Šta je novo?

Google Pixel 6a

Ma realno best buy, ja hteo mojima da uzmem njih ne zanima, kažu dobar im i Xiaomi (star 3 godine) :D
 
Kakva je baterija na telefonu, koliko gurate sota vi koji imate?
 
Ja imam ko da mi donese pa sam zato i pitao, na Pixel 4a 5g sam koji radi ok ali bi ovo bio korak napred svakako. Drugi link ne omogucava pristip radnji.
 
Društvo, ja bih rado kupio 6a, pošto vidim da je relativno pristupačan telefon a vapim za promenom na manji telefon i još utoliko bolje ako je Pixel koji nikada nisam imao...
Ali, to ne donekle i brine jer nisam siguran da li će možda ta promena imati i negativne strane...

Poslednji manji telefon koji sam imao je bio Galaxy A40 i obožavao sam ga zbog veličine, ali nije bio ni tada naročito brz a baterija mu je bila slabija strana... Od tada sam se navikao praktično na Xiaomi telefone koji dolaze sa većim dijagonalama i baterijama za lagana 2 dana...

Da li je velika tranzicija na manji telefon, ako je neko prošao slično? Sa jedne strane 6.67 ekran ima svoju preglednost i znam da ne mogu očekivati isto na ekranu od 6.1 pa se pitam da li je svejedno vama dovoljno za surf, WA, po koji YT video...

I baterija... Nisam što bi reki power korisnik, al' sam ipak navikao da mi telefon ne iziskuje punjač svaki dan, pa je pitanje da li sa 6a mogu komotno da pređem u drugi dan do punjača?
 
telefon nece da updejtuje aplikacije
a danas udjem u plej prodavnicu da skinem neku aplikaciju ono sporo skida uzas 10mb a imam net od 100mb mereno na mob, primer, onda dodje do 96 posto i zakuca i tako ceo dan
neki bag ? desavalo se?
na kraju prekine skidanje i opet isto kad pokusam
 
Poslednja izmena:
kako da namestim ovu selfi kameru, kad je ukljucena ok je slika, i dok se pomeras gledas ili sta vec, kad pritisnem okidac da slikam dobijem fotku totalno drugaciju sa nekim efektima, koji su mi bzv, mislim da nisam nista cackao oko nje od kad sam kupio mob, znaci fabricki sve
 
Koliko vam traje punjenje kada telefon padne na 15-20% do pune baterije, i koje punjace koristite? Hocu sa p40 pro, gde je punjenje dosta bolje, da predjem na ovaj telefon, pa bih sto bolje da se opremim za promenu 🙂
 
Ja gledam da napunim do 80%, treba nešto malo jače od sat vremena meni od ~20%-80%.
Posle 80% uspori, računaj oko sat i po od 20%-100%

Što se tiče punjača ja koristim Xiaomi 33W PD punjač, on puni punom brzinom od 18W.
Mada, pošto ume da se zagreje malo više, barem za moj ukus, na tom "brzom" punjenju, kad mi nije nikakva preša stavim ga na običan Nokia 10W punjač.

U suštini za punjenje maksimalnom brzinom ti odgovora bilo koji PD punjač od 18W ili više.
 
Stigao Pixel 6a pre nekoliko dana. E sad, imam jedno pitanje, da li je neko uspeo da aktivira eSIM kod nasih operatera?
 

Prilozi

  • 20230213_175517.jpg
    20230213_175517.jpg
    57.8 KB · Pregleda: 24
Posle koliko vremena je bila aktivna kartica? Pošto sam juče "aktivirao" oko 10 ujutru i dalje kartica neaktivna. Resetovao par puta tel, ništa
 
Ako si na mts-u, nema potrebe da ides u poslovnicu. Sve moze iz aplikacije.
 
Bas čudno, ja nisam ni pitao. Samo aktivirao preko aplikacije. Stoglo mi na mail za koji minut i to je to.
 
Bas čudno, ja nisam ni pitao. Samo aktivirao preko aplikacije. Stoglo mi na mail za koji minut i to je to.
Probacu ja ovih dana preko Moj mts app pa javljam...

Nego da li je neko porucivao zastitnu futrolu ovde u Srbiji? Bukvalno nigde nema na stanju one obicne silikonske...

Porucio sam preko druga u Nemackoj, dolazi za mesec dana...

 
Mala pomoć. Imam fizicku MTS i esim globaltel karticu. Globaltel mi je podesen za mobilne podatke. Medjutim, internet se diskonektuje sam nakon mirovanja i cesto moram u stk services aplikaciji da ga ozivljavam. Resenje?
 
Poslednje ažuriranje? esim preko one njihove aplikacije ili?
 
Jel mozes direktno da ucitas esim? Verovatno ta aplikacija pravi problem. Ja koristim mts esim svakodnevno, a u međuvremenu sam koristio par različitih operatera po svetu i nikad nije pucala konekcija.
 
Nazad
Vrh Dno