Šta je novo?

Google Pixel 2

Zanimljiva je bitka između tog U11+ i Pixela 2 XL. Pogotovo kad uzmemo u obzir da je HTC zapravo Googleov.. Jedino šta taj HTC vazda kasni s izdavanjem uređaja.. U11+ je trebao izaći kad i Note 8 realno, a ne sad ovako kasno...

BTW, ima li tko kakvih informacija kad će Google proširiti prodaju na našu regiju? Netko mi reče da bi ove godine to trebalo biti, ali sumnjam lagano. Možda Slovenija.

I jedan domaći test.

https://www.youtube.com/watch?v=VMVUA6eR2pM
 
Pa navodno je htc u11+ trebao da bude pixel 2xl, ali se Google u zadnjem momentu odlučio za LG. Ne znam čemu takva odluka, verovatno sto htc ne ugrađuje oled panele koji su potrebni za google daydream.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Zanimljiva je bitka između tog U11+ i Pixela 2 XL. Pogotovo kad uzmemo u obzir da je HTC zapravo Googleov.. Jedino šta taj HTC vazda kasni s izdavanjem uređaja.. U11+ je trebao izaći kad i Note 8 realno, a ne sad ovako kasno...

BTW, ima li tko kakvih informacija kad će Google proširiti prodaju na našu regiju? Netko mi reče da bi ove godine to trebalo biti, ali sumnjam lagano. Možda Slovenija.

I jedan domaći test.

https://www.youtube.com/watch?v=VMVUA6eR2pM
Ako dodje u Sloveniju kao da je dosao i kod vas, ne moras da brines, nase trziste je problem. :D
Inace odlicna recenzija, kao i uvek. :)
 


K2dzazaa_o.png

https://store.google.com

Nije loše, biće bolje!
Google ima regionalnu kancelariju u Zagrebu koja pokriva tržišta Srbije, Slovenije i Hrvatske...
 
Poslednja izmena:
Ma neće to kod nas nikad stići, boli ih patka za neku tamo Srbiju..

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
U Norveškoj ne može da se kupi Pixel na Google Store.
 
Kolega uzeo 2 XL i ima problem sa mikrofonom od samog pocetka, telefon uzet u Londonu.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Stvarno je tesko za razumeti da Apple proda 200-250 miliona iP a Google ni 4.
Nekako mi deluje realno da mogu da prodaju bar 50-100 miliona, ali oni ko da se dal slucajno ili namerno i ne trude previse oko toga.

Takodje ih sputava sto Pixeli nisu dovoljno prepoznatljivi i pre svega se tretiraju kao samo jos jedan Android telefon umesto da bude Googlov premium telefon, jedini zaista premium Android na trzistu.
 
Polako, njihovo vreme tek dolazi kontam...mislim na google i pixel. Za sada imaju najbolju kameru i softver, još malo da porade na ekranu i nekim dečijim bolestima i biće to odličan tel. Nekako mi se čini da još uvek ispituju teren.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Problem je što se apple zvanično i legalno prodaje na mnogo većem tržištu..

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Sto znači da ako budu pratili apple i oni bi trebalo da krenu svuda... E sad - kad, to je pitanje...

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Pa ja bih baš voleo da ih vidim zvanično u srb.. Odmah bih kupio Pixel.. Jedino što me sprečava je nemanje garancije i naduvane cene kod nas.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ja dam isto hteo dq kupim pixel xl, ali zbog tog ekrana famoznog , i što ga proizvodi LG sam odustao. Nisam hteo za te pare da prodjem kao nexus 5x korisnici sa felericnom matičnim pločama.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ne samo u Srb, skupi su generalno ko otriv u celoj Evropi.
 
Čeka se yooyo da se oglasi :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Evo, selim se sa Nexusa 6p. Javljam se kad završim.
Pixel 2 XL leti, telefon je lakši od 6p...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Piši piši...
Baš me zanima tvoje mišljenje o uglovima gledanja displeja :)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ekran je OK dok ga gledaš ravno.. pod uglom je nebo plavo, ali baš moraš da ga gledaš pod uglom. To je možda jedina mana.
Cold boot do lock screen-a traje oko 10 sec. Update je jako spor, tj treba mu večnost da skine update file i nešto uradi sa njim. Sve se dešava u pozadini pa ne smeta. Instalacija je svedena na restart.
Baterija mi deluje solidno dobro. Danas sam ga dosta maltretirao dok sam se selio i nisam morao da je dopunjavam.
Najluđi momenat je bio kada sam povezao pxl2 i 6p usb-c kablom da setup prebaci podatke i aplikacije... U tom trenutku pxl2 je punio nexusa.
Kamera je fenomenalna i brza. Za sada nemam reprezentativnih slika da pokažem. Zvučnici su baš glasni.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Koji si verziju uzeo, boju? Jel imaš neku zaštitu na telefonu? Daj slike istog :)

To za punjenje prilikom bekapa je danas uobičajeno...i meni je note 8 punio s8 kada sam radio prebacivnje podataka putem kabela.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Uzeo sam crni 64gb verziju. Cena je 850 USD i kupljen je u Dubaiju. Za sada nemam nikakvu zaštitu, ali poručujem Spigen što pre.


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ovo svakako ne vredi prelaska sa 6P, za te pare.
Ekran plav, čim pogledaš 20+ stepeni van pravog ugla.
Uzeli 2kom u Londonu, jedan ima problem sa mikrofonom, mora da se reklamira.

Ostalo, baterija odlična, kamera odlična, sve već poznato što se tiče brzine i lakoće korišćenja.
 
Kakav je problem sa mikrofonom?
Još malo utisaka.. telefon deluje kao da nema ništa unutra. Kada kucnem po ekranu zvuk koji se čuje deluje kao da unutra nema ništa.

Malo je manji i uži od 6p. Dosta bolje lezi u ruci.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Mikrofon ne radi, pri pozivu, aktiviranju asistenta. Ne registruje ništa, onda prebaciš na speakerphone, pa vratiš i proradi. Zvali support, "za reklamaciju je pošaljite da zamenimo".
 
Video sam 2 Samsunga s7 edge kod kojih mikrofon ne radi pri pozivu a u svim drugim situacijama radi.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Vidi kad skupiš dovoljno slika i nađeš vremena šeruj jednu GP galeriju kao što si uradio ranije sa 6P telefonom.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Naravno, nego sad pao ovaj sneg, blato napolju, nema ništa lepo da se uslika.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Video sam 2 Samsunga s7 edge kod kojih mikrofon ne radi pri pozivu a u svim drugim situacijama radi.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Ma znam, sve se to dešava, ali u Srbiji, gde da ga reklamiraš, servisiraš? Meni Huawei Srbija servis nije hteo da menja bateriju (koju sam imao) na 6P. Polako umara sve ovo.
 
Slažem se. Kupovina nexusa 6p i pixela je riskantan potez.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Ma znam, sve se to dešava, ali u Srbiji, gde da ga reklamiraš, servisiraš? Meni Huawei Srbija servis nije hteo da menja bateriju (koju sam imao) na 6P. Polako umara sve ovo.

Nisu hteli nikome da menjaju :)
Treba pitati http://www.mesc.rs za pixel 2 xl kakva je situacija, mada sigurno neće imati problem sa baterijom kao 6P...
Praksa je pokazala na primeru pixel 1 i 5x/6p telefona da je pixel 2/xl najbolje kupovati sa https://store.google.com

Meni se jedino ne sviđa cena (989 €) i to što nema dualSIM opcije...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno