Šta je novo?

Google Pixel 6

Pa ne zavisi baš sve od operatera, zasuči rukave skini update i flešni ga ti. Budi "advanced" user i reši situaciju
Promašio si poentu.
Pišem iz ličnog iskustva. A gimnastikom sam prestao da se bavim.
Prvo, ako je telefon otključan tj. nije kupljen preko operatera, onda ne bi trebalo da ima veze na kojoj je mreži da bi dobio redovan update na koji se Google sam obavezao.
Drugo, krajnji korisnik ne zna ko blokira update. Da li operater ili Google i koji je razlog. Niko se ne oglašava od njih o tome. Znači da postoji neki problem za koga su svesni. Transparentnost nula bodova.
Treće, ja mogu da flešnem sam update i da se nadam će raditi sve kako treba. A moj otključan telefon je dobio februarski update za T-Mobile. Toliko o tome.
Četvrto, ja sam kupio telefon. Nije telefon kupio mene da bih ja njemu služio.
 
Tri bambija za tebe. Sve najbolje.
 
Po trenutnim cenama, mislim da je za 520 eur Pixel 6 Pro bolja opcija od Pixel-a 7. Možda i najbolja za taj novac. Prelazim uskoro na Pixel prvenstveno zbog kamere, a imam mentalnu barijeru - ne želim za telefon da dam više od 500-550 eur tako da će izbor pasti na 6 pro ili običnu sedmicu. Imam u glavi za i protiv za oba modela, mada je 6 pro baš baš povoljan sada i kompletan flagship. Šta vi mislite? Je l ima neko u temi da je koristio oba?
 
Mi u nepodrzanim zemljama smo zasticeni 😁
 

Google Pixel security flaw: images can be uncropped and unredacted?​



pinovan komentar:

Xankill3r​

Edit : This specific vulnerability seems to have been caused by the file not being resized properly when making an edit. Check the comments below this. That said my original point related to the crop transform in images still stands. This issue is probably in the original OS by Google and not custom ROMs like Graphene or Calyx. Unless they use the same app. This is a "feature" of the file format btw where edits to the file are stored as meta-data instead of the file itself being modified. There is an excellent talk by a Mozilla engineer who worked on the new AVIF format support in Firefox (basically AV1 for images) and he realised that this sort of meta-data has serious privacy and security ramifications. He raised it with the industry working group for the AVIF format and the "feature" was completely dropped. Similar privacy/security concerns are present with all image editors btw. Which is why I only use trusted open source apps for image editing. The talk is titled - "AVIF: Creating a new image format in the open" by Jon Bauman and was presented at Strange Loop 2022.

tldr: Pazite kako editujete slike i koju informaciju delite, deo podataka je moguće vratiti?
 
Da li će danas biti martovski updejt ili ne ? :)
Ako ga neko dobije neka piše :)
 
I meni, sada kad sam proverio... 270 MB
 
Ja se izvinjavam,jutros sam bio video na pinkiweb...tako se nekako zove sajt da su odlozili do daljnjeg...ali evo krenulo i kod mene.
Screenshot_20230320-194625.png
 
Napokon da i nama stave ovu opciju :)
Prebacio sam na full hd pa ćemo videti da li ima nekih razlika
 

Prilozi

  • Screenshot_20230320-203643.png
    Screenshot_20230320-203643.png
    199.1 KB · Pregleda: 47
Nema, bar na Pixel 7 Pro. Ja sam testirao par dana. Verovatno zato sto je ekran native u 1440p i ko ne igra igre nema nikakav boljitak spustanjem rezolucije.
 
Šta radi ta opcija? Menja rezoluciju ekrana? Hehe meni update 272 MB.
 
Nema, bar na Pixel 7 Pro. Ja sam testirao par dana. Verovatno zato sto je ekran native u 1440p i ko ne igra igre nema nikakav boljitak spustanjem rezolucije.
Što je najgore izgleda da sam ja toliko oslepeo da ni ne vidim razliku između 1080p i 2k..
Pusticu ga ovako par dana pa posle na 2k da vidim da li sam stvarno toliko slep :)

Što se tiče baterije tu ništa nisam ni očekivao, više jurim fluidnost nego bateriju :)
 
Displej pa pri kraju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230320-213513.png
    Screenshot_20230320-213513.png
    481 KB · Pregleda: 34
Neverovatno, meni se nije pojavila ta opcija
1679345502322.png
 
Poslednja izmena:
Nije ni meni. Ja takođe nemam ni onu opciju double tap lock screen koji je isto neko od članova spomenuo u predhodnom update.
 
Ovo do sada što sam izgustirao od apdejta, niš' specijalno. Malo drugačiji prikaz baterije ("1 day", "until xx:yy (sati)", veći prikaz sata u quick settings, naziv operatera u quick settings, trte mrte...).

Ja ne vidim nikakvu razliku u fluidnosti na relaciji Full HD - 2k rezolucija. Isto to radi (fluidno i brzo) , da li ima neki uticaj na bateriju kada se koristi niža rezolucija - treba sačekati.

Ostaje još da stigne apdejt za kameru na 8.8 verziju na play store pa da vidimo i taj brži night sight/shot šta već.

I dalje, za mene i moje shvatanje dobrog telefona - nemam nameru da menjam 6 Pro još duže vremena.
 
Ta nova kamera app može da se skine sa apkmirror sajta. Ali jako me mrzi :) verovatno će za koji dan i na playstore.
 
Meni ovo izašlo nakon updatea, za night sight

Screenshot_20230321-160046.png
 
Nazad
Vrh Dno