Šta je novo?

Google Pixel 9 / 9 Pro

Drugo ja ne gledam sta koliko kosta kada kupujem i ne gledam to kroz prizmu novca i hvala kriptu na tome tako da je to za mene nebitna stavka. Od Nexusa 6p do sada nikada problem sa njima nisam imao i verujem da ce se to i nastaviti.
Ne bi ni ja gledao da imam para, al krastavac, tesko zaradjen novac, kad se kupuje nesto, mora da vredi te pare
 


 
Do sada sam sve podesavao, instalirao i namestao. Telefon je sa pocetnih 67% na 38% trenutno. Mislim da je baterija odlicna za sada. Kasnije cu da ga cacnem jos malo ali to je za sada to. Identicno Pixel iskustvo. Kao da se nista i nije promenilo.
 
Ne kapiram pa šta treba da se promeni? Prelazio 10-ak puta na druge telefone sve super uvek. Juče napunio malo bateriju na 2xl i 3xl rade i dalje fino.
 


Gemini objašnjenje:





Ukratko fore i fazoni da bi se kupio njihov punjač :)

Svakako uvek kupujem original punjac. Nema mi nista gluplje nego kad ljudi daju 800 evra na telefon, pa kopaju po aliexpressu da ustede 15 evra na punjacu.
 
 
Citam da u gamingu je P8 pro sa g3 bolji od p9 pro? Sreca pa nisam gejmer ali ovo su nedopustive stvari. Jel za Srbiju opet treba Shizoku i Pixel IMS da bi radio Volte? Super je telefoncic estetski, mislim da ne bi trebali da menjaju dizajn vise, ali ovaj telefon sa performansama se svrstava u neki midrange danasnji od 400-500e za pro modele plafon.
I jos jedno pitanjce, da li se resava seckanje u skrolovanju (potpuno nedopustivi apsurd) u playstoru, youtubeu i drugim aplikacijama sa android 15 betom?
 
možda nije neki razlog, ali najviše zbog te zaobljenosti ga neću uzeti. pixel 10 pro xl ftw :D nadam se da neće i on biti takav.
 
Sad tek video da svi 9 pro xl imaju sjajan ram,kakva uzasna odluka da se naprave mat ledja a presjajan ram 😅😅😅😅 preskakanje u najavi
 
Ma nebitno je to.
Cekamo modem da vidimo kakav je i da li ima unapredjenja u odnosu na seriju 8.
Nervira me sto svaki pixel mora da ima neki problem, makar bila i neka sitnica, sad je kamera.
Dok ne izadju testovi kolega i na yt za mene je najveca mana ufs memorija, ako je verovati gsmareni i na vise od 256gb ide ufs 3.1, nedopustivo za ovu klasu uredjaja.
 
Dajte bre neka iskustva ko je uzeo telefon, radi li Volte, domet novi modem, kamera, brzina punjenja, autonomija.. smeta li za kucanje na onoliko zaobljenom dizajnu ...
 
Imaš na redditu. Samo cenim da tamo ima i dosta AI botova koji ostavljaju postove.

Ali generalno su svi u šoku koliko modem bolje radi, čak i pominju da na 4g u standby modu za 7h skine oko 3,4% baterije. Kod starih tensora je skidao za to vreme oko 15% sigurno 🤣

Tako da, deluje da su Samsung i Google napokon uspeli da zategnu modem. Što znači da će pixel 10 biti čista bomba
 
Dajte bre neka iskustva ko je uzeo telefon, radi li Volte, domet novi modem, kamera, brzina punjenja, autonomija.. smeta li za kucanje na onoliko zaobljenom dizajnu ...
Nisam cackao nista vezano za Volte. Na P7P sam koristio Shizoku ili kako se vec zove. Sto se tice dometa najnormalnije sve radi i ne gubi se signal ali koristim ga samo dva dana i ne znam gde to mogu i da testiram. Kameru sam malo cacnuo i to onu opciju "Add Me" jer me ona zanima a i znaci mi ako odem negde na planinu/hiking i nema puno ljudi. Jutros sam uzeo telefon sa punjaca ( koristim neke Anker wireless punjace po stanu ) i bilo je 100% a sada dok ovo kucam je trenutno 80% i danas ga nisam dopunjavao bas da vidim kako se baterija ponasa. Standardna upotreba, forumi, youtube, mail-ovi, surfovanje. Na Wi-Fi i preko mreze. Kucanje je identicno kao i na P7P. Koristim telefon bez futrole i dosta klizi kada ga npr. naslonim negde da stoji pod uglom tako da ga spustam na zadnji deo. U ruci lepo lezi. Ne vidim da ostaju fleke od prstiju po zadnjem delu mada ja telefon i ne diram masnim rukama. 😀

Probao sam da aktiviram Gemini Advanced ali ne mogu jer valjda vec imam aktivan Google One 200GB koji sam uzeo pre vise meseci/godina pa cekam da mi odgovore iz support-a.

Telefon inace lepo radi, nista ne baguje, ekran je odlican, na suncu se lepo vidi, ne greje se.

Evo brzinski kamera x1, x5, x10 i x30. Sve po default-u bez editovanja. Videcu kada budem isao napolje da slikam nesto i ovako.
 

Prilozi

  • PXL_20240829_152455184.jpg
    PXL_20240829_152455184.jpg
    123.4 KB · Pregleda: 119
  • PXL_20240829_152435917.jpg
    PXL_20240829_152435917.jpg
    244.4 KB · Pregleda: 89
  • PXL_20240829_152516586.jpg
    PXL_20240829_152516586.jpg
    210.3 KB · Pregleda: 80
  • PXL_20240829_152537633.jpg
    PXL_20240829_152537633.jpg
    175.4 KB · Pregleda: 91
Slicice od odlicnih do ocajnih, ali vidi se prepoznatljivi google kvalitet. Mislim da je vecini ovde najbitnije da testiras to za volte (sa ili bez shizike) :D
 
A i slike nisu u "full" rezoluciji, ne moze da se vidi pravo stanje.
Jel treba shizike (ili kako se vec zove) za volte ili i bez njega sve radi normalno?
Kako se ponasa tel kad se koristi samo na podacima, generalno baterija, zagrevanje i da li ima usporavanja tel?
Kakva je prednja kamera, po navodima bi trebalo da je dosta bolja?
 
Testirano. Radi Volte. Mislim da mi ovde bez sizike ne mozemo da koristimo Volte. Sve u svemu proverite screenshot-ove.

Sto se tice kamere tu je uzaludno i pricati nesto jer je ona sigurno dobra. Sigurno ste videli to vec po netu.

A i slike nisu u "full" rezoluciji, ne moze da se vidi pravo stanje.
Jel treba shizike (ili kako se vec zove) za volte ili i bez njega sve radi normalno?
Kako se ponasa tel kad se koristi samo na podacima, generalno baterija, zagrevanje i da li ima usporavanja tel?
Kakva je prednja kamera, po navodima bi trebalo da je dosta bolja?

Telefon radi najnormalnije. Dok sam vozio bajs sve vreme sam bio na podacima. Nema nikakve razlike da li sam na Wi-Fi ili na podacima. Baterija za sada odlicna. Evo na kraju dana sam na 52%. Nikakvo usporavnje nisam primetio. Prednju kameru nisam ni upalio ali navodno je dosta bolja od P7P jer je i drugi senzor a meni je i P7P bio odlican. Sa devojkom se uvek slikam mojim telefonom jer su lepse slike. Ona ima S22+ onaj mali zenski. Ili je to S22. Nije ni bitno. Uvek za selfie je htela P7P.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240829-222523.png
    Screenshot_20240829-222523.png
    90.9 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20240829-222541.png
    Screenshot_20240829-222541.png
    71 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20240829-222631.png
    Screenshot_20240829-222631.png
    105.8 KB · Pregleda: 52
A iskreno ni nema šta da se očekuje od kamere, slično je kao i na prethodnom, nema tu ništa novo, verujem da je za nijansu bolje…

Ovde se može videti solidno poređenje jer ovaj rus uvek zumira lepo da se vide detalji, inače je test snimka kod njega uvek loš, ali preskočite do fotki…

 
Poslednja izmena:
Izgleda da je jedina dobra stvar sto im kod nas ide cena na dole nezadrzivo,kp vec 1080eur

Obicno uvek tako sa Pixelima. U jednom trenutku sam video da je 8-ica bio globalno telefon sa najbrzim padom cene. Dok a serija izadje, regularni i taj model se skoro izjednace po ceni. Tako je bilo i sa 7a i 8a.
 
Testirano. Radi Volte. Mislim da mi ovde bez sizike ne mozemo da koristimo Volte. Sve u svemu proverite screenshot-ove.

Sto se tice kamere tu je uzaludno i pricati nesto jer je ona sigurno dobra. Sigurno ste videli to vec po netu.



Telefon radi najnormalnije. Dok sam vozio bajs sve vreme sam bio na podacima. Nema nikakve razlike da li sam na Wi-Fi ili na podacima. Baterija za sada odlicna. Evo na kraju dana sam na 52%. Nikakvo usporavnje nisam primetio. Prednju kameru nisam ni upalio ali navodno je dosta bolja od P7P jer je i drugi senzor a meni je i P7P bio odlican. Sa devojkom se uvek slikam mojim telefonom jer su lepse slike. Ona ima S22+ onaj mali zenski. Ili je to S22. Nije ni bitno. Uvek za selfie je htela P7P.
Okej, znači radi volte ali klasika kao i na starijim modelima mora shizuku?
 
Radi kao sto vidis i na screenshot-ovima. Mislim da mora jer generalno ovaj telefon i nije predvidjen za nase trziste.
Ma naravno, to se slažemo svi, nego čisto da znamo da nije možda sad okej jer su se prošiliri.
Ali svakako ni shizuku nije frka, bukvalno za tri sekunde se završi i miran si.
 
Nazad
Vrh Dno