su ispravni 😝🤣

Ne znam do koje spoljasnje temp ide grejanje, pise tamo, moguce da je bilo sunce neko, pa skocila kod spoljasnje.
 
Da postavim upit i na ovoj, pored generalne teme o klima uređajima.

Kakve su klime Gree inverter GEH12AA-K3DNA1D/I, kako 12ice tako i devetke?

Neke preporuke oko upotrebe/održavanja/potencijalnih problema, koristile bi se i kad je toplo i kad je hladno.
 
Radi li Gree+ apk preko mobilne mreze ili samo preko wifi? Ako neko ima da proveri :)
Prošle god sve radilo kako treba, sada mi radi samo kada je tel nakačen na wifi. Gubi malo smisao jer mi je i daljinac klime odmah pored :)
 
Radi Gree+ i van kucne mreze, ali bilo je perioda kad nije bilo sanse da se povezem.
 
Evo probao i sa drugim telefonom i isto nece. Samo preko wifi. Nisam koristio to od prošle godine, nemam pojma sta je. Probacu da izbrisem pa opet instaliram apk.
 
Obrisao apk, instalirao ponovo, povezao klimu i evo radi i preko mobilnog neta. Ne znam što odmah nisam to uradio :) Hvala svima
 
45 minuta igrice koja radi na 144Hz, stresira i CPU i GPU.

8 minuta Gree+ 2d aplikacije.

Kako su uspeli ovoliko losu aplikaciju da naprave, da za 8 minuta koriscenja (i vise sati rada u pozadini koji ja nisam trazio?!) potrosi vise nego igrica za 45 minuta?
 

Prilozi

  • IMG_20210623_232808.jpg
    IMG_20210623_232808.jpg
    56 KB · Pregleda: 73
Pozdrav ljudi. Treba mi pomoć u izboru izmedju dva invertera. Trebace mi za hlađenje i dogrevanje prostorije od oko 40m2.
Izbor sam sveo na Midea Brezzless 12 i Gree G-TECH 12. Koliko sam ja laicki video, karakteristike su im slične stim sto je Gree sa ugrađenim wifi-em skuplja za nekih 120€, sto se lako premosti dodatkom od 15€ za Mideu. Nije materija koju poznajem pa vas molim za savet jer ja nisam pametan. Izvinjavam se ako sam promašio grupu ali pomoc bi mi bas značila.
 
Pozdrav, potrebna mi je sugestija u vezi odabira klasicne klime, da je 12, da li se fokusirati samo na Gree ili ima jos nesto na sta bi se moglo baciti oko...
 
Radije najjeftiniji Gree inverter. Ako nmzs dobacit, onda onda najjeftiniji Vox inverter. On off su prevazidjena tehnologija i ne treba ih uzimat od bilo kojeg proizvodjaca
 
Nakon azuriranja Amber 12 na 3.72 firmware kroz aplikaciju u aplikaciji se pojavila opcija za prikaz sobne temperature.
 

Prilozi

  • IMG_20211104_225209.jpg
    IMG_20211104_225209.jpg
    48.2 KB · Pregleda: 47
Izgleda da nova gree muse klima sa oznakom

GWH12AFC-K6DNA2F/O nema problem sa modulacijom i pregrevanjem. Naisao sam na coveka koji je kupio novu muse i poslao mi klip gde klima spusta skoro do 300w i odrzava 36m2 neizolovanog prostora. U glavnom podneo sam zahtev za reklamaciju i neka mi vrate pare, ili neka zamene za ovu noviju muse koja ocigledno fercera kako treba. Ima i hisense hinano 12 koja isto ide do 300w, samo aplikacija ima vec poznati bug sa pokazivacem za temperaturu i tise su spoljasnja i unutrasnja od muse.​

 
Poz filipe. Bil mogao okaciti taj video, bas me zanima na kojim poatavkama tako radi i kako se wataza krece kad ide dole ili gore.
 
Nazad
Vrh Dno