Šta je novo?

Google Pixel 6a

Punim ovaj 6a sa punjacem od Xiaomi Mi A3, jel to ok nista mu ne skodi ? haha
i jel moze neka preporuka za kabl posto mi neki dan poceo da zeza, izgleda da je otisao pa pravi kratki spoj
sta kablic mu dodje best buy :D
 
Moze po TC-ima, vecina ima onaj sekac tako da nebitno koji je telefon.. za masku kod nas eventualno onaj gadni providni silikon.
 
Ja batalio masku. Prvo sam uzeo Nillkin, ispadne dugmić. Sad imam samo foliju iz TC bez maske. Aluminijum okolo, ledja plastika, pazim samo da ne ide u dzep sa ključevima i to je to. Skroz se dobro drzi.
 
Skora uzeh pixel 6a odlican ne..meni tolko ne smet ovix 60 hz..kako da vidim screen on time i neda se otkloniti google pretrazivac na pocetnoj strani? Inace presao na an 13...zna li neko sto u opcijama za kameru nema da se podesi hdr+ i da li ce izaci update za cinematic video
 
Pretraživač može da se skloni samo ako promeniš launcher.
 
Koristite neki case za telefon, meni nilkin katastrofa. Spigen ne mogu da nabavim. Koliko god da je lep ovako, mnogo klizav, nekidan zakocim a on jadan se zakicao u kasetu na kolima.
 
Je l imate problema sa mrežom kao vlasnici šestice/sedmice?
 


MKBHD-camera-test.png


 
Poslednja izmena:
Kakve probleme?
Ljudi se žale da su često nedostupni, telefon gubi signal, ne može da se poveže na 3G, puca veza i dr. Navodno problem postoji već par generacija unazad i kada se telefon koristi u državama u kojima Pixel nije zvanično dostupan (Srbija).
 
Na P6 mi sve radi odlično, jedino u ne podržanim zemljama, nema VoLTE bez roota. Meni je kvalitet zvuka super, pa me mrzi da se cimam sa rootom i posle moram da radim update ručno, ne OTA...
 
Problemi se cesto desavaju sa mrezom kada je VoLTE aktivan na nekom broju, a Pixel-i ga ne podrzavaju kod nas. Skoro je kolega ovde sa foruma imao problem bas na Pixelu sa pozivima jer mu je bio aktiviran VoLTE, a telefon ne podrzava i gasenjem istog, problem resen.
 
Problemi se cesto desavaju sa mrezom kada je VoLTE aktivan na nekom broju, a Pixel-i ga ne podrzavaju kod nas. Skoro je kolega ovde sa foruma imao problem bas na Pixelu sa pozivima jer mu je bio aktiviran VoLTE, a telefon ne podrzava i gasenjem istog, problem resen.
Hoćeš da kažeš da je operater morao da deaktivira VoLTE?
 
Da, bas tako. Nisam ni ja to znao za tu foru. Nego imam drugara koji radi u MTS-u, pa sam preko njega dosao do ljudi iz tehnicke podrske i od njih saznao za to. Totalna glupost, ali posle gasenja VoLTE-a , sve ok.
 
Jeste, brojevi u imeniku su mi se pokazivali kao privatan broj dok nismo isključili VoLTE.
 
Google Pixel 6a 270€ nov u radnji (swe), tražim razlog da ga ne kupim :D

Na KP 295 - 320€
 
И мене сврбе прсти, а баш ми не треба нови телефон, ради С20 ФЕ као лутка...
 
Registrovah se da vidim kako da rijesim ovaj problem sa mrezom... Citah i prosle strane, vidim predlaze se root ili ovo da se gasi VoLTE kod operatera...

Elem, mobilni net uopste ne radi, iako on prikazuje H+ / LTE / 3G / itd stoji znak uzvika pored. Sto je najjace, kad ocu da posalje poruku na whatsapp - to nekako i prodje, al ako ocu da surfujem netom, ne moze. Taj znak uzvika se automatski gubi cim upalim WiFi. Ista stvar za mrezu i pozive - WiFi on, signal mreze full, nema znaka uzvika i sve radi super. Cim ugasim WiFi, prikaze se signal full i znak uzvika i u poziv posle 30 sec ako i toliko, druga osoba ne moze da me cuje ili obrnuto.

Evo prijavljujem se i za ovu beta carrier service da vidim oce li sta to pomoc. Od ostalog sve sam probao cini mi se - APN settings iscackao, airplane mode on off, reset network/wifi itd. Probao sam tu karticu u drugi telefon, radi sve normalno. Jos samo da probam drugu mrezu u moj telefon da vidim mijenja li sto.

Al ozbiljni kiks, ne mogu vjerovat... jos vidim desava se to i u neke starije verzije...

Inace, CG mreza. :D

Neka solucija? 😅
 


 
Ја наручио за буразера данас. :)
 
Nazad
Vrh Dno