Šta je novo?

Grand Theft Auto VI

Nece biti suicida u svetu do izlaska GTA 6
 
^
RDR2 je kliknuo sa starijim igracima koji vise vole western zanr i sporiji gejmplej/sporiji pacing i odličnu, ozbiljniju priču koja je na tome mogla da profitira.
Probali su pre toga sa GTA 4 (meni lično i dalje najbolji iz serijala) i nije prošlo kod mlađih igrača...
Imali su velike planove i sa RDR2 online ali isto nije kliknuo sa mladjom generacijom i digli su ruke za podrsku iste.
Neko od kolega rece da nisu otkljucali 60fps-a na aktuelnoj generaciji konzola (ja ga nisam palio od launcha i igranja na PS4) tako da i to dosta govori o njihovom tretmanu kupaca.

Sa GTA moraju da gadjaju na veci auditorijom i iz samog trejlera nista "konkretnije" nismo videli osim sto je potvredjen VC, sto smo vec znali i ranije.
Ostaje da se vidi koliko ce (i da li ce) da podilaze novijim generacijama i aktuelnim trendovima ili ce ostati verni dosadasnjoj filozofiji GTA igara.
Mislim da ce ovog puta vise nego inace da "budu u toku" podilaze akutelnim trendovima kako ne bi uticalo na prodaju jer kao i GTA V planiraju da muzu u nedogled.
Tesko da se nece igrati pa sve i da ga napljuju. A preorder od dve godine je apsolutno nepotreban, dan dva pre izlaska je sasvim dovoljno.

Nadam se da ve biti neki hiden feature koji nece da leakuju niti ubacuju u trailer. Tipa hronoloska linija nasledstva, neka juznoamericka zemlja tip pre 30-40 godina. Da ima jedan segment igre koji se nadovezuje na main story kako bi pojasni bitan element price a koji je enigma velikim delom igranja. Samo da se ne ispostavi da su brat i sestra 😂

P.S. ovaj trailer i jeste po meni navlakusa za mladje generacije da im izmuzu preorder parice. Nadam se da dosta toga nisu prikazali za nas "matore"
 
Dobra grafika,modeli NPC-ijeva, detalji i dobro dočarana atmosfera i živost grada. Stilski mi se ne svidja trejler,izgleda kao spot za WAP sa previše tverkovanja i društvenih mreža. Ne svidja mi se ni što se najavljuje emotivna priča izmedju dva glavna lika jer ima previše igara i filmova u kojima imamo emotivne kriminalce i serijske ubice ,čak se i u rimejkovima i rebutovima starih igara karakter glavnih likova modifikuje ako su bili previše surovi ili bezosećajni da bi moderni igrači mogli da se indentifikuju sa ubicama i kriminalcima.

Igra će najverovatnije imati performance mod tako da će se moći igrati u 60 fps.
 
13 godina se cekalo...predugo...a nista novo...
 
Nadam se da ce ovaj put biti dosta vise zgrada i kuca u koje ce moci da se udje.
 
Super trailer, pesma u pozadini prosto vristi od Vice City-a :D
Graficki ne verujem da ce biti nesto revolucionarno, neka bude za nijansu naprednije u odnosu na RDR2 i meni dovoljno.
A najveci plot twist mi je to sto ovo dvoje nisu brat i sestra.
 
13 godina se cekalo...predugo...a nista novo...
Slobodno kopiraj komentar kada se pojavi trejler za Elder Scrolls VI :D
Ispušene su ovo muštikle, džabe kineska nejač što radi 18 sati dnevno.
Kao i što je nekad bilo, pojaviće se neko novi, zaseniće matore što štancaju jedno te isto.
Samo je to sad puno teže, jer masa očekuje holivudske produkcione vrednosti a to košta resursa, pa zato i nema ozbiljnog napretka u AAA segmentu jer Take2, EA, Activision, Microsoft, Sony igraju na sigurno tj. štanc komerc.
 
Lucia ima bas lepe....... oči :D

gta-6-grand-theft-auto-vi-official-reveal-trailer-youtube_20231205160538_38-981.jpg
 
za sve ove godine, ocekivao sam da sledeci GTA bude global, cela planeta, e to bi bila igra
 
Novosađani dobro odradili posao. ;)
Jel moze nesto vise o ovome :oops:
Zamisl izadje 20 decembara 2025 :)
Pre par meseci isla je neka informacija da je jedan deo devova za objavljivanje trailera a drugi nije jer ce to da im nabije pritisak.
Da planiraju kraj 2025 napisali bi FALL ili tako nesto, ovako verovatno planiraju Q1 2025 al su ostavili prostora za ndb.
Na tom traileru da ne pise Rockstar i GTA, da ne postoji bilo kakav label, kladim se da bi apsolutna vecina tvrdila da je u pitanju Ubisoft.
Steta sto toliki tim sa svim potrebnim resursima pravi taj casual.
E bravo, bas si ga uboo. Trailer izgledao kao najbolji Ubisoftov trailer do sada a po atmosferi je slican traileru za Watchdogs Legion. Sarenis na sve strane.
Da iza ovog trailera stoji Ubisoft bio bih veoma skeptican ali ovako sam veoma spokojan jer znam da je u srcu tog sarenisa ipak GTA.
Ono sto fali Cyberpunk-u, to je GTA oduvek imao a ovde ce to tek da bude odvrnuto na 200%
Lucia ima bas lepe....... oči :D

gta-6-grand-theft-auto-vi-official-reveal-trailer-youtube_20231205160538_38-981.jpg
To nije Lucia
To je Lindsay Lohan GTA sestice.
13 godina se cekalo...predugo...a nista novo...
jel si stavio MW3 na oglas :D
 
Poslednja izmena:
Nadam se da ce ovaj put biti dosta vise zgrada i kuca u koje ce moci da se udje.
To bi bio pravi next gen korak.
Onaj sto je pre par dana leakovao snimak igre u dev modu napisao je da ce u 70% objekata moci da se udje.
Meni bi i 10% bilo odlicno za dobru imerziju u Rockstarovom svetu.
 
@Kurttrasel Evo o čemu je reč, Novosađani rade odlične facijalne animacije i dizajn likova, sa Metahumanom je to na još većem nivou:

 
Jel moze nesto vise o ovome :oops:

Pre par meseci isla je neka informacija da je jedan deo devova za objavljivanje trailera a drugi nije jer ce to da im nabije pritisak.
Da planiraju kraj 2025 napisali bi FALL ili tako nesto, ovako verovatno planiraju Q1 2025 al su ostavili prostora za ndb.

E bravo, bas si ga uboo. Trailer izgledao kao najbolji Ubisoftov trailer do sada a po atmosferi je slican traileru za Watchdogs Legion. Sarenis na sve strane.
Da iza ovog trailera stoji Ubisoft bio bih veoma skeptican ali ovako sam veoma spokojan jer znam da je u srcu tog sarenisa ipak GTA.
Ono sto fali Cyberpunk-u, to je GTA oduvek imao a ovde ce to tek da bude odvrnuto na 200%

To nije Lucia
To je Lindsay Lohan GTA sestice.

jel si stavio MW3 na oglas :D

Taman posla da u tom tvom fiktivnom Cyberpunku igram nekakvog golju koji eto odjednom zna voziti avion, helikopter, tenk, podmornicu, itd.
Mada u Cyberpunk okruzenju bi to imalo smisla, da se apgrejdujes pa onda znas sve to.
Ali u ovom GTA buckurisu nista nema smisla.
 
Taman posla da u tom tvom fiktivnom Cyberpunku igram nekakvog golju koji eto odjednom zna voziti avion, helikopter, tenk, podmornicu, itd.
Mada u Cyberpunk okruzenju bi to imalo smisla, da se apgrejdujes pa onda znas sve to.
Ali u ovom GTA buckurisu nista nema smisla.
Ja sam mislio na ubedljiv open world.
 
Real life pandani
 

Prilozi

  • IMG_6803.jpeg
    IMG_6803.jpeg
    113.5 KB · Pregleda: 128
  • IMG_6804.jpeg
    IMG_6804.jpeg
    135.1 KB · Pregleda: 129
  • IMG_6805.jpeg
    IMG_6805.jpeg
    82.9 KB · Pregleda: 125
  • IMG_6806.jpeg
    IMG_6806.jpeg
    96.3 KB · Pregleda: 134
Meni na prvu bode oči novi, poboljšani NPC sistem iz RDR2 gde svaki npc radi neku svoju stvar ali je ovde to preneto na veće mase, pa pravi odličnu i autentičnu atmosferu grada što se uostalom i vidi na ovim slikama. Biće ovo sjajno imerzivno iskustvo.
Takođe sam primetio i weather sistem iz RDR2, ovde je verovatno poboljšan, kao i bolju vegetaciju i vodu, obratite pažnju samo na talase i more, izgledaju nerealno (tj. realno :D ).
Za priču sam miran, ni jedan GTA generalno nije imao lošu priču za vreme u koje je izbačen, a ovakva produkcija, sigurno bez premca u svetu gejminga i posle ovoliko utrošenih godina, jednostavno nema mesta za kiks.
Da izlazi istovremeno i za pc meni bi ovo bila sigurna kupovina, nažalost, verovatno ću morati da čekam još 2-3 godine za pc verziju.
gta1.png gta2.png
gta3.png gta4.png
gta5.png gta6.png
 
Mene je trejler bukvalno oduvao! Prava next gen igra! :love:

Po strani sve igre koje igramo i koje volimo, ali objektivno Rockstar želi da nam pokaže zašto su number uno. Ja ne znam jesu li ikada napravili neki fejl?
Grafički deluje osetno naprednije od petice, boje su prirodnije, više je detalja, više stvari istovremeno... Ne znam zašto ali grafika me nekako podseća na nove Spajdermen igre. Vrlo je moguće da očekujemo neki nivo grafike poput Cyberpunka iako sam mislio da će to biti teško.

Lepe crnkinje su najlepše žene ali kad vidim ono drndanje po haubi zgadi mi se :sick:
Ova devojka - Lucija, će sigurno biti prezanimljiv lik i jasno je da Rockstar ovim gađa žensku populaciju igrača. Još ako bude neki coop u paru sa tržišnog aspekta će sve pokriti.

O nostalgiji neću pisati, za mene je SA Best one! Četvorka je jako čudna sa našim izuzetnim likom koju sam takođe prešao, a peticu sam igrao nekoliko meseci i nisam završio.

Priča se da će mapa šestice biti duplo veća od 5, da će 70% buildinga biti open, da će biti tri grada, tj nekakve odvojene gradske celine sa ruralnim delovima između, da je budžet igre ogroman koji nijedna igra nije imala...

Bilo kako bilo ovo će biti nenadmašan proizvod interaktivne zabave, a moji mali rođaci od po 7 godina me već duže vreme pitaju "kad će dži ti ej siks". To sve govori... Igra će ovo i malo i veliko ;)

Kao što sam i rekao igra neće izaći na last gen, a Series S najverovatnije ide u 30 fps-a uz tendenciju izgorelosti :cool:
 
Što se tiče nostalgije - Vice City je prvi koji sam igrao i tada sam kao naloženi klinac slušao sam V Rock i mp3 player, u kojim sam ubacio Old Man's Child - Doommaker i Dimmu Borgir - Master of Disharmony. I sad prvo pomislim na palme i Corteza kad krene ovaj intro :D



IV mi je najbolji u svakom smislu, jedino što VC ima bolji OST. Fascinaciju masa San Andreasom nikada nisam skapirao, iako je i meni to fenomenalna igra. Možda zato što me savršeno zabole za hip hop i ništa oko te kulture me ič ne zanima.
 
Joj boze više i ti frejmovi po sekundi….
sve neki elitisti koji ne igraju ništa ispod 60, boze hvala ti sto sam deda koji ne analizira svaki detalj igre i ima reflekse mrtvog konja pa mogu više da uživam od ovih mladih i izbirljivih
 
Da, nema smisla pricati o FREJMOVIMA - ako si nekada odrastao kad je bio popularan prvi deo :) I sad ta vremenska distanca, a tamo npr Ubisoft vise nije Ubisoft. Promeni se par kljucnih ljudi i ovi ostali treba ime da "vrate". Zeznuto je praviti šesti deo, ko zna koja postava sad tu vodi kolo u Rock S. :geek:
 
Nismo videli nista novo.

Isto GTA:



Pa ako su V i RDR imali onoliko NPC i prica sa strane ovde ce sigurno tek biti ludilo.

Ne izgleda dobro? Ne znam da li gledamo isti klip. U poredjenju slika i klipova V izgleda kao crtani. Bukvalno izgleda odlicno, od karaktera preko vremena do detalja.



Doslo neko vreme bez uzivanja. A to nije primer samo sa ovom igrom. Samo se traze negativne stvari, izvlaci se ono najlosije, sta ako ovo sta ako ono. Tuzno.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno